Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

kolko naj bi bila cena za zamenjavo semeringov na vilicah ? wp 48

V zadnjih dveh letih sem 2x dal pretesnit Čarmanu

Prvič ista situacija kot pri tebi, semeringe in WP olje sem dal zraven in nesel sem jim samo teleskope. Cena za delo 50€.

Drugič sem tudi material (torej semeringe in olje) vzel pri njih je bilo pa 87€ če se prav spomnim. Tudi tokrat nisem tja peljal motorja, ampak nesel samo teleskope.

Vilice so bile USD od Suzukija GSX-R 750, WP predelava (narejena že prej)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede izpušnega sistema pri virago 535. Kakšno vlogo imata vijaka s številko 2 na sliki ? Jaz ju nimam, imam tam dve luknjici skozi katere uhajajo izpušni plini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej pri kakem prodajalcu LeoVince izpuhov... tile namreč imajo na notranji strani objemke nekakšno gumo... Mogoče se da dobiti samo objemke...

LP

mislim da imajo gumo samo titan in carbon izvedba ker se ne grejejo tolko lonci kot se iz rostfraja.mogoče alu varjanta tudi nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da imajo gumo samo titan in carbon izvedba ker se ne grejejo tolko lonci kot se iz rostfraja.mogoče alu varjanta tudi nima.

jaz imam alu varianto in ima ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede izpušnega sistema pri virago 535. Kakšno vlogo imata vijaka s številko 2 na sliki ? Jaz ju nimam, imam tam dve luknjici skozi katere uhajajo izpušni plini.

Tam se s CO sondo izmeri in nastavi pravilno delovanje vplinjača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede izpušnega sistema pri virago 535. Kakšno vlogo imata vijaka s številko 2 na sliki ? Jaz ju nimam, imam tam dve luknjici skozi katere uhajajo izpušni plini.

Najbrž so tole luknje, kjer se notri vstavi posebna sonda za merjenje vsebnosti CO (ne CO2, CO! ) v izpušnih plinih v prostem teku in te luknje morajo biti drugače ves čas zamašene, zato tudi vijak. Najdi podoben vijak in ga zašraufaj notri in stvar rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zamašil. Ne vem sicer zakaj so obe odprti, sem pa to po naključju videl. Iskal sem o spletu kaj bi to bilo vendar nisem nič našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zamašil. Ne vem sicer zakaj so obe odprti, sem pa to po naključju videl. Iskal sem o spletu kaj bi to bilo vendar nisem nič našel.

Nesmeš dat predolga vijaka morata biti kratka z bakreno dihtungo dolg navoj max.5 mm mislim pa da sta m 6 vijaka !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesmeš dat predolga vijaka morata biti kratka z bakreno dihtungo dolg navoj max.5 mm mislim pa da sta m 6 vijaka !

Ravno sem hotel vprašati koliko dolge vijake naj dam, nikjer ne najdem nič razen šifre vijaka 90101-06576-00. Mogoče bi na kakšnem servisu imeli, se bom pozanimal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem hotel vprašati koliko dolge vijake naj dam, nikjer ne najdem nič razen šifre vijaka 90101-06576-00. Mogoče bi na kakšnem servisu imeli, se bom pozanimal.

Preveri, če je M6 navoj in kupiš v merkurju Inox m6 na m10 ključek jih odrežeš na primirno dolžino daš bakreno dihtungo in problem je rešen! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delal sem obsežni servis na motorju:nastavitev ventilov, čiščenje vplinjačev, menjava zračnega filtra,... Danes prvič vžgal motor vse lepo in prav ampak ko odprem plin ni prave odzivnosti. obrati se sorazmerno hitro dvignejo (čeprav bol počasi kot prej) ampak dosti bol počasi padajo. Jaz sumim ˝batke˝ oziroma membrane v uplinjaču. Vsakršni nasveti in ideje dobrodošli...

Hvala v naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi kdo vedel, kam pride privijačena masa iz akumulatorja.

