Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Zdejle sm govoru s kolegom, k je mehanik in je dal mnenje...

Skrivljen disk... ker sva opazila da intenzivo bremza samo na 1/4 vrtljaja prednje feltne.. tako da...

mogoče kdo ve, kolk to nanese??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdejle sm govoru s kolegom, k je mehanik in je dal mnenje...

Skrivljen disk... ker sva opazila da intenzivo bremza samo na 1/4 vrtljaja prednje feltne.. tako da...

mogoče kdo ve, kolk to nanese??

LP

http://www.louis.de/_10f52c3495ee8d31916b6d005567214832/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=220&wgr=512&list_total=5&anzeige=0&artnr_gr=10043600

če sem prav pogledal louis 227€

LP

D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej na e-bay, klega kupu za thundercatko par za 200€ z poštnino vred, jih ma že kr neki časa gor - so O.K. (jih pa dela en v hong kongu ) -motorcycleracing@gmail.com-

lahko vprašaš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislm sej ni nujno da je to.. bom še nekam na en "taprav" serivis pelju, pa upu da je sam kej z batki ipd...

ker to je bla bl ocena na uč.. v temi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislm sej ni nujno da je to.. bom še nekam na en "taprav" serivis pelju, pa upu da je sam kej z batki ipd...

ker to je bla bl ocena na uč.. v temi :P

Če sam na 1/4 bremza je pomoje kr disk. Dej ga na stojalo pa zavrti gumo... Drugače se pa dajo diski postružit če niso preveč skrivleni pa majo še dost mesa. Če bo pa slučajno potrebno menjat pa kot je blo že rečeno e-bay. Najbolš da peleš na servis ti bodo tam točno povedal kako pa kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdejle sm govoru s kolegom, k je mehanik in je dal mnenje...

Skrivljen disk... ker sva opazila da intenzivo bremza samo na 1/4 vrtljaja prednje feltne.. tako da...

mogoče kdo ve, kolk to nanese??

LP

A si disk kaj 'sparkiral' v kakšno ograjo, drevo, robnik ? Če nisi, se ni imel od česa zvit...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sam na 1/4 bremza je pomoje kr disk. Dej ga na stojalo pa zavrti gumo... Drugače se pa dajo diski postružit če niso preveč skrivleni pa majo še dost mesa. Če bo pa slučajno potrebno menjat pa kot je blo že rečeno e-bay. Najbolš da peleš na servis ti bodo tam točno povedal kako pa kaj.

Ja, na servisu ti bojo sigurno povedali kaj drugega kot 'menjaj'... :rolleyes:

Obvezno branje za vse, ki jih zanima kaj o bremzah - 'Stoptech technical white papers' - konkretno nekaj o 'zvitih' diskih.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, na servisu ti bojo sigurno povedali kaj drugega kot 'menjaj'... :rolleyes:

Obvezno branje za vse, ki jih zanima kaj o bremzah - 'Stoptech technical white papers' - konkretno nekaj o 'zvitih' diskih.

D.

Nene motor brez kakršnih koli padcev... razlika je opazna pred in po menjavi gume, ki jo nisem delal sam.. tako da lahko da bi šlo kje drugje kej narobe.. samo dvomim, ker je servis drugače 1A in jih sšloh nebi omadeževal, ker so drugače super, lahko pa da sem kej zajebu pri nameščanju samega kolesa, samo to sem delal že velikokrat in vsakič bp.

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nene motor brez kakršnih koli padcev... razlika je opazna pred in po menjavi gume, ki jo nisem delal sam.. tako da lahko da bi šlo kje drugje kej narobe.. samo dvomim, ker je servis drugače 1A in jih sšloh nebi omadeževal, ker so drugače super, lahko pa da sem kej zajebu pri nameščanju samega kolesa, samo to sem delal že velikokrat in vsakič bp.

možno da si kak distančnik narobe namestil.

Če je disk zvit se pa takoj vidi z orodjarsko urico... Jst bi na tvojem mestu vse skupaj razstavu, še enkrat sestavu. Pregledal batke če se zatikajo, vodilo ploščic če nima kakega utorčka oz. se ploščice lepo premikajo po njem, če nebi bilo to, bi pa snel disk ter ga nesel h kakemu orodjarju, ki se po možnosti ukvarja z struženjem diskov, dat ti ga zmeri.- Lahko tudi da jim je kolo padlo po tleh med menjavo gume...

