Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

dobro poglej(če se da videti) ali je zajla natrgana, ali pa poskusi malo olja kapniti v boden zajle.Mogoče je samo preveč suha(če je stara zajla se nabere razna umazanija)...

Ja to sem mislil tudi sam narediti (malo z oljem pacakt) pa da vidim kak bo. Bom jutri pogledal, kaj se da narediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač zdej mam suzukija sv 650 k9 in ima vse še original. prej sm meu pa isto sv-ja k4, samo da je imel Leovince auspuh(lamo sonde nism vidu, da bi bla kje priklopljena) in je mel ful bolše pospeške kot ta novi. je možn da je sam zaradi auspuha toliko razlike?

mogoče si imel spremenjene prenose (manjši zobnik spredaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko demontiraš luč z kromiranim rinkom imaš odzadaj parabolo in ta je pripeta z vznetmi(šponerji) te moraš odstraniti označi kako stoji parabola tako da jo pravilno namontiraš nazaj, montiraš ta tvoj vizir daš nazaj parabolo in jo pričvrstiš spet z temi fedri.Če pa je parabola fiksirana z kakim lepilo(silikonom) potem ta vizirček samo zatakneš. Sam sem si tak vizir namontiral na Viragozta 750 in vem da ni bilo problema saj so bile te opisane vzmeti.

Že malo zastarela zadeva vendar še vedno aktualna, ker nisem še montiral :whistle:

Parabolo imam na dveh vijakih. Problem nastane, ker se bojim, da je ne bom nastavil nazaj. Imel sem že namreč težavo, ker mi je svetila preveč navzgor. Odpeljal sem se do mehanika, ki mi je luč nastavil. Rekelpa je, da se luči na motorjih zelo težko nastavlja. Obstaja kakna finta glede nastavljanja luči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da ti povem še iz prakse , na CBR 600RR niti 1 konja z odstranitvijo katalizatorja. Tko da 5-7 so kr orng buče.

No pa še en primer iz prakse.R1 2004 menjava dela izpuha kjer je katalizator z akrapovičevim delom in menjava filtra za K-N na kolesu razlike 4 konje :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač zdej mam suzukija sv 650 k9 in ima vse še original. prej sm meu pa isto sv-ja k4, samo da je imel Leovince auspuh(lamo sonde nism vidu, da bi bla kje priklopljena) in je mel ful bolše pospeške kot ta novi. je možn da je sam zaradi auspuha toliko razlike?

Dvomim, da je taka razlika samo zaradi auspuha.

No pa še en primer iz prakse.R1 2004 menjava dela izpuha kjer je katalizator z akrapovičevim delom in menjava filtra za K-N na kolesu razlike 4 konje :notworthy:

Ja, če menjaš cele krvine in filter mogoče ja, (je bil pa verjetno še lonc akrapo že gor, ne originalni) če pa samo odstraniš katalizator pri komplet originalnem auspuhu pa mislim da ne prideš niti na enega tudi pri R1.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če menjaš cele krvine in filter mogoče ja, (je bil pa verjetno še lonc akrapo že gor, ne originalni) če pa samo odstraniš katalizator pri komplet originalnem auspuhu pa mislim da ne prideš niti na enega tudi pri R1.

Menjan le del-ostalo original...v bistvu Y ki stane 150eu in filter,kot sem napisal.Sem pa to osebno videl v Monzi na dyno!Tako,da drži vodo!Sem tud sam samo gledal in takrat takoj kupil ta del izpuha!Mi je pa na tem servisu rekel,da je le pri R1 (2004)tako,da je v bistvu smešno in so bili tudi sami presenečeni,saj jim je komplet menjava dala "le" 7 konjev-to nisem videl!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izvijač v žep pa na noćno furco pa jo nastvaljaš med potjo (NE MED VOŽNJO ) :closedeyes:

Kako je pa s pravili (dolžina snopa, pomik levo-desno.. ) . Nastavlja se med vožno čez balanco :rolleyes:

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa s pravili (dolžina snopa, pomik levo-desno.. ) . Nastavlja se med vožno čez balanco :rolleyes:

Samo da ne poletiš čez njo :D.

