Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Matica ima še lepe linije, vijak od gredi pa že bolj slabo prime. Zdrajsane linije ima in slab oprijem. Zjutraj sem kupil neko lepilo za kovine, ki je proti tresenju in ima baje dobro vezivnost. Prav za vijake in matice naj bi bil. Odštel sem slabih 10€, bom vidu kako se bo kaj odneslo. Zdaj bom pustil kakšno uro, dve pri miru.

Placa pa ni za dve matici. Komaj je dovolj za to matico, razen če bi dve polovični matici? Ampak ali bi to sploh koristilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeri ti ostane možnost, da matico zategneš in privariš. Samo naslednjič boš mogu menjat celo gred. Kolega je imel na Gileri podoben problem in sva na koncu kr privarila matico. Tako jo je vozil 1 let in prodal, s tem da so navoji bili tok uničeni, da sploh nisi mogu zategnit na predpisan moment.

Pa ta metoda z dvemi maticami ne vem če bo šla, ker običajno so to neki čudni navoji, lahko pa da se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ponavadi imajo take zadeve nek fini navoj, učasih colski, kakšen pa je fi osi, kaj če bi urezal metrični navoj in dal samozatezno matico al pa kaj pdobnega, samo potem zgubi par milimetrov debeline, ne vem koliko je os predimenzjonirana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje če se ureže navoj ni problema, sam kakšno podložko bi blo treba dati, ker itak tok pa spet ne pritiska na vijak, da bi potrgalo navoje. Edino zoprno je vrezat navoj, ker si omejen s prostorom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matica ima še lepe linije, vijak od gredi pa že bolj slabo prime. Zdrajsane linije ima in slab oprijem. Zjutraj sem kupil neko lepilo za kovine, ki je proti tresenju in ima baje dobro vezivnost. Prav za vijake in matice naj bi bil. Odštel sem slabih 10€, bom vidu kako se bo kaj odneslo. Zdaj bom pustil kakšno uro, dve pri miru.

Placa pa ni za dve matici. Komaj je dovolj za to matico, razen če bi dve polovični matici? Ampak ali bi to sploh koristilo?

To se da popravit samo se obrni na dobrega mahanika ! Navoj, če je zdaj npr.10X1,5 mm se popili z pilo za navoje na 9X1,5 in daš zdrejat tako matico z navojem 9X1,5 mm sploh ni nujno, da se za toliko popili lahko npr, popiliš samo na 9,5X1,5 mm in korak ostane enak matica pa je malo manjša in tako popravljeno je za vedno! Nikakor pa ne uporabljaj kako lepilo ali celo švasat saj vse skipaj dokraja uničiš !

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ali se ne bo potem tisto "kolo" z zobniki znotraj variomata grdo premikalo po tem vijaku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry za double post. Zdej sem dal nek zelo tanek bel trak okoli matice in sem sprobal motor in 1km je dobro opravil. Sem ga potisnil tudi na večje obrate. Upam da ni samo začasno tole. 

Me pa zanima ali se bi dalo kako utišat tega LeoVince ZX? Ker zvok je ubijalski, ampak zelo glasen. Zdejle sem se bal da bom cele Jarše prebudil ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha, treba se je znajdt :D hec

To pa ne vem če se bi spravil delat. Oziroma to bom že nekako poštimal, zvok me zdej skrbi... ne vem zakaj sem šel sploh menjat ... no ja, zdej razen na začetku ko rabi ene 5sec postopnega gasa da spelje, lepo zelo potem teče. Zadovoljen.
Silencerji pa tudi vidim da so kar po 50€+ na netu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj un pokrou drži gor kakšn posebn zatič al samo matica? ki jst sm mislu kr na roke 

svedri%20navojni%20ns-32.jpg

pa če gre gor m12 al pa m10 je pomje dost močno pa še matice boš meu zmiri na voljo

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"pokrov" oziroma zobnike drži matica skupaj. In če matica popusti, potem gre skuter v prazno ko dam gas. Zato more to na hard držat.

ummm, kaj je to za ena naprava (m10/12)? haha :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, uzemi šubler, po slovensko kljunasto merilo (slika spodaj) če ga še nimaš ga kupi stane manj kot 10€ in ti bo večkrat v življenju prišel prav.

