Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

keri drugi loputi. A ima z1000 vbrizg s sekundarnimi servo krmiljenimi loputami? Če je tako, tiste druge pusti čisto na miru, ker se itak nikoli ne zaprejo do konca in nima veze pri sinhronizaciji. Sinhroniziraš samo une, ki se odpirajo z gasom.

pa za boga, natančno preuči service manual, ne neki na pamet šraufat, ker bo še slabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor dosti lepše prede kot je prej, pomoje sem naredil pravilno. Pomoje nima motor nič na servo lopute, 2003 letnik je.

Ja mislil sem loputo št 2.

Lp, Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi; če sem prav razumel,je Blaz mislil drugo loputo od štirih?

ja verjetno da res. Jaz sem pa mislil one druge lopute. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi en nasvet. Sedaj imam na motorju klipone, in nimam namena menjati križev, zato me zanima kako najlažje oz. najboljše namontirati nosilce krmila na križe? Je že kdo počel kaj podobnega?

LP

Križe se prevrta in privije rajzerje (nastavke krmila). Če boš to delal bi jaz na tvojem mestu še z spodnje strani mal ojačal križ tako da bi navaril ploščico aluminija (v primeru da križ ni poln od spodaj). Kakšno predelavo pa delaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala! :OK:

Dobil sem lahko rečem "zbito" FZRko in ker so mi všeč streetfighterji sem se spravil malo eksperimentirat na njem, v sredo grem v Louisa

po robo (luči, krmilo smernike itd.) in me je zanimalo ali se lahko križi prevrtajo. Sem bolj nov na področju streetfighterjev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo link do videa zdaj zvok ni glih najbolsi ampak se cuje tam pri 25 sekundi ce ste pozorni kak zacne trokirat takrat sem luci prizgal pol ko zacne normalno delatno malo pred tem saj štrcne pa sem jih vgasnil. pa motor mogoce tudi moram veckrat zaverglat malenkost duze da vzge ce ma to kaj s tem veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo. Streetfighterji se kr množijo zgleda zadnje čase. Kakšen stil boš pa delal? Angleškega (bol klasičen) al nemškega (z zavihnim repom in kako odbito masko) ?Če boš rabu kakšno pomoč mi pa pošli PM.

P.S.-link do teme o streetfighterjih: http://www.google.si/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.motosvet.com%2Ftabla%2Ftopic%2F31575-stretfighters-slovenija%2Fpage__st__90&ei=YRlCTJzqGIWKOLa80M8M&usg=AFQjCNEhIUx1hxdTyoU8ohdjR08zlL4WlA&sig2=HoKOnM9PVG4utNtBlMHaFQ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj so mi všeč nemški, z dvignjenim repom. Glede maske še nimam idej, kar se tiče pomoči mi bo pa verjetno zelo prav prišla.

Hvala ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne menjaj ker te hoče n...... 100% je v okvari še kaj drugega .tip je motor peljal na servis tam pa so mu našteli kaj vse je treba menjati in stroške popravila ki pa so bili večji od vrednosti motorja .

Danes mi je dečko poslal mail, da je motor popravljen in če sem za menjavo.Firbec mi ni dal mira in sem šel pogledat v upanju, da je pa mogoče OK.

Pridem na pol poti, ko mi dečko pošlje sms, da ga nebo doma, ker dela na bazenu in je moral nazaj na delo, jaz pa 20 minut od Krškega...

Pokličem, se oglasi, da ga nebo doma, jaz pa vseeno grem do njega, da vidim to čudo od motorja, pravi ni problem je mama doma, pa ga poglej...

Pridem k njem domov, pride mama ven, gospa vsa v sramu prizna, da se mu je motor pokvaril pred 2 urama, se pravi, ko mi je javil, da mora nazaj na delo...

motor pa že na zunaj klump od klumpa!!!

Tako, da fantje pozor na tega malega lopova iz Krškega, ki prodaja Daelim VT125!!!

Sem bil pa vsaj v Motohitu - tip je pa tudi talent...

Gledam motor za 5200 in vprašam popust na gotovino - HA, celih 100 eu!!!

Ja, pa še stolčen je bil, je imel pa potrjeno servisno!!! :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello

Počasi se pripravljam na menjavo semeringov na vilicah in me zanima naslednje.

Sicer trenutno stanje je naslednje. Na levi vilici se mi že nekaj časa pojavlja mastna površina zaradi (pomojem) slabega semeringa.

In vprašanje se glasi. A lahko samo odstranim star semering in montiram novega, glede na to, da zadeva še vsebuje olje in ni bila čist do suhega izpraznjena? No seveda bom zamenjal tudi olje. A dust seal (nevem pravi slovenski izraz, mogoče prašni semering? :) ) ostane enak ali ju naj tudi menjam. Kje svetujete, da nabavim nove dele? Pooblaščeni servis? Louis (ker grem v kratkem tudi tam mimo)? Kje drugje?

Motor pa je GSXR 600.

Hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello

Počasi se pripravljam na menjavo semeringov na vilicah in me zanima naslednje.

Sicer trenutno stanje je naslednje. Na levi vilici se mi že nekaj časa pojavlja mastna površina zaradi (pomojem) slabega semeringa.