Drgač a ni tko, da se samo postaviš blizu zidu in pogledaš kok je višina in nastaviš tako kot mora bit? Jaz vem da je v moji knjižici (manual), še pri 125-tki, pisalo kok naj bi bil oddaljen od zidu in kje naj bi bila višina snopa luči.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa s pravili (dolžina snopa, pomik levo-desno.. ) . Nastavlja se med vožno čez balanco :rolleyes:

http://www.fiat-klub.si/forum/viewtopic.php?p=223636 ali http://www.starodobnik.net/prispevek/349.

Drugače pa - snop mora biti nastavljen tako, da je padec cca. 1 - 1,2%, kar pomeni, da mora biti zgornji rob snopa na razdalji 10m 10-12cm nižji od sredine žarometa...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.fiat-klub...ic.php?p=223636 ali http://www.starodobn...t/prispevek/349.

Drugače pa - snop mora biti nastavljen tako, da je padec cca. 1 - 1,2%, kar pomeni, da mora biti zgornji rob snopa na razdalji 10m 10-12cm nižji od sredine žarometa...

D.

se mi zdi , da je 1% malo premajhen padec ... če prav razumem je potem pri višini žarometa 100cm in padcu 10cm/10m snop dolg 100m .. od 40 do 80m pri avtu http://www.tecajcpp.com/cpp/udelezenci.php .. pri motorju verjetno tudi , kajne ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi , da je 1% malo premajhen padec ... če prav razumem je potem pri višini žarometa 100cm in padcu 10cm/10m snop dolg 100m .. od 40 do 80m pri avtu http://www.tecajcpp.com/cpp/udelezenci.php .. pri motorju verjetno tudi , kajne ..

Hja, seveda možno, da je pri mopedih (in drugih višjih vozilih) padec večji... Pač zračunaš iz višine žarometa.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

nism točno vedu kam bi napisal pa sm se odloču da bom sm :D

zadne čase opažam da mi corss kx 125 na srednjih obratih nekako trokira

pod pounim gasom gre pa normalno

mešanca motul 800 2%

ve kdo kaj bi približno lahko blo sam se poštudiral da bi lahko blo kej z mebrano ko je na cilindru

Lp Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim, da je taka razlika samo zaradi auspuha.

Če pa samo odstraniš katalizator pri komplet originalnem auspuhu pa mislim da ne prideš niti na enega tudi pri R1.

Preveč misliš !!! verjetno še NEVEŠ da "misliti"poneni NIČ vedeti :headbang:

To kar sem jaz napisal za 3-vege kat.drži 100%-no namreč SAMO ena 90 stopinjska krivina na koncu avtomobilske izpušne cevi vzame ca 5 Ks in nepozabi hitrost izpušnih plinov pri 3k o/vmin je ca 2,5 maha to je ca 3000 Km/h,daj se malo načitaj predno nekomu,ki se kolikor toliko razume v stvar in ne da samo "misli" kot ti :lol1: neočitaš prodajanje buč. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

nism točno vedu kam bi napisal pa sm se odloču da bom sm :D

zadne čase opažam da mi corss kx 125 na srednjih obratih nekako trokira

pod pounim gasom gre pa normalno

mešanca motul 800 2%

ve kdo kaj bi približno lahko blo sam se poštudiral da bi lahko blo kej z mebrano ko je na cilindru

Lp Bojan

Lahko bi bila membrana v vplinjaču preveri,že majhna luknica lahko to povzroča !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ve mogoče zakaj moj tomos alpino ko ga užgem naprimr zjutraj ko je mrzel lepo užge nao pa ko prešaltam v 1 brzino lepo spelje po pa kr moč zgubi pa prešaltam v 2 pa isto pol pa kr naenkrat lepo spelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav,

zanima me kje se bi ta ključ, za zatisnit križe, dalo dobit pri nas, da ne bom spet cevi rezal ali preko ebaya naroča.

hvala

Tudi takle moj BELZER je zelo uporaben !!!

post-27744-0-50923400-1307384036_thumb.jpg

post-27744-0-33438600-1307384051_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav,

zanima me kje se bi ta ključ, za zatisnit križe, dalo dobit pri nas, da ne bom spet cevi rezal ali preko ebaya naroča.

hvala

zn1300-steering-stem-bearing-repair2270s.jpg

Če to delaš na kakem mopedu, starejšem manjšem motorju itd. kjer ni tako pomembna natančnost pahko nastaviš ploščat izvijač v utor pa mal potolčeš. in odtegneš/pritegneš. Drugač se pa teke ključe pomoje dobi v kakem Bauhausu oz. Merkurju. Sem jih enkrat videl v trgovini ampak se ne spomnem točno kje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če to delaš na kakem mopedu, starejšem manjšem motorju itd. kjer ni tako pomembna natančnost pahko nastaviš ploščat izvijač v utor pa mal potolčeš. in odtegneš/pritegneš. Drugač se pa teke ključe pomoje dobi v kakem Bauhausu oz. Merkurju. Sem jih enkrat videl v trgovini ampak se ne spomnem točno kje.

