Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

pred 4 minutami, RobiRoberto pravi:


1. Včeraj je bila kamera pritrjena na bilanci kolesa, danes sem jo pa držal v svoji roki.
 

Zakaj si pa nek brezrokavik ne umisliš? Pa dodaš po meri žepe, kamor bi vstavil kamero in jo po potrebi še s kakšnim ježkastim trakcem fixiral. Tudi na hrbtni strani ne bi bila slaba ideja, bi lahko imel posnetke z različnih zornih kotov. In ko bi na koncu to sestavil v muvi mejkerju, bi bil tak filmček veliko bolj zanimiv, dinamičen... kot pa če je ves čas sneman samo iz iste točke... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Tečaj" muvi mejkerja me še čaka, ko se ne bom vozil s kolesom, katerega moram danes odpeljeti na servis zaradi menjalnika in izgleda, da mi bo sprednje kolo zopet "metalo vodo v usta", ker ste mi obe moji odklonili prevoz kolesa z avtom ... :blush:

:kick-ass: , bi najbrž spadalo v temo, kaj si mislite moški o ženskah ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, RobiRoberto pravi:

"Tečaj" muvi mejkerja me še čaka, ko se ne bom vozil s kolesom, katerega moram danes odpeljeti na servis zaradi menjalnika in izgleda, da mi bo sprednje kolo zopet "metalo vodo v usta", ker ste mi obe moji odklonili prevoz kolesa z avtom ... :blush:

:kick-ass: , bi najbrž spadalo v temo, kaj si mislite moški o ženskah ... :OK:

Čist v redu, saj so to "Tvoje izkušnje"

Ampak imaš pa slabo komando doma :blush:

Punce bi morale to narediti, še predno bi ti pomislil na kaj takega :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že kar dolgo časa je od tega, ko sem napisal, da sem v knjigi Poškodbe glave prebral, da zelooo pogosto, po poškodbi glave enega od zakoncev, taki zakoni razpadejo. Midva sicer nisva poročena, toda ker sva skupaj že več kakor 30 let, to "zakonsko" velja tudi za naju ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, že kar nekaj časa razmišljam o tem, vendar se do sedaj "moj mošnjiček" še ni hotel odpreti ... :blush:

HVALA vremenu, ker tudi če sem se moral vrniti nazaj peš, ker serviser Valter danes dopoldne ni prisoten, sem se vrnil nazaj domov suh ...   :grupni:
HipHipHura ... :yea2:
Le moje desno koljeno bi raje občutilo, da bi se tudi nazaj domov vrnil z že servisiranim kolesom. "Dežurna uslužbenka" mi je rekla, da bo servis skoraj sigurno narejen že danes, ker g. Valter trenutno nima nobenega dela In pred njegovim "birojem" sta bila res parkirana samo dva otroška koleščka ...

IMG_8472.JPG

IMG_8473.JPG

IMG_8475.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kolesarskih kilometrov bo letos?   :hmm:

Lansko leto jih je bilo ...

Števecstri.jpg

... in v tej temi sem našel 5.6.2015 napisano:

Ker mi je števec na kolesu, "zaradi notranjih motenj", že preeecej časa kazal hitrost samo 0,0 ali 99,9 km/h in se zaradi tega pri vožnji v Idrijsko Belo nisem mogel potruditi, da bi vozil ves čas z enako hitrostjo, sem se včeraj med vrnitvijo od jezu pr' kobi ustavil še v KC Bonča, ter vprašal in si ogledal in se danes "pri zmerni temperaturi"  :blush: po kosilu odpeljal v KC Bonča, ki mi je novi števec tudi takoj namestil na kolo in "sprogramiral" ... jUhUhU   :OK:

Težava?   :hmm:

ITAK  =  ker so s prejšnjim windows koledarjem odšli tudi vsi v njega zapisani podatki = 1.1.2XXX sem imel v koledarju za vsa moja tri prevozna sredstva napisane vse do tega datuma prevožene kilometre,tako da sem za prejšnje leto prevožene kilometre samo odštel "predlanske od lanskih" ...

