Skoči na vsebino

Adventure riding (light off road, vse izven asfalta, teorija, od vožnje do opreme, ter prosti čvek v zvezi s temo)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Testi ADV motorjev, ADV opreme, vodeni dnevni treningi na poligonih, vikend treningi z vožnjami in challenge dogodki, kratke video vsebine iz poti, koristni nasveti in še in še.

Spletna stran: https://www.advspirit.eu/

FB profil: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556725967368

Instagram profil: https://www.instagram.com/advspirit.eu/

 

Priporočene objave

pred 35 minutami, pik1 pravi:

.

... urejene albanske tet regionalke :kva2:

 

 

 

ps.

... priznam, tukaj je bil pa samo en redbul premalo :sleep2:

 

Messenger_creation_db04174d-fa2d-402f-9d33-568473ed5728.jpeg

Messenger_creation_cc07e0b0-be82-4495-a3af-5915ecba8b7d.jpeg

Messenger_creation_5e8f0bbb-8210-4149-971c-cc5afe8c67bf.jpeg

Messenger_creation_a8d5552f-8aeb-4006-8cdf-0b0a35b256d1.jpeg

Messenger_creation_96d01dc7-173f-4e7b-94f9-150d85e7ea8e.jpeg

Messenger_creation_6299c439-0d82-489a-8c92-b92bb56bbfae.jpeg

Messenger_creation_d52cfc29-d018-409f-97e6-f54471a22035.jpeg

Messenger_creation_11d71fb7-cb45-413e-80a6-468144d889d4.jpeg

Messenger_creation_9b0225cc-0930-464b-a7c9-82cd986f5c54.jpeg

Messenger_creation_fa98e73d-7c00-4ace-947a-4e063e57bb29.jpeg

Messenger_creation_323ef78f-8597-41e5-b1b7-ff244c0fcc2f.jpeg

Messenger_creation_5d0c31d5-cd4d-44e0-adc3-4effea9f550d.jpeg

Messenger_creation_661a9306-7471-4a0c-8f4a-7eed13859bd6.jpeg

Orodje se je kaj uporabljalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

Orodje se je kaj uporabljalo?

za obtežitev :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Snečer pravi:

Orodje se je kaj uporabljalo?

.

... samo vilce, noži, žlice in kozarčki :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, pik1 pravi:

.

... samo vilce, noži, žlice in kozarčki :kva2:

če navežem na temo, sta jedla in pila tudi samo light? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... in edina družba v petih urah nama je bil albanski offroad sveder :kva2:

 

 

 

ps.

... sam za gume pa nisem uspel pogledat, kakšne ima gor nataknjene ... ker se je kar suvereno vzpenjal po sredi "regionalke" :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi del moto turizma easy varianta del 1.

 

Drugi del z naslovom "Die Hard" izide jutri :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali se mi samo zdi, ampak videti je, da brez drame (ali zgolj dramaturgije) res ne gre. Četudi le v dvoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Joker pravi:

Ne vem ali se mi samo zdi, ampak videti je, da brez drame (ali zgolj dramaturgije) res ne gre. Četudi le v dvoje...

dramaturgije, ker v nasprotnem nardiš samomor ob gledanju 5-10 minut posnetka čiste vožnje. Verjemi preverjeno, sem pregledal cca 8 ur posnetkov, da sem izrezljal posamezne inserte vn, pa še je preveč. :P

V glavnem, še dobro se držim po vsem pregledanem. :D

ps. med nama tko potiho, taki posnetki so zgolj za to, da kdo pregleda kaka je relacija, seveda se pa ta žal zlo hitro spreminja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mr. John McClane from Die Hard, proudly presents: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

ps. med nama tko potiho, taki posnetki so zgolj za to, da kdo pregleda kaka je relacija, seveda se pa ta žal zlo hitro spreminja

 

 

Za nekatere na srečo.

