Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

predn sm vidu to temo, sm to vprašanje postavu že v temi od honde hornet...prestavlam...Moj dragi bratec se je dans odloču, da se bo šou mal z mojo hondico pelat... Pelu se je po lokalni cesti....Počass navhrib....in potem počas navzdol...kake dva km gor in 2km dol.... In mam tak občutk, da je zalilo svečke, ker nima nobene moči in laufa tako, kot bi laufala po treh ali dveh cilindrih... je pa letnik 99. Kupil pred enm mescam :S... Verjetno bom mogu svečke spucat, upam da jih ne bo treba menat... Zanima pa me, če se je to nardil zard načina laufanja motorja k se navzdol peleš in ti mašina bremza... Al kaj bi lahko blo? Hvala

0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sm 2 leti nazaj skuru svečke s tem, da sem predolgo verglal u prazno k ni tel vžgat spomladi. Pred tem pa je, ko je stal nekaj časa delal na 3 bate (vsaj tako se mi je zdelo), pa tudi nikamor ni šel, ko se je segrel je delal normalno. Pol sm pa svečke menjal in je blo vse ok. Najprej poiskusi svečke spucat, jih pregledat da niso preveč osmojene, po potrebi elektrodo naštelat. Če to ne bo pomagalo pa po nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi se dalo kupit lističe za ventile podlagat?

Če s temi lističi misliš orodje za merjenje zračnosti, potem sem tudi v Merkurju že videl, drugače pa Louis sigurno.

Če imaš v mislih pa ploščice, ki se jih podlaga zato, da se nastavi zračnost, potem je pa najbolje, da se obrneš na pooblaščen servis, da bop dobil prave za tvoj motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej še nisem čist prepričan če so res ventili zanaštelat. Problem je v tem da motor ko je mrzel nič ne ropota, ko pa se ogreje pa tam okrog ventilov zelo grdo ropota. Zdej pa ne vem kaj bi bil to vzrok. Peljal sem ga k Jermanu pa je rekel da je to normalno. Sej mu hočem verjet ampak sem vseen mal skeptičen...

Kakšno mnenje?

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ven sem jih vzel, da mal bencin iz cilindrov izhlapi. Sveče bom osušil, spucal saj in probal še enkrat. Tko da jih bom mal obrusil popucal. Z dratpiršno sicer ne, da ne bom poškodoval keramike.

Če svečke "zalije" je dovolj da se jih odvije in počaka da se posušijo, oziroma da izhlapi odvečen bencin iz cilindrov. Bencin ne more dolgoročno škoditi svečki. Jeseni sem konzerviral motor tako, da sem v uplinjač med delovanem motorja šprical Yamahin inhibitor oil in potem še pri ugasnjenem motorju dodal to olje direkt v cilindre. Spomladi sem svečke močno spihal z zrakom in vpihoval zrak tudi v cilindre skozi odprtino za svečke. Motor je po nekaj ročnih potegih normalno vžgal, malo kadil in potem normalno deloval.

Običajno svečke čistim z žično krtačo, z buciko tam kjer krtača ne doseže, z bencinom in stisnjenim zrakom. Tudi peskanje je dobro.

Za zalivanje svečk verjetno ni vzrok svečka, ki je prej normalno delovala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, svečka ni za v smeti, če jo zalije. Posuši in uporabi ponovno.

Ne, svečka ne crkne, če dolgo časa "verglaš".

Ne, svečka ne crkne, če se po klancu dol pelješ brez gasa.

Ne, keramika ne poči "kar tako". Vzrok je v delovni temperaturi.

Ne, če izbereš napačno svečko ni kriv proizvajalec.

Pomembna je karakteristika svečke - zato jih ima vsak proizvajalec celo paleto.Če se Janez Novak odloči za napačno - jebi ga...

Ponavadi crkne tista svečka, ki je trenutno vgrajena. :rolleyes:

Ne odkrivat tople vode. Vgrajene maš svečke s ceno 8EUR/kos. Pejt pa kup druge, vgradi pa kresn. Pa boš za 30EUR mel vso informacijo ali je zadeva hin al ne. Tako pa se tukaj piše in razpreda kaj bi vse lahko bilo in dobiva neke jake ideje..., tako pa boš mel za ceno tanka bencina vso informacijo na dlani. Kaj praviš na to ?! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj cajta nazaj sem rabu pomoč pri štelanju sklopke na suzuki gsxr 1000 k4(menjal diske),sem najdu nastavitve tak da ni kar menjaš,stisneš in greš...

mehanik ter bivši dirkalec mi je poslal priročnik za moj motor

Popravljeno . Popravil schila
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če s temi lističi misliš orodje za merjenje zračnosti, potem sem tudi v Merkurju že videl, drugače pa Louis sigurno.