števecnovi.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspelo mi je sestaviti formulo, katere rezultat mi bo prikazal približno število letošnjih prevoženih kolesarskih kilometrov.

Ker sem kolesarski števec zamenjal lansko leto v mesecu juniju, bom polovico lani prevoženih kilometrov odštel od dosedanje skupne kilometrine in rezultat bo približno število letos prevoženih km.

Danes me je g. Valter v KC Bonča vprašal tudi, koliko kilometrov sem že prekolesaril letos in odgovoril sem mu, naj pogleda kar na števec in ker ni še pozabil da mi ga je on zmenjal lani, mi je odgovoril "vsaka čast" ...

kolo.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopis z ZZZS, zaradi operacija raka na dojki, je moja draga dobila že 8.11. vendar sem nanj čisto pozabil ... :blush: ...

Delovni čas: "do konca novembra 4 ure, do konca januarja 6 ur" ... :blush:

Seveda je še zmeraj v postopku pri ZPIZ ... :blush:

Če bi naju sestavili, bi mogoče dobili enega 100 % ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po današnjem zajtrku sem najprej pogledal proti Cerkovnem vrhu in na zunanji terometer, ter se takoj odločil, da bom izkoristil, kar mi danes ponuja narava.

Od danes naprej vem tudi to, zakaj se Oblakov vrh imenuje tako.

Človek brez slabih namenov vedno najde prijatelje!

Če mi današnji "snemek" vožnje z Oblakovega vrha proti Gorenji Kanomlji zopet ni uspel, vseeno ne bom toliko razočaran, saj sem letošnjim prevoženim kolesarskim kilometrom dodal še novih 32 km.

Zakaj sem zopet kolesaril proti Oblakovem vrhu? Preizkušal sem servis menjalnika in sedaj ta zopet deluje tako kakor mora.

V Idriji trenutno rahlo dežuje ...

IMG_8491.JPG

IMG_8492.JPG

IMG_8493.JPG

IMG_8494.JPG

IMG_8495.JPG

IMG_8496.JPG

IMG_8497.JPG

IMG_8501.JPG

IMG999.jpg

IMG_8502.JPG

IMG_8503.JPG

IMG_8504.JPG

IMG_8505.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem, da sem se danes dopoldne naučil, da mora biti za snemanje vožnje s kolesom cesta in njena bližnja okolica popolnoma suha, vendar sem na žalost ugotovil, da na steklu (?) zunanjega ohišja kamere niso bile med vožnjo tri kapljice dveh vodikov in enega kisika, ampak je danes "packe" povzročila poškodba steklenega (?) pokrova ohišja kamere, katero so najbrž povzročili kamenčki, ki so do stekla zunanjega ohišja prišli s pomočjo sprednjega kolesa ... :blush::blush::blush:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako se vidijo poškodbe na "zaščitnem steklu" na "waterproof" dodatnem zunanjem ohišju moje kamere. Poškodbe sem moral iskati z različnimi koti osvetlitve ohišja kamere ...

IMG_8506.JPG

IMG_8511.JPG

IMG_8507.JPG

IMG_8508.JPG

IMG_8509.JPG

IMG_8510.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj v odmoru med obema serijama smučarskih skokov je bil ravno pravi čas za večerjo, v obliki kuharske mojstrovine najine hčerke in dodatkom Merkatorja ...
Med gledanjem druge serije smučarskih skokov pa še "posladek" by Lidl ...
Danes bom za spremembo malical tudi dopoldne ... :OK:

