Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

ja, pa pol za šankom ne moreš rečt, da moja honda ima pa keramične ležaje, ker tolk zelo ful leti :D

hehehe sej razumem kaj mislte, ampak sm rekel: ce ze vlagam v motor, bom poskusil kaj novega. Problem je v tem, da mi je mehanik zdaj kljub moji zelji instaliral v kolesa navadne zelezne z zelezno kletko, jaz bi vseeno poskusil najti vsaj taksne s poliamidno kletko, ce ze ne keramicnih.

Aja pa sank ni zame, mam raj lepe ceste;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe sej razumem kaj mislte, ampak sm rekel: ce ze vlagam v motor, bom poskusil kaj novega. Problem je v tem, da mi je mehanik zdaj kljub moji zelji instaliral v kolesa navadne zelezne z zelezno kletko, jaz bi vseeno poskusil najti vsaj taksne s poliamidno kletko, ce ze ne keramicnih.

Aja pa sank ni zame, mam raj lepe ceste;))

Hi jaz sem ti pripravljen to zmontirat. Če želiš da ležeje nabavim jaz mi jih bo treba po predračunu plačat, če pa jih boš nabavil sam, jih papreprosto pripelji s seboj. Delavnico imam v Hočah.

Tako zdaj mojstra imaš, ležaje lahko dobiš, predaleč ti ni, saj si napisal da imaš rad lepe ceste...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi jaz sem ti pripravljen to zmontirat. Če želiš da ležeje nabavim jaz mi jih bo treba po predračunu plačat, če pa jih boš nabavil sam, jih papreprosto pripelji s seboj. Delavnico imam v Hočah.

Tako zdaj mojstra imaš, ležaje lahko dobiš, predaleč ti ni, saj si napisal da imaš rad lepe ceste...

Po vsej verjetnosti se zapeljem do Hoc, cim dobim motor nazaj. te tekom tega kontaktiram.

pa najlepsa hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam mali problemček, ki me jezi že drugo sezono. Moped (r1 08) mi namreč lepo vžiga, ko je hladen ali vroč, ko je pa nekje vmes, pa ga vžgem z težavo. Npr vžgem hladen motor, ga pustim, da se malo segreje in se peljem na bencinsko cca 5km. Tankam in nato z težavo ponovno vžgem motor. Dolgo ga morem zaganjat in po treh, štirih poskusih mi uspe. Nato na daljšo furo in potem spet lepo vžiga. Prevoženih 25k, svečke menjane pri 19k km. Kakšna ideja kaj bi bilo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač maš pa gorko najbližje pa na K4 v pritličju enga starija,ki je sam na svoji hondici komplet generalko naredil in vse sam šraufa, samo kakšnega Aleksa pros,da te poveže z njim pa mislm,da ti bo naredu bp... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha vids nanga se pa nism spomnu sam ga tud neb rd s tem obremenjevou, drgac ga poznam smo bli u klubu skupi se pred leti;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam mali problemček, ki me jezi že drugo sezono. Moped (r1 08) mi namreč lepo vžiga, ko je hladen ali vroč, ko je pa nekje vmes, pa ga vžgem z težavo. Npr vžgem hladen motor, ga pustim, da se malo segreje in se peljem na bencinsko cca 5km. Tankam in nato z težavo ponovno vžgem motor. Dolgo ga morem zaganjat in po treh, štirih poskusih mi uspe. Nato na daljšo furo in potem spet lepo vžiga. Prevoženih 25k, svečke menjane pri 19k km. Kakšna ideja kaj bi bilo narobe?

Kaj se zdodi če ob prvem startanju ''mlačnega'' motorja dodaš ščepec plina? A pol vžge v prvem poizkusu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zdodi če ob prvem startanju ''mlačnega'' motorja dodaš ščepec plina? A pol vžge v prvem poizkusu?

ne, z plinom ali brez - rezultat je enako slab...:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Odločam se za nakup moment ključa pa me zanima vaše mnenje. Ključe sem gledal v luisu. Ne potrebujem za profesionalno rabo. Važno, da je kvaliteta zadovoljiva in da ne odstopa preveč. Imajo sicer dve znamki: "moto-detail" in "Rothewald".

Imate kakše izkušnje? Kaj priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za unga prvega ti lahko povem, da je precej približen moment ki ga nastaviš na ključu, tko da sm tud že kšn šrauf odtrgal s predpisanim momentom ... za drugega pa nimam pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Odločam se za nakup moment ključa pa me zanima vaše mnenje. Ključe sem gledal v luisu. Ne potrebujem za profesionalno rabo. Važno, da je kvaliteta zadovoljiva in da ne odstopa preveč. Imajo sicer dve znamki: "moto-detail" in "Rothewald".

