Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Zdravo

v sami mašini sem mogel zamenjat eno vzmet......blablabla

vglavnem ker sem čisti amater in sem ob razdiranju sem pazil, kako zlagam stvari, da bom znal sestavit nazaj.

zdaj me pa nekaj bega...

sestavljanje sklopke.. v service manual mi piše drugače kot je bilo dejansko sestavljeno

ali mi lahko kdorkoli na podlagi slike pove kako je pravilno sestavljeno

jaz namreč nisem imel najprej plate A ampak kar une "washer seatt"

hvala

lp

post-20778-043596100 1287555326_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je za čez ročke, vseeno pa ALI KDO TO UPORABLJA IN KJE SE DOBI!

:topic:

za ogrevane ročke je odprta tema v podforumu Oprema... in iskalnik jo najde... :grim

če bo šlo tak naprej bo "Sam svoj mehanik (vse mogoce okoli sraufanja)" univerzalna tema... :angry:

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

v sami mašini sem mogel zamenjat eno vzmet......blablabla

vglavnem ker sem čisti amater in sem ob razdiranju sem pazil, kako zlagam stvari, da bom znal sestavit nazaj.

zdaj me pa nekaj bega...

sestavljanje sklopke.. v service manual mi piše drugače kot je bilo dejansko sestavljeno

ali mi lahko kdorkoli na podlagi slike pove kako je pravilno sestavljeno

jaz namreč nisem imel najprej plate A ampak kar une "washer seatt"

hvala

lp

Kolikor jaz vem moraš najprej montirat A ta je malo manjša nato pa ostale kot je na sliki(eno D in eno E)in tako naprej.Če v sortimentu nimaš te z oznako A jo moraš naknadno naročit! Lahko pa to eno namontiraš tudi staro če jo imaš se pa razlikuje od drugih.Sicer pa za pravo informacijo bi jaz poklical serviserja!Če neboš nič izvedel me kontaktiraj po telefonu in jaz pokličem mojga kolega ima servis za te motorje(Barborič v Žužemberku)Moj Gsm; 040/702370 LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje mora bit tud najprej A. Možno da je že kdo prej menjal lamele, pa jo je pozabu naročit (ponavad se naroči posebaj) oz. ni bil pozoren na razlike in je ni montiral. Lahko pa da so tud v tovarni mal pomutili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je blo že razdrto in čist možno da je blo nazaj narobe dano!!!!!

hvala

jutr si bom vzel čas in če bom kaj rabil pokličem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zrihtal

na koncu ugotovim da sploh nima veze kaj dam prej not ker una lamela itak nad obročke pride

lpm

je blo že razdrto in čist možno da je blo nazaj narobe dano!!!!!

hvala

jutr si bom vzel čas in če bom kaj rabil pokličem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove natančno kaj je funkcija Lambda sonde in kaj je lahko narobe, če zamenjam izpuh s športnim izpuhom, v katerega ni možno privijačiti lambda sondo? Torej, če lahko zaradi tega kakorkoli škodujem motorju?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da bi bil brez? To pa tudi mene zanima. In kaj potem narediti s tistim kablom sonde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove natančno kaj je funkcija Lambda sonde in kaj je lahko narobe, če zamenjam izpuh s športnim izpuhom, v katerega ni možno privijačiti lambda sondo? Torej, če lahko zaradi tega kakorkoli škodujem motorju?

Lambda sonda oz. O2 senzor meri količino kisika v izpuhu - na podlagi tega ECU ugotovlja, ali je mešanica prebogata ali prerevna in jo sproti prilagaja.

Nekateri motorji imajo predvideno tudi možnost delovanja brez lambde, vendar je to potrebno posebej omogočiti (motorji za USA trg ponavadi sploh nimajo lambde - razen za Kalifornijo). Če jo samo odklopiš, bo elektronika verjetno delovala v 'zasilnem' načinu...

Lahko pa namesto lambda sonde priključiš 'O2 sensor eliminator', ki vedno daje 'optimalen' signal...

Sama po sebi odstranitev lambde motorju ne škoduje - če pa ga elektronika ali karkoli drugega v zvezi z izgorevanjem začne 'svirat', bi lambda sonda to lahko zaznala in te na težavo opozorila še pred resnimi posledicami...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa namesto lambda sonde priključiš 'O2 sensor eliminator', ki vedno daje 'optimalen' signal...

Sama po sebi odstranitev lambde motorju ne škoduje - če pa ga elektronika ali karkoli drugega v zvezi z izgorevanjem začne 'svirat', bi lambda sonda to lahko zaznala in te na težavo opozorila še pred resnimi posledicami...

D.

Ja saj s tem izpuhom dobim zraven točno to "O2 sensor eliminator". Dejstvo je, da je ta izpuh delan za Fireblade, ki je namenjena za Ameriški trg in ja, CBR 1000 RR za Ameriški trg Lambda sonde nima. Zato mislim, da bi načeloma tudi moja morala delat s tem hecom v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj s tem izpuhom dobim zraven točno to "O2 sensor eliminator". Dejstvo je, da je ta izpuh delan za Fireblade, ki je namenjena za Ameriški trg in ja, CBR 1000 RR za Ameriški trg Lambda sonde nima. Zato mislim, da bi načeloma tudi moja morala delat s tem hecom v redu.