IMG_8514.JPG

IMG_8512.JPG

IMG_8513.JPG

IMG_8515.JPG

IMG_8516.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so steklo na ohišju moje kamere res poškodovali kamenčki s cestišča? Najbrž NE !!! Moja draga mi je za zaščito kamere med vožnjo s kolesom priskrbela prav simpatičen mošnjiček in ker sem jaz v njega spravil tudi svari, ki bi lahko poškodovale zaščitno steklo na ohišju kamere, so ga te stvari tudi res poškodovale, oziroma v moje veeeliko zadovojstvo, so poškodovale samo njegovo zaščito, tako da mi ne bo treba raziskovati, kje bi tako ustrezno okroglo steklo lahko dobil.
Ker pri kitajski kopiji (?) moje kamere SJ4000 težave niso bile z njenim ohišjem, sem danes kamero SJ4000 prestavil v ohišje "kitajske kopije" in ker me je znimalo, kako je videti s peskom poškodovanono steklo na dodatnemn ohišju kamere, sem ga odvijačil z ohišja in ugotovil, da steklo sploh ni poškdovano, ampak je poškodovana zaščitna folija s katero je steklo zaščiteno in katero sem prezrl ...
Naslednji teden ... lepega sončnega dne ... vožnja s kolesom v Tolmin ... na servis Stavanja ... vprašati če popravilo mojega skuterja kaj napreduje ... in letošnji kolesarski kilometrini dodati novih 90 km ... ker s kolesom v Tolminu še nikoli nisem bil ... v volji je moč ... :grupni:

IMG_8519.JPG

IMG_8520.JPG

IMG_8521.JPG

IMG_8522.JPG

IMG_8523.JPG

IMG_8524.JPG

IMG_8525.JPG

IMG_8526.JPG

IMG_8527.JPG

IMG_8528.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem predzadnjič s kolesom obiskal Oblakov vrh je bila cesta očitno že soljena, najbrž prvič v tej zimski sezoni. Toda ker ni zime za eskime, sem to danes tudi rešil.   :worship:

IMG_8535.JPG

IMG_8536.JPG

IMG_8537.JPG

Nekdo nujno rabi seviljskega brivca ... :OK:

IMG_8533.JPG

https://www.youtube.com/watch?v=khW5CSPXNZg

Če mi kdo ne verjame, da sem res letel tudi z daljinskovodenim modelom helikopterja, mi je danes nekdo na fejstbuku objavil ta posnetek, za katereg se ne spmonem da sploh obstaja in me je zaradi tega še dodatno zelooo tazveselil. Modelarska steza na Planini (v smeri Postojna) 10.10.2002.   :grupni:

"Mnimalni tehnični podatki): helikopter Graupner Ergo 50, z motorjem 7,5 ccm

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zvečer sem kamero vrnil še nazaj v njeno originalno ohišje, pravkar je seveda sledil njen novi preizkus in UPAM, da bo kamera tako ("brez pack") snemala še dolgo časa ... :worship:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA moji dragi, ki me je po današnjem zajtrku "postavila na trdna tla" in mi povedala, da zunaj preveč piha za vožnjo s kolesom. :blush: Letošnji kolesarski kilometrini sem danes želel dodati še nekaj kilometrov, po načelu združiti prijetno s koristnim, in se s odpelati do Tolmina, kjer s kolesom še nikoli nisem bil, in se spotjo oglasiti tudi na servisu Stavanja in prijazno vprašati, če se z mojo majhno vespo že kaj dogaja. Današnja vremenska napoved pravi: mogoče v sredo ... :OK:

IMG_8538.JPG

IMG_8539.JPG

IMG_8543.JPG

IMG_8540.JPG

IMG_8542.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno sem danes že prekolesaril 5 km. Ker že "delam inventuro" letos prevoženih km z vsemi tremi mojimi prevoznimi sredstvi, sem hotel odčitati tudi vse prevožene km na 3eMu, vendar se njegov števec ni hotel več vklopiti, zato sem ga odpeljal v KC Bonča in ker g. Valter dopoldne ni bil prisoten in ker števca sam ne upam in znam sprogramirati :blush: , se bom po petnajsti uri še enkrat odpeljal v Idrijo, po že na novo sprogramiran števec z novo baterijo. :worship: Edino "mere" kolesne pnevmatike moram v tej temi še poiskati, če g. Valter brez nje števca ne bo mogel znova sprogramirari ... :blush:

Občutki : brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ... :blush:

SMS 16 x 1.75 sem pravkar poslal kar sam sebi ... :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojo potrebno otografijo mi je uspelo najti kar hitro s pomočjo tega, da "vespe" še nimam 2 leti in da mi med njeno dostavo iz Postojne do Idrije ni bilo ravno vroče ...