Pomoje ni druge kot da vse skupi razstaviš pa pogledaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sam na 1/4 bremza je pomoje kr disk. Dej ga na stojalo pa zavrti gumo... Drugače se pa dajo diski postružit če niso preveč skrivleni pa majo še dost mesa. Če bo pa slučajno potrebno menjat pa kot je blo že rečeno e-bay. Najbolš da peleš na servis ti bodo tam točno povedal kako pa kaj.

Trditev, da se dajo diski postružit ne drži! V poštev pride kvečjemu brušenje z obeh strani diska naenkrat. Problem je kdo Ti bo to naredil do stotinke natančno. Rešitev: Nov disk. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo dragi moji ratal mi je vse nazaj sestavt...kupu sem sintetične ploščice za 19e men se zdi dokaj ok. no zdej bi pa rabu pomoč pri temu kako to odzačt. nalijem olje v rezervoar in potem pritiskam bremzo. a moram še ventilček dol odšraubat?? a lahko kdo po korakih opiše kaj naredit, bom hvaležen :P

LP

Popravljeno . Popravil molotov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino je če imaš kakšnega pomočnik,da ti stiska zavoro med tem ko ti odzračuješ.

Jaz delam takole:

Naliješ tekočino v rezervoarček, odviješ na čeljusti vijak za odzračit,za ene pol obrata, natakneš gor eno cevko in jo spelješ v en kozarec.Fino je,da jo spelješ tako, da je na tistem delu kjer je nataknjena na vjak za odzračevanje vedno nekaj tekočine v cevki da ti ne potegne noter zraka.Pumpaš toliko časa, da spodaj priteče ven tekočina.Ročko držiš stisnjeno in zategneš odzračevalni vijak.

Okrog tistega mesta,kjer gre vijak v glavni zavorni cilinder (ročka) oviješ cunjo. Napumpaš recimo 30×,držiš ročko stisnjeno in odtegneš vijak,ki drži cevko tam na cilndru.Odviješ malo recimo samo pol obrata tako da gre zrak ven. To ponoviš ene parkrat,dokler ne gre več ven zrak.

Preseliš se nazaj h kolesu.Isti postopek kot na začetku,ponavljaš ga toliko časa,dokler iz čeljusti ne gre več ven zrak,vidiš mehurčke v cevki, ki je speljana v kozarec.

Na koncu pa še enkrat odzračiš zgoraj pri cilindru, da je ziher.

Po končanem delu,pa vse spereš z vodo,ker zavorna tekočina namreč topi lak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino je če imaš kakšnega pomočnik,da ti stiska zavoro med tem ko ti odzračuješ.

Jaz delam takole:

Naliješ tekočino v rezervoarček, odviješ na čeljusti vijak za odzračit,za ene pol obrata, natakneš gor eno cevko in jo spelješ v en kozarec.Fino je,da jo spelješ tako, da je na tistem delu kjer je nataknjena na vjak za odzračevanje vedno nekaj tekočine v cevki da ti ne potegne noter zraka.Pumpaš toliko časa, da spodaj priteče ven tekočina.Ročko držiš stisnjeno in zategneš odzračevalni vijak.

Okrog tistega mesta,kjer gre vijak v glavni zavorni cilinder (ročka) oviješ cunjo. Napumpaš recimo 30×,držiš ročko stisnjeno in odtegneš vijak,ki drži cevko tam na cilndru.Odviješ malo recimo samo pol obrata tako da gre zrak ven. To ponoviš ene parkrat,dokler ne gre več ven zrak.

Preseliš se nazaj h kolesu.Isti postopek kot na začetku,ponavljaš ga toliko časa,dokler iz čeljusti ne gre več ven zrak,vidiš mehurčke v cevki, ki je speljana v kozarec.

Na koncu pa še enkrat odzračiš zgoraj pri cilindru, da je ziher.

Po končanem delu,pa vse spereš z vodo,ker zavorna tekočina namreč topi lak.

Okrog tistega mesta,kjer gre vijak v glavni zavorni cilinder (ročka) oviješ cunjo. Napumpaš recimo 30×,držiš ročko stisnjeno in odtegneš vijak,ki drži cevko tam na cilndru.Odviješ malo recimo samo pol obrata tako da gre zrak ven. To ponoviš ene parkrat,dokler ne gre več ven zrak.

a to je tam dol kjer je cevka z zavorno tekočino speljana v zavorno sedlo ali tam zgoraj na balanci pri ročki?

