Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

Ob 15. 4. 2017 ob 11:07, RobiRoberto pravi:

Odločil sem se, da boste sami ugotovili kaj sem se odločil !!!  :OK:

Odločil sem se, da je bila moja odločitev o prenehanju objavljanju na Motosvet forumu zeloooo nerealna, ker drugače nimam kaj početi :blush: če nisem izven hiše, doma sem pa večino časa sam ... :blush:

Še nekaj bi rad posnel s kamero na čeladi, predvsem zaradi prikaza zelooo slabega cestišča, vendar ne verjamem da mi bo to uspelo, ker sem to enkrat že poiskusil in kar kmalu ugotovil da v mojma nogama nimam dovolj moči ... :blush:  Ena možnost bi bila, da bi naju s kolesom kdo pripeljal do Cerkna, druga najboljša pa, da bi naju pripeljl kar do parkirišča v Davči ali še rajši do še višje ležeče spodnje postaje prve sedežnice na smučišču Cerkno ... :OK:

58f46ebb54136_Smuie.jpg.2b1c6ee3a011c2ad03a9b9368b637055.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, RobiRoberto pravi:

prikaza zelooo slabega cestišča

Ja ko se pripelješ po novi cesti iz Selške doline in potem namesto proti Davči zaviješ proti Novakom in s tem proti spodnji postaji žičnice se srečaš s cestno podlago, ki je do Tuškovega griča v zelo, zelo slabem stanju. Na srečo je vsaj del po dolini po poplavah obnovljen in je po cesti užitek peljati. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za včeraj HVALIM hčerinega fanta, ki je ob 13.30, takoj po kosilu, mene in moj bycykl pripeljal do najvišje, z avtom dostopne točke na smučišču Črni vrh nad Cerknom, HVALIM tudi vreme, ki mi je omogočilo da sem se ob 16.30 vrnil nazaj domov brez kaplje dežja na sebi in GRAJAM mojo kamero, ki zvoka zopet ni posnela in se bo zaradi tega, včerajšnji 2,4 GB velik snemek, ki ga Movie Maker brez zvoka noče uvoziti, še kar nekaj časa objavljal na YouTube ... :blush:
Včeraj sem se tudi dokončno prepričal, da bi bil zame, dostop do smučišča Črni vrh nad Cerknom s kolesom, zaradi "mojega splošnega stanja" MISIONES IMPOSIBLES ... :blush:

Radar.jpg.1a08bb92fc93dfdc16c6faec8125e1d5.jpg

IMG_0730.JPG.822dc4dd5cd093f3315cdd582b758548.JPG

IMG_0731.JPG.326fdedc5b6f0507d4de000429546cd3.JPG

IMG_0732.JPG.a48917cc9fedc8dfdffd963d3ddbcbfc.JPG

IMG_0733.JPG.91f8bcd903231845c133ab9bd3904d07.JPG

IMG_0734.JPG.4de857bc2e49de67a729ccf6110405a1.JPG

58f5c6cbae3ba_Smuie4.jpg.49eb7d8eb5c14f6ece46c562f91279ac.jpg

58f5c6d272f74_Smuie3.jpg.4a783be35d3b19c6767b1f19ce5ff8c8.jpg

IMG_0735.thumb.JPG.043f0368e915c2a51c8ccde85dea1db0.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima posnetek moje vožnje s kolesom od Črnega vrha nad Cerknom pruti Cerknu, trajajočega malenkost več kakor 20 minut, si ga lahko ogleda, seveda brez zvoka, ki ga kamera ni posnela :blush: , jaz bom pa v prihodnjih dneh poizkusil ugotoviti zakaj težave s snemanjem zvoka enkrat so, drugič pa jih ni, in jaz malo sumim način vklopa snemanja (drugo stikalo kakor za vklop kamere), ker ko sem snemal vožnjo od Klavž na Idrijci proti Idrijski Beli, je kamera do udora na cesti zvok posnela, pred prenosom kolesa mimo udora sem kamero izklopil in ko sem "na drugi strni" kamero zopet vklopil in vključil snemanje, mi kamera zvoka ni več snemala !!!   :hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, RobiRoberto pravi:

Včeraj sem se tudi dokončno prepričal, da bi bil zame, dostop do smučišča Črni vrh nad Cerknom s kolesom, zaradi "mojega splošnega stanja" MISIONES IMPOSIBLES ..

