Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2022


krucymucy
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

FF7DFE54-6992-49AC-9C11-0C20B5646A45.jpeg.4eb85200049bc0bbcd010b02791c1c97.thumb.jpeg.10b0d8b7148aa030ac7c9938a114d144.jpeg

Priporočene objave

Z eno besedo: B72. Od Weiza preko Birkfelda do Muerzzuschlaga.

Sicer pa začetek v delno sončnem vremenu po ovinkih do Gleisdorfa in do prvega dežja proti Mariazellu, pa spet delno suho do Kremsa in naliva do Gmunda (mam vsaj jajca oprana). Dežjak delno ublaži mokroto, četudi je originalni Goretex. Sedaj pa pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Darko3g pravi:

Dežjak delno ublaži mokroto, četudi je originalni Goretex

Misliš goretex podloga jakne? Dežjak je več ali manj poliester.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motom pravi:

Sicer ne paše v to temo, ampak ker sem tukaj objavljal vtise s potepanja po balkanu...naj bo tudi to vtis

Nabralo se je točno 2500km, od tega kar nekaj težkega kamnitega makadama. Nekaj je bilo tudi avtoceste, Slovenija in hrvaška od šibenika do paklenice. To pišem zato, ker sem presenečen nad odličnim stanjem obeh gum, ki sta bili novi pred izletom.

Zadnja je komaj opazno po sredini ploščata, sicer pa prav nič poškodovana od ostrih kamnov. Obrabljena ni niti 1mm. Sprednja pa ima celo po sredini še sledi cufkov.

TKC70, zakon!!! 

20220915_190939.jpg

20220915_190845.jpg

Jih uporabljam že nekih 7 - 8 let. Vmes ene Anakee III in Bridgeston A41 ker so prišle z motorjem, ampak nikoli več. Za na pot v Iran montiral TKC70 naredil pot v dvoje s polno prtljage, sedaj imajo cca 15kkm in so še legalne.

So odličen kompromis vzdržljivosti in držanja ceste v vseh, predvsem slabših pogojih. Sedaj se bo vrnila original A41, da jo zvozim do konca in nato spet TKC, če se jih bo dalo dobiti. Spomladi niso bile dobavljive, pa sem jih dobil v Andori in me je stala samo zadnja čez 200€ .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Darko3g pravi:

Z eno besedo: B72. Od Weiza preko Birkfelda do Muerzzuschlaga.

Sicer pa začetek v delno sončnem vremenu po ovinkih do Gleisdorfa in do prvega dežja proti Mariazellu, pa spet delno suho do Kremsa in naliva do Gmunda (mam vsaj jajca oprana). Dežjak delno ublaži mokroto, četudi je originalni Goretex. Sedaj pa pivo.

brez fotk+pivo v gepeku ne vela :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, motom pravi:

@Kmet2 Hindenau kar ne upam probat, ker pravijo, da slabo drži. Res pa delajo 20.000km. TKC70 pa drži kot je treba, ni glasna, kilometrina ugodna, nekje okrog 10.000. Zdaj že 5 par gor.

Hmmm "ker pravijo" 😁 

Letno naredim tudi več kot 30.000km nisem ravno pokovc v motorizmu. 

Cca 30 let. 

Poizkusi pa povej. 

Jadranko odšponam z brusenjem tačk po asfaltu, pa imam dvignjeno za 5 cm😏

Naredil sem z njimi največ 13kkm

Te ki jih imam trenutno gor grejo proti 13.000km do doma pa imam še 2800km.

Mislim,da bo šlo brez problemov pa sva z njimi večinoma bila gor s sopotnico in prtljago. 

Takrat grem bolj na izzy. 

Od tega vsaj 30% makedama. 

Kot pravim boljše gume nisem imel. 

Tudi TKC 70 so mi všeč, toda v ovinkih mi dajajo preveč plavajoč občutek če lahko tako rečem. 

Moraš pa pri mokri cesti pazit, kot z vsemi😏

Resno, probaj. 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Kmet2 said:

Jadranko odšponam z brusenjem tačk po asfaltu, pa imam dvignjeno za 5cm

 

tole moram pa v živo videt…kdaj greva.???..v prvi polovici oktobra bo zih kak lep vikend…🤔🚀

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Satao pravi:

tole moram pa v živo videt…kdaj greva.???..v prvi polovici oktobra bo zih kak lep vikend…🤔🚀

Kaj bi ti rad...da te bo Kmet vsake pol ure čakal? Sam bi raje verjel v zapisano :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Vito23 pravi:

... Mimo Firenc do Siene, San giminiano (tukaj sem jedel "najboljši" sladoled) no zadeva je draga 2 okusa in kornet 9eur. Ampak punca katera mi je računala mi je računala samo kornet 😂

V San Giminianu je zelo zanimiv (in vreden ogleda) Muzej srednjeveških mučilnih naprav. Le te je dolga stoletja pri svojem plemenitem poslanstvu koristila Inkvizicija...B) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, vandrovec said:

Kaj bi ti rad...da te bo Kmet vsake pol ure čakal? Sam bi raje verjel v zapisano :naughty:

ti k si naiven…😝…jaz moram to v živo videt, da verjamem…sicer pa on tak vsake pol ure olje doliva v staro damo…🤷🏼‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, izibajker pravi:

V San Giminianu je zelo zanimiv (in vreden ogleda) Muzej srednjeveških mučilnih naprav.

Bom napisal " pogovorno":

Muzeo dela turtura ... so bili že v tistih časih hudirjevo iznajdljivi pri tem poslu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!