Na Suzuki Bandit 600, je ze nekaj časa kar sm masino snel :)

Če ga ma kdo doma bi bil vesel informacije, na mikro filmu ni razvidno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delal sem obsežni servis na motorju:nastavitev ventilov, čiščenje vplinjačev, menjava zračnega filtra,... Danes prvič vžgal motor vse lepo in prav ampak ko odprem plin ni prave odzivnosti. obrati se sorazmerno hitro dvignejo (čeprav bol počasi kot prej) ampak dosti bol počasi padajo. Jaz sumim ˝batke˝ oziroma membrane v uplinjaču. Vsakršni nasveti in ideje dobrodošli...

Hvala v naprej

če obrati počas padajo ima preveč zraka ali pa premalo bencina, simptomi so podobni. lahko ti kje fovš zrak vleče ali pa plovci ne tesnijo dobro...

ker tudi če so membrane hin, obrati normalno padajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delal sem obsežni servis na motorju:nastavitev ventilov, čiščenje vplinjačev, menjava zračnega filtra,... Danes prvič vžgal motor vse lepo in prav ampak ko odprem plin ni prave odzivnosti. obrati se sorazmerno hitro dvignejo (čeprav bol počasi kot prej) ampak dosti bol počasi padajo. Jaz sumim ˝batke˝ oziroma membrane v uplinjaču. Vsakršni nasveti in ideje dobrodošli...

Hvala v naprej

butasto ampak..... jaz sem pozabil cevko za podtlak nazaj nataknit in sem imel podoben problem ker ni bencina vleklo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi kdo vedel, kam pride privijačena masa iz akumulatorja.

Na Suzuki Bandit 600, je ze nekaj časa kar sm masino snel :)

Če ga ma kdo doma bi bil vesel informacije, na mikro filmu ni razvidno...

Maso sploh ni važno kam na mašino privijačiš samo glej da kabel ni prevač našponan in če imaš na masi čevelček z 8mm luknjo jo privijačiš na M8 vijak,če imaš 6mm luknjo pa na M6 vijak! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delal sem obsežni servis na motorju:nastavitev ventilov, čiščenje vplinjačev, menjava zračnega filtra,... Danes prvič vžgal motor vse lepo in prav ampak ko odprem plin ni prave odzivnosti. obrati se sorazmerno hitro dvignejo (čeprav bol počasi kot prej) ampak dosti bol počasi padajo. Jaz sumim ˝batke˝ oziroma membrane v uplinjaču. Vsakršni nasveti in ideje dobrodošli...

Hvala v naprej

Jaz te NERAZUMEM!!!če že nisi od "foha" kot se reče ZAKAJ se spuščaš v NEPOTREBNA dela kot je npr.čiščenje vplinjačev, potem pa jok in stok po forumih :headbang: :headbang:

Sam sem vozil in popravljal že veliko motorjev sem avtomehanik in sem do danes samo 1x (enkrat) pogledal membrane in to pri V-maxu starem 9 let z prevoženimi 70K kil.Namreč nekaj je cukal in sem posumil v membrane k sreči je bila defektna samo svečka čeprav ni bila stara več kot ca 5K kil. !!!

PS: v tvojem primeru nebi vedel točno kaj si naredil, ampak nepozabi vsak vplinjač je po svoje specifičen. Mogoče mora ta tvoj imeti v blažilcu olje tebi je pri čiščenju izteklo ven zmontiral pa si brez olja in zdaj gre batek prehitro gor posledično premalo goriva,lahko si spremenil nivo goriva ali kaj izgubil,sploh si nemorem po opisanem predstavljat,samo se lahko vprašam ZAKAJ si sploh šel rezdirat !!! :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če obrati počas padajo ima preveč zraka ali pa premalo bencina, simptomi so podobni. lahko ti kje fovš zrak vleče ali pa plovci ne tesnijo dobro...

