Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Temu se nereče BLIPANJE ampak med gas ali po srbsko međugas.......

ti po srpsko, drugi anglesko. in da, to je blip-anje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti po srpsko, drugi anglesko. in da, to je blip-anje.

preduplinjanje, ali meddodajenje plina. Po Slovensko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vmesnigas...

lp

vmesni plin mogoče, besedica gas ni slo..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se nereče BLIPANJE ampak med gas ali po srbsko međugas to so nas učili pri vožnji tovornakov, ker sicer starega tovornjaka z nesinhroniziranem menjalnikom,brez međugasa nisi mogel prešaltat v nižjo prestavo.Pri sinhroniziranih menjalnikih ta medgas ni potreben.Pri motorjih pa ni nuje se pa dosti lepše prešalta in tudi menjalniku dobro dene saj se takrat izenačijo hitrosti zobnikov za dotično prestavo.To pa kar tebi se sliši je nekaj odvitega(losanga)na eni od gredi.To jim razloži na servisu in naj ti ugotovijo kje je ta zračnost! še prej probaj sam, daj motor na sredinski štender, daj v višjo prestavo(mašina vgasjena) in probaj zračnost tako, da probaš obrniti kolo naprej in nazaj-mogoče slišiš ta klonk !!!!

Ps:če nebodo hoteli popravljat - razdirat in ti nakladali,da je to pač normalno,zahtevaj naj ti na menjalnik podaljšajo garancijo, ker po vsej verjetnosti se bo stvar stopnjevala ! :hmm:

Sem poiskusil danes posneti, pa je preslab posnetek, tako da s tem ne bo nič. Test sem naredil na mestu motor na centralnem stojalu, prižgan in sem šaltal kot med vožnjo. Pri nižanju brzine (ponavljam, ne vedno, motor mora biti segret, predtem sem prevozil ene20km, kajti tale zvok se začne šele po večkratnem šaltanju in segretosti menjalnika), torej v trenutku medgasa-stisnjene sklopke in v brzini (sklopka stisnjena) ko povečam obrate(blip) se to opazi na verigi in je slišati "clack", kot da sklopka ne bi do konca odvojila. Nekako sem dobil občutek, da kljub stisnjeni sklopki motor vpliva na obračanje gume. Ko poiskus parkrat ponovim, pa tega ni več.

Toliko uspem opisati, vsekakor bom pa na naslednjem servisu prijavil problem. potem pa bomo videli. Drugače pa se mi ta zadeva ponavlja že cca 7000 km in s skoraj vedno enako frekvenco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte še malo blipat,medgas,medplin dajat itd. namesto, da bi mu svetovali kaj naredit, da se mu podaljša garancija.Zelo važno je katero firmo voziš in kateri forum bereš jaz sem letos to lepo izkoristil in po 4-rih letih dobil plačano v garanciji popravilo v vrednosti 740€ prava firma ni kaj!! :yea1:

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte še malo blipat,medgas,medplin dajat itd. namesto, da bi mu svetovali kaj naredit, da se mu podaljša garancija.Zelo važno je katero firmo voziš in kateri forum bereš jaz sem letos to lepo izkoristil in po 4-rih letih dobil plačano v garanciji popravilo v vrednosti 740€ prava firma ni kaj!! :yea1:

Skrajni čas, da tudi jaz kupim pravo firmo, saj mi pri tem japonskem klumpu v sedmih letih ni uspelo uveljavit niti ene garancije (niti za gume, olje, filtre, svečke, ki jih moram redno menjati, da se sploh lahko vozim, sploh pa rezervoar, ki nonstop pušča in ga moram vsakih 300 km znova napolnit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrajni čas, da tudi jaz kupim pravo firmo, saj mi pri tem japonskem klumpu v sedmih letih ni uspelo uveljavit niti ene garancije (niti za gume, olje, filtre, svečke, ki jih moram redno menjati, da se sploh lahko vozim, sploh pa rezervoar, ki nonstop pušča in ga moram vsakih 300 km znova napolnit)

Tud jaz moram take stvari počet smo s to razliko, da mi rezevoar spušča na prevoženih 500 (petsto) kilometrov. Tud moj moped je klump Japonski čeprav je narejen v Španiji.

