Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Karkoli boš sam počel boš samo ZAJEBOV NEPOSTOJI LEPILO DA BI TO POPRAVIL :headbang: to mora popravit nekdo,ki ima HELIKOL vloške in potem je za VEDNO !!!

Jaz ti to popravim v 5-tih minutah cena 10€ :whistle: :whistle: motor na prikolico in pelji k mehaniku !!! :hmm:

Ps:in OBVEZNO nabavi kiloključ!!!!

na kakšen način bi to popravil??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HeliCoil:

sj če bi blo to možno, bi dau noter kr M8, ampak ni dovolj prostora okoli... še za M7 nevem če je dovolj prostora..

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej z helicoilom dobiš isto velikost šravfa kot na začetku. Fora je v tem, da se v luknjo vstavi kelena spirala. Dobr poglej filmček kako deluje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj če bi blo to možno, bi dau noter kr M8, ampak ni dovolj prostora okoli... še za M7 nevem če je dovolj prostora..

Če je ta luknja za M6, potem imaš okoli še dovolj 'mesa' za Helicoil ali V-Coil vložek. V-Coil komplete imajo v Merkurju...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje imaš dosti mesa za urez novega navoja... če si zelo skeptičen vreži fini navoj , daj podrejati ( postružiti) stojni vijak spodaj M8 fini navoj in zgoraj M6 .. če se ti pokrov zateguje kot pri mojem suzukiju 9-10nm dodaš na navoj samo malo srednje mase proti odvijanju in na pokrov matico .. obvezno se drži navodil o zaporedju zategovanja vijakov in še bolj obvezno - zateguj z moment ključem !!! če ga nimaš tistega od 5 - 25nm ti ga lahko posodim... saj ti na profilu piše , da si iz slo?? :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje imaš dosti mesa za urez novega navoja... če si zelo skeptičen vreži fini navoj , daj podrejati ( postružiti) stojni vijak spodaj M8 fini navoj in zgoraj M6 .. če se ti pokrov zateguje kot pri mojem suzukiju 9-10nm dodaš na navoj samo malo srednje mase proti odvijanju in na pokrov matico .. obvezno se drži navodil o zaporedju zategovanja vijakov in še bolj obvezno - zateguj z moment ključem !!! če ga nimaš tistega od 5 - 25nm ti ga lahko posodim... saj ti na profilu piše , da si iz slo?? :yea1:

NE GA SRAT :lol1: v aluminij se NIKOLI neda fini navoj !!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE GA SRAT :lol1: v aluminij se NIKOLI neda fini navoj !!! :headbang:

ja prav no... če se pa tako boji vrezati navadnega .. lahko bi ga z zunanje strani tudi zaštiftal pa bi držalo ( malo heca)... itak ima dovolj mesa tam okoli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni smile.gif

Zanima me vaše mnenje. In sicer na motorju KTM 620 LC4 mi je zlomilo ojnico, tako mi je tudi uničilo bat in odlomilo cilinder pa še malo poškodovalo bloke. Zdaj pa me zanima če se takšne stvari splača popravljati, saj me popravilo stane preko 1k€. Se mogoče dobi kje kakšne dele ali pa kar celo mašino? kaj narediti trance_11_confused.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni smile.gif

Zanima me vaše mnenje. In sicer na motorju KTM 620 LC4 mi je zlomilo ojnico, tako mi je tudi uničilo bat in odlomilo cilinder pa še malo poškodovalo bloke. Zdaj pa me zanima če se takšne stvari splača popravljati, saj me popravilo stane preko 1k€. Se mogoče dobi kje kakšne dele ali pa kar celo mašino? kaj narediti trance_11_confused.gif

Po moje je najbolje dobit kako mašino ali karamboliran motor tega imaš v Nemčiji sigurno dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni smile.gif

