Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

Če sem si med včerajšnjim gledanjem oddaje Mega tovarne, na kanalu National Geographic, pravilno zapomnil, bi vse steklenice piva Heineken, ki ga proizvedejo v enem letu, če bi jih postavili v vrsto eno za drugo, po ekvatorju štirikrat obkrožile svet ... :worship:

Heineken.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se odpeljal od doma ob 10.00, ter vrnil nazaj ob 15.00 in v teh petih urah obvozil trojček klavž v občini Idrija.   :worship:

Ker se je Živnorc na svoji zadnji vožnji očitno nekje izgubil :blush: , bi rad prevzel njegov forumski vzdevek ... :OK:

 

IMG_8702.JPG

IMG_8703.JPG

IMG_8704.JPG

IMG_8706.JPG

IMG_8705.JPG

IMG_8707.JPG

IMG_8709.JPG

IMG_8710.JPG

IMG_8711.JPG

IMG_8712.JPG

IMG_8713.JPG

IMG_8714.JPG

IMG_8715.JPG

IMG_8716.JPG

IMG_8719.JPG

IMG_8720.JPG

IMG_8721.JPG

IMG_8722.JPG

IMG_8723.JPG

IMG_8724.JPG

IMG_8725.JPG

IMG_8726.JPG

IMG_8727.JPG

IMG_8728.JPG

IMG_8729.JPG

IMG_8730.JPG

IMG_8731.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sva se s kolesom ta teden za letos že poslovila od Brusovih, Putrihovih in Kanomeljskih klavž, sva se danes poslovila še od Oblakovega vrha in Dolenje Trebuše. Od doma sva se odpeljala ob 8.30 in vrnila nazaj čez 4 ure.

IMG_8732.JPG

IMG_8733.JPG

IMG_8734.JPG

IMG_8735.JPG

IMG_8736.JPG

IMG_8738.JPG

IMG_8739.JPG

IMG_8741.JPG

IMG_8742.JPG

IMG_8743.JPG

IMG_8744.JPG

IMG_8745.JPG

IMG_8746.JPG

IMG_8747.JPG

IMG_8748.JPG

IMG_8749.JPG

IMG_8750.JPG

Trebusa.jpg

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 8
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vem (vidim), da je bilo mraz in da je 50 km kar precej na takšnem biciklu (ni gorc in je zato hiter, posledično zebe še bolj) in da večina življa doma greje riti, zato nimajo pojma, kaj pomeni gonit in pospešeno dihat tak mraz ... ampak ne moreš temu rečt downhill no ...
Vožnja po makadamski cesti širine 5 metrov nima absolutno nič skupnega z downhillom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angleško slovenski spletni slovar:

DOWNHILL

- dol (po hribu)

- navzdol

- spust

NI GORC IN JE ZELO HITER  = je gorsko kolo in vseeno dovoj hitro, če imaš v nogah dovolj moči ...

GO_Tomi_GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nedelje do pred približno eno uro "smo bili odrezani od sveta" = brez internetne povezave in posledično tudi brez TV ... :blush:
Varadero Team Logatec (Bogdan) HVALA, ker brez "tvojega" programa za obdelavo fotografij GIMP 2 ne bi mogel narediti svojega prvega kolaža z naslovom Kanomeljske Krnice z dodatki ...

 

Krnice20160.JPG

Krnice20161.jpg

Krnice20162.jpg

Krnice201623.jpg

Krnice20164.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je moja draga pospravljale "šaro" in v njej našla tudi nekaj mojih fotografij, med katerimi je bila tudi ena iz mojega tretjega letnika ETŠ in na kateri se po izgledu še vedno spomnim sedem mojih tedenjih sošolcev. To je bilo pred približno 38 leti ... :blush:

Elektro3.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 12. 2016 at 7:05, GO_Tomi pravi:

Saj vem (vidim), da je bilo mraz in da je 50 km kar precej na takšnem biciklu (ni gorc in je zato hiter, posledično zebe še bolj) in da večina življa doma greje riti, zato nimajo pojma, kaj pomeni gonit in pospešeno dihat tak mraz ... ampak ne moreš temu rečt downhill no ...
Vožnja po makadamski cesti širine 5 metrov nima absolutno nič skupnega z downhillom ...

