Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Se razumeva ja. Itak moram pa vse razdret ker je dostop za zelo otroske roke. Kdo bi lahko bil porabnik energije med akujem in zarnico? Zice zgledajo okej. Prav tako kontakti tam kjer je zarnica. Rele?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se razumeva ja. Itak moram pa vse razdret ker je dostop za zelo otroske roke. Kdo bi lahko bil porabnik energije med akujem in zarnico? Zice zgledajo okej. Prav tako kontakti tam kjer je zarnica. Rele?

Nisem bral cele štrorje.Pomeri napetost med + - na žarnici,nato prestavi neg.sondo voltmetra na eno dobro maso.Ne sme bit razlike,če je imaš slabo maso

Drigače pa poskusi kratkostičit kontakta na releju ki grestra na baterijo in  na luč.Ne sme bit razlike,če je menjaj rele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se razumeva ja. Itak moram pa vse razdret ker je dostop za zelo otroske roke. Kdo bi lahko bil porabnik energije med akujem in zarnico? Zice zgledajo okej. Prav tako kontakti tam kjer je zarnica. Rele?

ne vem če ima tovarniška inštalacija luči prek relejev vezane....rele ni porabnik energije, ampak samo električno krmiljeno stikalo...kontakte malo z wdjem nasprajaj pa stisni sponke oz. malenkost zamakni pine v konektorju, da bo večja površina nalegala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se razumeva ja. Itak moram pa vse razdret ker je dostop za zelo otroske roke. Kdo bi lahko bil porabnik energije med akujem in zarnico? Zice zgledajo okej. Prav tako kontakti tam kjer je zarnica. Rele?

http://www.elefantman.com/lighting.htm - očitno so 'medle' luči kar znan pojav pri Slončku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dal prijatelju ki je mehanik za namestit nove zavorne ploščice.

Ko sem se peljal domov, se je slišal "rezek" zvok (pri višji hitrosti od 30km/h) kot da zavorne ploščice brusijo čisto na rahlo po disku, to se dogaja ko se peljem in ko zaviram,

Ter tudi na otip se čuti da je en disk toplješi kot drugi.
On mi zdaj zatrjuje da je to normalno ter da bo čez čas vredu.
Malce dvomim da je temu tako...
Zavorne ploščice so Carbone Lorraine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bo v redu,samo da se uležejo po starih diskih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dal prijatelju ki je mehanik za namestit nove zavorne ploščice.

Ko sem se peljal domov, se je slišal "rezek" zvok (pri višji hitrosti od 30km/h) kot da zavorne ploščice brusijo čisto na rahlo po disku, to se dogaja ko se peljem in ko zaviram,

Ter tudi na otip se čuti da je en disk toplješi kot drugi.

On mi zdaj zatrjuje da je to normalno ter da bo čez čas vredu.

Malce dvomim da je temu tako...

Zavorne ploščice so Carbone Lorraine.

Ponavadi je ta zvok odvisen od vrste, kvalitete, trdote ... ploščic. Malo boljše rabijo malo več časa da se uležejo, mehkejše se pa takoj ulešejo, pa tud hitrej znucajo. Verjetno pa bo vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dal prijatelju ki je mehanik za namestit nove zavorne ploščice.

Ko sem se peljal domov, se je slišal "rezek" zvok (pri višji hitrosti od 30km/h) kot da zavorne ploščice brusijo čisto na rahlo po disku, to se dogaja ko se peljem in ko zaviram,

Ter tudi na otip se čuti da je en disk toplješi kot drugi.

On mi zdaj zatrjuje da je to normalno ter da bo čez čas vredu.

Malce dvomim da je temu tako...

Zavorne ploščice so Carbone Lorraine.

Če se en disk bolj greje kot drugi je to znak,da v kleščah blokira batek! Vzemi ploščico najprej eno in nato še drugo ven malo prepumpaj (razgibaj) vse batke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi je ta zvok odvisen od vrste, kvalitete, trdote ... ploščic. Malo boljše rabijo malo več časa da se uležejo, mehkejše se pa takoj ulešejo, pa tud hitrej znucajo. Verjetno pa bo vse OK.

boljše so mehkejše in ne obratno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če bo imel kdo v kratkem kako stvar za pocinkat?? ni nujno da je stvar povezana z motorji gre se namreč za to da je cena na kilogram. Tako da iščem še koga ki bi se pridružil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to ga bom itak dal sam vseeno iščem še koga da bo večja teža ;)

Kaj ti bo večja teža, če je cena na kilogram?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kg kot je nižja je cena za kilogram 

Dej vprašaj še v Metro v Sežano. Oni vozijo nekam v italijo, pa da ti še tvoje zraven dajo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki zanima in sicer na mojem Zju je hladilne tekočine glih med min in max tako da bi jo rad malo dotočiv (je pa modre barve) pa me zanima kakšno hladilno tekočino vi točite? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je res samo malo lahko daš deci destilirane vode. (če je v sistemu več kot liter hladilne ne bo drastično spremenilo lastnosti če dodaš npr 5% vode več)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tekočine v ekspanzijski posodi  med min in max je nimaš kaj točit, ker jo je ravno prav!

tam tam je :) mau bom vsenu dotoču :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp ali komu doma leži repair manual za Hondo CB 750 F 78-82.

PoGooglaj mal-mora bit nekje na netu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja fazerka je spredaj, zahvaljujoc srni, odsla v komade. Zanima me, sta FZ6S in FZ6N kompatibilni spredaj? Da bi jo spremenil v naked varianto... Mogoce veste kje bi se dalo dobiti rabljeno prednjo luc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!