Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Kot so že pred mano napisali drugi je v ostrih serpentinah težko peljati motor brez uporabe zadnje zavore (sploh če sta na motorju dva). Z zadnjo zadržuješ motor da ne pobegne. Seveda je to manj potrebno pri japonskih mlinčkih kjer nežno zavira motor, ampak probaj enkrat peljati enovaljnika pa ti bo vse jasno.

 

motor pobegne ravo toliko kot mu pustiš---ali pa če si prehiter ( torej je to odvisno od voznika in njegovega poznavanja obnašanja samega motorja pri vožnji navzdol )  ... zaviraj z motorjem , pelji počasneje , zaviraj s sprednjo zavoro prej in bolj na ravnini...  al pa zavorno olje zamenjaj če je staro..

 

meni je enovaljnik precej jasen ... rešitev zate je tudi drug enovaljnik - tak z bobnasto zavoro zadaj - ta se pregreje takoj ali pa celo najprej ne prime nič potem pa samo zablokira  -- z bobnom se potem zelo dobro naučiš vožnje navzdol in ti nato tak z zadnjim diskom ne dela več težav ampak si car serpentin...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor pobegne ravo toliko kot mu pustiš---ali pa če si prehiter ( torej je to odvisno od voznika in njegovega poznavanja obnašanja samega motorja pri vožnji navzdol )  ... zaviraj z motorjem , pelji počasneje , zaviraj s sprednjo zavoro prej in bolj na ravnini...  al pa zavorno olje zamenjaj če je staro..

 

meni je enovaljnik precej jasen ... rešitev zate je tudi drug enovaljnik - tak z bobnasto zavoro zadaj - ta se pregreje takoj ali pa celo najprej ne prime nič potem pa samo zablokira  -- z bobnom se potem zelo dobro naučiš vožnje navzdol in ti nato tak z zadnjim diskom ne dela več težav ampak si car serpentin...

Fajn je biti pameten in dajati nasvete ne? Vsaj tam, kjer te kdo opazi, če že v resničnem življenju ne gre. Bobn si lahko nekam zatakneš, če bi prebral moje vprašanje na začetku bi vedel, da je problem drugje in ne v krčevitem stiskanju zadnje bremze sploh pa ne v zavorni tekočini. 

Edini pametni nasvet ki ni vključeval mojega nepoznavanja vožnje je bil tisti ki omenja kvaliteto ploščic, ostalo pa samo blodnje ljudi s preveč cajta. Hvala vseeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve kaj bi lahko bil problem, da se po menjavi balance gas ne vraca?

 

Potem, ko sem danes zamenjal balanco sem opazil da se gas ne vraca vec lepo nazaj. Je pa odvisno od polozaja balance, ce je obrnjena do konca v levo je vse kot mora bit. Na sredini se gas vraca precej pocasi in ne vedno do konca, ko pa je obrnjena popolnoma v desno pa gas ko ga odpres ostane odprt. Balanca je sicer precej nizja od originalne in bolj ravna(manj zavita nazaj) in na vsaki strani slaba 2cm daljsa.

 

 

Lej ni nujno.... takole preko neta je vse eno veliko ugibanje.  Za foro probi komplet desno ročko losat in jo zdrsnit nekoliko bolj nazaj proti robu balance. Meni je enkrat vzelo cel popoldne cajta, da sem pogruntal, da je krivec zatikanja gumijasta ročka gasa, ki je drsala in se zatikala po skrajnem robu balance. Simptomi so bili enaki kot pri tebi.

Popravljeno . Popravil ciciban
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dare1, jst bi menjal ploscice za kaksno drugo znamko/trdoto. Ce mas sintrane probi kej mehkejsega, ce nimas originalnih pa lahko probas origialne dat gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn je biti pameten in dajati nasvete ne? Vsaj tam, kjer te kdo opazi, če že v resničnem življenju ne gre. Bobn si lahko nekam zatakneš, če bi prebral moje vprašanje na začetku bi vedel, da je problem drugje in ne v krčevitem stiskanju zadnje bremze sploh pa ne v zavorni tekočini. 