Š par let nazaj sem bil prepričan, da proti Skadru ne bodo nikoli asfaltirali. Zdaj pa nisem več prepričan. Vse so "pokvarili" že z asfaltom čez T'thores. Za moje pojme seveda. Za turizem pa je najbrž dobro. Ali pa dolgoročno mogoče tudi ne. Kdo bi vedel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 8. 2024 ob 14:44, DAMI34 pravi:

prvi del moto turizma easy varianta del 1.

 

Drugi del z naslovom "Die Hard" izide jutri :D

Ajeto familija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Joker pravi:

 

Za nekatere na srečo.

Š par let nazaj sem bil prepričan, da proti Skadru ne bodo nikoli asfaltirali. Zdaj pa nisem več prepričan. Vse so "pokvarili" že z asfaltom čez T'thores. Za moje pojme seveda. Za turizem pa je najbrž dobro. Ali pa dolgoročno mogoče tudi ne. Kdo bi vedel...

Z ozirom, da je Theth dobil povezavo že z ene smeri (obe greta pa iz Skhodra), mi ni jasno zakaj bodo še tule potegnili špuro, sam dela očitno laufajo. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

Mr. John McClane from Die Hard, proudly presents: 

 

Sm pogledal na 2xbrzini, in se mi zdi da bi bil to odlicn time lapse. V 7-8 minut lahk se vec strpas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

Sm pogledal na 2xbrzini, in se mi zdi da bi bil to odlicn time lapse. V 7-8 minut lahk se vec strpas. 

ja, v bistvu bi lahko tudi sam 30sec posnetka dal, pač 2x mal šoderčka in to je to, potem se pogleda. Nato sem se spomnil, da ko sem iskal podatke o relaciji, sem pogledal tudi po 20min dolge posnetke (ali celo daljše)

Itak sem bil mnenja, da bova samo jaz pa Pik pogledala celo špuro, na zdej smo že trije. Torej 50% boljše kot sem mislil :D

je pa time lapse super funkcija :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, DAMI34 said:

ja, v bistvu bi lahko tudi sam 30sec posnetka dal, pač 2x mal šoderčka in to je to, potem se pogleda. Nato sem se spomnil, da ko sem iskal podatke o relaciji, sem pogledal tudi po 20min dolge posnetke (ali celo daljše)

Itak sem bil mnenja, da bova samo jaz pa Pik pogledala celo špuro, na zdej smo že trije. Torej 50% boljše kot sem mislil :D

je pa time lapse super funkcija :D

 

 

Ma ne 30sec, mal dalsi video je OK. Al 15min je kr dosti. Ce hoces dodat vrednost, rukni vmes prtscr z navigacije,  pa gpx link in description below. 
 

Evo, ko de si dobu napodke of FF Coppole. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ma ne 30sec, mal dalsi video je OK. Al 15min je kr dosti. Ce hoces dodat vrednost, rukni vmes prtscr z navigacije,  pa gpx link in description below. 
 

Evo, ko de si dobu napodke of FF Coppole. 

to je daleč od pravega videa za yutube. to je zgolj posnetek vožnje. Za pravi video rabiš vsaj 3 kamere, pa dron in en kup dela, ponavljanja scen, da dobro izpade, nekaj statičnih posnetkov itd, tako da kapo dol pravim ustvarjalcem filmov kot je Adam Riemann (motology films).