In vprašanje se glasi. A lahko samo odstranim star semering in montiram novega, glede na to, da zadeva še vsebuje olje in ni bila čist do suhega izpraznjena? No seveda bom zamenjal tudi olje. A dust seal (nevem pravi slovenski izraz, mogoče prašni semering? :) ) ostane enak ali ju naj tudi menjam. Kje svetujete, da nabavim nove dele? Pooblaščeni servis? Louis (ker grem v kratkem tudi tam mimo)? Kje drugje?

Motor pa je GSXR 600.

Hvala

lp

Nima smisla menjati samo eno gumasto manšeto, če boš že razdrl zamenjaj vse in na obeh straneh. Zadovoljen boš dalj časa. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler ne dobiš novih semeringov: počisti umazanijo med semeringom in cevjo: celofan od filma postrižeš na širino ca 2 cm in z njim počistiš- dokler ne dobiš novega semeringa. začasna rešitev, ki jo prakticira(m)jo enduraši in deluje. čistiš tako, da ses celofanom greš med semering in cev- brez razkopavanja. edino prašne semeringe dvigni če jih imaš.

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello

Počasi se pripravljam na menjavo semeringov na vilicah in me zanima naslednje.

Sicer trenutno stanje je naslednje. Na levi vilici se mi že nekaj časa pojavlja mastna površina zaradi (pomojem) slabega semeringa.

In vprašanje se glasi. A lahko samo odstranim star semering in montiram novega, glede na to, da zadeva še vsebuje olje in ni bila čist do suhega izpraznjena? No seveda bom zamenjal tudi olje. A dust seal (nevem pravi slovenski izraz, mogoče prašni semering? :) ) ostane enak ali ju naj tudi menjam. Kje svetujete, da nabavim nove dele? Pooblaščeni servis? Louis (ker grem v kratkem tudi tam mimo)? Kje drugje?

Motor pa je GSXR 600.

Hvala

lp

Pusti tako, dokler semeringov ne dobiš. Protiprašne pa ponavadi ni treba menjati. Pa glej, da boš pravo olje noter dal in seveda pravo količino. Kakšen service manual vsebuje tovrstna početja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Potrebujem tiste spiralne vložke za popravljanje navojev, nevem točno kako se reče... Ima kdo to v Ljubljani in bi bil pripravljen zamenjati vložek za kak pir ali dva? Namreč kupiti se ne da posebej, le cel komplet.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Potrebujem tiste spiralne vložke za popravljanje navojev, nevem točno kako se reče... Ima kdo to v Ljubljani in bi bil pripravljen zamenjati vložek za kak pir ali dva? Namreč kupiti se ne da posebej, le cel komplet.

Za vložek bo dosti en pir za vloške boš moral pa mal €-verčkov prinest veš "zastonj" se še mački negonjo - tako pravjo tudi na Dolenjskem nesamo na Gorenjskem!Pa v Nm bi moral pridet LP (bivši) Brumer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Potrebujem tiste spiralne vložke za popravljanje navojev, nevem točno kako se reče... Ima kdo to v Ljubljani in bi bil pripravljen zamenjati vložek za kak pir ali dva? Namreč kupiti se ne da posebej, le cel komplet.

V Merkurju prodajajo V-Coil...

564.jpg

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Potrebujem tiste spiralne vložke za popravljanje navojev, nevem točno kako se reče... Ima kdo to v Ljubljani in bi bil pripravljen zamenjati vložek za kak pir ali dva? Namreč kupiti se ne da posebej, le cel komplet.

Kje se dobi komplet in kolikšna je cena? 182912-firbec.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še jaz bi nekaj vprašal, ko smo ravno pri orodju.

Kje se, da kupit kak cenovno ugoden moment ključ? Tam ene 50eur sem še pripravljen reskirat.

Tam od 5 do 200Nm bi bil odličen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še jaz bi nekaj vprašal, ko smo ravno pri orodju.

Kje se, da kupit kak cenovno ugoden moment ključ? Tam ene 50eur sem še pripravljen reskirat.

Tam od 5 do 200Nm bi bil odličen :)

če ti je dovolj dober... www.interdiskont.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim reklame mora bit ravno zdaj eden v Lidlovi ponudbi za ene 18€. Pomoje od enih 20 do 210. Tudi jaz imam takega, oziroma podobnega iz Hoferja in se čist fajn obnese. Tudi dokaj točen je, sem primerjal s kolegovim Uniorjem in nenazadnje ima tri leta garancije. Za tak denar in hobi uporabo torej odlična izbira. Se mi zdi, da so pa ti ključi vsi isti (Interdiskont, Hofer, Lidl), Sam nalepke druge :)

Od 5 do 210 boš pa težko dobil, vsaj tako, da bi bil tudi pri 5 recimo natančen. Kot rečeno, ponavadi so ti večji od 20 dalje. Za manjše vrednosti si lahko pa v Louisu nabaviš, tudi čist solidno, pa ne drago. Jaz imam enega od 6-25 menda, za bolj precizne zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod kaj pa iskat tega v lojzu?

Našel sem tega, za feltne gor dat bo dober, da ne grem spet na slepo zategovat :), pa vrjetno še enega za bol fine zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!