Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Na to vprašanje še nisem dobil odgovora, če lahko kdo kaj svetuje:

Ob priliki me zanima še nekaj glede naslona sopotnika. Kako je tista "gobica" pritrjena? Potrebna bi bila menjave vendar ne vem kako jo odstranit.

Zdravo,

eni so prišraufani drugi pa mislim da samo prileplenjeni. Če ni vijakov na notranji strani kufra potem je naslon prilepljen. Kako stran... verjetno ne bo šlo drugače kot da najprej nagrobo odrežeš čim bližje kovčku pa potem previdno z kakim ostrim dletom dokončno dol spraviš ali kaj v tem smislu.

lp U

Popravljeno . Popravil Urbii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa iščem termostat za Hondo CBF 500, za original hočejo imet skoraj 60€.

Z googlom nič pametnega ne najdem, samo neke rabljene na eBayu.

Ima kdo kakšno pametno trgovino, mogoče kaj od kakšne konkurence?

Hvala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kaj bi bilo narobe, in sicer ko prevozim približno 30km začne nekaj drgnit nakje okrog zadnjega kolesa v presledkih vendar enakomerno pa sploh ne vem kaj bi to bilo.

Najperj sem posumil da bi lahko bil ležaj na kolesu,ampak se sploh ne greje, tako da verjetno ni to to. Ali je mogoče kaj narobe z zadnjo bremzo?

Je pa to drgnjenje kar moteče se pašci obračajo kot da jih dohiteva čudo II. svetovne vojne.

Imam pa tudi problem s prvo lučjo, ki se je nekako ne da nastavit, da bi svetila malo višje (je požrt navoj na vijaku za nastavljanje višine svetlobnega snopa), ali je kakšna alternativna možnost da se zadeva nekako podloži, ali bo treba drugo luč kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa iščem termostat za Hondo CBF 500, za original hočejo imet skoraj 60€.

Z googlom nič pametnega ne najdem, samo neke rabljene na eBayu.

Ima kdo kakšno pametno trgovino, mogoče kaj od kakšne konkurence?

Hvala.

lp

Mislim, da se ti splača kupiti za ta denar. Za mojega KTMja je nov termostat 90€.:/

Popravljeno . Popravil snetkladu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kaj točno delajo platine?kdaj dajo iskro(ko so odprte?)

določajo kdaj in koliko časa bo iskra ko so odprte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi dobil cevke za gorivo (notranji premer 7-8mm). Pa kje lahko v LJ oz. okolici kupim ali naročim Permatex (oz. kako podobno tesnilno pasto). Aja pa če kdo ve za kake poceni, lahko rabljene urice za nastavitev fergov :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi dobil cevke za gorivo (notranji premer 7-8mm). Pa kje lahko v LJ oz. okolici kupim ali naročim Permatex (oz. kako podobno tesnilno pasto). Aja pa če kdo ve za kake poceni, lahko rabljene urice za nastavitev fergov :)

LP

gumiz kamnik , simax domžale ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starter lahko 'zapika'...

Si že poskusil s kabli priklopit dodaten akumulator (iz avta)? Pri tem pazi na + in -... ;)

D.

PS: Če nimaš kablov, lahko pridem tudi jaz naokoli, pa poskusiva. Lahko tudi zmeriva akumulator.

Sem že zadnjič želel s klemami preklopit (in seveda pazit na +- pole :lol: ), ampak mi je foter kleme odnesel. Zadeva je zdaj taka, da bom probal akumulator zamenjat z drugim (reklamacija), potem pa v petek sprobat (prej me ni doma), da lahko motor v soboto registriram (v tretje gre Rado, v četrto pa Jože). Če mi slučajno zadeva ne uspe, te bom pa lepo prosil za asistenco. Hvala za ponujeno pomoč .) I appretiate it!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa iščem termostat za Hondo CBF 500, za original hočejo imet skoraj 60€.

Z googlom nič pametnega ne najdem, samo neke rabljene na eBayu.

Ima kdo kakšno pametno trgovino, mogoče kaj od kakšne konkurence?

Hvala.

lahko daš noter termostat od suzuki svifta stane 18 eur :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa iščem termostat za Hondo CBF 500, za original hočejo imet skoraj 60€.