Ravno naročam nekaj stvari iz Louisa, pa jih ne najdem, da bi dodal v paket :surrender:

Louis.de

Popravljeno . Popravil suntrace14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lističe dobiš v Merkurju, Bauhausu itd. Stanejo okol 6 eur. Tole orodje je specialno?? Men zgleda podobno kot inbus oziroma torx. Poglej po E-bayu al pa clo Louis id

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@suntrance14: Jaz ti priporočam tale ključ za odvijanje oljnega filtra klik

Oni s tremi rogli in zobniki zasede preveč prostora. Rabiš okrog in okrog filtra najmanj 1cm prostora.

Tisti drugi, ki ima vzvod pa je malo neroden, ker se lahko zgodi(če si seveda malo neroden), da ob demontaži poškoduješ filter in ti olje potem curi po tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@suntrance14: Jaz ti priporočam tale ključ za odvijanje oljnega filtra klik

Oni s tremi rogli in zobniki zasede preveč prostora. Rabiš okrog in okrog filtra najmanj 1cm prostora.

Tisti drugi, ki ima vzvod pa je malo neroden, ker se lahko zgodi(če si seveda malo neroden), da ob demontaži poškoduješ filter in ti olje potem curi po tleh.

Takega uporabljam sam, je res priročen, in nimaš problema da nebi zravn pršu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporablja kdo colortune? Po mojih izkušnjah je odličen pripomoček diagnostiko.

sam uporabljam Carbtune Pro...one very satisfied customer ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sveče sem posušil, jih dal nazaj in nato poskusil znova. Z zaugom brez gasa je motor skoraj vžgal, brez zauga se ni pustil prepričati. Na koncu me je pojezilo in sem kljub verglanju z zaugom dodal za odtenek gasa in motor je vžgal. Pustil sem ga laufati z zaugom, katerega sem potem počasi zapiral in na koncu z gasom stabiliziral obrate. Oblekel sem se in šel na vožnjo, počakal, da se je olje po cca 10kmjih segrelo, potem pa prepihal komplet auspuh :)

Včeraj sem šel plačati še cestnino in je motor brez gasa in samo zaug vžgal v prvo, brez najmanjšega problema. Laufa BP :) Vsem hvala za pomoč :) Se srečamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Jaz pa imam problem na hondi hornet letnik 2002, da mi pri segretem motoru nekaj časa laufa na štangasu ok samo da je precej nisko štangas 1000rpm, potem pa padejo obrati pa kot da bi en cilinder majn začel delat, če dam v tistem trenutku gas je vse ok ampak motor cuka ko speljem ce dam obrate nad 2000 gre ok. je lahko kriva sinhronizacija fergazerov ali je problem prenizki prosti tek?ali kaj druga?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, da je kaj od naštetega, lahko pa je tudi kakšna svečka hin. Tako je bilo tudi pri mojem motorju. V prostem teku je delal na tri cilindre, ko sem dodal plin pa je delal normalno. Ko sem zamenjal svečke, je bilo normalno. Če je slučajno kakšna svečka pokvarjena, jih čimprej zamenjaj, da ne uničiš motorja, ker gorivo v cilindru izpira stene, zato ni mazanja le tega.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No svečke so nove z njimi sem prevozil par km mogoce 200. sem pa cez zimo ga enih 2x močno zalil da je pokalo z izpuha je lahko to uničilo kero od svečk? je možno svečke kako preverit?so pa ngkjove takšne kot so predpisaneonec

mi pa iz izpuha seka tudi ogenj od časa do časa.to mi je delalo že z prejšnimi svečkami. nvm če je za to kriva prebogata zmes ali je tu kaj vžig kriv?je pa tudi to da ni orginalni lonec gor je od leovince sbk, če ima to kakšen vpliv nevem?

Lp

Popravljeno . Popravil Dejanx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi pa iz izpuha seka tudi ogenj od časa do časa.to mi je delalo že z prejšnimi svečkami. nvm če je za to kriva prebogata zmes ali je tu kaj vžig kriv?je pa tudi to da ni orginalni lonec gor je od leovince sbk, če ima to kakšen vpliv nevem?

Lp

verjetno ima tudi lonec kaj vpliva ... lahko je pa tudi cinkšpula , ki pri višjih obratih dela v redu , pri štadgasu pa sračka..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!