LP in srečno vožnjo, jaz sem mojega že pospravil za letos. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi bil cajt, da se vrnemo k temi al pa utihnemo, če nimamo kej pametnga povedat? čist tko.... @bremzer alias @brumer že od nekdej kravce s svoje štalce hval, mi/vi in celo @ledeni mu nasede in odgovarja v temah, ki niso temu namenjene.... ccccc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste samo jokail pa stokali, ker ste motorje že pospravli v garaže, naj končam zgodbico okrog "clacka" med "blipom". Bil na servisu in kot zakleto ni hotel niti enkrat clacknit, pa sva s serviserjem poiskušala vse, med drugim je šel tudi na probno vožnjo. Po njegovem deluje vse bp. Seveda tudi po mojem, kajti če težave ne morem pokazati je pač ni. Torej, mehanik pravi naj se ne sekiram, normalno vozim naprej, mašina da je itak še v garanciji eno leto in če bom 14 dni pred istekom garancije prišel mimo s problemom, jo bomo tudi uveljavljali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vgradnja ogrevanih ročk!

Očitno so časi takšni, da bo potrebno vgraditi ogrevane ročke!!

Kako, katere in kje jih nabavit, pa so vprašanja na katera želim dobiti odgovore.

Če se kdo spozna na to tematiko, prosim za odgovore.

Sem prejšni teden skoraj prste pustil na Kapeli, pa se tega ne grem več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vgradnja ogrevanih ročk!

Očitno so časi takšni, da bo potrebno vgraditi ogrevane ročke!!

Kako, katere in kje jih nabavit, pa so vprašanja na katera želim dobiti odgovore.

Če se kdo spozna na to tematiko, prosim za odgovore.

Sem prejšni teden skoraj prste pustil na Kapeli, pa se tega ne grem več.

Zadnje dni tudi sam gledam okoli tega...

Daytono zelo hvalijo, pri Lojzu jih dobiš dokaj ugodno klik.

Sam se bolj nagibam k grelnim folijam za pod original ročke, čez lužo so zelo ugodne, samo poštnina je pretirana, iščem/vzel bom ta model klik, ko jih dobim kolikor toliko ugodno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vgradnja ogrevanih ročk!

Očitno so časi takšni, da bo potrebno vgraditi ogrevane ročke!!

Kako, katere in kje jih nabavit, pa so vprašanja na katera želim dobiti odgovore.

Če se kdo spozna na to tematiko, prosim za odgovore.

Sem prejšni teden skoraj prste pustil na Kapeli, pa se tega ne grem več.

lp

Daytona mi dobro služi, ročke so malekost debelejše,vendar se navadiš.Mogoče jih imanjo v TRG Lj. celo na zalogi.

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vgradnja ogrevanih ročk!

Očitno so časi takšni, da bo potrebno vgraditi ogrevane ročke!!

Kako, katere in kje jih nabavit, pa so vprašanja na katera želim dobiti odgovore.

Če se kdo spozna na to tematiko, prosim za odgovore.

Sem prejšni teden skoraj prste pustil na Kapeli, pa se tega ne grem več.

Men Daytona ročke tud super služijo. Vgradnja je enostavna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje dni tudi sam gledam okoli tega...

Daytono zelo hvalijo, pri Lojzu jih dobiš dokaj ugodno klik.

Sam se bolj nagibam k grelnim folijam za pod original ročke, čez lužo so zelo ugodne, samo poštnina je pretirana, iščem/vzel bom ta model klik, ko jih dobim kolikor toliko ugodno.

lp

Te grelne folije pa res ni treba čez lužo kupovat,ker jih imaš v slo za 39,90€ .Moja povezava

Popravljeno . Popravil bu5a
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te grelne folije pa res ni treba čez lužo kupovat,ker jih imaš v slo za 39,90€ .Moja povezava

Ne vem...

Na ADVrider so tudi v direktni primerjavi pokritizirali ravno te (iz tvojega linka) in pohvalili Symtecove.

Te KTMove naj nebi grele dovolj, pa nekje sem še zasledil, da so žice odstopile od folije,...

Sem precej preiskal na to temo in koncu se nekako odločil, da vzamem Symtec...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem...

Na ADVrider so tudi v direktni primerjavi pokritizirali ravno te (iz tvojega linka) in pohvalili Symtecove.

Te KTMove naj nebi grele dovolj, pa nekje sem še zasledil, da so žice odstopile od folije,...

Sem precej preiskal na to temo in koncu se nekako odločil, da vzamem Symtec...

lp

Ok,kar se tiče odstopanja žic,mislim da nebi smelo biti težav,glede na to da je na izdelek garancija. Koliko grejejo pa ne vem,ker jih še nisem sprobal.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sliko povečaš piše na škatli over grips, tako da pomojem gre tole čez ročke

To je za čez ročke, vseeno pa ALI KDO TO UPORABLJA IN KJE SE DOBI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!