Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Poglej na netu kako se naredi ker ni nobena umetnost. To je sposoben zmerit še največji antitalent :D

Sem ze iskal pa nikjer ne najdem..sem tudi za to antitalent zgleda;-);-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ze iskal pa nikjer ne najdem..sem tudi za to antitalent zgleda;-);-)

 sicer ne vem če ma tvoj letnik enako ampak če imaš isto imaš zelo olajšano zadevo ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš multimeter / voltmeter ... Ga odpakiraš in odložiš na sedež motorja. Stopiš korak nazaj, eno roko postaviš na bok, z drugo se intuitivno pogladiš po bradi. Stopiš na drugo stran motorja. Z mršenjem obrvi nagubaš čelo. Ugotoviš, da nimaš pojma kaj delaš in motor pelješ do avtoelektričarja. 

 

:OK:

Bom se to probal..hvala

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš multimeter / voltmeter ... Ga odpakiraš in odložiš na sedež motorja. Stopiš korak nazaj, eno roko postaviš na bok, z drugo se intuitivno pogladiš po bradi. Stopiš na drugo stran motorja. Z mršenjem obrvi nagubaš čelo. Ugotoviš, da nimaš pojma kaj delaš in motor pelješ do avtoelektričarja. 

 

:OK:

Najboljši nasvet kar sem jih prebral :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko sedaj bi pa rabil malo pomoči.  Potrebujem  gumjasto pušo,.. oz. del na sliki http://www.roadrunneroffroad.com.au/cms/S0498R%20-%2055045-06J00%20Control%20Arm%20Bush%20MOB.JPG

 

Notranji fi 12 mm zunanji fi 25mm širina 20m se komu sanja kje bi lahko dobil kaj podobnega ?? Lahko je tudi daljši in ga nato odrežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz menjal na avtu, je na vrečki pisalo da jih dela ena firma v Horjulu (ime sem pozabil) poišči naslov pa jih vprašaj (verjetno imajo kaj izbire) .

lp

ps pogledal: Vargalant

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz menjal na avtu, je na vrečki pisalo da jih dela ena firma v Horjulu (ime sem pozabil) poišči naslov pa jih vprašaj (verjetno imajo kaj izbire) .

lp

ps pogledal: Vargalant

 

PREKOM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko sedaj bi pa rabil malo pomoči.  Potrebujem  gumjasto pušo,.. oz. del na sliki http://www.roadrunneroffroad.com.au/cms/S0498R%20-%2055045-06J00%20Control%20Arm%20Bush%20MOB.JPG

 

Notranji fi 12 mm zunanji fi 25mm širina 20m se komu sanja kje bi lahko dobil kaj podobnega ?? Lahko je tudi daljši in ga nato odrežem.

 

 

za gumi zadeve so fajn majstri tudi TENG d.o.o. Pri njih so mi naredili blažilece za zadnjo marchesinko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za gumi zadeve so fajn majstri tudi TENG d.o.o. Pri njih so mi naredili blažilece za zadnjo marchesinko

 

Teng d.o.o. menda ne obstaja več. Zdaj je na isti lokaciji (Dolenjska cesta. Škofljica) trgovina Altes, kjer imajo skoraj vse kar se tiče tesnil in raznih drugih gumi izdelkov.

 

Je pa fajn tudi Dihta d.o.o. v Črnučah kjer pa tudi izdelujejo razne gumi izdelke.

Popravljeno . Popravil tucko
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Imam en problem. Pred cca.dvema tednoma so mi iz garaže ukradli motor, znamke Yamaha R6. Sicer sem ga dobil (beri "odkupil") nazaj ampak uničili so mi kar nekaj stvari, med ostalim tudi vse tri ključavnice (sedež, tank, vžig). Za menjavo ključavnic na tanku in za sedež ni bilo nobenega problema, kar pa se tiče ključavnice za vžig, no tukaj je pa druga pesem. Ta ključavnica je privita z varnostnimi vijaki, ki imajo "snemljive kapce", katere se odstrani, ko priviješ vijak zato, da je tatovi "ne morejo" odstraniti brez problemov. No problem je da jih tudi jaz ne morem odviti. Zanima me, ali kdo pozna način, kako to odviti in pa še bolj pomembno, kje dobiti take vijake, ker bi rad ključavnico imel nameščeno tako, kot je treba.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ključavnica je privita z varnostnimi vijaki, ki imajo "snemljive kapce", katere se odstrani, ko priviješ vijak zato, da je tatovi "ne morejo" odstraniti brez problemov. No problem je da jih tudi jaz ne morem odviti. Zanima me, ali kdo pozna način, kako to odviti in pa še bolj pomembno, kje dobiti take vijake, ker bi rad ključavnico imel nameščeno tako, kot je treba.

