Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Kje dobiti hose clamp v črni barvi?...lahko kjer koli v ljubljani...

 

url.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf tole bo problem. Jst sem tele sponke iskal, pa jih pri nas nisem našel (razen v velprodaji po 1500kosov minimum) Poskusi e-bay

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf tole bo problem. Jst sem tele sponke iskal, pa jih pri nas nisem našel (razen v velprodaji po 1500kosov minimum) Poskusi e-bay

 

Se zavedam tega ja...bom videl kaj porečejo na uradnem zastopniku, če je objemka na lagerju, drugače se bom posluževal ebaya. Kakšen premer potrebuješ, ker enega kosa sigurno ne bom naročil, kvečjemu kakšnega več.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zavedam tega ja...bom videl kaj porečejo na uradnem zastopniku, če je objemka na lagerju, drugače se bom posluževal ebaya. Kakšen premer potrebuješ, ker enega kosa sigurno ne bom naročil, kvečjemu kakšnega več.

 

lp

 

Uf moram pogledat ko bom v garaži. Sporoći, če jih boš pri nas kje našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve zakaj pri sklopki pobira plošče namesto lamel.....danes sem menjal sklopko, pa sem opazil da so lamele po 40k km kot nove, čeprav je bilo od teh kar nekaj km na pisti, medtem ko so vmesne plošče spolirane v nulo, sploh niso več porozne, ni več luknjic na njih....to se mi ne zdi normalno :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daš gor navadno objemko pa zašraufaš

 

Ja samo zgleda češko... je original vseeno lepše, če že..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretrde lamele si jih menjal al so original?

vse še tovarniško sestavljeno, deklca nisem prej niti nikol dol jemal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim informacijo kje kupiti silikon odporen na bencin - potrebujem ga za tesnitev sp .lončka pri vplinjaču. Klasično tesnilo na žalost ne pride v poštev.

V USA uporabljajo takšno silikonsko tesnilo -  Permatex® MotoSeal® 1 Ultimate Gasket Maker Grey .

Znalci, na dan z odgovori ..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim informacijo kje kupiti silikon odporen na bencin - potrebujem ga za tesnitev sp .lončka pri vplinjaču. Klasično tesnilo na žalost ne pride v poštev.

V USA uporabljajo takšno silikonsko tesnilo - Permatex® MotoSeal® 1 Ultimate Gasket Maker Grey .

Znalci, na dan z odgovori ..........

saj si si ze sam odgovoril...povprasaj tule

www.kago-permatex.si/ponudba.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve zakaj pri sklopki pobira plošče namesto lamel.....danes sem menjal sklopko, pa sem opazil da so lamele po 40k km kot nove, čeprav je bilo od teh kar nekaj km na pisti, medtem ko so vmesne plošče spolirane v nulo, sploh niso več porozne, ni več luknjic na njih....to se mi ne zdi normalno :mellow:

 

Jaz se ne bi kaj preveč sekiral - kovinske plošče so cenejše kot lamele (vsaj za moj moped). ;)

 

   D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj si si ze sam odgovoril...povprasaj tule

www.kago-permatex.si/ponudba.htm

Kago v svojem prodajnem programu nima te vrste silikona (sem že nedavno spraševal). Ebay ponudniki so samo v USA - ti pa želijo 33 dolarjev za poštnino!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo mene pa zanima če je kdo ze prevezoval luci tako da mu ob dolgi sveti še kratka luč...se da to vse prevezati v stikalu ali kako? hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem prevezati kable, problem je da ti obe zarnici skupaj precej amperov kurita, zna se zgodit, da bi scasoma varovalko skurilo (v najslabsem primeru kable stopilo)

 

Kratka ima 55W, dolga pa 60W.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravlen, Imam problem. Namreč bmw k1200r noče vžgani, samo "vergla", bil je razdrt in sestavljen. včeraj ga je mojster priklopil na računalnik ampak razen canbus napake (zadnja luč) ni bilo, napake je zbrisal in motor ne zakurbla. vzrok je da ne da iskre. Kje bi lahko bila kakšna napaka? kable sem že vse 4x pregledal da je vse priklopleno ampak noče... Kje ima tisti senzor ko se motor ugasne ob padcu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena električna....ali obstaja kakšen način da bi odstranil ali kakorkoli obšel senzor za ugašanje motorja ob padcu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako naj bi se gledalo razmak gor-dol pri nastavljanju pogonske verige... jo moraš nategnit v obe smeri kolikor se da, ali mogoče obstaja predpisana sila s katero nategneš verigo in odčitaš razmak?

V knjižici motorja ne piše nič o tem, podan je le razmak med zgornjo in spodnjo lego.

 

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravlen, Imam problem. Namreč bmw k1200r noče vžgani, samo "vergla", bil je razdrt in sestavljen. včeraj ga je mojster priklopil na računalnik ampak razen canbus napake (zadnja luč) ni bilo, napake je zbrisal in motor ne zakurbla. vzrok je da ne da iskre. Kje bi lahko bila kakšna napaka? kable sem že vse 4x pregledal da je vse priklopleno ampak noče... Kje ima tisti senzor ko se motor ugasne ob padcu?

če je samo pobrisal napako ni zadosti.....lahko da ti dela stik in ti celo linijo napajanja odklopi. Drugače je pa lahko tudi senzor glavne gredi - imaš dva če se ne motim..... (pa mimogrede poglej stikalo na ročici sklopke in stikalo na tački če deluje....).

Če se pa ne motim, pa nimaš senzorja nagiba na tem motorju.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je samo pobrisal napako ni zadosti.....lahko da ti dela stik in ti celo linijo napajanja odklopi. Drugače je pa lahko tudi senzor glavne gredi - imaš dva če se ne motim..... (pa mimogrede poglej stikalo na ročici sklopke in stikalo na tački če deluje... .).

Če se pa ne motim, pa nimaš senzorja nagiba na tem motorju.....

 

hvala za odgovor, stikalo tačke dela in sklopke tudi, ker če dam motor v prestavo in držim sklopko normalno "vergla" ko spustim ne vergla več, če dam tačko dol še vergla nena... vse dela razen iskre dela, torej vsa stikala esa, luči, bencinska pumpa, normalno vergla ampak nevem zakaj mu ne da iskre...

 

senzor glavne gredi pa je spodaj pri izpuhih ne? tisti kabel za senzor je bil pretrgan vendar sem ga zalotal skupaj..

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je samo pobrisal napako ni zadosti.....lahko da ti dela stik in ti celo linijo napajanja odklopi. Drugače je pa lahko tudi senzor glavne gredi - imaš dva če se ne motim..... (pa mimogrede poglej stikalo na ročici sklopke in stikalo na tački če deluje... .).

Če se pa ne motim, pa nimaš senzorja nagiba na tem motorju.....

senzor motorne gredi je fuč... sem zamenjal iz drugega bmw-ja in motor vžge :) hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena električna....ali obstaja kakšen način da bi odstranil ali kakorkoli obšel senzor za ugašanje motorja ob padcu?

Najdi tilt senzor, pri meni je bil fiksiran med prednjima lučema, in ga odklopi. Potem pa moraš najti kera dva pina (pri meni so bili samo trije) v konektorju moraš povezat, da ti motor normalno laufa in jih povežeš. Jaz sem kr dal navadno žico in polimal z ducktape-om. Sam nevem zakaj bi ga odklopil a ni bolje da ga pustiš gor :?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

senzor motorne gredi je fuč... sem zamenjal iz drugega bmw-ja in motor vžge :) hvala ;)

bom sprejel to hvaležnost ob prvi priliki ob kavi.....pa seveda klepetu.... :kava:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!