Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Dokler se ne čutjo z nohtom je po mojih izkušnjah ok, ampak če so že narazen nč ne škod če se jih spolira. Je pa to, kot rečeno, indikator izrabljenih puš do česar ponavadi pride, ker ljudje ne menjajo olja v vilicah. 

Če so pa globlje rise pa ja-z vodobrusnim cca 1000-2000 previdno prečno zbrusit pa po možnosti spolirat. Pri tem pa pazt, da se ne pobere preveč materiala ker potem so cevi za v smeti :) Pa obvezno menjat puše (ki jih je kr jeba dobit) ker čene bodo po par 1000 km cevi spet ˝risaste˝ :) pa še naprej bodo puščale.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se ne čutjo z nohtom je po mojih izkušnjah ok, ampak če so že narazen nč ne škod če se jih spolira. Je pa to, kot rečeno, indikator izrabljenih puš do česar ponavadi pride, ker ljudje ne menjajo olja v vilicah. 

Če so pa globlje rise pa ja-z vodobrusnim cca 1000-2000 previdno prečno zbrusit pa po možnosti spolirat. Pri tem pa pazt, da se ne pobere preveč materiala ker potem so cevi za v smeti :) Pa obvezno menjat puše (ki jih je kr jeba dobit) ker čene bodo po par 1000 km cevi spet ˝risaste˝ :) pa še naprej bodo puščale.

Teleskope vilic je treba tud čistit in včasih pošpricat z silikonskim sprejom, svinarijo ki se nabere za zgornjim semeringom ki se vidi pa odstraniš z tanko plastično folijo ki jo porineš med semering in teleskop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač ker sem imel pri vsakem motorju do sedaj težave z ogledali da ko sem ga razpru in nato zapru da se je vijak odvil in ogledalo postalo mlahavo in nimam ponovne želje pred vsako vožnjo vijaka zategovati sem se odločil in vijak namazal z rdečim loctite (modra tekočina) v upanju da se vijak ne bo zopet odvijal.

Ali sem ravnal pravilno ali obstaja kakšna druga rešitev? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzmetna podložka mogoče :?.

 sej maš to v mislih ane? 

post-23467-0-96847500-1389729727.jpg

 

to ne pride v poštev ker morta nalegat v ogledalo dve navadni podložki (je prau nrjen tko da se točno podložka usede noter in ni nič placa vmes.) drugače ne sede noter. No sej bom jutr sprobu če je lepilo opravu svoje delo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačak mi tem maticam pravimo Avionske matice.Ervin,mogoče bi pa eno podložko ki nalega zamenjal z eno vzmetno!Drugače pa lepilo dela na KTM, preverjeno,tako da mislim da bo tudi tebi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač ker sem imel pri vsakem motorju do sedaj težave z ogledali da ko sem ga razpru in nato zapru da se je vijak odvil in ogledalo postalo mlahavo in nimam ponovne želje pred vsako vožnjo vijaka zategovati sem se odločil in vijak namazal z rdečim loctite (modra tekočina) v upanju da se vijak ne bo zopet odvijal.

Ali sem ravnal pravilno ali obstaja kakšna druga rešitev? 

Pri meni deluje ok tudi Kemiskol od Kemisa :yes:.

http://ss1.spletnik.si/4_4/000/000/28a/e03/kemisKOL-varovala-1.png

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto sm sprobu in se ni izslo z lepilom. je popustil po parih odpiranj/zapiranj ogledala. Sm pa potem resu zadevo z gumjastimi podlozkami in zaenkrat deluje kot treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto sm sprobu in se ni izslo z lepilom. je popustil po parih odpiranj/zapiranj ogledala. Sm pa potem resu zadevo z gumjastimi podlozkami in zaenkrat deluje kot treba.

Ajaaa nisem čisto razumel tvoje zadeve...

Ti večkrat premikaš ogledala. Jaz sem mislil da vijak zalepiš in fiksiraš ogledalo da se ne zmika.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajaaa nisem čisto razumel tvoje zadeve...

Ti večkrat premikaš ogledala. Jaz sem mislil da vijak zalepiš in fiksiraš ogledalo da se ne zmika.

LP

Jp. Ma vedno so tiste matice zagrable vijak in ga vrtele vsakič ko sm ogledalo premaknu. Te gumjaste dihtunge pa lepo drsijo in je vijak pri miru. 

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačak mi tem maticam pravimo Avionske matice.Ervin,mogoče bi pa eno podložko ki nalega zamenjal z eno vzmetno!Drugače pa lepilo dela na KTM, preverjeno,tako da mislim da bo tudi tebi :OK:

Te bom mal popravil,tem maticam se reče po slovensko SAMOVAROVALNE ali po Nemško selbstgeziherte !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je zahebana menjava auspuha? Na skuterju.
Namreč danes sem se spravil menjat valjčke, pa je variomat še odprt in bi zraven menjal še auspuh.