Popravljeno . Popravil molotov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrog tistega mesta,kjer gre vijak v glavni zavorni cilinder (ročka) oviješ cunjo. Napumpaš recimo 30×,držiš ročko stisnjeno in odtegneš vijak,ki drži cevko tam na cilndru.Odviješ malo recimo samo pol obrata tako da gre zrak ven. To ponoviš ene parkrat,dokler ne gre več ven zrak.

a to je tam dol kjer je cevka z zavorno tekočino speljana v zavorno sedlo ali tam zgoraj na balanci pri ročki?

tole beri: odzračevanje zavor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ratal mi je :P fora je sam da moraš bremzo zelo dolgo cajta stiskat pa odzračevat. jest sm 15 min stisku ko budala ampak zdej dela

hvala vsem ki ste mi pomagal da sm rešu problem in se nauču neki novga

LP

Popravljeno . Popravil molotov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrog tistega mesta,kjer gre vijak v glavni zavorni cilinder (ročka) oviješ cunjo. Napumpaš recimo 30×,držiš ročko stisnjeno in odtegneš vijak,ki drži cevko tam na cilndru.Odviješ malo recimo samo pol obrata tako da gre zrak ven. To ponoviš ene parkrat,dokler ne gre več ven zrak.

a to je tam dol kjer je cevka z zavorno tekočino speljana v zavorno sedlo ali tam zgoraj na balanci pri ročki?

Na balanci pri ročki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si disk kaj 'sparkiral' v kakšno ograjo, drevo, robnik ? Če nisi, se ni imel od česa zvit...

D.

to na žalost ne drži - navadni diski + športne ploščice=pregrevanje diskov ( ne vem kako ampak rezultat so krivi diski )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to na žalost ne drži - navadni diski + športne ploščice=pregrevanje diskov ( ne vem kako ampak rezultat so krivi diski )

:nono:

Objavil sem tudi dva linka na to temo... Preberi si.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono:

Objavil sem tudi dva linka na to temo... Preberi si.

D.

Lucas carbon kao dirkalne ploščice so v pol sezone zvili Hondine Yutaka diske. Čeprav je bila obraba nad toleranco, so na lepem začelu trest. motor je imel cca 5 let in cca 30 000 km. Drugih faktorjev ni blo.

Zdaj, parlamentiranje nebo pomagalao. diske je blo treba zamenjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucas carbon kao dirkalne ploščice so v pol sezone zvili Hondine Yutaka diske. Čeprav je bila obraba nad toleranco, so na lepem začelu trest. motor je imel cca 5 let in cca 30 000 km. Drugih faktorjev ni blo.

Zdaj, parlamentiranje nebo pomagalao. diske je blo treba zamenjat.

Pa si prebral, kaj pravijo na tistih linkih o 'zvitih' diskih (The "Warped" Brake Disc and Other Myths of the Braking System)? Jaz sem njihovo 'teorijo' sprobal na dveh motorjih in (vsaj) 4 avtih - in res deluje.

Če diski tresejo, še ne pomeni, da so zviti. In če zadevo dovolj hitro odpraviš, diskov ni treba zamenjat.

Je pa tudi res, da 'dirkalne' niso primerne za 'nedirkalno' uporabo. In na tistih linkih je tudi razloženo, zakaj...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si prebral, kaj pravijo na tistih linkih o 'zvitih' diskih (The "Warped" Brake Disc and Other Myths of the Braking System)? Jaz sem njihovo 'teorijo' sprobal na dveh motorjih in (vsaj) 4 avtih - in res deluje.

Če diski tresejo, še ne pomeni, da so zviti. In če zadevo dovolj hitro odpraviš, diskov ni treba zamenjat.

Je pa tudi res, da 'dirkalne' niso primerne za 'nedirkalno' uporabo. In na tistih linkih je tudi razloženo, zakaj...

D.

:hmm: miti so tu pa tam resnični.

Glej, jaz nebom kej dost modroval. zgodilo se je. disk je bil zvit. ni bil zadebeljen al karkoli. cbr je bil tiste pol sezone track day motor, dirkal je serijo na motohappeningu. mal pod 39 je pelal. Vsem problemom se izogneš tako da kupiš original ploščice.

bom pa vseeno poiskal tvoj link in ga prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, na kolk km se delajo kaksni "vecji" servisi, nastavljanje ventilov, karkoli druzga?? Trenutn imam na motorju 43000 km, pa se mi zdi, d se neki cricki oglasajo tm na okol 5000 obratov...V cem bi lahk bil problem, ce to sploh je.. Motor sicer dela cist normalno.. hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!