Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Mah Hornetka '05. Pa mislim, da so zalite sveče. Men nekak ne deluje zalita, ker so suhe videt. Motor pa ne vžge. Vrti BP, akumulator je kul, ampak vžgat pa noče. Tud mal ne zakašlja. Motor je pre zimovanjem špilal BP, sveče so bile menjane lansko leto, ker... sem jih pošteno zalil :)

@simonsi: nove sveče pridejo 30€, pa se sprašujem al je res treba skot te sveče kupovat. Enga problema nisem mel, dokler so ble prve not :) Me pa dejansko zanima kak izčrpen opis zakaj je treba svečo menjat. Kaj zavraga se zgodi če je sveča zalita? Madona, po moji (kmečki) logiki bencin izhlapi in sveča bi morala biti dobra. Ljudje pa govorijo, da ne, da je treba nove kupit. Čemu, zakaj, kaj je drugače, ...?

mogoče pa bencina ne dobi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vlažne - ne mokre, vlažne, zato tudi trdim da verjetno niso fuul zalite.

Motor je čez zimo stal. Nekak ne verjamem, da bi kr neki crknilo. Pa vem, da lahko tukaj preidemo na cinšpule, pa na ves štrom, ampak nekak ne želim iti v to smer. Sej mal berem po forumu, ma pr teh Hondah s fergazerji, je tole z zalivanjem zelo pogost pojav. Zaug pa mal gasa, pa vse skup ne vžge več, pa da se na glavo postaviš :)

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vlažne - ne mokre, vlažne, zato tudi trdim da verjetno niso fuul zalite.

Motor je čez zimo stal. Nekak ne verjamem, da bi kr neki crknilo. Pa vem, da lahko tukaj preidemo na cinšpule, pa na ves štrom, ampak nekak ne želim iti v to smer. Sej mal berem po forumu, ma pr teh Hondah s fergazerji, je tole z zalivanjem zelo pogost pojav. Zaug pa mal gasa, pa vse skup ne vžge več, pa da se na glavo postaviš :)

jest sm mel hornetko..pa 2 leti ni laufala..bencin not..pa je takoj kresnla brez da bi kej menjal ali pucal..seveda brez gasa, sam zaug..mogoče pa je res kej na svečkah..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm mel hornetko..pa 2 leti ni laufala..bencin not..pa je takoj kresnla brez da bi kej menjal ali pucal..seveda brez gasa, sam zaug..mogoče pa je res kej na svečkah..

Golden rule no.1 za vse lastnike Hornetk ! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golden rule no.1 za vse lastnike Hornetk ! :)

Zauh pa minimalno gasa, malo obrnem ročko za kakšen milimeter, vžge takoj. Potem pa pustim kakšnih 10 sekund da motor zadiha, sicer ugasne ob dodajanju gasa. Svečke so pa NGK CR9EH-9, navadne pač, menjane na 12kkm. Vžiga brez problemov, zalit svečke mi pa še ni uspelo. Očitno niso vse Hornet-ke tako občutljive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem iz moje 'puške' pobral ven zalite sveče. Zdej, preden grem kupovati nove bi rad še enkrat poskusil s temi. Pravijo naj jih orenk pregrejem. Nad plinom. Oziroma kako je najbolje to narediti? Svečko primem s kleščami in jo dam nad plin dokler...? Po filingu al kako? :)

jst mam svečke od kaeasakija zx6r če so enake ti jih dam, jst sm jih zamenju po nepotrebnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da maš NGK sveče. Jes furam Denso. No, če ma to sploh kej veze :)

O ja pa ima veze, zelo

Iz osebnih izkušenj

Nepredpisana svečka noter v mašini, zdržala 1000 km, začelo trokirat in take špilat. Potem pa dane noter točno predpisane, pa brez problema 20 000, tak da razmisli, če ima veze ali nima.

Kaj se zgodi. Ponavadi napoka porcelan okrog elektrode, in potem iskra pod tlakom raje preskoči na ohišje, kot na konico svečke, kajti tam ima lažjo pot. Sploh ker svečka okrog keramike že malo mastna in umazana, kar še olajša pot iskri. Čiščenje, pranje , spihovanje so samo izhod v sili, ker bo kaj kmalu spet zalilo.

p.s.

Tisti ki ste dali zaradi njegovega posta minus .... ne vem no, razloži še potem zakaj je minus, ne pa samo minus dat pa gotovo. Ta tema je namenjena takim debatam. Nekateri pa se še vedno radi kaj naučimo.

