Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

kaj pa recimo tekoča kovina KEMISKIT AL 21?

ali je to ok, recimo da v luknjo tole nalijem in nazaj vrežem M7 navoj?

Nič derugega nebo držalo,najdi nekoga ki ima Helicol orodje vstavi M 7 navoj in uporabiš spet originalen vijak !

Jaz imam Helikol orodje ampak v sortimentu so samo standardni navoji: M 5, M 6, M 8, M 10, in M 12 dodatno imam tudi vloške za VSE navoje Svečk !!! in navojne svedre za popravilo navoja v oljni posodi za izpust olja in sicer M 12 se popravi na M-13, M14 se popravi na M 15 in M 16 se popravi na M17, korak ostane vedno enak mora se zamenjati čep in tesnilo !!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem, ki sem ga mel že včasih na kawlnu.

Namreč 'pleše' mi igla brzinomera, sicer ne pri vseh hitrostih (najbol 100-170 recimo).

Seveda je narjeno na zajlo in polža, ampak kaj bi moral zdej zamenjat? Zajlo?

Ali je kriv mehanizem notri v števcu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem, ki sem ga mel že včasih na kawlnu.

Namreč 'pleše' mi igla brzinomera, sicer ne pri vseh hitrostih (najbol 100-170 recimo).

Seveda je narjeno na zajlo in polža, ampak kaj bi moral zdej zamenjat? Zajlo?

Ali je kriv mehanizem notri v števcu?

Jaz sem to navadno rešu z tem da sem preprosto mal podmazal zajlo z Krown oljem. Lahko pa tudi, da je obrabljena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem lastnik honde cbf 600 letnik 2007 z 11000 prevoženimi kilometri. motor zaenkrat (trkam) odličen, super za peljat, ni zahteven, tudi utrujajoča vožnja ni. kupil sem ga letos, je pa zablokiran na 25kw. Kupil sem zablokiranega ker je sin naredil izpit A2 da se je lahko še on malo vozil, sedaj pa ko ima svoj motor pa želim to blokado odvzeti ven. Prodajalec mi je rekel da je ta blokada le neka "iglica" v uplinjaču, sam pa ne vem kako ta iglica izgleda ter kje se nahaja? Ali moram motor peljati na servis da mi uzamejo ven to blokado da dobim kakšno potrdilo ali lahko sam uzamem ven in potem samo v prometni spremenim moč na izvorno? Če je že kdo to razdiral in se spozna bi prosil za malo pomoči :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem lastnik honde cbf 600 letnik 2007 z 11000 prevoženimi kilometri. motor zaenkrat (trkam) odličen, super za peljat, ni zahteven, tudi utrujajoča vožnja ni. kupil sem ga letos, je pa zablokiran na 25kw. Kupil sem zablokiranega ker je sin naredil izpit A2 da se je lahko še on malo vozil, sedaj pa ko ima svoj motor pa želim to blokado odvzeti ven. Prodajalec mi je rekel da je ta blokada le neka "iglica" v uplinjaču, sam pa ne vem kako ta iglica izgleda ter kje se nahaja? Ali moram motor peljati na servis da mi uzamejo ven to blokado da dobim kakšno potrdilo ali lahko sam uzamem ven in potem samo v prometni spremenim moč na izvorno? Če je že kdo to razdiral in se spozna bi prosil za malo pomoči :)

LP

Moraš pelat na servis (se mi zdi, da sam ne smeš) da ti jo odstranijo, ter da se ti nazaj not napiše originalna izvorna moč motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cilindru se mi je uničil navoj M5x10 in me zanima, če ima kdo orodje za popravilo ali pa da mu kar prinesem cilinder.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cilindru se mi je uničil navoj M5x10 in me zanima, če ima kdo orodje za popravilo ali pa da mu kar prinesem cilinder.

hvala

Kakšen navoj pa je to "M5x10"?:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem z Yamaho R6 letnik 2007.

Neče vžgati. Vrti v prazno, vžgat pa neče. Akumulator je nov in poln. "Kill switch" je ON, tačka dvignjena. Motor je bil paden, crash senzor kaže pravilne vrednosti po diagnostiki (meje so med 0,4 in 1,4, kaže mi 0,6). Šel sem čez cel diagnostics mode in so vse vrednosti OK. Po padcu je stekla ven hladilna tekočina. Dolil sem novo. Moped ima Power Commander, lambda senzor ni priklopljen. Spomnim, se da je po padcu motor še vedno laufal.

Googlam pa ne najdem nič pametnega. Kaj bi lahko bilo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem z Yamaho R6 letnik 2007.

Neče vžgati. Vrti v prazno, vžgat pa neče. Akumulator je nov in poln. "Kill switch" je ON, tačka dvignjena. Motor je bil paden, crash senzor kaže pravilne vrednosti po diagnostiki (meje so med 0,4 in 1,4, kaže mi 0,6). Šel sem čez cel diagnostics mode in so vse vrednosti OK. Po padcu je stekla ven hladilna tekočina. Dolil sem novo. Moped ima Power Commander, lambda senzor ni priklopljen. Spomnim, se da je po padcu motor še vedno laufal.

Googlam pa ne najdem nič pametnega. Kaj bi lahko bilo narobe?

Poglej če svečka sploh daje iskro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa to pogledam? Je drugače še kaj drugega možno?