Zanima me vaše mnenje. In sicer na motorju KTM 620 LC4 mi je zlomilo ojnico, tako mi je tudi uničilo bat in odlomilo cilinder pa še malo poškodovalo bloke. Zdaj pa me zanima če se takšne stvari splača popravljati, saj me popravilo stane preko 1k€. Se mogoče dobi kje kakšne dele ali pa kar celo mašino? kaj narediti trance_11_confused.gif

jaz sem 2 leti nazaj imel podobno težavo in sem rešil tako, kot ti je svetoval Bremzer, s tem, da sem dobil razbitega kar v slo. nekateri karoserijski deli so mi prišli prav še enkrat pozneje, ko sem z mopijem kosil travo v obcestnem jarku :grim

seveda sem vse šraufal sam in je bil tako strošek le material

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi pri vlivanju hladilne tekočine le to počasi zlivati noter, ne v šusu, da lahko pride povsod in s tem izrine zrak ven. V nasprotnem primeru se zna zgoditi,da ostane kje kakšen zračni mehur. Ob enem pa pomagaš tekočini s tem, da stiskaš cevi od hladilnika do bloka motorja. Za ta motor ne vem, ali ga lahko tudi "zalaufaš", da vodna črpalka potisne tekočino po motorju ali se tekočino naliva pri ugasnjenem. Upam, da ti bo nasvet pomagal.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem 2 leti nazaj imel podobno težavo in sem rešil tako, kot ti je svetoval Bremzer, s tem, da sem dobil razbitega kar v slo. nekateri karoserijski deli so mi prišli prav še enkrat pozneje, ko sem z mopijem kosil travo v obcestnem jarku :grim

seveda sem vse šraufal sam in je bil tako strošek le material

lp

Pa iščem in iščem in še na ebay-u ni kaj wacko.gif če pa je kakšna mašina je isti problem kot pri meni. če pa je delujoča pa je takšna cena kot bo mene popravilo prišlo pa bom vedel kaj imam.. če pa ve kdo za kakšen motor ali mašino pa se priporočam trance_17_emot-angel.gif

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako se nastavi forgazor, da je pravilno razmerje zraka in bencina?namreč, vem, da lahko motor zelo lepo dela, vendar je razmerje čisto napačno in lahko zariba:/ Imam pa KTM exc 250,1995.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako se nastavi forgazor, da je pravilno razmerje zraka in bencina?namreč, vem, da lahko motor zelo lepo dela, vendar je razmerje čisto napačno in lahko zariba:/ Imam pa KTM exc 250,1995.

Vplinjač (to je verjetno 2-taktni motor)se nastavi tako, da v prosten teku lepo dela in ko najlepše dela ga za ca 1/4 obrata zapreš,seveda najprej nastaviš po možnosti z obratomerjem predpisane obrate.Kar se pa tiče blokiranja mašine pa uporabljaj dobro(drago) olje in vedno, ko z motorjem zaviraš občasno dodaj malo gasa,da se mašina malo podmaže.Verjetno si že opazil kako vozniki gokardov po ravnini kratko zaprejo z roko vsis, da poboljšajo mazanje.

Pri 4-taktnem motorju se zmes goriva in zraka najnatančneje nastavi z obratomirjem in CO aparatom.To samo v vednost tvoj je sigurno 2-taktni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vplinjač (to je verjetno 2-taktni motor)se nastavi tako, da v prosten teku lepo dela in ko najlepše dela ga za ca 1/4 obrata zapreš,seveda najprej nastaviš po možnosti z obratomerjem predpisane obrate.Kar se pa tiče blokiranja mašine pa uporabljaj dobro(drago) olje in vedno, ko z motorjem zaviraš občasno dodaj malo gasa,da se mašina malo podmaže.Verjetno si že opazil kako vozniki gokardov po ravnini kratko zaprejo z roko vsis, da poboljšajo mazanje.

Pri 4-taktnem motorju se zmes goriva in zraka najnatančneje nastavi z obratomirjem in CO aparatom.To samo v vednost tvoj je sigurno 2-taktni.