Edini pametni nasvet ki ni vključeval mojega nepoznavanja vožnje je bil tisti ki omenja kvaliteto ploščic, ostalo pa samo blodnje ljudi s preveč cajta. Hvala vseeno. 

ja za pregrete zavore  še enkrat je kri zgolj in samo voznik pa pametujte in iščite razlogo kot otroci(jaz nisem bil). će se pregreva samo na spustih je verjetno sv.peter na zavoro pritisnil al pa kar računalnik sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen nasvet kako drugače kot z namenskim orodjem (ključem) nastaviti prednapetost zadnje vzmeti? Orodja namreč nimam.... :blush:

 

Se pa priporočam če se morda komu valja kakšen tak ključ po garaži. Rade volje dam za pir.  :beer2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen nasvet kako drugače kot z namenskim orodjem (ključem) nastaviti prednapetost zadnje vzmeti? Orodja namreč nimam.... :blush:

 

Se pa priporočam če se morda komu valja kakšen tak ključ po garaži. Rade volje dam za pir.  :beer2: 

 

Pomoje bi mogu dobit zadevo v Merkurju, Bauhausu, Conradu itd.

http://www.google.si/imgres?um=1&es_sm=93&biw=1536&bih=1078&hl=en&tbm=isch&tbnid=alwObJxTnJ5l_M:&imgrefurl=http://www.foerch.si/product.aspx%3Fp%3D6cc82dae-9c2f-4392-b518-571c4888d493%26g%3D3a348a8d-8fa3-47c4-8d75-c15e6aaea16b&docid=xc2pmrlwI-T3wM&imgurl=http://www.foerch.si/documents/thumbs/1039193747_20091307214936_600x600_Fit_0_0.png&w=600&h=183&ei=SvxKUtjaGsXkswaO0YAQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:10,s:0,i:110&iact=rc&page=1&tbnh=112&tbnw=368&start=0&ndsp=32&tx=182&ty=93

 

Lahko se a poslužiš tudi rorcang, sam boš poškodoval matico, tko da jst tega nebi delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen nasvet kako drugače kot z namenskim orodjem (ključem) nastaviti prednapetost zadnje vzmeti? Orodja namreč nimam.... :blush:

 

Se pa priporočam če se morda komu valja kakšen tak ključ po garaži. Rade volje dam za pir.  :beer2: 

Pripelji se k meni na Vandotovo 8 Nm (Novoteksovo naselje) pa ti dam ključ in si nastaviš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen nasvet kako drugače kot z namenskim orodjem (ključem) nastaviti prednapetost zadnje vzmeti? Orodja namreč nimam.... :blush:

 

Se pa priporočam če se morda komu valja kakšen tak ključ po garaži. Rade volje dam za pir.  :beer2: 

A ga nisi dobil zraven orodja pri motorju? Vidim, da voziš CBR-o, zato sklepam, kajti sam sem ga imel.

Aja pa še to bi prašal, če je kdo iz Lj. in ima moment ključ za bolj fine stvari (min 20Nm), bi ga znal nucat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen nasvet kako drugače kot z namenskim orodjem (ključem) nastaviti prednapetost zadnje vzmeti? Orodja namreč nimam.... :blush:

 

Se pa priporočam če se morda komu valja kakšen tak ključ po garaži. Rade volje dam za pir.  :beer2: 

Ne sekiraj se, ker tudi originalen plocevinast se js prej skrivil kot obnil. ploscat izvijac in macola je bila bolj ucinkovita resitev, oz za pogostejso rabo je.bilo treba extra kljuc dat narest, ker so ti klasicni, ki jih kupis predebeli in ne pridejo v utor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekiraj se, ker tudi originalen plocevinast se js prej skrivil kot obnil. ploscat izvijac in macola je bila bolj ucinkovita resitev, oz za pogostejso rabo je.bilo treba extra kljuc dat narest, ker so ti klasicni, ki jih kupis predebeli in ne pridejo v utor.

Če je ključ predebel ga pobrusiš (stanjšaš). Večji problem je, ker z ključem ne prideš zraven.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekiraj se, ker tudi originalen plocevinast se js prej skrivil kot obnil. ploscat izvijac in macola je bila bolj ucinkovita resitev, oz za pogostejso rabo je.bilo treba extra kljuc dat narest, ker so ti klasicni, ki jih kupis predebeli in ne pridejo v utor.

