Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

očitno sem narobe iskal ter sedaj našel pod imenom čeveljčki. Sem pa našel jih v conradu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hax noob

Pa kaj prav v vsaki temi se moreš oglasit in jo zapacat s svojimi bednimi izjavami al kaj!?! PA KO TI JE!?! Če nimaš nič pametnega za napisat bodi rajši tiho, ne pa da vsako temo zasvinjaš z nekimi tvojimi bednimi izjavami!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se da dobit tista ušesca oz. očesca ko se kar kol priključ na akomulator?

hvala

dost takih drobnih elektro delov se dobi v TERNA na Kolezijski cesti v LJ ... Jaz sem iskal kotne banance 3,5 mm za MP3, pa sem jih tam dobil, čeprav jih ima Conrad in še nekateri v svoji internetni ponudbi, fizično jih pa nimajo ;)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konektor sam pri tem ne igra nobene vloge.

Ti samo pazi da pride en pol napajanja ledic preko upora,oz.da ne pridejo v direkten stik z 12V.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konektor sam pri tem ne igra nobene vloge.

Ti samo pazi da pride en pol napajanja ledic preko upora,oz.da ne pridejo v direkten stik z 12V.

hvala!

še zadnje vprašanje. kolko močan upor sploh mora biti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala!

še zadnje vprašanje. kolko močan upor sploh mora biti?

Sem mislil da si nabavil vse v kompletu.

Predvidevam da so žmigovci kupljeni in na osnovi skupne moči ledic enega žmigavca boš iskal primeren upor.

In da ne boš presenečen,tukaj se rabijo kar namenski konkretni upori v kovinskem rebrastem ohišju.

Običajno gre za vsak žmigovc svoj upor in če jih ne dodatno hladiš morajo biti kar z dvojno močjo porabnika .

Če boš vstrajal na projektu je najbolje stopit v avtomoto štacuno po nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FLY, tam so upori tako močni zaradi porabe moči, ker ledice pokurijo veliko manj toka, mora preostanek le-tega pokurit upor, če hočeš obdržat isto frekvenco utripanja.....brzi, kako diodo imaš to, si namensko kupil za osvetlit tablico, v ohišju? če ja, potem ne rabiš upora ampak veži direktno na 12V, če pa imaš navadno eno led diodo pa veži pred njo 1kOhm upor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh nerabiš nikakršnega upora samo na Rudečo + in na črno -

100% ?

torej jih lahko direktno vežem na konektor prejšne osvetlave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% ?

torej jih lahko direktno vežem na konektor prejšne osvetlave?

Lahko daš direktno na 12V... je pa tako, da imajo te in podobne zadeve kratko življensko dobo, prav zaradi tega ker je sijalka priklopljena brez vmesnega bremena. Težava pri LED sijalki je ta, da "povleče" toliko toka kot ga lahko, s tem pa uničujejo same sebe.

Uglavnem naredi test...dej en accu na mizo priklopi zadevo gor in pusti delovati kakšnih 10min. Že po temperaturi ohišja svetilke boš vedel "koliko je ura". Če se bo fajn grelo, potem bi na tvojem mestu uporabil še kakšen upor.

by

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala!

bom poročal ko dobim in uštimam

Nič se ne sekiraj v ohišju ima upor,jaz sem jih že par identičnih razstavil in v notranjosti je bil vedno upor !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navaden cevni ključ dobiš v vsaki vaški železnini. Obstaja več velikosti navojev/ključev jaz imam 16mm. Če si lastiš natične ključe lahko kupiš ustrezne globoke nastavke oz. nastavke za svečke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navaden cevni ključ dobiš v vsaki vaški železnini. Obstaja več velikosti navojev/ključev jaz imam 16mm. Če si lastiš natične ključe lahko kupiš ustrezne globoke nastavke oz. nastavke za svečke.

železnini?ke ti živiš da o neki železnini sanjaš? :eek: gotof si :alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!