Če je dosti podobno temu? http://www.youtube.com/watch?v=2j8JVcAYaMk

Popravljeno . Popravil Urke Zakelinho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak skuter ima drugace, tako da na splosno ne mores govorit ce je zajebana menjava. Na Kymcotu sta samo dva šraufa in je cist lahko za odsraufat, za Speedfighta ne vem. Ce mas kaksno sliko od kje mas auspuh speljan pa to, ti mogoce lahko kej vec napisem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej a ne vidiš vijakov? tam na uni ploščici ki drži lonc vidim enega mogoče je malo nižje še en  in 2 sta na bloku kjer pobere izpušne pline iz mootrja.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja o bed sem neumen ... tisti velik lonec moram gor pustit ane :D ojoj, what was I thinking ...

Ampak po tehle slikah vidim kako grdo je ohranjen za 10 let starega skuterja ... joj

PS : Sej sm že malce googlal, ampak kakšne valjčke naj dam za LeoVince ZX? Če ne drugega, bom dal 6.5g.

PS2 : Kako lahko spucam auspuh?

Popravljeno . Popravil Urke Zakelinho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja o bed sem neumen ... tisti velik lonec moram gor pustit ane :D ojoj, what was I thinking ...

Ampak po tehle slikah vidim kako grdo je ohranjen za 10 let starega skuterja ... joj

PS : Sej sm že malce googlal, ampak kakšne valjčke naj dam za LeoVince ZX? Če ne drugega, bom dal 6.5g.

PS2 : Kako lahko spucam auspuh?

 

'a' srauf moras odsraufat, pa pri 'b' mas verjetno se dva sraufa, ampak se mi zdi, da bos zelo tezko zraven prisel.

Najbolje, da odpres prtljaznik pod zicem in das tisto plastiko ven, pa bos verjetno lazje prisel do obeh 'b' sraufov.

 

http://hgfv.jpg

Popravljeno . Popravil Fiat Barchetta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj ko si mi stvari razložil, sem šel v garažo štimat :) In uspelo mi je :D Zamenjal auspuh za ZX, notri dal 6.5 ali 6.7g valjčke in stvarca ŠIBA! Lepe pospeške ima, odličen zvok! Ponosen sem :P
To je bil moj prvi resnejši poseg v skuter ali avto ipd. 

img20140115195723.jpg
Mogu ceu zic dat dol za menjavo auspuha ... pa še takrat sem komi odvil. Dobro da imam micene rokice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj ko si mi stvari razložil, sem šel v garažo štimat :) In uspelo mi je :D Zamenjal auspuh za ZX, notri dal 6.5 ali 6.7g valjčke in stvarca ŠIBA! Lepe pospeške ima, odličen zvok! Ponosen sem :P

To je bil moj prvi resnejši poseg v skuter ali avto ipd. 

img20140115195723.jpg

Mogu ceu zic dat dol za menjavo auspuha ... pa še takrat sem komi odvil. Dobro da imam micene rokice.

 

Razložila*  :grim

 

No, me veseli, da sem dosti nazorno povedala:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojoj, treba bo resno gledat pod profil kdo je fant in kdo dekle :)

Imam pa še eno vprašanje : Ta vijak na sliki ... malce je že slab, tist obroček za pritrditev ne prime več dobro in je možnost da bo padlo dol ... kje bi to dobil, koliko bi stalo, lahko doma to naredim? Da ni to slučajno glavna gred ...

motaza2img0430.jpg

Popravljeno . Popravil Urke Zakelinho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojoj, treba bo resno gledat pod profil kdo je fant in kdo dekle :)

Imam pa še eno vprašanje : Ta vijak na sliki ... malce je že slab, tist obroček za pritrditev ne prime več dobro in je možnost da bo padlo dol ... kje bi to dobil, koliko bi stalo, lahko doma to naredim? Da ni to slučajno glavna gred ...

motaza2img0430.jpg

Ta navoj je na glavni gredi. Prvo preveri navoj na matici, da ni tisti obrabljen, preden se spuščaš v menjavo gredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to k matica je ok, ta navoj je pa ze v kurcu. Ampak menjava gredi ... zdejle ko grem na nov motor ... 100€ ... ne splaca se.

A se bi dalo matico got zalepit? Samo potem se je ne bi dalo vec dol dati, kajne? Ce bi uporabil neko lepilo z visoko vezivnostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si 100% da tut če daš novo matico ne bo bolše? Jst bi poskusu z novo matico ker če je navoj znucan je matica tut vrjetno malo (in če ti za amtico ostane še kaj navoja poskusi dodat še eno). Ne vem kakšne sile prenaša ta vijak bočno obstajao dvokomponentna lepila s katerim lepijo avte praktično skipaj pa tudi niso poceni. (lahko malo pobrskaš po kakšnem  bauhausu če majo samo bo tuba primernega lepila spet tam 30-40€ in nikoli več ne boš moral odvit matice.

 

ČE bočne sile niso pretirane lahko urežeš eno dimenzijo ožji navoj in daš 2 matici (če gresta).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!