Lep pozdrav

Dušan

Popravljeno . Popravil Motorist76
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ja pa ima veze, zelo

Iz osebnih izkušenj

Nepredpisana svečka noter v mašini, zdržala 1000 km, začelo trokirat in take špilat. Potem pa dane noter točno predpisane, pa brez problema 20 000, tak da razmisli, če ima veze ali nima.

Iz mojih osebnih izkušenj - NGK svečke so mi na treh (3) vozilih nehale delati 'čez noč' (v avtu dobesedno - zvečer normalno delujoč avto parkiral, zjutraj ni vžgal več sploh - niti malo ni zakašljal). Podobno je bilo tudi še na dveh mopedih, le da tam ni bilo 'čez noč', ampak čez 'par noči'...

Z Denso svečkami te težave (še) nisem imel.

Drugače pa 'nepredpisana svečka' verjetno pomeni napačno toplotno vrednost in razmik elektrod, ne pa proizvajalca...

Kaj se zgodi. Ponavadi napoka porcelan okrog elektrode, in potem iskra pod tlakom raje preskoči na ohišje, kot na konico svečke, kajti tam ima lažjo pot. Sploh ker svečka okrog keramike že malo mastna in umazana, kar še olajša pot iskri. Čiščenje, pranje , spihovanje so samo izhod v sili, ker bo kaj kmalu spet zalilo.

To bi si jaz razlagal, da je zalivanje posledica dotrajanosti svečke in ne obratno - da bi svečka napokala, ker je bila zalita?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz mojih osebnih izkušenj - NGK svečke so mi na treh (3) vozilih nehale delati 'čez noč' (v avtu dobesedno - zvečer normalno delujoč avto parkiral, zjutraj ni vžgal več sploh - niti malo ni zakašljal). Podobno je bilo tudi še na dveh mopedih, le da tam ni bilo 'čez noč', ampak čez 'par noči'...

smola pa taka... kok cilindrov so pa v povprečju imeli avtomobili? tkole na uč, 4... 4 svečke naeenkrat crknle? smola...

(ker že boga 101-ka je brez problemov laufala na dva cilindra... sam šla ni nikamor...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepredpisana svečka noter v mašini, zdržala 1000 km, začelo trokirat in take špilat. Potem pa dane noter točno predpisane, pa brez problema 20 000, tak da razmisli, če ima veze ali nima.

Za Hondo so predpisane svečke NGK in tudi Denso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz mojih osebnih izkušenj - NGK svečke so mi na treh (3) vozilih nehale delati 'čez noč' (v avtu dobesedno - zvečer normalno delujoč avto parkiral, zjutraj ni vžgal več sploh - niti malo ni zakašljal). Podobno je bilo tudi še na dveh mopedih, le da tam ni bilo 'čez noč', ampak čez 'par noči'...

Z Denso svečkami te težave (še) nisem imel.

Drugače pa 'nepredpisana svečka' verjetno pomeni napačno toplotno vrednost in razmik elektrod, ne pa proizvajalca...

Vidiš, kar se tiče ngk, je edina svečka ki je šla v Vitari, pa tudi na bmw-ju delajo zaenkrat brez problema, verjamem pa da znajo bit problematične

Ja se čisto strinjam s tabo "predpisana" ni zaj znamka točno ta, ampak toplotna vrednost in to.

To bi si jaz razlagal, da je zalivanje posledica dotrajanosti svečke in ne obratno - da bi svečka napokala, ker je bila zalita?

D.

Ja mogoče sem nerodno napisal, vsekakor zalije ker poči, in ne obratno. Je pa res da sčasoma umaanija na keramiki olajša prebijanje.

LP

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mogoče sem nerodno napisal, vsekakor zalije ker poči, in ne obratno. Je pa res da sčasoma umazanija na keramiki olajša prebijanje.

Malo je nerodno edino to, da ti poči po prevoženih samo 500km (ali pa nekaj 1000km), kar se je pred par leti zgodilo večim na tem forumu. Mislim, da so nam poslali nekaj v stilu ''Ah, za Balkan bo že dobro'' trance_14_devil2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo je nerodno edino to, da ti poči po prevoženih samo 500km (ali pa nekaj 1000km), kar se je pred par leti zgodilo večim na tem forumu. Mislim, da so nam poslali nekaj v stilu ''Ah, za Balkan bo že dobro'' trance_14_devil2.gif

Ja točno to, in po mojih informacijah tudi Bosch ni več to kar bi naj bil. Recimo ni zdržal niti 1000 km. ko bi jih mogo 20 000 po tamalem :)

Lep pozdrav

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Motorist76: sem ti dal en plus, da se bo skompenziralo.