Ja od Cerknega do vrha Črnega vrha je skoraj 1000 m višinske razlike, najhujši klanec je spodaj, takoj za ocepom ceste v Bolnico Franjo, kasneje je pa cesta stalno napeta, počitka res ni, sploh če si ga ne vzameš.

Tudi kolo ki ga imaš ni najbolj primerno za tvoje stanje kot praviš za tako turo, Če bi imelo 3 kile manj, pa zadaj malce većje zobnike, bi šlo lažje in bolj počasi v klanec, na tempo. Odveč pa bi bila seveda pot od doma do Cerknega in nazaj, tu bi te moral nekdo prepeljati.

Obljubil si slabo cesto, ampak si se ji izognil. Imam prav? 

Tvoja tura je lepa, sam sem jo parkrat opravil čez Razpotje mimo tvoje hiše, pa po dolini Idrijce in Cerknice na Črni vrh, potem pa do doma v Poljanski dolini ni bilo treba veliko poganjati kolesa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, amateur pravi:

Tudi kolo ki ga imaš ni najbolj primerno za tvoje stanje kot praviš za tako turo, Če bi imelo 3 kile manj, pa zadaj malce većje zobnike, bi šlo lažje in bolj počasi v klanec, na tempo.

Tudi sam sem že razmišljal o tem, če bi bilo zadaj mogoče dodati še en večji zobnik, ki bi mi vekrat prav prišel pri vožnji v bolj strm klanec ... :OK:

Potem bi moje kolo imelo že kar 26 prestav ... :OK:

Danes bom poizkusil ugotoviti, kaj je narobe, ali kaj jaz narobe počnem, da mi kamera ne posname zvoka, še prej pa se bom najbrž s kolesom odpeljal do Mercatorja, ker sem pred dvemi dnevi, zaradi moje nerodnosti :blush: , z desnim ramenom zbil na tla zunanji termometer na balkonu ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi dodal še en zobnik bi imel 27 prestav. Samo ni tako preprosto, moraš potem menjati še distančne podložke in verjetno še verigo (predvidevam, da je "kaseta" ) . Verjetno pa bi se dalo sestaviti drugo kombinacijo zobnikov z večjim zobnikom, samo je potem spet potrebno preveriti, če tak zobnik zmore menjalnik (naj bi ga, ni pa rečeno) . Vprašaj na servisu, bodo še najbolje vedeli in svetovali.

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O dodajanju še enega zobnika zadaj sem se samo šalil ...

Enkrat med vikendom sem po nesreči z desnim ramenom zbil na tla zunanji termometer na balkonu, zato sem se danes odpeljal k Najbolkšemu sosedu, kupil novega in ga tudi že pritrdil na njegovo mesto, nekaj cm višje kakor "minulega". Mislim da bo "dopoldanski kolesarskih 7 šopping km" za danes tudi dovolj, zaradi ne preveč visoke zunanje temperature in preeeceeej mooočnegaaa napovedanega veeetraaa ... :blush:

IMG_0739.thumb.JPG.2837ffe6c8421795cfb94485a42e3338.JPG

IMG_0740.thumb.JPG.4de7a720eb27d152b89ceac8188b3ac5.JPG

IMG_0741.thumb.JPG.f444f3bc13b55eb91f4b000a8e6fa08f.JPG

IMG_0742.JPG.072c7ac5f132228d7a7a34686d9f9da7.JPG

Ker sem danes sam doma, sem zelo vesel, da smo imeli na Uri Soča tudi tečaj kuhanja kahwe ... :OK:

IMG_0743.thumb.JPG.72d97b04b719851eba7abf83a4902855.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem naredil preizkus snemanja zvoka z mojo kamero kar v stanovanju pred televizorjam, s kar precej glasno naravnanim zvokom in ker zvoka kamera zopet ni posnela :blush: , bom poizkusil še s kamero brez ohišja in če še to ne bo dalo zadovoljujočega rezultata, "potem mi ni več pomoči" ... :blush:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ohišju zvoka kamera ne posname, brez ohišja ga pa, vendar se meni zdi, da je nekoč kamera snemala zvok tudi če je bila v podvodnem ohišju, kar pa  ni čisto logično, ker če bi pod vodo do kamere zvok prišel, bi do nje najbrž moralo priti tudi kaj vode ... :hmm:

Moje splošno stanje danes:  "desno kolensko boleče" ... :blush:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem najprej s pomočjo strička Googla (SJ 4000 kolo) po Internetu iskal kako imajo drugi kolesarji pritrjene kamere na svojem kolesu in ugotovil, da na oba možna načina: v podvodnem ohišju in v zato namenjenem okvirju. Nato sem iz Slike preklopil na Vse in že vprvi vrstici je bila povezava do enega od slovenskih kolesarskih forumov, kjer je nekdo napisal, da je posneti zvok s to kamero zelooo švoooh ... Preden sem kamero vstavil v podvodno ohišje sem še fotografiral kar sem videl v navodilih in sicer, da je tisto za kar sem jaz mislil da je mikrofon, v resnici zvočnik in da je mikrofon čisto drugje ...Nato sem kamero še enkrat vstavil v podvodno ohišje in jo nesel na balkon, da bi ponel tudi danes precej močan severni veter in za vsak primer med desetsekundnim snemanjem tudi zelo glasno štel od 1 do 10 in prišel do končnega zaključka:  ČE BOM V PRIHODNJE ŽELEL S TO KAMERO POSNETI TUDI SPREMLJAJOČI ZVOK, BO TO IZVEDLJIVO SAMO BREZ PODVODNEGA OHIŠJA !!!

Z zamudo:  še nečesa nisem vedel. Preden sem se s kolesom odpeljal s Črnega vrha nad Cerknom, mi je moj prevoznik rekel, naj bom previden ko bom štertel, da v mene slučajno ne bi priletel kakšen kolesar, ki vozi downhill in ko sem pogledal levo v vzpetino proti restavraciji Alpska Perla sem res opazil "sledi kolesarskih zavojev" ...

Navodila1.thumb.jpg.49662e2b465ad419c4fc5376ff419eab.jpg

Navodila2.jpg.dbdb025478ad313ff3316d0b0c45b93f.jpg

Navodila3.jpg.7b7889f512a5af3bd3a738c13bf46544.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem fotografiji zvočnika in mikrofona pozabil pripeti ... ker sem jih pozabil prenesti iz fotoaparata na računalnik ...  :blush:

IMG_0745.JPG.fc35ce54a7920b283d04cd129bbc9ed6.JPG

IMG_0746.JPG.19fb32496337cbe830c09ce1d11ae282.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, RobiRoberto pravi:

Seveda sem fotografiji zvočnika in mikrofona pozabil pripeti ... ker sem jih pozabil prenesti iz fotoaparata na računalnik

Marsikaj je prihranjeno, če drugi raziskuje pred teboj in poroča o izsledkih. Dal si mi idejo, kamerco imam že mesec dni pa razen testnih posnetkov v tem času nisem nič posnel. Grem kosit travo s podvodnim ohišjem, pa bom videl kako in kaj. Moja je bila le 80€, vzel sem jo zgolj za to, da vidim kaj se z njo da in kaj ne. Kasneje se bom pa odločil kako naprej. Slika je slabša kot pri tvoji SJCAM, obenem pa neprimerno slabša kot pri ta novem GOPRO. Je pa tako, ko jo enkrat kupiš, začneš zares razmišljati, zakaj jo boš rabil, da se posnet material ne bo vedno ponavljal. In komu boš to pokazal.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ima moja kamera možnost tudi fotografiranja in ker tega do danes še nisem poizkusil :blush: , sem to naredil takoj po kosilu in bil s kakovostjo obeh fotografij zelooo zadovoljen, ker "sem odštel" ukrivljenost fotografije iz bližine, zaradi širokokotnega objektiva kamere ... Ločljivost fotografije kamere je celo malenkost večja kakor pri mojem fotaparatu, ki ima ločljivost fotografije 4000 x 3000, kamera pa 4032 x ???? ...

2017_0420_132654_001.JPG.123035753e7f274926f61c94156589f9.JPG

2017_0420_132724_002.JPG.9570c9533f37e72ed31972aca62baf44.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, RobiRoberto pravi:

Ločljivost fotografije kamere je celo malenkost boljša

Ločljivost je samo prvi pogoj za boljšo sliko. Za primerjavo poskusi posneti s fotoaparatom in kamero isti prizor, potem pa zreži iz obeh slik (crop) npr. drevo ali hišo iste velikosti pa boš videl, da je slika s fotoaparata neprimeno boljša. Kamera ima prednost širokega kota zajema, s fotoaparatom pa lahko narediš panoramo neposredno ali pa jo kasneje zložiš skupaj.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 4. 2017 ob 9:59, franc pravi:

27 prestav

Glede na starost kolesa je bolj smiselno dati zadaj novo kaseto. Verigo si že zamenjal, kaseta pa bi morala biti bolj hribovska, največji zobnik toliko velik kot dopusti menjalnik - tačka zadaj. Sam sem to naredil, dobil sicer samo 2 zoba več, ampak v klanec se tudi 32 + 2 zoba pozna. Verjemi, preveril na Zoncolan v Furlaniji, naklon do 23%.