Ja, delalo že bo. Osebno pa bi raje dal navarit nastavek za lambdo in bi jo uporabljal še naprej...

D.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, delalo že bo. Osebno pa bi raje dal navarit nastavek za lambdo in bi jo uporabljal še naprej...

D.

Hmmmm, jebemti, kam bi te lahko dal to naredit, da bi bilo narejeno res kvalitetno in brezhibno?? Ja, pa kje naj dobim nastavek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa res ni kakšna raketna znanost to ti zavari že skoraj vsak domači mojster namesto nastavka pač uporabiš matico . :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm, jebemti, kam bi te lahko dal to naredit, da bi bilo narejeno res kvalitetno in brezhibno?? Ja, pa kje naj dobim nastavek?

Načeloma imajo to 'vsi' auspuharji (Tertinek ipd.)... Varit pa tudi znajo - če pa je ta auspuh iz kakih posebnih kovin, pa ne vem - kak 'varilni institut'?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa res ni kakšna raketna znanost to ti zavari že skoraj vsak domači mojster namesto nastavka pač uporabiš matico . :closedeyes:

Raketna znanost ni ne, ampak mislim da je to predragi hec, da bi mi en pocar z "švasaparatom" gor skakal, se ti ne zdi?!?

Načeloma imajo to 'vsi' auspuharji (Tertinek ipd.)... Varit pa tudi znajo - če pa je ta auspuh iz kakih posebnih kovin, pa ne vem - kak 'varilni institut'?

D.

Ja na Tertineka pa nisem niti pomislil ja. hmmmmmmmm, načeloma sploh ni slaba ideja!

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama po sebi odstranitev lambde motorju ne škoduje - če pa ga elektronika ali karkoli drugega v zvezi z izgorevanjem začne 'svirat', bi lambda sonda to lahko zaznala in te na težavo opozorila še pred resnimi posledicami...

Resnimi posledicami na okolje, katalizatorju in denarnici zaradi večje porabe goriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lambda je pred katalizatorjem, kar ven ga vrzi ker ona odčitava še neprečiščene pline

Ja saj sem se že odločil kako bom naredil. Menjam izpuh, in je to to. Ta Taylormade izpuh je tako brez katalizatorja, predviden je tudi za uporabo brez Lambda sonde in je to to. V kompletu dobim zraven še O2 sensor eliminator, da nebo kontrolna lučka gorela na armaturki. in je zadeva rešena. Upam, da ga dobim v dogovorjenem roku!! :rolleyes:

Jst sem se bol ko ne pohecu.

No zdej si nevtralen :)

Hahaha, jeeeeeeeeeeeej, HVALA!!!!!!! :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahahaha, JJJJAAAAAAAAOOOOOOOO, a mi lahko morda kdo odgovori, zakaj sem za ta post v katerega sem napisal, da ta izpuh nima katalizatorja dobil minus?!?!? Pa pri prejšnjih tudi, kjer sprašujem za funkcijo Lambda sonde in podobno?? Uuuuuhhhhhhhhh, "kekci".... :slap: :slap: :slap:

Veliko Kekcev je tu gor in sploh tistih,ki pišejo o Lambda sondi in nimajo pojma kaj počne Lambda sonda.Namreč Lambda sondo moraš montirat,saj nepredstavlja nikakršen problem, daj navarit matico z enakega materijala in iztim navojem kot je na lamda sondi in ni vrag, da nenajdeš nekoga ki ti to lepo privari.Namreč Lamda pošila podatke o količini neizgorelega zraka v Voltih v računalnik,ki s temi podatki vravnava količino goriva in potreben predvžig.Brez lambda sonde boš imel sigurno večjo porabo goriva,slabši prosti tek(sploh pri hladni mašini)in luknjo pri pospeševanju !! :hmm:

Ps: vse to smo imeli na avtomobilu pri motorju pa bo sigurno enako sicer pa probaj ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

nisn vedo kam bi napiso..pa bom kr tle uprasu...in sicer zanima me ce kdo od vas ve za kakega majstra v celju oziroma okolici da ravna vilce pa da ni predrag..pa me zanima kuk bi me to tud prb prislo da vem neko osnovno ceno..da nebom glih najdrazjemu dal rihtat..mam pa enmal vilce za poravnat menjava olja in semeringov(enmal rosijo) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisn vedo kam bi napiso..pa bom kr tle uprasu...in sicer zanima me ce kdo od vas ve za kakega majstra v celju oziroma okolici da ravna vilce pa da ni predrag..pa me zanima kuk bi me to tud prb prislo da vem neko osnovno ceno..da nebom glih najdrazjemu dal rihtat..mam pa enmal vilce za poravnat menjava olja in semeringov(enmal rosijo) :D

vprašaj moto mario velenje

ali

yogi moto center vinska gora

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!