Ko sem se pred nekaj časa vozil s 3eMom proti Brusovim klavžam, me je dohitel in prehitel moj nekdanji sodelavec in sovoznik na drugem mopedu pri kar nekaj mojih potepanj in takrat sem mu omenil tudi defekt "moje male vespe" in na to mi je odgovoril, da ima zaradi svoje sladkorne bolezni in z njo povezanim zelooo poslabšanim vidom, tudi on  odvzem vseh vozniških dovoljenj, zato si je tudi kupil "svojo majhno vespo", oziroma "originalnega italijana" in tudi on je imel z njim podobne težave, dokler ni na avtomobilskem odpadu v Italiji našel potrebenega nadomstnega dela, ker je "njegova plastična krivina" namreč imala majhno luknjico, ki je seveda ovirala dostop pravilne mešanice bencina in goriva v motor ...

img1297.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil s kolesom v Idriji v KC Bonča dopldne in tudi popoldne (10 km). Odpeljal sem mu števec s triema, ker je dotrajala njegova baterija, zato mi je moral g. Valter števec znova sprogramirati in ker jaz tega nisem vedel in pred odhodom k njemu iz števca že odstranil baterijo in jo "malo pogrel na radiatorju", so se z odvzemom baterije iz števca seveda zbrisali tudi vsi podatki, ker bi jih bilo treba pred odstranitvijo baterije iz števca prenesti na računalnik :blush: , zato je pri današnjem obračunu moje letošnje "skupne kilomerine", realna samo "vespina", kilometre triema sem "v obračunu" uporabil pa kar lanske ... :blush:

Lansko sezono:  vespa 3265 km,  triem 525 km,  kolo 2982 km.

Glede na današnjo dopoldansko in popoldansko kolesarsko vožnjo v Idrijo in nazaj domov, bo "Tolminska kilometrina" skoraj sigurno na spredu, ko bo zunaj kakšnih 10 oC več ... :blush:

IMG_8544.JPG

IMG_8545.JPG

Kilometrina2016a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnje čudovito vreme me je po zajtrku seveda "prepodilo iz hiše". Ker sem že pozabil kakšen je klanec proti Idrijskim Krnicam, sem "9/10" vzpona porival kolo ob sebi :blush: , toda vseeno sem zadovoljen, ker sem vztrajal do svojega cilja in se nisem nekje obrnil, vsedel na kolo in se spustil nazaj v dolino. :worship:

IMG_8548.JPG

IMG_8549.JPG

IMG_8550.JPG

IMG_8551.JPG

IMG_8552.JPG

IMG_8553.JPG

IMG_8554.JPG

IMG_8555.JPG

IMG_8556.JPG

IMG_8557.JPG

IMG_8558.JPG

IMG_8559.JPG

IMG_8560.JPG

IMG_8561.JPG

IMG_8562.JPG

IMG_8563.JPG

IMG_8564.JPG

IMG_8565.JPG

IMG_8567.JPG

IMG_8568.JPG

IMG_8569.JPG

IMG_8570.JPG

IMG_8571.JPG

IMG_8572.JPG

IMG_8573.JPG

IMG_8574.JPG

IMG_8575.JPG

IMG_8576.JPG

IMG_8577.JPG

IMG_8578.JPG

IMG_8579.JPG

IMG_8580.JPG

IMG_8581.JPG

IMG_8582.JPG

IMG_8583.JPG

IMG_8584.JPG

IMG_8585.JPG

IMG_8586.JPG

IMG_8588.JPG

Krnice.jpg

IMG_8592.JPG

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!