Mene že oči bolijo od rezanja tteh posnetkov. Cca 3h jih je, vse vsaj 3x pregledat, izpisat časovnice, porezat, pravilno zložit skupaj, urediti prehode...no dost mam. :D

ps. zdej se gleda sam še 15-30sec, tiktok verzije...žal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih je bolje, da so filmi in slike neobdelani, da se ne "pretirava" in pokaže, kako zgleda v reali :)

če pa delaš "reklamo" ali si influencer, potem pa je potrebno dodati vrednost s "fake" vsebino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nisem govoril o pretiravanju ampak gledljivosti. Da je vsaj mal prebavljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na en hribček od 2min

za @Kugelschreiber :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo,

ima kdo mogoče kakšen GPX iz nekje osrednje Slovenije/Dolenjske pa čez Kočevje do Petrine? Ali pa vsaj tam okoli Kočevja, kjer je veliko makadamov. TET GPX imam, samo bi poizkusil še kakšno alternativo do Petrine. Pa ne neki hard offroad :)

Lahko tudi na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 9. 2024 ob 7:01, ZED pravi:

Živjo,

ima kdo mogoče kakšen GPX iz nekje osrednje Slovenije/Dolenjske pa čez Kočevje do Petrine? Ali pa vsaj tam okoli Kočevja, kjer je veliko makadamov. TET GPX imam, samo bi poizkusil še kakšno alternativo do Petrine. Pa ne neki hard offroad :)

Lahko tudi na ZS.

-v bistvu bi šoder potke s kratkim opisom zelo sodile v to temo. GPXe bi potem lahko dali na vrh strani in bi bile na razpolago za vse uporabnike. Tako, da vabljen vsak, ki se mu da "okol bajte" narisat kak krog. Lahko ga pripopa kar v guglmapsih, bomo že transformiral v GPX in prilepil na vrh.

Ker je tega zlo malo in ker se rad vozim izven asfalta običajno grem ob AC, tam so vedno vzdrževalne šoder poti. Včasih jih preraste trava, sploh kak odsek v Rebernicah je že kar hard (ker se cesta ne uporablja, pa voda izdere kanale), ampak kot sem zapisal, jaz kar grem na relacijo ki mi ustreza in "oprezam" za vsako potko, ki izgine tja v gozd. Včasih je dolga lahko samo par kmjev, ker se konča kjer so končali drvarji, včasih je nekaj 100m kakega blata in sranja, včasih dobim lep krog in ga ob priliki spet ponovim. 

Ob prilki bom narisal 3 gpxe, ki jih rad prevozim na naših koncih, en je del TETa in potem do jezera Vogršček, drug je pa iz Vrtovina na Čaven, tretji pa mal naprej od kraja Liplje (Planina-Kalce) in naprej v Trnovski gozd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en tak lušten krogec, ki se ga nikoli ne naveličam, pa vsakokrat lahko kam drugam zavijem, pa komot se ga poveže s potmi preko Nanosa je tale: Liplje- Hrušica, hitra makedam ovinkasta cesta

liplje.hrušica.gpx

image.png.4d86d59052c95a39993db0fd08d06ea8.png

 

457882935_8320785527990926_1012108610401394858_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor se jaz spomnim je Ni3ous nehal objavljati gpx-e, ker je prihajalo do "preobremenitve" in problemov z domorodci. Tako, da po pameti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, franc pravi:

Kakor se jaz spomnim je Ni3ous nehal objavljati gpx-e, ker je prihajalo do "preobremenitve" in problemov z domorodci. Tako, da po pameti.

lp

Ja. To je vedno problem. Dokler gre en motor na 14 dni mem so samo nezadovoljni pogledi. Ko pa se začne vsak dan al pa za vikend kar naenkrat po 3 ali 4 na dan, potem so pa žice čez pot. 

 

Zoprna je narava našega hobija. 🤨

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, franc pravi:

Kakor se jaz spomnim je Ni3ous nehal objavljati gpx-e, ker je prihajalo do "preobremenitve" in problemov z domorodci. Tako, da po pameti.

lp

ja, to je res. Je pa res, da jaz ne objavljam, oziroma se ne vozim tam, kjer so kaki znaki za prepoved. to kar sem objavil, in kjer grem rad je normalna javna šoder cesta in nimajo domorodci se kaj mešat. Običajno si take ceste delim z vikend italijani, ki radi brskajo po naših gozdovih :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Lunatic
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!