Skoči na vsebino

Nezaznavanje digitalnega aparata Canon A30 na Windows XP


Priporočene objave

Oj!

Saj nekateri ze poznate moje traume, ker ze kaksen teden ali vec ne morem sneti slik z digitalca Canon Powershot A30 na Windows XP, Home Edition. Da ne omenjam, kolikokrat sem ze instaliral po navodilih, po svoje, vse deinstaliral, zbrisal registry kljuce, se enkrat žbmnljionkrat spet naiinstaliral, poskusil tudi samo preko WIA funkcije... kakorkoli, ko prikljucim digitalca, ga XP sploh ne zazna (preko USB). Poskusal preko Wizarda, pa pravi, da rabim instalacijski disk. Kljub temu, da sem driverje za A30 ze nalozil... :? Cudno, skratka.

Sem pa imel identicen fotoaparat na istem racunalniku, pa je takrat vse lepo delalo, z mojim foticem pa noce.

Skratka, se malo, pa bom po******* in vse skupaj zadegal v graben.

Enkrat sem rekel, da Canona ne kupim vec... le zakaj?! :wink: :twisted: :D Ok, zdaj sem malo zloben, ker fotic je prav fin in dela super slikice, samo hudica, zakaj jih ne morem sneti?!

Kaksna ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri mojemu fotoaparatu (res da je Sony) zadeve ne šmirgla, če nimam nastavljeno na fotoaparatu na USB mode normal........

poglej,mogoče je tudi pri tvojem fotoaparatu kakšen tak Kavelj22....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Saj nekateri ze poznate moje traume, ker ze kaksen teden ali vec ne morem sneti slik z digitalca Canon Powershot A30 na Windows XP, Home Edition. Da ne omenjam, kolikokrat sem ze instaliral po navodilih, po svoje, vse deinstaliral, zbrisal registry kljuce, se enkrat žbmnljionkrat spet naiinstaliral, poskusil tudi samo preko WIA funkcije... kakorkoli, ko prikljucim digitalca, ga XP sploh ne zazna (preko USB). Poskusal preko Wizarda, pa pravi, da rabim instalacijski disk. Kljub temu, da sem driverje za A30 ze nalozil... :? Cudno, skratka.

Sem pa imel identicen fotoaparat na istem racunalniku, pa je takrat vse lepo delalo, z mojim foticem pa noce.

Skratka, se malo, pa bom po******* in vse skupaj zadegal v graben.

Enkrat sem rekel, da Canona ne kupim vec... le zakaj?! :wink: :twisted: :D Ok, zdaj sem malo zloben, ker fotic je prav fin in dela super slikice, samo hudica, zakaj jih ne morem sneti?!

Kaksna ideja?

JA, le zakaj ne canon-a :twisted: :twisted: :twisted: Le kera budala te je prepricala v nasprotno?!? :twisted:

Prvo mi povej kere kartice uporabljas? Ker ce ne kaj exoticnega, potem si nabavi citalec kartic...je cca 10K sit, pa se baterij nebos trosil...pa se hiro je vse na compu :wink:

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri mojemu fotoaparatu (res da je Sony) zadeve ne šmirgla, če nimam nastavljeno na fotoaparatu na USB mode normal........

poglej,mogoče je tudi pri tvojem fotoaparatu kakšen tak Kavelj22....

Matr...eni pa spat ne morjo :twisted:

Hmm le kje so pohajal do sedaj :twisted: :twisted:

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Saj nekateri ze poznate moje traume, ker ze kaksen teden ali vec ne morem sneti slik z digitalca Canon Powershot A30 na Windows XP, Home Edition. Da ne omenjam, kolikokrat sem ze instaliral po navodilih, po svoje, vse deinstaliral, zbrisal registry kljuce, se enkrat žbmnljionkrat spet naiinstaliral, poskusil tudi samo preko WIA funkcije... kakorkoli, ko prikljucim digitalca, ga XP sploh ne zazna (preko USB). Poskusal preko Wizarda, pa pravi, da rabim instalacijski disk. Kljub temu, da sem driverje za A30 ze nalozil... :? Cudno, skratka.