Tista varianta s kladivom mi je jasna :D . Bom šel malo okrog pogledat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav,

zanima me kje se bi ta ključ, za zatisnit križe, dalo dobit pri nas, da ne bom spet cevi rezal ali preko ebaya naroča.

hvala

Boter Detlev ima TOLE.

Pa UNIOR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič derugega nebo držalo,najdi nekoga ki ima Helicol orodje vstavi M 7 navoj in uporabiš spet originalen vijak !

Jaz imam Helikol orodje ampak v sortimentu so samo standardni navoji: M 5, M 6, M 8, M 10, in M 12 dodatno imam tudi vloške za VSE navoje Svečk !!! in navojne svedre za popravilo navoja v oljni posodi za izpust olja in sicer M 12 se popravi na M-13, M14 se popravi na M 15 in M 16 se popravi na M17, korak ostane vedno enak mora se zamenjati čep in tesnilo !!

Hvala stari.

Vrezal sem navoj M8, vstavil vložek(fedrček) in vijak urezal na M6. drži. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjan le del-ostalo original...v bistvu Y ki stane 150eu in filter,kot sem napisal.Sem pa to osebno videl v Monzi na dyno!Tako,da drži vodo!Sem tud sam samo gledal in takrat takoj kupil ta del izpuha!Mi je pa na tem servisu rekel,da je le pri R1 (2004)tako,da je v bistvu smešno in so bili tudi sami presenečeni,saj jim je komplet menjava dala "le" 7 konjev-to nisem videl!

Ok, če praviš da si videl, ti verjamem, in je res ugoden nakup glede na ceno/prirastek. Se pa tudi meni zdi to hudo nenavadno, npr CBR600 dobi s kompletnim rorom 3,5 konja, kar pa je relativno malo, tudi v primeravi z ostalimi.

Recimo Akrapovič pravi, da dobiš 4 konje samo z zadnjim rorom, 5,4 še z Y delom in 7,9 s kompletom :hmm:

http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/yamaha/model/yzf-r1-2004-2006/slip-on-84f145c17f/

Preveč misliš !!! verjetno še NEVEŠ da "misliti"poneni NIČ vedeti :headbang:

To kar sem jaz napisal za 3-vege kat.drži 100%-no namreč SAMO ena 90 stopinjska krivina na koncu avtomobilske izpušne cevi vzame ca 5 Ks in nepozabi hitrost izpušnih plinov pri 3k o/vmin je ca 2,5 maha to je ca 3000 Km/h,daj se malo načitaj predno nekomu,ki se kolikor toliko razume v stvar in ne da samo "misli" kot ti :lol1: neočitaš prodajanje buč. :hmm:

Ti pa pridi, in razloži mojemu motorju in dynotu, da more zdej pokazat 5 konjev več, ker jih noče. In glej ga zlomka, še Akrapoviču piše na uradni strani, da je pridobitev s kompletnim izuhom 3,5 konjev. (http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/honda/model/cbr-600-rr-2007-2008/racing-36/) Se prav po tvojem so vrgl vn katalizator, pa še neki zajebal, da niso dobili prirastka 5 konj :headbang::headbang: .

Kako je pri avtih ne vem in me ne zanima, si falil temo za to, in dal irelevantem podatek (tudi če načeloma pri avtih to drži vodo) tistemu, ki je spraševal za SVja. Tko da ja, kar se tiče motorskih, še vedno prodajaš buče :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam en problemček. gre se za motor KTM LC4 in sicer ko motor normalno laufa v prostem teku in če mu dam malo gasa kar ugasne, ampak ne vedno... Kaj bi bilo narobe? je pa motor zdaj na novo skupaj sestavljen (nov bat, cilinder, gred,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!