Z googlom nič pametnega ne najdem, samo neke rabljene na eBayu.

Ima kdo kakšno pametno trgovino, mogoče kaj od kakšne konkurence?

Hvala.

lahko daš noter termostat od suzuki svifta stane 18 eur :blush:

Ker se ne spoznam .... je treba kaj pazit na letnik in tip motorja?

Drugače pa, še enkrat hvala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene pa zanima če ima kdo izkušnje z menjavo gumi ročk na balanci. Tip motorja je supermoto. Sam nisem še nikoli menjal. Nisem še veliko probaval, le nahitro sem jo želel sneti pa ne gre ravno rado dol, ker guma zelo drži. Zato vas tukaj sprašujem če ima kdo kakšen enostaven način za menjavo ročk. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

evo jaz mam tud eno vprašanje. Zanima me kaj bi lahko bilo... dogaja se mi, da mi sprednja luč ugaša. Če kaj "vlečem" za kable tam pri luči se mič ne dogaja, pravtako če pri varovalkah kaj premikam ni nobenega "žmrkanja". Ko se mi luč ugasne tudi dolgih luči ne moram prižgat razen če "poblendam" takrat dolga "požmiga". Prav tako ni nobene povezave z nedelovanjem luči v povezavi z drugimi stikali (smerniki levo desno, vsi štirje, hupa). Ko luč ne dela motor ugasnem in dam ključ iz ključavneice in ga ponovno vstavim ter prižgem motor potem luč spet dela... Kaj mislite da bi lahko bilo? Akumolator? Ključavnica? kak rele? Sam mi ni jasno zakaj pol enkrat dela normalno včasih pa ne?

lp U

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se ne spoznam .... je treba kaj pazit na letnik in tip motorja?

Drugače pa, še enkrat hvala.

Bi ugibal da so vsi od 1. generacije Switfa vsi enaki, poglej za temperaturo odpiranja da je enaka, moralo bi pisat na ohišju termostata.

lp

Pozdravljeni,

mene pa zanima če ima kdo izkušnje z menjavo gumi ročk na balanci. Tip motorja je supermoto. Sam nisem še nikoli menjal. Nisem še veliko probaval, le nahitro sem jo želel sneti pa ne gre ravno rado dol, ker guma zelo drži. Zato vas tukaj sprašujem če ima kdo kakšen enostaven način za menjavo ročk. Hvala.

Pod gumo nalahko vtakni izvijač(da ne poškoduješ krmila in gume) in našpricaj spodaj z WDjem, potem pa se malo matraš in ko boš premikal bo WD šel zmerja globlje in sčasoma bo šla dol. Ročko primi s cunjo za boljši oprijem. Za novo gor pa namaži z vodo, lahko dodaš malo mila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene pa zanima če ima kdo izkušnje z menjavo gumi ročk na balanci. Tip motorja je supermoto. Sam nisem še nikoli menjal. Nisem še veliko probaval, le nahitro sem jo želel sneti pa ne gre ravno rado dol, ker guma zelo drži. Zato vas tukaj sprašujem če ima kdo kakšen enostaven način za menjavo ročk. Hvala.

Ena možnost je vilice ključ velikosti da gre ravno vilica na balanco. Potem pa drzis ključ in s kladivom po ključu. Govoriva za levo ročko, desna je tako gas. Tista je vijačena nekako. Ali?

Lep pozdrav

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enostaven način? vzami olfa nož, prereži staro ročko, namaži z mešanico vode in mila ter natakni nove...kak dan ali 2 se bo ročka še malo premikala, ko se pa posuši je pa dobro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene pa zanima če ima kdo izkušnje z menjavo gumi ročk na balanci. Tip motorja je supermoto. Sam nisem še nikoli menjal. Nisem še veliko probaval, le nahitro sem jo želel sneti pa ne gre ravno rado dol, ker guma zelo drži. Zato vas tukaj sprašujem če ima kdo kakšen enostaven način za menjavo ročk. Hvala.

