Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

HVALA   :worship:

Ker sem bil danes priden jaz, je bil do mene priden tudi youtube in dokaj hitro sprejel moj današnji "snemek".   :worship:  Ton je kar originalen, ker se ne morem sponiti :blush: , kako mi je hčerka zadnjič pokazala, kako se glabeni "video snemek" pretvori v MP3 filet ... :hmm:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halllo društvo, kako je danes pri vas ??? Pri nas ja kar fredi, če malo pozabim na posledice včerajšnje "malo pokvarjene hrane", od katere me danes bolijo vse nožne mišice, levi kolk in desno koljeno ... :OK:

Selfič.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerajšnji "snemek" moje kolesarske vožnje iz Krnic sem želel opremiti tudi s svojim najljubšim "komadom" klasične glasbe, vendar mi to brez hčerkine pomoči ni uspelo, danes sem se pa kar sam zopet spomnil pozabljeni potrebnih besed za vpis v Google = MP3 pretvornik, vendar videa najbrž ne bom opremil z njim, ker se mi ......................... pač ne da ... 1f641.png

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za pretvorbo videa iz youtube v mp3 uporabljam Free YouTube to Mp3 Converter, pa dela tko k treba :)

Popravljeno . Popravil Danilo D
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno je moj včerajšnji "snetek" v taki obliki kakršnega sem si želel :worship: in taževo sem imel samo s tem, kako "povoziti" zvok (šumenje vetra), ki ga je posnela kamera, vendar je v programu muvimejker tudi to izvedljivo s "tipko" AUDIO MIX, za kar sem sicer porabil nekaj časa, toda ker tudi to šteje v življenski rok ... :OK:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem svojo vožnjo od Podrateje do idrijskega letnega kopališča v Idrijski Beli pr'lajštu že posnel s prejšnjo "mikro kamero", med vožnjo z "RobertosTriMobilom", sem jo danes ponel še v obratni smeri, s sedanjo kamero, med vožnjo s kolesom ...

Trudil sem se z vso svojo močjo, toda hitreje kakor v 13 minutah in pol, se mi iz Idrijske Bele do Podrateje ni uspelo pripeljati ... :blush:

https://www.youtube.com/watch?v=kLbgYJEvDX8&feature=youtu.be

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so mi "brada in brki" med kolesarjenjem povzročali preveč zračnega upora .............................., Miklavževe jaslice by Roberto ...................................., HVALA Miklavžu ZORI moji dragi ...................................

IMG_8606_2.JPG

IMG_8610.JPG

IMG_8611.JPG

IMG_8616.JPG

IMG_8609.JPG

IMG_8619.JPG

IMG_8620.JPG

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem forumu je negdo napisal, da so video posnetki daljši od 5 minut za gledalce že dolgočani, zato sem včerajšnji "kronometer" skrajšal iz 13 minu in pol na šest minut in 9 sekund. Mislim da se temu reče "Okrog zadnjice v žep", toda ker mi je uspelo in v programu nisem našel lažjega in krajšega postopka, sem vseeno zadovoljen.
Najprej sem v program muvimejker uvozil včerajšnji še neobdelan video posnetek. V programu obstajata tudi ukaza START in STOP, zato sem start kliknil takoj na začetku poosnetka in STOP približno 100 m za Fežnarjem. Ves ostali del posnetka se po uporabi teh dveh ukazov avtomatično izbriše ... :blush:  Rešitev: kar je ostalo sem shranil kot 1xx. Ponovni uvoz včerajšnega posnetka in klik na START malo pred jezom pr'kobil in STOP na avtubusnem postajališču pri Podrateji. Shrani kot 2xx. Zapiranje programa MuviMejker in še enkrat njegovo odpiranje. Uvoz 1xx in na koncu tega še uvoz 2xx, dodatek uvodnega napisa in nazadnje še glasba. TO JE TO ... :OK:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub mojemu zalooo pomajnkljivemu spominu sem vseeno 111 % prepričan, da se do danes s kolesom še nikoli nisem peljal do ŽirOV in se od tam tudi vrnil nazaj domOV. Najbolj sem bil v skrbeh zaradi klanca od Osojnice do Govejka nazajgrede, vendar mi je tudi tega uspelo premagati brez pomoči hoje = kondicija + moč v nogah zaradi moje letošnje kolesarske kilometrine ... Od doma sem se odpeljal ob 10.00 in se vrnil nazaj ob 12.30.IMG_8632.JPGIMG_8633.JPGIMG_8634.JPGIMG_8635.JPGIMG_8636.JPGIMG_8637.JPGIMG_8638.JPGIMG_8639.JPGIMG_8640.JPGIMG_8641.JPGIMG_8642.JPGIMG_8643.JPG