Sem pa imel identicen fotoaparat na istem racunalniku, pa je takrat vse lepo delalo, z mojim foticem pa noce.

Skratka, se malo, pa bom po******* in vse skupaj zadegal v graben.

Enkrat sem rekel, da Canona ne kupim vec... le zakaj?! :wink: :twisted: :D Ok, zdaj sem malo zloben, ker fotic je prav fin in dela super slikice, samo hudica, zakaj jih ne morem sneti?!

Kaksna ideja?

Maš možnost sprobat z drugim kablom???

Ali pa probaj na drugo usb vtičnico...

Lahko pa da je hin....poceni je že bil...in to mi je sumljivo..:twisted:

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greks,

jaz mam canona (ixus v3), ampak mogoče je kabl enak. Če hočeš, lahko pridem pa skupaj probamo pomutit (običajno skupinsko izganjanje duhov pomaga). Sicer pa priporočam nabavo USB čitalca kartic CF (so dost pocen, pa ful prednosti)...

Se zmenmo jutr na furci :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kabel ni problem, ker sem sprobalse dodatnega, ki preverjeno dela.

Mogoce je pa res kaj na kameri, da pogledam, ce omogoca USB priklop... bom to preveril...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa probaj na drugo usb vtičnico...

Lahko pa da je hin....poceni je že bil...in to mi je sumljivo..:twisted:

LP, El B.

Imam dva USB priklopa: oba sprobal.

Sicer pa: nea me zajebavaj.... neglede na ceno mora delati.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pogledal kaj na njihov tech support? sem imel iste probleme z mojo miniDV kamero za USB prenos fotk... sem dobil nove driverje za 2000 in je zadeva delala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enak problem sem imel z win2000 in S30 - sem se kake pol ure igral in klikal po prilozenemu programu (canon zoom browser ex) in je zacelo delati..... in pojma nimam zakaj zdaj dela prej pa ne.... :roll:

probaj se malo igrati z sw-nastavitvami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel sem ganc iste probleme, vendar z Nikonovim aparatom. Ne vem če ti bom s tem kaj pomagal, pa vseeno. Pri meni je bila zadeva taka, da XP-ji sploh niso potrebovali driverjev(čeprav so bili prloženi), ampak le nikonov program , ki nato samodejno ob priklopu odpre okence za transfer. Naslednji velik problem pa je bil v samih nastavitvah digitalca, ki sem jih nato kar uspešno poštimal. Zadeva zdaj sicer deluje, vendar, ko priklopim digitalca ga moram cirka dvakrat do trikrat vklopit in izklopit, da ga zazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo podobne težave ima moj sodelavec s Canon S45. Najprej si je enega izposodil, instaliral software na XP-je in preizkusil zadevo. Bil je navdušen, si kupil svoj Canon S45, zdaj pa ima težave s povezovanjem. Trenutno je na bolniški, tako da ne vem, če je že odkril vzrok težav... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za finto probaj, če ti ga zazna ko imaš Izklopljena vsa okna in gledaš samo na namizje.. probaj 2-3 krat, če ne dela, kliči servis, pa povej da si pri nas kupil lani jeseni, drugače te ne bodo jebali 5%...

LP, El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Canona S30, pa moram priznat, da mi odlicno dela... No, vse odlicno dela razen tega, da kadar downloadam slike ali filme, ga moram 2x priklopiti na USB kabel, da ga racunalnik zazna (prvic ga ignorira). Potem pa dela. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehal sem se za**?avati... Kupil si bom citalec in basta... je ze narocen, pride v petek... Gugo, hvala za posojeni citalec... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma gregs, a nisi opazil, da sem imel jaz še hujše probleme z S30??? Če se ne motim sem še tebe enkrat gnjavil s tem (ali morda desmota :?: ).

Šel u štacuno pa nabavu čitalc in problemov ni več spljoh :D

Od softwera, ki ga priloži canon, je pa uporaben samo fotostich. Vse ostalo je po mojih iskušnjah neuporabno :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!