Svečko odšravfi, jo priklopi nazaj na kabel, položi jo na glavo motorja oz. na nek kovinski del na motorju da bo svečka imela maso(-). Potem pa zaženi motor pa glej svečko, če ima dovolj močno iskro če jo sploh ima. Pazi, da se je ne boš dotaknil, ker te bo oreng streslo! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš pelat na servis (se mi zdi, da sam ne smeš) da ti jo odstranijo, ter da se ti nazaj not napiše originalna izvorna moč motorja.

ja to vem da je treba vpisat v prometno, to itak mislim, sam zanima me če lahk sam uzamem to ven al je treba na servis pelat pa da tam dobim kako potrdilo al pa kej? kak je sploh postopek odblokiranja motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojem viragu 535 letnik 2001, imam težavo pri ključavnici na krmilu. In sicer ključ ni enak kot ključ za kontakt in rezervoar. Ključavnica naj ne bi bila nikoli rabljena, ali menjana. Ve kdo mogoče, če sta bila mogoče različna ključa?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem cev za hladilno tekočino, ki povezuje med seboj obe polovici radiatorja na KTM-u LC4. Včasih je bila v LJ menda ena trgovina (mogoče Merkur) pri Astri, nasproti Plave lagune za Bežigradom. Sem se sprehodil okoli Astre in niso poznali te trgovine. Se komu sanja, kje bi lahko imeli dotične zadeve?

post-9508-0-31721000-1306247029_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to vem da je treba vpisat v prometno, to itak mislim, sam zanima me če lahk sam uzamem to ven al je treba na servis pelat pa da tam dobim kako potrdilo al pa kej? kak je sploh postopek odblokiranja motorja?

Nevem, kako bodo veseli ker si sam šaral po motorju t.j. da to lahko "legalno" narediš. Drgač pa kakšen je postopek pa ne bi vedel, mogoče če pokličeš na LPP pa njih vprašaš, kako se obravnava tako stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem cev za hladilno tekočino, ki povezuje med seboj obe polovici radiatorja na KTM-u LC4. Včasih je bila v LJ menda ena trgovina (mogoče Merkur) pri Astri, nasproti Plave lagune za Bežigradom. Sem se sprehodil okoli Astre in niso poznali te trgovine. Se komu sanja, kje bi lahko imeli dotične zadeve?

post-9508-0-31721000-1306247029_thumb.jpg

Greš v Merkur in kupiš oplaščeno cev ustreznega notranjega premera, pa bo.

Prosim

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v merkurju jih nimajo. Dobiš jih lahko na viču-PRIT(jakšič center).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede blokade sem si malo premislil, se pravi da ostane uradno blokada not, neuradno gre pa ven. zdj mam pa eno vprašanje.. dans sem bil pri enem mojstru pa mi je povedo da je blokada na teh motorjih v gumicah, ki grejo iz fergazerja v glavo motorja (?sesalne gumice?) blokada deluje na tak način da je zmanjšan premer samega kanala tak da ne more razvit dost vlke moči.. kake bi ble posledice če bi js te gumice po notranji strani zbrusil na normalni premer (kao original brez blokade) ? bi bla kaka razlika med temi zbrušenimi in originalnimi al ne? original nebi devo not ker ma na zunanji strani guma odtisnjen znak 25kw, kar lahk pomiri kake taplave če kej komplicirajo, na originalnih gumicah pa tega napisa ni -_-:unsure:

aja..za tiste ki še ne vete.. motor je honda cbf 600, letnik 2007 ;)

Popravljeno . Popravil GooGyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej, če bo prišlo do nesreče, boš po domače povedano naj...., ker če se zavarovalnica odloči za temeljit pregled motorja bodo razkopali vse da bi prišli do blokade, in ker je bila na LPP ob homologaciji priložena tudi tehnična dokumentacija blokade, imajo noter vse mere od blokade, (premer luknje, debelina gume,... ) in tako ti tudi znak 25kW na gumicah ne pomaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa majo uni sploh pooblastila da ti lahk razšraufajo motor? Ker nebi js to kr tam enim jabčekom pustil da mi ga šraufajo pa bogve kak pol nazaj skup sestavjo...:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa majo uni sploh pooblastila da ti lahk razšraufajo motor? Ker nebi js to kr tam enim jabčekom pustil da mi ga šraufajo pa bogve kak pol nazaj skup sestavjo...:unsure:

Pri raziskovanju prometne nesreče ti lahko motor v prafaktorje spremenijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa majo uni sploh pooblastila da ti lahk razšraufajo motor? Ker nebi js to kr tam enim jabčekom pustil da mi ga šraufajo pa bogve kak pol nazaj skup sestavjo...:unsure:

lahko ga dajo na pooblaščen servis pošraufat, zraven pa en iz zavarovalnice stoji kot priča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri raziskovanju prometne nesreče ti lahko motor v prafaktorje spremenijo...

Se to samo govori al poznaš kak živi primer? Je kdo od tukaj že imel takšnjo situacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa majo uni sploh pooblastila da ti lahk razšraufajo motor? Ker nebi js to kr tam enim jabčekom pustil da mi ga šraufajo pa bogve kak pol nazaj skup sestavjo...:unsure:

Motor ti razšraufajo na servisu in ko najdejo prvo stvar, ki ne ustreza pri zablokiranem motorju gre VSE na TVOJE stroške !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti je k0ci odgovoril na vprašanje. Pač ko se raziskuje prometne nesreče, lahko preverijo vse do potankosti. Sploh pa zavarovalnice lahko kaj takega zahtevajo, saj morajo one denar iz "žepa" stisnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!