IMG_8644.JPG
IMG_8645.JPG
IMG_8646.JPGIMG_8647.JPG
IMG_8648.JPG
IMG_8649.JPGIMG_8651.JPG
IMG_8650.JPG
Žiri.jpg
Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem tudi danes snemal svoj asfalt road downhill iz Govejka do Žiri, vendar ker mi je Movie Maker pri shranjevanju mojega današnjega snetka "serviral to":

"There are missing or unusable filer in your Movie Maker project that are preventing your movie from being saved. Please check that file preparation is enabled in Optins or remove the file and try again"

Error: 0xC945002D

Glasba bi bila ta:

Na youtube sem pa objavil to:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem se sploh obril ... :hmm::hmm::hmm:

Zato, da me slučajno kdo pomotoma ne bi zamenjal s stricem Mausom in njemu prisodil vse moje pomanjkljivosti ... :blush::OK::010

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Take imamo danes pri nas doma": moja draga na službeno novoletno zabavo nekam na Kras, najina hčerka in njen fant na osmico v Vipavo, kjer sta bila letos na trgatvi, Roberto pa se je kar sam povabil k prijaznem inžinirju Brusu "na klepet in kahvo" ... :OK:

 

IMG_8652.JPG

IMG_8653.JPG

IMG_8654.JPG

IMG_8655.JPG

IMG_8657.JPG

IMG_8658.JPG

IMG_8659.JPG

IMG_8660.JPG

IMG_8661.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bom tudi danes popoldne sam doma, si bom takrat krajšal čas in dolgčas z ogledom smučarskih skokov, zato sem se v Idrijsko Belo odpeljal že dopoldan, "prvič to smučarsko sezono" v zimskiih oblačilu in obutvi ... :worship:

 

IMG_8662.JPG

IMG_8663.JPG

IMG_8664.JPG

IMG_8665.JPG

IMG_8666.JPG

IMG_8667.JPG

IMG_8668.JPG

IMG_8669.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se včeraj vrnil domov sem opazil, da sem nekje izgubil "kolesarsko tlačilko za prvo pomoč", zato sem se danes zopet odpeljal do brusovih klavž in ugotovil, da jo je nekdo našel že pred mano. Naj mu služi dobro. Ko sem prikolesaril nazaj v mesto, sem seveda takoj zavil v KC Bonča in vprašal koliko stane nova in ker stane 15 € "to ni taka stvar", vendar denarnice danes nisem imel s sabo ... :blush:

 

IMG_8658.JPG

IMG_8671.JPG

IMG_8673.JPG

IMG_8674.JPG

IMG_8675.JPG

IMG_8676.JPG

IMG_8677.JPG

IMG_8678.JPG

IMG_8679.JPG

IMG_8680.JPG

IMG_8681.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, bolj slabo si imel spravljeno tlačilko, da je obrnjena navzdol, ni ravno idealno, ena jama bolj na trdo, pa ti odleti. Ali postavi nosilec tako, da bo ležala notri ali pa jo zavaruj z elastiko.

Na tvojih slikah že nekaj časa ni tlačilke (na torkovi sliki se zadnjič vidi) . Mogoče je končala kje doma?

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš da sem vse preiskal ...