Pri tebi bi šlo zagotovo več kot za 2 zoba. Sem pogledal na splet 20€ za kaseto, 32 zob, 8 prestav. Prvi zobnik pa bi ostal tak kot je. Vprašaj za hec Bončo.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet s pomočjo GoogleMaps / Satelitski posnetek, sem poiskal kje naj bi bila kolesarska downhill proga na smučišču Črni vrh nad Cerknom in ker brez videnega nič ne verjamem :OK: , se bom o tem moral prepričati z lastnimi očmi, tokrat kar z MMV, ker če bom zopet s kolesom, se bom po progi najbrž hotel tudi peljati ... :OK:

Jutri me ne bo, ker se bom zjutraj s kolesom odpeljal v Laško, naložil v avto kolo, mojo drago ter njeno "sotrpinko" in vseh nas pet varno pripeljal nazaj v Idrijo ... :OK: , :OK: , :OK:

58f8a3dd4db29_DownhillrniVrh.thumb.jpg.a64984896222492e12d6180e349a2dd8.jpg

pred 5 minutami, amateur pravi:

 Vprašaj za hec Bončo.

Zakaj bereš moje misli ???  :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RES je RES  =  Primorske novice + Google ... :grupni:

Direktorja Hotela Cerkno Vasilija Sedeja smo zmotili v pripravah na spust po na novo urejeni progi, ki je pred dvema tednoma s pohvalami prestala krst na državnem tekmovanju v kategoriji Enduro. “Prvič sem se, nekoliko previdno, po progi že spustil. Ker sem tu, vidite, da je proga, ki pod sedežnico Počivalo vodi do vstopa nanjo, pripravljena varno. Danes začenjamo poletno sezono. Ob novem, še ne povsem dokončanem kolesarskem ponujamo še lokostrelski park in veliko igrišče z različnimi atrakcijami za mlajše obiskovalce. Največ pozornosti pa smo posvetili jedilnikom z domačo kulinariko,” je povedal Sedej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ima Roberto časa več "kakor ga potebuje" ...

KOLESARSKI CENTER 

Kolesarski center se nahaja ob zgornji postaji sedežnice počivalo oz. tik ob vstopu v park. V sodelovanju s POSITIVE SPORT smo poskrbeli za široko paleto koles za izposojo, servisno točko, trgovino s kolesarskimi deli in opremo, ter ponudbo vodenih gorsko kolesarskih izletov in tečajev.

Kolesa_za_izposojo.thumb.jpg.fccc867b94407ef421b6cf859a3f6ea6.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To fotografijo mi je našel moj najboljši prijatelj Google :OK: , po vnosu besed KOLESARSKI PARK CERNO ...

maxresdefault.thumb.jpg.c4c10007853d1a9de29bb2992c67636f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika sreča, da je nekdo pred mano že posnel svoj downhiil na smučišču Črni vrh nad Cerknom ...   :grupni:

... kar je  dobro tudi zame, da ga ne bo teba posneti meni ...   :OK:

.... oziroma če bi si to želel, bi potreboval 4WD zavore ... :OK:

Prebral sem tudi, da je kolesarski park Cerkno trenutno še zaprt in da bo odprt po 1. maju.

OBLJUBIM, da bom takoj sedaj izklopil računalnik in vkopil TV !!!

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem si s pomočjo Googla najdenih ogledal še 3 posnetke MTB downhilla na Črnem vrhu nad Cerknom in v meni vse bolj in bolj "tli iskrica: tudi ti Roberto", seveda mojim zmožnostim primerno !!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda moje trenutno kolo za tak spust ne bi bilo najbolj primerno, zato sem zopet vprašal strička Googla, ki mi je povedal, da bi za tako za spust primerno novo kolo rabil od  1.999,00 EUR  do  5.999,00 EUR

ITAK KTM ... :OK:

lycan_274_3f_titangrey_matt_orange.jpg.682e6ae7458e47e46d0d91f4cb88bc50.jpg

58f9b75a0985e_scarp_29_prime_2f_rs1_48_matt_carbon(whiteorange).jpg.9f9542453edcf3784bef06939d32b1fc.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!