Kaj pa zmes zrak/bencin? Da ni to spet ena taka kt da se s statorjem ne naštima kdaj da iskro :headbang:

Se mi zdi da se kdaj pa kdaj velik koristnih informacij na tem forumu dobi... :baa:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vplinjač (to je verjetno 2-taktni motor)se nastavi tako, da v prosten teku lepo dela in ko najlepše dela ga za ca 1/4 obrata zapreš,seveda najprej nastaviš po možnosti z obratomerjem predpisane obrate.Kar se pa tiče blokiranja mašine pa uporabljaj dobro(drago) olje in vedno, ko z motorjem zaviraš občasno dodaj malo gasa,da se mašina malo podmaže.Verjetno si že opazil kako vozniki gokardov po ravnini kratko zaprejo z roko vsis, da poboljšajo mazanje.

Pri 4-taktnem motorju se zmes goriva in zraka najnatančneje nastavi z obratomirjem in CO aparatom.To samo v vednost tvoj je sigurno 2-taktni.

Ja je 2-takten.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa iščem in iščem in še na ebay-u ni kaj wacko.gif če pa je kakšna mašina je isti problem kot pri meni. če pa je delujoča pa je takšna cena kot bo mene popravilo prišlo pa bom vedel kaj imam.. če pa ve kdo za kakšen motor ali mašino pa se priporočam trance_17_emot-angel.gif

evo link...vstavi piko med avto in net

http://www.avtonet/_OPREMA/ad.asp?ID=4471574

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da tkole ne bo šlo...:hmm:slučajno sem med zadnjimi 100 oglasi na avto netu zasledil oglas, kjer se prodaja celotna mašina po delih, naslov oglasa je pa: agregat 620 lc4

Z tem ki prodaja to mašino sem se pogovarjal... in ni kaj koristnega trance_33_sleep.gif Ker ni bata, cilinder je zelo slab, edino kar je je glavna gred ki nevem v kakšnem stanju je. Bloki pa niso enaki kot pri mojem.

Kje pa se lahko v slo pozanimam za cene bata in ojnice? Saj nerabi bit original ktm. Katere firme delajo bate in ojnice trance_11_confused.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z tem ki prodaja to mašino sem se pogovarjal... in ni kaj koristnega trance_33_sleep.gif Ker ni bata, cilinder je zelo slab, edino kar je je glavna gred ki nevem v kakšnem stanju je. Bloki pa niso enaki kot pri mojem.

Kje pa se lahko v slo pozanimam za cene bata in ojnice? Saj nerabi bit original ktm. Katere firme delajo bate in ojnice trance_11_confused.gif

zdravo

probaj tukaj : Klik

Iz Sl. Bistrice do Miklavža ti verjetno ne bo predaleč. meni so cca 3 leta nazaj po sprejemljivi ceni zrihtali vse kar sem rabil. sicer pa imaš online kataloge delov na njihovi strani, glej pod PROX , mogoče tudi WISECO

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da tkole ne bo šlo...:hmm:slučajno sem med zadnjimi 100 oglasi na avto netu zasledil oglas, kjer se prodaja celotna mašina po delih, naslov oglasa je pa: agregat 620 lc4

Kumše,mayka ti božja! :D

Pozanimaj se tu:

VINKO ARTIČ S.P.

Morje 106 D, Morje

2313 Fram

Tel. 02 601 00 71

Tel. 02 601 00 70

Gsm. 041 214 831

edit; Če ti že ne bo uredil zadeve,te bo pa znal verjetno napotit naprej!

Popravljeno . Popravil krava
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš kaj mudil v Miklavžu stopi še do:

SS-Moto, Saša SVENŠEK, s.p.

ULICA 8. FEBRUARJA 23A, 2204 MIKLAVŽ NA DRAVSKEM POLJU

Tel: 041 445643

mogoče se bo našlo kaj rabljenega...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!