 Hmnja....nekako nisem nek pristaš macole pri tovrstnih posegih :blush:

 

Maš mogoče dimenzije/načrt ključa, ki si ga dala narest.....bi ga tut jest naredu.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Hmnja....nekako nisem nek pristaš macole pri tovrstnih posegih :blush:

 

Maš mogoče dimenzije/načrt ključa, ki si ga dala narest.....bi ga tut jest naredu.... :naughty:

Nevem ali nebereš al kaj saj sem ti napisal pridi k meni na Vandotovo 8 Nm pa si nastaviš in preslikaš ključ lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem ali nebereš al kaj saj sem ti napisal pridi k meni na Vandotovo 8 Nm pa si nastaviš in preslikaš ključ lp

zakaj pa ne bi kar sem gor prilimal slikco tega ključa? Zraven bi pa še mere podal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Hmnja....nekako nisem nek pristaš macole pri tovrstnih posegih :blush:

 

Maš mogoče dimenzije/načrt ključa, ki si ga dala narest.....bi ga tut jest naredu.... :naughty:

kontaktiraj uporabnika Gamma, on je imel prav načrt za ključ, ključ (in motor) pa tudi še ima. Jaz bi morala it brskat, ker je šlo vse kar je še ostalo od CBRe nekam na podstrešje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kontaktiraj uporabnika Gamma, on je imel prav načrt za ključ, ključ (in motor) pa tudi še ima. Jaz bi morala it brskat, ker je šlo vse kar je še ostalo od CBRe nekam na podstrešje.

 

Takole izgleda "moj" ključ:

post-8399-0-00119700-1381702729_thumb.jpg

post-8399-0-29161100-1381702781_thumb.jpgpost-8399-0-15571100-1381702832_thumb.jpg

 

Tkole pa izgleda "načrt" ključa  :) (karo raster je 5mm)

post-8399-0-58294800-1381702947_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm mislu, de je to za celo reč dirkačov na motosvetu pičkin dim....

 

ok, ni.....

 

tle sxo podatki originala:

 

21,56 x 29,67 cm; 200 ppi; 11,3 MB(uncompressed)

 

najd enga čarunalničarja, premer in pretvor dimenzije pa maš.....

post-5414-0-30464700-1381735684_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm mislu, de je to za celo reč dirkačov na motosvetu pičkin dim....

 

ok, ni.....

 

tle sxo podatki originala:

 

21,56 x 29,67 cm; 200 ppi; 11,3 MB(uncompressed)

 

najd enga čarunalničarja, premer in pretvor dimenzije pa maš.....

Nisi dobro prebral zgoraj. Ta originalni ključ se običajno ob prvem nastavljanju odlomi/skrivi (ta zobček ki je na koncu). Se pa obnese ta Gammina varinata.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam cajta niti veselja, risat tega ključa, če ma kdo cajt, če mi zriše vector, vam dam lasersko rezat ključe.

 

Oz. če bi vas bilo več, se bi jaz potrudil izrisal in dal izrezat.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi dobro prebral zgoraj. Ta originalni ključ se običajno ob prvem nastavljanju odlomi/skrivi (ta zobček ki je na koncu). Se pa obnese ta Gammina varinata.

mojstra, če tega mojga skriviš pol si močna kokr bik.....

 

kje sem pa napisal, da je moj original? futura "original" ne rabi teh jajc, če daš gor wilbersa  pa ključ pride zraven. 

 

tale s slike ma kr nekej štelan fedra za sabo...... a se mu na sliki vidi kej posebnga?

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti ga lahko fotokopiram, boš mel 1:1!  :kva2:

Poskeniraj, pa dej zdraven še eno ravnilo, pa sva zmagala :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga boš res rabil - komot ... moj je celo "zložljiv" - pride zraven še cev (ki služi kot ročaj), ki se natakne na ključ, tako da se vse skupaj lahko pospravi v torbico z orodjem. Ni ga čez komot! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga boš res rabil - komot ... moj je celo "zložljiv" - pride zraven še cev (ki služi kot ročaj), ki se natakne na ključ, tako da se vse skupaj lahko pospravi v torbico z orodjem. Ni ga čez komot! :P

 

Ja res ga rabim, sej vidiš, da bo šel za med :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojstra, če tega mojga skriviš pol si močna kokr bik.....

 

kje sem pa napisal, da je moj original? futura "original" ne rabi teh jajc, če daš gor wilbersa  pa ključ pride zraven. 

 

tale s slike ma kr nekej štelan fedra za sabo...... a se mu na sliki vidi kej posebnga?

Na CBRjki? Ti lahk kr Gamma pove, kako je to zgledala na najihnih 2 mopedih zategovat. Na nobenem drugem motorju do sedaj ni blo problem prestavit, ta Hondin patent je pa narjen za vola ubit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!