ker tudi če so membrane hin, obrati normalno padajo

Za fouš zrak sem pogledal pa je OK. Bom pa jutri mal povečal dotok bencina (samo da staknem kotni izvijač), glede na to, da moram imeti čok odprt dlje oz do večje temperature vode pa da sem menjal filter možno da je preveč zraka. Pomje jih bom poskusil nastaviti na tovarniške nastavitve, ki jih pa v service manualu za moj ferg začuda ni. Bom poskusil vprašati na forumih... Hvala za nasvet, bom jutri poročal

@Pervy-ni tanka gor :) gannadomeščata flaška in cevka trenutno-drugač pa hvala za mnenje

@Bremzer-prvič ne jokam ampak sprašujem, motor sem predelal sam in ga imam namen tudi sam popravljati. To me veseli-pač hobi. Če česa ne vem pa vprašam na forumu-zato pa so čeprav jih zgleda nekateri uporabljajo izključno za krpanje svoje raztrgane samozavesti. Glede na to da pred tremi leti skor nisem vedel kaj je motor 4 taktnika se kr hito učim :) , poleg tega motorji izpred 2000 niso ravno raketna znanost-kot bi rekli Ameri :)

Vplinjači nimajo nikakršnega olja so Mikuni tipa 46EK. Je pa motor lansko leto malnkost cukal-zato tudi ta poseg...

Pa še nekaj o mehanikih iz foha-motor je bil nazadnje servisiran na pooblaščenem suzukijevem servisu:uničena dva vijaka na vplinjačih, odmična gred nastavljena na oko-mehanik jo je zamaknil za en člen (in-ne ni preskočila), vijaki pokrova glave odtegnjeni, pa še bi še našlo,..skratka šlamparija prve vrste

P

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa še preveri koliko si nastavil pilot jet vijake, standard je od 1.5 do 2.5 obrata od rahlo zategnjenih

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za fouš zrak sem pogledal pa je OK. Bom pa jutri mal povečal dotok bencina (samo da staknem kotni izvijač), glede na to, da moram imeti čok odprt dlje oz do večje temperature vode pa da sem menjal filter možno da je preveč zraka. Pomje jih bom poskusil nastaviti na tovarniške nastavitve, ki jih pa v service manualu za moj ferg začuda ni. Bom poskusil vprašati na forumih... Hvala za nasvet, bom jutri poročal

@Pervy-ni tanka gor :) gannadomeščata flaška in cevka trenutno-drugač pa hvala za mnenje

@Bremzer-prvič ne jokam ampak sprašujem, motor sem predelal sam in ga imam namen tudi sam popravljati. To me veseli-pač hobi. Če česa ne vem pa vprašam na forumu-zato pa so čeprav jih zgleda nekateri uporabljajo izključno za krpanje svoje raztrgane samozavesti. Glede na to da pred tremi leti skor nisem vedel kaj je motor 4 taktnika se kr hito učim :) , poleg tega motorji izpred 2000 niso ravno raketna znanost-kot bi rekli Ameri :)

Vplinjači nimajo nikakršnega olja so Mikuni tipa 46EK. Je pa motor lansko leto malnkost cukal-zato tudi ta poseg...

Pa še nekaj o mehanikih iz foha-motor je bil nazadnje servisiran na pooblaščenem suzukijevem servisu:uničena dva vijaka na vplinjačih, odmična gred nastavljena na oko-mehanik jo je zamaknil za en člen (in-ne ni preskočila), vijaki pokrova glave odtegnjeni, pa še bi še našlo,..skratka šlamparija prve vrste

P

Ali nam lahko zaupaš kje si servisiral motor, da so Ti tako šlamparijo nardil? Boš komu prihranil težave z razkritjem tega šlampastega serviserja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maso sploh ni važno kam na mašino privijačiš samo glej da kabel ni prevač našponan in če imaš na masi čevelček z 8mm luknjo jo privijačiš na M8 vijak,če imaš 6mm luknjo pa na M6 vijak! :whistle:

Hvala :)

Sej sm bil99,9% da je vseeno...