Imate kakše izkušnje? Kaj priporočate?

Potreboval bi oba tako 1/4 cole od 4-24 NM, kot tudi 3/8 cole 19-110 NM po možnosti z nastavkom 1/2 cole za navadno gedoro.Glede cene se moraš sam odločiti.Kar se tiče zategovalnega momenta se da vsak kilo ključ naknadno fino nastavljat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej sem te Rothewald gledal. Potem sem malo kometarje bral. Najprej so bili vsi zadovoljni, potem zadni komentari pa se vsi pritožujejo glede kvalitete in slabe serije kolikor sem uspel razbrati. Seveda potreboval bi dva 6-30 in 19-110. Rothewald se mi zdijo bolj kakovostni kot moto-detail, komentarji pa kažejo drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ta dva Rothewaldova moment ključa pa sem zadovoljen z delovanjem. Je pa res da bi bile oznake za nastavlja bile lahko malo manj komplicirane ampak se da. Se mi zdita kar OK kvalitete (ju kar dosti uporabljam pa nisem imel problemov), po prebranih komentarjih pa zgleda da je res prišlo do kake slabe serije...

P.S.-tele moment ključe je potrebno po uporabi odtegnit, drugač postanejo čez čas nenatančni.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Odločam se za nakup moment ključa pa me zanima vaše mnenje. Ključe sem gledal v luisu. Ne potrebujem za profesionalno rabo. Važno, da je kvaliteta zadovoljiva in da ne odstopa preveč. Imajo sicer dve znamki: "moto-detail" in "Rothewald".

Imate kakše izkušnje? Kaj priporočate?

Jaz sem kupil moto-detilovega in se mi je kmalu razštelal. Nakar sem ga umeril nazaj in po moje dela zdaj dovolj natančno za hece do 25Nm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se za orodje splača dat malenkost več. Ne mislim zdej Snap on in podobno, ker če se ne živiš od tega je brez veze... Včasih se najde kakšna akcija orodja iz srednjega ranga. Zadnjič sem na netu videl neko akcijo uniorjevega 3/8 za 64 orlov, kar se mi ne zdi pretirano. Proficenter spletna trgovina ali nekaj takega... Proxxon 3/8 je podobnega ranga in tudi cena je tam okol 60 orlov. Pa brez zamere za reklamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

pred nekaj časa sem zadaj znižal motor z http://www.louis.de/_202b89f456a08ddf0526f06e042a4090d5/index.php?topic=search&searchterm=10026253&cmd.x=10&cmd.y=5

Z tem sem pridobil bore malo(1,5-2 cm),tako da sem se sedaj lotil še nižanja spredaj,spustil sem ga za 1,5 cm,zanima me ali bo to OK,za smo vožnjo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ta dva Rothewaldova moment ključa pa sem zadovoljen

P.S.-tele moment ključe je potrebno po uporabi odtegnit, drugač postanejo čez čas nenatančni.

ODTEGNIT je potrebno po uporabi VSAK moment ključ ! :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz šraufanje raje prepustim mehaniku, saj nimam izkušenj, sploh pa ne primernega orodja in znanja.

Sem pa pri mehaniku zvedav, če bo vse skupaj dobro nazaj pritegnil. Verjetno me ima dosti, ko mu pod roke gledam, sem pa tako fer, da sem takrat tiho in brez komentarjev. Saj itak nimam kaj komentirat,ampak občutek imam pa boljši, če vidim, kaj in kako..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ODTEGNIT je potrebno po uporabi VSAK moment ključ ! :hmm:

EGOTRIP

Tudi tisih, ki se jih sploh ne zateguje? (z digitalno oz analognio številčnico)

http://www.youtube.com/watch?v=kIPT9QEcUmg

Popravljeno . Popravil trojan69
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

med vožnjo je motor zgubil moč in tudi se je spremenil zvok izpušnega lonca.Prepeljal sem se okol 3 km.Motor ima komaj 1/4 moči.Vžiga tekoj,kot ponavadi.Vse je normalno samo zvok je čuden in na moči se pozna.Aja ,v leru sem tudi to opazil.Ko dam gas se nič ne zgodi dokler ga ne dam veliko.Če ga dam malo (1/4) se enmalo odzove,počaka nekaj sekund in nato plane v obrate.

ali so mogoče krive svečke?

Hvala za pomoč.

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da ti lavfa samo po enem cilindru. Vzrokov je lahko več-od prekurjenih ventilov do iskre. Najprej pa, kot si rekel, preveri svečke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!