Drugače pa je takole; svečke so prave vrednosti. Na servisu so mel Denso in sem vzel te, če bi imeli NGK bi vzel one. Je pa stvar taka, da v 16k km nisem zalil sveče, odkar pa sem jih ori 16k zamenjal mi mojo napako pogosto opišejo kot zalite sveče.

Drugače pa se soočam s težavo o kateri je pisal Danci - motor mi štarta ampak zakašlja pa ne, niti malo. Sej pravi, sveče so zuni, akumulator je poln. Če še vedno ne bo šlo, bom pač spet šel po nove sveče.

Povejte mi še nekaj, če tole drži:

Motor na frgazerje. Ko ob ugasnjenem motorju obrneš ročico plina, brizgne gorivo iz fergazerjev??

Meni to ni logično, saj vbrizg pri frgazerju deluje le, ko motor štartaš ali ko le ta prižgan teče. Ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povejte mi še nekaj, če tole drži:

Motor na frgazerje. Ko ob ugasnjenem motorju obrneš ročico plina, brizgne gorivo iz fergazerjev??

Meni to ni logično, saj vbrizg pri frgazerju deluje le, ko motor štartaš ali ko le ta prižgan teče. Ali se motim?

pospeševalna membranska črpalka za dodaten vbrizg goriva ob zasuku ročice za plin? lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Motorist76: sem ti dal en plus, da se bo skompenziralo.

Drugače pa je takole; svečke so prave vrednosti. Na servisu so mel Denso in sem vzel te, če bi imeli NGK bi vzel one. Je pa stvar taka, da v 16k km nisem zalil sveče, odkar pa sem jih ori 16k zamenjal mi mojo napako pogosto opišejo kot zalite sveče.

Drugače pa se soočam s težavo o kateri je pisal Danci - motor mi štarta ampak zakašlja pa ne, niti malo. Sej pravi, sveče so zuni, akumulator je poln. Če še vedno ne bo šlo, bom pač spet šel po nove sveče.

Povejte mi še nekaj, če tole drži:

Motor na frgazerje. Ko ob ugasnjenem motorju obrneš ročico plina, brizgne gorivo iz fergazerjev??

Meni to ni logično, saj vbrizg pri frgazerju deluje le, ko motor štartaš ali ko le ta prižgan teče. Ali se motim?

hmm nevem če so vsi karburatorji enaki, vedar, ko navijaš gas, v karburatorju črpaš bencin za začetek pospeševanja iz sifona v kanal ki vodi v motor. ta bencin se nabere, in ko zaverglaš, v cilindre potegne utekočinjen, nerazpršen bencin. to pol u sekundi zalije svečke. in kup problemov. jez moje motorje, mrzle, palim tako da samo enkat počasi odprem gas, spustim, potehnem čok do konca in prtisnem štarter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Nejcracing: malo dvomim da so sveče enake. Če bom rabil druge sveče, pa bom verjetno kar nove vzel. Vseeno pa hvala.

@Cartman: na enak način tudi jaz palim. Mogoče je potem res problem v tem, ko odprem ročico plina preden začnem štartati motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Nejcracing: malo dvomim da so sveče enake. Če bom rabil druge sveče, pa bom verjetno kar nove vzel. Vseeno pa hvala.

@Cartman: na enak način tudi jaz palim. Mogoče je potem res problem v tem, ko odprem ročico plina preden začnem štartati motor.

nene. ko vreglam je gas zaprt. enako sm palil gpz900r. odprem gas in spustim, potegnem čok, in pol brez tikat gas začnem verglat. pred pol ure sm tako upalu vtr, po cca treh tednih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odprem gas in spustim, potegnem čok, in pol brez tikat gas začnem verglat. pred pol ure sm tako upalu vtr, po cca treh tednih.

Tako palim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ven sem jih vzel, da mal bencin iz cilindrov izhlapi. Sveče bom osušil, spucal saj in probal še enkrat. Tko da jih bom mal obrusil popucal. Z dratpiršno sicer ne, da ne bom poškodoval keramike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pospeševalna membranska črpalka za dodaten vbrizg goriva ob zasuku ročice za plin? lahko.

cestni motorji v veliki večini nimajo takih fergazerjev, ampak navadne CV, kjer z gasom samo loputo operiraš in nič ne šprica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cestni motorji v veliki večini nimajo takih fergazerjev, ampak navadne CV, kjer z gasom samo loputo operiraš in nič ne šprica.

jah, laverda 500s l.82 je to imela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!