Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Pozdravljeni, ima mogoče kdo kak nasvet kako bi zobnik ( na sliki) dobil dol? Je pa to menjalnik od bmw k1200r, priti moram do sredinskega zobnika, pred tem pa bi moral dobiti dol ta zobnik ki je na levi od ležaja. Problem je ker je zelo malo prostora med zobnikom in ležajem.

še slike:

attachicon.gifIMG_3434.JPG

 

attachicon.gifIMG_3435.JPG

Abciger pa sto posto gre dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Abciger pa sto posto gre dol[/q uote]

Se lazje ti bo ce najprej use skup za cca 20 min vrzes v vrelo olje da se zelezo skrci potem pa probaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na konus je zobnik pa premalo placa za apciger :/ če v vrelo olje vržem bo ležaj ostal ok? ker gret ne upam zarad ležaja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na konus je zobnik pa premalo placa za apciger :/ če v vrelo olje vržem bo ležaj ostal ok? ker gret ne upam zarad ležaja....

Hmmmm..imas prav..naceloma lezaju nebi smelo biti nic,kajti ravno tako smo pri nas na sihtu montirali lezaje na osovine od masin..za pol ure v staro vrelo olje potem pa imas 1 min da ga zmontiras..dej rajs se koga druzga vprasi za mnenje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bos grel se nebo krclo ampak sirlo...edino ce probac s co2 segret sam zobnik da se razsiri pa pol s kasnim orodjem probat premaknit zobnik...Samo nevem kolko bi temperatura lahko skodla zobniku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še odspredaj slikaj da se vidi, ne verjamem da samo konus drži gor.

Verjetno je mislil na konus na zadnjem delu zobnika. Zato mu apciger ne prime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je mislil na konus na zadnjem delu zobnika. Zato mu apciger ne prime.

 

Sej imaš izvlekače tudi za zaobljene stvari.

 

Ali pa preša in podložit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spletu poglej pod separator ležajev oz ločevalnik ležajev. Pazi, da kupiš ustrezno velikost. Mogoče se ti bolj kot nakup izplača obisk kakšnega lokalnega avtomehanika. Bo verjetno šlo manj živcev in denarja kot, da se spraviš kupovat poceni ločevalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v SLO ali bližini bi dobil kajtekega po razumnih cenah? Po ang. se reče goosneck, po slo. nimam pojma, rekel bi tista kovinska cev za luči ali mikrofone, ki ostane tako kot zviješ.

Atlas_Sound_GN_19E_GN_19E_Gooseneck_Exte

lahko tudi bolj industrijskega izgleda:

China_Gooseneck_for_Mechanical_Device201

al je potrebno res use iz ebaja naročit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bauhaus/baumax čipšit bralna lučka. Kupiš eno in razmontiraš. Za kam pa rabiš tole?

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v SLO ali bližini bi dobil kajtekega po razumnih cenah? Po ang. se reče goosneck, po slo. nimam pojma, rekel bi tista kovinska cev za luči ali mikrofone, ki ostane tako kot zviješ.

Atlas_Sound_GN_19E_GN_19E_Gooseneck_Exte

lahko tudi bolj industrijskega izgleda:

China_Gooseneck_for_Mechanical_Device201

al je potrebno res use iz ebaja naročit ?

Jaz sem za uporabo na rezkalcu naročil iz poševnooke dežele - item n: 201386816371

Drugače pa res kot je napisal  Ciciban... lučko s fleksibilnim vratom nabavi in razdri.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponovno imam problemček in sicer z sestaljanjem skupaj. Motor bmw k1200r, vzel sem ven mejlalnik, zamenjal zobnik sedaj ko pa dam menjalnik nazaj noter pa mi nikakor ne uspe spraviti gor koša od sklopke, ta ima 2 zobnika skupaj in zadnji zobnik je na vzmet. :/ ima mogoče kdo kakšne izkušnje z tem? v service manual nič ne piše in ni naslikano glede tega :/ je pa zadeva takšna: slika 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponovno imam problemček in sicer z sestaljanjem skupaj. Motor bmw k1200r, vzel sem ven mejlalnik, zamenjal zobnik sedaj ko pa dam menjalnik nazaj noter pa mi nikakor ne uspe spraviti gor koša od sklopke, ta ima 2 zobnika skupaj in zadnji zobnik je na vzmet. :/ ima mogoče kdo kakšne izkušnje z tem? v service manual nič ne piše in ni naslikano glede tega :/ je pa zadeva takšna: slika 

Iščem rešitve, in našel svojo napako. In sicer preden sem odstranil koš sklopke bi moral zaklenit zobnika zgoraj, ki sedaj seveda nista poravnana. Kako lahko rešim to zadevo. slika zaklepa zobnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.i-bmw.com/showthread.php?t=53584

Tole sem našu čist slučajn, ker me je zanimal kako to čudo izgleda in dela... 

Hvala za odgovor, tudi jaz sem tako doolgo iskal da sem našel nekaj, tukaj je prikazano da poravna zobnika z kleščami in vstavi "žico" jaz sem poravnal z izvijačem in vstavil žebelj :) ampak je držalo in tako je tudi šlo skupaj.. Tako da zadeva je rešena, motorček je sestavljen :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, ali kdo izmed vas uporablja orodje Lincos (klik) ali pa ima kake izkušnje z njim?? Razmišljam da bi naročil 1/4" momentni ključ, ker imajo bolj normalno ceno za hobi uporabo (~40€) v primerjavi z Unior in Beta ključi (~100€).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma imajo kar dobro orodje, sploh za to ceno.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da veš za kakšen rang navora si se odločil ker 1/4" ključi,pa domet do 25Nm se v "težki" mehaniki ne uporabljajo prav  pogosto.Za"finomehaniko" bo zadeva popolnoma OK.                        Sicer pa se ta moment ključ zadnje čase pojavlja pod raznimi imeni in v različnih pakungah ,enkrat samostojno ali pa z priborom.Izvor je Taiwan,solidna izdelava in skoraj brez izjeme zadovoljni kupci. Za moto/avto uporabljam 1/2" ali 3/4", za bicikle sem pa nabavil to tvojo zadevo z nekaj dodatki:

http://www.rosebikes.si/article/rose-2-24-nm-torque-wrench/aid:688277

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za domačo rabo pomojem OK. Če bi še enkrat kupoval, bi vzel z takšno skalo, kot je v linku od FLYa. Malenkost bolj očesom prijazna varianta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info! Tako nizko merilno območje rabim ker sem se lotil dela na glavi motorja in je za večino vijakov predpisano od 6-20Nm. Za večje zadeve pa imam 1/2" Uniorjev ključ 30-110Nm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti bo še kje drugje prav prišel. Novejši motorji so polni malih vijakov... Jaz odkar ga imam sem se tako razvadu, da še svečke zategujem na moment.

Drugače pa je kar OK stran za orodje garagejournal.... tukaj ravno razpravljajo kateri taiwanski proizvajalec dela moment ključe za Unior.

http://www.garagejournal.com/forum/showthread.php?t=176873&page=4

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!