Ali je to zate bolj podobno pravemu downhillu ?   :hmm:

Lansko leto sedmega oktobra ...

IMG_8100.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 12. 2016 at 11:45, RobiRoberto pravi:

.... programa za obdelavo fotografij GIMP 2 ne bi mogel narediti svojega prvega kolaža z naslovom Kanomeljske Krnice z dodatki ...

Zakaj si pa kar 5 enakih kolažev gor nalepil, samo okvirji so malenkost drugačni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, RobiRoberto said:

Ali je to zate bolj podobno pravemu downhillu ?   :hmm:

Ne. To je vožnja po cesti navzdol. Nekaj, kar gorski kolesarji ne počnemo. To je čista zguba časa in zapravljen dan.
Govorim resno in brez sarkazma. Vsakomur sicer svoje oz. kar mu paše, s spoštovanjem in brez slabe namere, ampak to ni gorsko kolesarjenje.

Za pokušino: to je mene lani novembra snemal kolega na nočnem spustu iz Čavna. Glih tolko, da malo občutiš, kaj bi lahko bil downhill (pa to ni, ker se ponoči vozi veliko bolj počasi).

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, GO_Tomi pravi:

Ne. To je vožnja po cesti navzdol. Nekaj, kar gorski kolesarji ne počnemo. To je čista zguba časa in zapravljen dan.
Govorim resno in brez sarkazma. Vsakomur sicer svoje oz. kar mu paše, s spoštovanjem in brez slabe namere, ampak to ni gorsko kolesarjenje.

Za pokušino: to je mene lani novembra snemal kolega na nočnem spustu iz Čavna. Glih tolko, da malo občutiš, kaj bi lahko bil downhill (pa to ni, ker se ponoči vozi veliko bolj počasi).

 

Dragi Tomi, nevem zakaj se zapenjaš glede spusta z hriba navzdol(kar v prevodu  pomeni),če bi uporabljali sovenščino bi tvoje pojmovanje pomenilo :Čez drn in strn.Ampak ker smo bol nobel ,če rečemo downhil,kar bi lahko to tudi pomenilo pač uporabljamo to frazo.Če,bi prebral Robertove objave od začetka bi verjetno pokapiral za kaj je takle spust za Roberta velik dosežek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, RobiRoberto pravi:

Downhill Idrija 1993  =  "brezpotje" + asfalt + makadam + "stezice" ...

Robi, zdaj ko obvladaš Muvimejker lahko take predolge filme kompajliraš na gledljivih 4-6 minut... Srečno in ne popuščaj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem povedal je, da ne moreš spečt 2 zrezka in rečt, da si speku pol prasca.
Zato še enkrat (in hkrati zadnjič): Vožnja po makadamski cesti širine 5 metrov nima absolutno nič skupnega z downhillom ...

Over & Out

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje drugje, kakor zopet za računalnikom na kavču v dnevni sobi in moja največja prijatelja Bil in Tačka na moji levi strani, za njima, na istem kavču pa še moja draga.

Ker danes zjutraj nisem pričakoval 4 oC in okolico brez slane sem se od doma odpeljal ob 9.00 in vrnil nazaj ob 11.00. Tokratni posnetek vožnje z mojim Cultom iz Ledin ("pr'Šnitu") v Spodnjo Idrijo (avtobusno postajališče) bi bil lahko mnogo boljši kakor lanski, posnet z "mikro kamero", če jaz danes kamere ne bi premalo "privijačil" v njen nosilec na belanci in se mi je zato, zaradi "grobega terena", med vožnjo sama premaknila navzdol proti sprednjemu kolesu ... :blush:

IMG_8752.JPG

IMG_8753.JPG

IMG_8754.JPG

IMG_8755.JPG

IMG_8756.JPG

IMG_8757.JPG

IMG_8759.JPG

IMG_8760.JPG

IMG_8761.JPG

IMG_8762.JPG

IMG_8763.JPG

IMG_8764.JPG

IMG_8766.JPG

IMG_8768.JPG

Vojsko2.jpg

IMG_8769.JPG

 

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da sem našel vzrok za včerajšnji, z moje strani nenadzorovani in neželeni premik kamere, pritrjene (premalo !!!) na krmilo mojega kolesa ...