Ampak me vseen jezi, da se ne spominm (še) kje sem jo odklopil, ko sem snemal agregat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali nam lahko zaupaš kje si servisiral motor, da so Ti tako šlamparijo nardil? Boš komu prihranil težave z razkritjem tega šlampastega serviserja.

LP

avtoemona-LJ, ampak itak ne servisirajo več motorjev, so bili pa pod Odarjevim okriljem kolikor vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtoemona-LJ, ampak itak ne servisirajo več motorjev, so bili pa pod Odarjevim okriljem kolikor vem

Hvala, tam me ne bodo videli, čeprav imam avto Suzuki in motor tudi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa še preveri koliko si nastavil pilot jet vijake, standard je od 1.5 do 2.5 obrata od rahlo zategnjenih

Sem mal poeksperimentiral z vijaki. Bili so nastavljeni na pozicije (od leve proti desni) 4; 3/5; 3/5; 3. Ugotovil sem da nekako najbolj delujejo na 1 obratu ampak še vedno mlo fali. Malosem poeksperimentiral tudi z iglami in jih spustil za eno režo-zdaj so na predzadnji.

Še nekaj stvari, ki sem jih ugotovil: ko sem malo bol pogledal star filter sem ugotovil da je bil odlomljen delček plastike v velikost 2 do 3 cm2... tako da je tam zrak vleklo mimo filtra, svečke niso bile rjave ampak črne-sajaste (preveč goriva?), poraba pa je bila tudi kar visoka 9L pri neki zmerni vožnji (nisem hiter voznik povprečje tam okoli 6-7K obratov)

Hvala za nasvete sploh Simonisiju, k mu bom sem mu že kako gajbo pera dolžen yes.giftrance_07_beerchug.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mal poeksperimentiral z vijaki. Bili so nastavljeni na pozicije (od leve proti desni) 4; 3/5; 3/5; 3. Ugotovil sem da nekako najbolj delujejo na 1 obratu ampak še vedno mlo fali. Malosem poeksperimentiral tudi z iglami in jih spustil za eno režo-zdaj so na predzadnji.

Še nekaj stvari, ki sem jih ugotovil: ko sem malo bol pogledal star filter sem ugotovil da je bil odlomljen delček plastike v velikost 2 do 3 cm2... tako da je tam zrak vleklo mimo filtra, svečke niso bile rjave ampak črne-sajaste (preveč goriva?), poraba pa je bila tudi kar visoka 9L pri neki zmerni vožnji (nisem hiter voznik povprečje tam okoli 6-7K obratov)

Hvala za nasvete sploh Simonisiju, k mu bom sem mu že kako gajbo pera dolžen yes.giftrance_07_beerchug.gif

Vija za zmes goriva in zraka nastavljaj pri ogretem motorju in tako, da ga najprej pritegneš tako, da bodo obrati malenkost padli. Ta položaj si zapomni. Nato vijak odvij, da obrati zopet padejo in si položaj zapomni. Najboljša nastavitev bi naj bila nekje vmes med tema dvema položajema.

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vija za zmes goriva in zraka nastavljaj pri ogretem motorju in tako, da ga najprej pritegneš tako, da bodo obrati malenkost padli. Ta položaj si zapomni. Nato vijak odvij, da obrati zopet padejo in si položaj zapomni. Najboljša nastavitev bi naj bila nekje vmes med tema dvema položajema.

lp A

"Pravilno" nastaviš vplinjače samo na en način in to tako da jih NAJPREJ sinhroniziraš (z pripravo za sinhroniziranje) vijake za mešanico zapreš (blago priviješ do konca) in nato odpreš vse(odvisno od števila vplinjačav:2,3,4,6) enako na ca 2-3 obrate.Nato izmeriš CO na koncu izpušne cevi ta naj bi bil med ca 3-3,5 CO po potrebi vse vijake enako zapreš ali odpreš.Še bolj natančno je če imaš na izpušnem kolektorji možnost merjenja vsakega cilindra posebej !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!