Jaz s kompresorjem pihnem pod gumo, tako da se malce 'napihne'. Tako gre ročka skoraj sama dol...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V membrni vplinajča sem pri preventivnem pregledu odkril majhno luknjico-kot od bucike. Vplinjači sicer delujejo normalno vendar bi vseeno nekako zaflikal zadevo (kaka ideja)? Membrane nebi lih nove kupoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz s kompresorjem pihnem pod gumo, tako da se malce 'napihne'. Tako gre ročka skoraj sama dol...

D.

točno tako, jaz vedno tako demontiram in montiram ročke pa se odlično obnese :)

V membrni vplinajča sem pri preventivnem pregledu odkril majhno luknjico-kot od bucike. Vplinjači sicer delujejo normalno vendar bi vseeno nekako zaflikal zadevo (kaka ideja)? Membrane nebi lih nove kupoval...

eh, če je samo ena mala luknjica se nimaš kaj sekirat.

dokler ni kot švicarski sir itak normalno delajo. če si pa v dvomih ga pa brez filtra malo nažigaj pa boš videl če vse enako lepo do konca odpirajo. :D

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako, jaz vedno tako demontiram in montiram ročke pa se odlično obnese :)

eh, če je samo ena mala luknjica se nimaš kaj sekirat.

dokler ni kot švicarski sir itak normalno delajo. če si pa v dvomih ga pa brez filtra malo nažigaj pa boš videl če vse enako lepo do konca odpirajo. :D

Ok. Hvala biggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

evo jaz mam tud eno vprašanje. Zanima me kaj bi lahko bilo... dogaja se mi, da mi sprednja luč ugaša. Če kaj "vlečem" za kable tam pri luči se mič ne dogaja, pravtako če pri varovalkah kaj premikam ni nobenega "žmrkanja". Ko se mi luč ugasne tudi dolgih luči ne moram prižgat razen če "poblendam" takrat dolga "požmiga". Prav tako ni nobene povezave z nedelovanjem luči v povezavi z drugimi stikali (smerniki levo desno, vsi štirje, hupa). Ko luč ne dela motor ugasnem in dam ključ iz ključavneice in ga ponovno vstavim ter prižgem motor potem luč spet dela... Kaj mislite da bi lahko bilo? Akumolator? Ključavnica? kak rele? Sam mi ni jasno zakaj pol enkrat dela normalno včasih pa ne?

lp U

Zdravo,

kaj res nima nobeden kake pametne ideje kaj bi lahko bilo...? Je možno da je kaka varovalka?

lp U

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

evo jaz mam tud eno vprašanje. Zanima me kaj bi lahko bilo... dogaja se mi, da mi sprednja luč ugaša. Če kaj "vlečem" za kable tam pri luči se mič ne dogaja, pravtako če pri varovalkah kaj premikam ni nobenega "žmrkanja". Ko se mi luč ugasne tudi dolgih luči ne moram prižgat razen če "poblendam" takrat dolga "požmiga". Prav tako ni nobene povezave z nedelovanjem luči v povezavi z drugimi stikali (smerniki levo desno, vsi štirje, hupa). Ko luč ne dela motor ugasnem in dam ključ iz ključavneice in ga ponovno vstavim ter prižgem motor potem luč spet dela... Kaj mislite da bi lahko bilo? Akumolator? Ključavnica? kak rele? Sam mi ni jasno zakaj pol enkrat dela normalno včasih pa ne?

Kak slab kontakt bi lahko bil. Da bi vsaj približno ugotovil, kje, pa bi bilo potrebno pogledat shemo povezav...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se ne spoznam .... je treba kaj pazit na letnik in tip motorja?

Drugače pa, še enkrat hvala.

lp

vzemi termostat z seboj trgovino pa naj trgovec malo pobrska po katalogu in ti najde

takšnega da ima isti navoj (premer in korak)če najdeš še isti konektor si itak zmagal .če ne pa prirediš konektor pa je rešen problem .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi termostat z seboj trgovino pa naj trgovec malo pobrska po katalogu in ti najde

takšnega da ima isti navoj (premer in korak)če najdeš še isti konektor si itak zmagal .če ne pa prirediš konektor pa je rešen problem .

Upsss, ne vem če sva se prav razumela...

Jaz rabim termostat, ne stikalo.

post-10572-0-79898100-1301476081_thumb.jpg

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!