Razmišljam o tem, da za Culta ne bi več kupoval "mini tlailke" ampak "normalno", seveda prave dolžine, da bi stala med "torbico" in pokončno cevjo okvirja ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi raje kupil nekaj poceni. Sam imam eno za cca 4€ iz Leclerca in je daleč najboljša ed vsega kar imam (traja sicer nekaj časa, da se kaj pozna, ker je majhna, ampak do sedaj še ni zatajila) . Razne "fensi-šmenci" večstopenjske z univerzalnimi glavami ipd prej ali slej zatajijo (saj meni) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar iz delavnice. Imam dve "dovolj veliki" tlačilki, kateri pa, ena zaradi izrabljenosti in druga zaradi moje krivde (kdaj in kje sem izgubil pokrovček ???) za polnjenje kolesarskih zračnic na mojem kolesu nista več primerni in tudi za uporabo na terenu (razens možnim skladiščenjem v nahrbtniku) nista primerni, ker sta približno 5 cm predolgi, da bi ju lako spravil v okvir Culta, ki je najbrž za eno številko manjši kakor je bil Pinarelo, s katerim sem prevažal starejšo tlačilko ...

 

IMG_8687.JPG

IMG_8688.JPG

IMG_8690.JPG

IMG_8691.JPG

Najprej sem na spletni strani trgovene Eurobike poiskal "znano" tlačilko in takoj za tem še v delavnici preveril če je to res to in ker je bilo, bom prihodnje dni najprej preveril v KC Bonča, če jo slučajno ima na zalogi, ali vsaj kaj podobnega, in če nima, bom tlačilko zopet naročil pri EUROBIKE in ker so na voljo štiri različne dolžine, bom prej izmeril še višino Cultovega okvirja med "pedali in sedežem" ... :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi najprej probal, če sta tlačilki, ki ju imaš "kompatibilni", če lahko uporabiš dele in skompletiraš eno. Mogoče paše "kapica" (to kar si izgubil) s stare na novo ali pa gumica iz nove v staro. Če to ne gre potem pač rabiš drugo. Ampak da bi jo vozil s seboj (kolikokrat pa jo dejansko rabiš na cesti? ) bi jaz izbral kaj takega: http://www.intersport.si/shop/kolesarstvo-44103/kolesarski-dodatki-44170/tlacilke-44441/kolesarska-tlacilka-cytec-air-mini-plastic-572c6a43c38b37c26d8b45be

Bi jo pa mogoče moral prej videti v živo ker ene plastične so malo preveč "plastične" druge pa delujejo odlično (saj vem, da se ponavljam, ampak meni najpreprostejša in najcenejša deluje najbolj zanesljivo) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, če bi kaj ustrezalo iz ene tlačilke na drugo, tega sigurno ne bi spregledal.

Do sedaj sem starejšo tlačilko uporabil na Pinarelu samo enkrat, ko se mi je med "downhillom" iz Ledin v Spodnjo Idrijo v plašč "zarila" manjša lesena trska in če takrat ne bi imel s sabo rezervne zračnice in tlačilke, bi moral hoditi zraven Pinarela "po gozdni poti" navzdol ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali verjamete v Miklavža ???   :hmm:

miklavž.jpeg

Jaz verjamem, tudi če sem se dopoldne odpeljal v Idrijo zastonj, ker nisem bil obveščen, da je Idrija danes na sporedu samo popoldne, od štirinajste ure naprej ... :OK:

:010

IMG_8692.JPG

:hmm:

IMG_8693.JPG

:blush:

IMG_8694.JPG

:010

IMG_8695.JPG

IMG_8696.JPG

:grupni:

IMG_8697.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je bilo danes, do tega trenutka, "mojih pet minut":   :worship:
1. Dobrih 5 km v približno dobrih 15 min, po cesti v mesto in po "kolesarski stezi" nazaj domov.  :OK:
2. Kamera OK.   :OK:
3. Movie Maker tokrat tudi zopet OK.   :OK:
4. Objava na You Tube kar hitra.   :OK:
5. Svet Mopedov ITAK !!!   :OK:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!