Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

A mi lahko poveste kam se lahko odda iztrošeno olje, antifriz i.p.d.

(pa ne v kanto za smeti)

A to mogoče vzamejo na Petrolu ali kje tako ??

Tudi jaz sem ga oddal cca 20l na Petrolu v Sl. Bistrici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko poveste kam se lahko odda iztrošeno olje, antifriz i.p.d.

(pa ne v kanto za smeti)

A to mogoče vzamejo na Petrolu ali kje tako ??

Drugače pa tebi bližja je OMV v Medlogu. Kolikor se spomnim, imajo tudi tam zabojnike za odpadno olje, pa zamaščeno embalažo, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko poveste kam se lahko odda iztrošeno olje, antifriz i.p.d.

(pa ne v kanto za smeti)

A to mogoče vzamejo na Petrolu ali kje tako ??

V kante iz katerih sem iztočil novo olje v motor, čez par let pa celo zalogo na Petrol. Krasne so tudi 4L flaše od vode Spar. Kaj pa z antifrizom pa ne vem. Hraniti in oddati ob zbiranju posebnih odpadkov (občasno na raznih koncih v Lj.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Yamahi R6 (l,2000) bi rad zamenjal svečke... Mi lahko kdo na kratko opiše kako priti do svečk ?

Opisati točno neznam, bi jih pa sigurno zamenjal -seveda,če bi bil to moj motor. Namreč treba je sigurno odstraniti levo in desno verklajdungo in po vsej verjetnosti tudi benzinsko posodo (ali vsaj vdigniti),nato sneti štekerje in odviti svečke.Jaz bi ti svetoval,da ti to naredi nekdo ki to zna in ima za ta poseg orodje(ključ-magnetni-ali guma, da drži svečico in obvezno še kiloključ).Če mašina še normalno deluje raje počakaj in takrat ko boš delal servis še svečke zamenjajte.Če nisi daleč od Nm lahko prideš k meni vse odviješ (svečke prinesi s seboj)- svečke pa ti zamenjam,nastavim in namažem za eno pijačo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabu si na airbox-tud tega je treba dat stran, pa mogoče še kaj v napoto hod, npr. kaka folija pod kabli, da so zaščiteni pred toploto mašine. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima kje na netu bi najdu, oz. na koga naj se obrnem za service manual za MuZ Mastiff 660? Prejšen lastnik ga ne najde, sam pa zaenkrat nisem bil glih uspešen pri iskanju na netu..

Vnaprej hvala za pomoč.. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa probleme z vibracijami. Tisti dve stranski plastiki pri sprednjem blatniku mi bosta požrli živce.

Ne vem zakaj ni narejeno tako, da bi bile v enem kosu skupaj z blatnikom. Začelo se je tko, da mi je ena plastika malo počila (kakšen kamen priletel ?) in med vožnjo so bile vibracije, glasnejše od mašine. Pol sm to popravil in kmalu mi je padel ven eden od šraufov, ki držijo skupaj te plastike. In je spet začelo. Zdej sm zrihtal in ugotovil, da če je preveč togo vpeto, vibrira, če je premalo pa isto. Seveda sem vse podložil z gumo (podložke) še dodatno tak da sploh ne vem kaj bi še naredu. Edino stran vzet, sam bo pa motor grd.

Me je pa en cajt tak motilo, da sm namesto na vožnjo mislil samo na to in bi kmalu končal pod mejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počila mi je žična napera (šprikla,špica) na zadnjem kolesu. Ko probam novo montirat-ne morem, ker jo ne morem dobiti v navoje-se zaplete v okolišne špice...

Ima kdo kako izkušnjo z menjavo na enduri, krosu?Ali je treba razdirat?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počila mi je žična napera (šprikla,špica) na zadnjem kolesu. Ko probam novo montirat-ne morem, ker jo ne morem dobiti v navoje-se zaplete v okolišne špice...

Ima kdo kako izkušnjo z menjavo na enduri, krosu?Ali je treba razdirat?

Hvala

Pokliči v dopoldanskem času mojega kolega ime mu je Bogi 041/616008 on je mehanik za kros motorje in ti bo sigurno znal svetovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jest pa mam od danes naprej vbočen tank :slap: (motor mi je padel ob garažna vrata). Zdej pa od znotraj ven udarit se nikakor ne da, torej je sploh kakšna možnost, mogoče na vakuum ?? A to kje znajo naredit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa mam od danes naprej vbočen tank :slap: (motor mi je padel ob garažna vrata). Zdej pa od znotraj ven udarit se nikakor ne da, torej je sploh kakšna možnost, mogoče na vakuum ?? A to kje znajo naredit ?

Pokliči me jutri zjutraj (GSM 040/702370) in bom dobil od mojega kolega(njemu je tudi ravnal tank od Yamake-fejzer)telefon , ta klepar,ki to rihta je namreč tudi motorist in je tukaj na dolenjskem mislim,da ima delavnico Lešnjica pri NM. :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam TOMOS BT in bi vprasal ce ve kdo kaj naj naredim da bi zgledal lepse in bolj sportno? B)

Probaj to naredit.

http://www.bikepics.com/pictures/658745/

Mam pa tut jst eno uprašanje in sicer me zanima kje bi lahko elektroshemo od Suzukija GSX-R 750 dobil?

Če jo kdo ima bi prosil, če bi mi jo lahko skeniral in poslal na e-mail.

LP Speed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GrCaR hvala za link.

Nisem glih najdu to kar iščem, ker mi dost linkov ne dela, tko da bom kar tuki uprašal.

Zanima me če je pri suzukiju Gsx-r 750, l98 normalno da se ventilator za hlajenje ugasne ko motorju odvzameš kontakt? Ko sem mel ER-5 mi je ventilator laufal tut k sem kluče uzel ven iz klučavnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GrCaR hvala za link.

Nisem glih najdu to kar iščem, ker mi dost linkov ne dela, tko da bom kar tuki uprašal.

Zanima me če je pri suzukiju Gsx-r 750, l98 normalno da se ventilator za hlajenje ugasne ko motorju odvzameš kontakt? Ko sem mel ER-5 mi je ventilator laufal tut k sem kluče uzel ven iz klučavnice.

Meni se to zdi normalno, pri mojem Suzukiju je isto...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GrCaR hvala za link.

Nisem glih najdu to kar iščem, ker mi dost linkov ne dela, tko da bom kar tuki uprašal.

Zanima me če je pri suzukiju Gsx-r 750, l98 normalno da se ventilator za hlajenje ugasne ko motorju odvzameš kontakt? Ko sem mel ER-5 mi je ventilator laufal tut k sem kluče uzel ven iz klučavnice.

Pol je verjetno tko zvezan. Pri mojmu tud še laufa, ko vzamem klič ven. Vse je odvisno od vezave. Preštudiri po elektro shemi pa boš videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!