Hvala

 

S tem sem se jazst ukvarjal, ko sem eluksiral križe. Tole je tema:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/611-ktm-lc4-640-adventure/page-19#entry2138570

 

Zadevo sem rešil s svedri za odlomljene glave, če pa ga nimaš, lahko pa poskusiš takole:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/611-ktm-lc4-640-adventure/page-21#entry2141190

http://www.motosvet.com/tabla/topic/611-ktm-lc4-640-adventure/?p=2141498

 

Mnja, se pa zna zgodit, da boš moral križe snet, če ne boš mogel zravn...

 

Nove vijake pa lar naroči pri Yamahi, tispe par evrov, pa jih zateguješ dokler se glana ne odtrga.

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te varnostni vijaki bi bili Ok varianta. Je pa še ena bolj v stilu sam svoj mojster. Vzameš inbus vijak z polkroglo glavo, ga priviješ in na koncu z vrtalnikom pobereš odprtino za ključ. Za vijake ven dobit j pa vsaj men najlažje z točkalom, če ne gre pa zarezat vijak in udarni izvijač, če še vedno ne gre pa vrtalnik.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem sem se jazst ukvarjal, ko sem eluksiral križe. Tole je tema:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/611-ktm-lc4-640-adventure/page-19#entry2138570

 

Zadevo sem rešil s svedri za odlomljene glave, če pa ga nimaš, lahko pa poskusiš takole:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/611-ktm-lc4-640-adventure/page-21#entry2141190

http://www.motosvet.com/tabla/topic/611-ktm-lc4-640-adventure/?p=2141498

 

Mnja, se pa zna zgodit, da boš moral križe snet, če ne boš mogel zravn...

 

Nove vijake pa lar naroči pri Yamahi, tispe par evrov, pa jih zateguješ dokler se glana ne odtrga.

Res ti hvala za pomoč. Zelo si mi pomagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom se to probal..hvala

In običajno avtoelektričar skomigne z rameni n reče...nop tega pa nevem!

Pelješ nekomu ki se na to spozna in voila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzratno ogledalo

 

imam Ken Sean ogledalo na (Aprilia letnik 2002). Kako se razstavi? Kako se da ogledalce ven?

Namreč polomil se mi je zglob....sem ga popravil z epoksijem, zdaj pa moram od znotraj zašraufat.

 

Hvala

Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš, se ne da. Lahko ga probaš "spajsati" z majhnim izvijačem, ampak je steklo (ogledalo) običajno tako tanko da ga zdrobiš (pri avtomobilskih še nekako gre, če ti ga ni škoda, ker so debelejši... ) . Edino če dobiš novo ogledalo (steklo) pa potem zamenjaš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš, se ne da. Lahko ga probaš "spajsati" z majhnim izvijačem, ampak je steklo (ogledalo) običajno tako tanko da ga zdrobiš (pri avtomobilskih še nekako gre, če ti ga ni škoda, ker so debelejši... ) . Edino če dobiš novo ogledalo (steklo) pa potem zamenjaš.

lp

ni mi jasno kako je to narejeno? ker notri je šrauf da zategneš ogledalo na zglob. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zglob je zategnjen predno vstavijo "steklo" . Steklo je lahko samo "vtisnjeno" , lahko pa je še zalepljeno. Pri moto ogledalih s katerimi sem imel opravka ni bilo možno odstraniti stekla. Lahko probaš, da vrtiš ogledalo z roko, pa če slučajno "prime" , ga tako priviješ (včasih gre, rahlo ga držiš /vlečeš da je "napeto" pa če gre gre) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!