Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

pred 2 urami, Luka66 pravi:

Moj sivko je pošteno oddelal 3 leta in 120k km, brez problemov, sem se odločil, da gre od hiše....ker je sin kupil lani jeseni zadnjo serijo enakega "starega" modela, TDI R-Line, sva se odločila, da bova premontirala snemljivo vlečno kljuko od Westfalie iz mojega, sedaj že bivšega na njegovega. 

4060922(1).jpg.51de48a70991d3eeb8401d347056440b.jpg

20240312_143316.jpg.3d24de5fd8d9ce2e0794bd3868d1693d.jpg

20240312_143324-1.jpg.c925ef3d0b7ab8d63fe8a8b6dd32729c.jpg

In ko sva snela "spodnji odbijač - štosfenger" s 6m starega avta, iz zvarov že seka rja, podobno, kot pri skuterju Aprilia......huda kvaliteta.

20240312_152441.jpg.0ab3f73b378ffa0f3e923d5d7f2dd84e.jpg

Tega sva prestavila na "moj" bivši avto 🤪 sem pa špricnu rjave vare s črno 😉 tako da imam mirno vest.

No tudi na vlečni kljuki njemački, je bilo po treh letih, že nekaj pikic rje, zato...

20240312_152930.jpg.d96704260f9eb123d6bc3e9a54f8ffc1.jpg

Dobri, ni komore in ekološko, tko po domače, bo travca preživela 🤪

Potem pa montaža na drugega

20240312_153245.jpg.a72a5db78ae1e5c8216c0beef5c53fbe.jpg

20240312_165007.jpg.d04ff9685942f8dbfb7a270cdb1f3d19.jpg

In kaj želim povedat......ni sicer videno na slikah, ker sem pozabil slikat, imel preveč umazane roke tokrat 🤪....moj star tri leta je imel pločevinasto dno polepljeno s kitastimi traki in med zunanjim blatnikom, ter notranjo steno prtljažnika nalepljene pene, za zmanjšanje prenosa vibracij in hrupa, lepo pobarvane notranjo pločevino in nosilce prtljažnika, ne sicer lakirane....no pri novem nič od nič, od tega, komaj nekaj barve na pločevini pod oblogami, eno samo faking njemačko šparanje, na dnu prtljažnika pa še trije prstni odtisi, ker se je en turčin (opravičilo, če sem ga krivično obsodil po narodnosti) obrisal kit z roke, kar ob dno prtljažnika....eto to je njemačka kvaliteta, huda kontrola in odnos do kupcev....prvo dobiček in veliko denarja za reklame in samohvalo, kvaliteta pa dol, cene pa strmo gor, nov tak je sedaj 10k€ dražji, kot je bila redna cena pred 3 leti z enako opremo, bolano...... da jim JM.....bo druga znamka.

20240312_152435.jpg

Das Avto :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, MARE 65 pravi:

Das Avto :kva1:

Die deutsche Arbeitsweise ☹️    vsaj delal je pa res BP 120k km in imel še prve OEM diske in prve disk ploščice :)   bile pa res ploščice že blizu konca.....sem zelo lepo vozu, ne tko k na dveh kolesih 😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kako pa potem s "homolomo"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, franc pravi:

Kako pa na "novem" narediš priklop elektrike za kljuko?

lp

Pri električni inštalaciji je zraven modul, jih je veliko različnih, odvisno ka jse rabi, da ni problemov z "možgani" avta, tega priključiš na avto inštalacijo, lahko, da ima avto konektorje že tovarniško pripravljene, ta ni imel in je bilo potrebno vleč dodatna vodnika napej do stalnega napajanja....odvisno, kaj se rabi in kakšna je vtičnica zadaj, ta je 13 polna, da ima možnost stalnega napajanja ob kontaktu, za napajanje hladilnik, ob vleki kamp prikolice.... in še druge možnosti, kontrolke za žmigavce prikolice delajo, rikverc luč, itd.....za navadno prikolico, npr. s 7 polnim vtičem pa se da vmes reducir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...kako pa potem s "homolomo"?

V tem primeru, bo prodajalec VW, kjer sem kupil avo in je tudi montiral vlečno na mojega, ter prodal avto tudi sinu, napisal še eno izjavo o skaldnosti vgradnje za isto št, vlečne kljuke,...... bi se pa dalo v tem primeru, ko sem že imel izjavo o vgradnji na enak avto, tudi kaj "spalamuditi" s kakim programom in prirediti že izdano potrdilo (samo sprememba VIN in datuma vgradnje 😉), ki sem ga imel za moj VW, vendar ni bilo potrebno.....pač njihova dobra gesta in + za "dobre odnose" v prihodnje, nič jih ne stane, brez te izjave se težko vpiše vlečno kljuko v homologacijski kartonček. Neki podobnega k pri montaži izpušnih loncev, pri bajkih.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!