IMG_8770.JPG

IMG_8773.JPG

Tudi pnevmatika gorskega kolesa se obrabi, vendar ne na obeh "bočnih straneh" kakor pri mopedih, ampak kar po sredini !!!

IMG_8774.JPG

Upam, da sem našel vzrok za včerajšnji, z moje strani nenadzorovani in neželeni premik kamere, pritrjene (premalo !!!) na krmilo mojega kolesa ...

IMG_8770.JPG

IMG_8773.JPG

Tudi pnevmatika gorskega kolesa se obrabi, vendar ne na obeh "bočnih straneh" kakor pri mopedih, ampak kar po sredini !!!

IMG_8774.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem v letošnjem letu uresničil vse, ali celo malo več  ("diwnhill" Ledine --> Sp. Idrija), kar sem imel namen prevoziti s kolesom.   :worship:

Drugo današnjo kahvo sem si zaželel spiti na nadmorski višini 1.083 m, zato sem se ob 9.00 odpeljal od doma in se vrnil nazaj ob 14.00, da sem bil deležen kosila in še zadnje tretje današnje kahve ... :OK:
Kilometer ali dva vožnje od Oblakovega vrha proti Vojskem sem moral kolo porivati zraven sebe :blush: , vendar ne zaradi premalo moči v mojima nogama, ampak zato, ker se je zadnje kolo zaradi "šodra" (?) na cesti na odsekih z večjimi nakloni v klanec, vrtelo "na mestu v prazno" ... :blush:

 

 

Vojsko2.jpg

IMG_8775.JPG

IMG_8776.JPG

IMG_8777.JPG

IMG_8778.JPG

IMG_8779.JPG

IMG_8780.JPG

IMG_8781.JPG

IMG_8782.JPG

IMG_8784.JPG

IMG_8785.JPG

IMG_8786.JPG

IMG_8787.JPG

IMG_8788.JPG

IMG_8790.JPG

IMG_8791.JPG

IMG_8793.JPG

IMG_8797.JPG

IMG_8794.JPG

IMG_8798.JPG

IMG_8799.JPG

IMG_8800.JPG

IMG_8802.JPG

IMG_8803.JPG

IMG_8804.JPG

IMG_8805.JPG

IMG_8806.JPG

IMG_8807.JPG

IMG_8808.JPG

IMG_8809.JPG

IMG_8810.JPG

IMG_8811.JPG

IMG_8812.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush::blush::blush:

Dans sm se imel namen s kolesom zapeljati do Idrijske Bele, "z namenom preverjanja, če so kakšne spremembe", vendar so me kihanje, rahlo šmrkanje, rahlo boleča glava, mišice in pekoče oči, ŽE ODVRNILE OD TEGA

:blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutranji in dopoldaski "prehlad v nastajanju" sem s pomočjo pogleda skozi okno med kosilom prestavil za nedoločen čas :OK: , oziroma, če se mu letos nikakor ne bom mogel izogniti, na čas, ko vreme za vožnjo s kolesom ne bo več primerno ... :OK:

 

imagesCA3RFB7Q.jpg

IMG_8816.JPG

IMG_8817.JPG

IMG_8818.JPG

IMG_8820.JPG

IMG_8821.JPG

IMG_8822.JPG

IMG_8823.JPG

IMG_8824.JPG

IMG_8825.JPG

IMG_8827.JPG

IMG_8828.JPG

IMG_8830.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!