0000126140.jpg

lahko tut z metrom poskusiš mal na uč zmirt kolk je debela osovina in M10 pomeni da je debelina vijaka ali navojne palice 10mm, to so navoji po DIN standardu. (navadni vijaki in matice ki jih kupiš u merkurju)

Osovine, cevi, tudi osi na kolesih imajo colske navoje, to je druga stvar dam je pa merilo kolko je dolg korak....(o tem ti bo kdo drug bolše povedau jst nimam ne stružnice in nimam nobenga kolega strugarja) poskušam zmiri use rešit po DIN standardu.

 

ps: v Sloveniji smo uglaunem poznali dva standarda JUS in DIN (jus je jugoslovanski standard), za večino strojnih stvari po europi se na koncu uporabljajo DIN standardi, to so standardi ki so pomagali da je nemčija postala industrijska velesile med svetovnima vojnama, ker so pogruntali da za masovno proizvodnjo rabjo standarde da bo šrauf narjen u mingnu pasau na matico narjeno v nirbergu, in ker so bli prvi in uspeši v tem so se njihovi standardi prjeli DIN okrajšava pomeni: Deutsches Institut für Normung

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem!

BMW R80 RT (1986) ob zagonu se motor samo matra, zažene pa ne. Skoraj verjetno napaka na zaganjaču. Akumulator OK, če poizkusim zagnati z odvitimi svečkami motor zaganja, drugače pa samo zelo težko zaganja. Kakšen predlog, ali pa če mogoče kdo pozna kakšnega strokovnjaka za zaganjače.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem!

BMW R80 RT (1986) ob zagonu se motor samo matra, zažene pa ne. Skoraj verjetno napaka na zaganjaču. Akumulator OK, če poizkusim zagnati z odvitimi svečkami motor zaganja, drugače pa samo zelo težko zaganja. Kakšen predlog, ali pa če mogoče kdo pozna kakšnega strokovnjaka za zaganjače.lp

Če mi ga pošlješ po pošti ti ga obnovim imam pa tudi že obnovljenga za več info PM ali GSM imaš ga v avtarju..

Lp Avtoelektrikar   Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če odvijačiš svečke je logično da bo normalno vrtel saj ni kompresije ,vseeno bi prej probal priklopit še kleme na aku in poskusil znova! BMW F650CS ali GS(rotax) nisi vžgal če aku res ni bil v odličnem stanju.Je vrtel s težavo sam vžgal pa ni,se mi zdi da opisuješ podobno težavo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če odvijačiš svečke je logično da bo normalno vrtel saj ni kompresije ,vseeno bi prej probal priklopit še kleme na aku in poskusil znova! BMW F650CS ali GS(rotax) nisi vžgal če aku res ni bil v odličnem stanju.Je vrtel s težavo sam vžgal pa ni,se mi zdi da opisuješ podobno težavo!

Predno ga dokraja uniči je bolje zaganjač pregledat ker, če je Valeo zaganjač se rad odlima magnet na statorju in rotor drsa po magnetu zato vrti prešvioh in vsak poizkus z močnejšim akumulatorje samo UNIČI rotor !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoc, in sicer glede stevca.

Nemorem ga nikakor nastavit (pri 20kmh kaze nekje 28kmh, pri 50 pa vcasih 35 ali pa 55)

Navodil nimam.

Na sliki se vidi meni, obseg je dober, kaj pa pomenijo tiste oznake (35P,...)

Gre se pa za motor

znamke hm derapage

post-37900-0-80175800-1390571073_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

 

Ko nalahko privijem gas ročko, mi pri 1500 obratih nekaj klikne (slišati je približno tako, kot bi se preklopil kak rele). To se zgodi ob dodajanju gasa ko je motor v leru in na štendru, kakor tudi pri lahnem speljevanju. Če speljem z večjim dodajanjem gasa tega zvoka ni slišati (lahko da ne poči ali pa ga preglasi mašina, ne vem). Ali je to normalno ali ne in pa kaj bi lahko bil razlog? Gre pa za Hondo VFR 800A 2007 letnik.

 

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uprašanje je zagonski tok? sicer tehnologija novega gel akumulatorja je boljša od tistih ki si bili leta 92.. preveri specifikacije. lahko ti ga tudi preveč agresivno polni.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!