Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Moja fazerka je spredaj, zahvaljujoc srni, odsla v komade. Zanima me, sta FZ6S in FZ6N kompatibilni spredaj? Da bi jo spremenil v naked varianto... Mogoce veste kje bi se dalo dobiti rabljeno prednjo luc?

Kaj takega?

 

ps, hitro okrevanje!

post-7865-0-06336600-1408298152.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja fazerka je spredaj, zahvaljujoc srni, odsla v komade. Zanima me, sta FZ6S in FZ6N kompatibilni spredaj? Da bi jo spremenil v naked varianto... Mogoce veste kje bi se dalo dobiti rabljeno prednjo luc?

Vozim brez db kilerja in me je policaj vprasal zakaj ga nimam noter.

Odgovor tici predvsem v varnosti. Ko se pripeljem za avto, me slisijo v kabino (testirano) in me ne spregledajo. Varnost pred srnami, saj ogromno dobrih okoliskih cest lezi na predelu, kjer je ogromno divjadi in morem rect da dosedaj se nobena srna ni priletela na cesto.(Sprednji levi zracnik na mojem golfu mi je razbil zajec, skoraj povozil petelina, divjacinskega golaza pa se (zaenkrat) nisem povozil. (Naj ostane tako.)

Moras samo povedati tehtne razloge zakaj si tako naredil, pa bo vse vredu, ce je vsaj kulckej cloveka v policaju.

Ce pa zacnes s tem da je zvok lepsi sta pa takoj koncala.

No ocitno si naletel na gluho divjad ali pa le glasni izpuhi ne pripomorejo k vecji varnosti

Na takle nacin ja :) Samo bi potreboval komplet kit (nosilci, luc, itd...)

Ebay ma kj?

Drugace ce se bi pa odlocu da neb dal orginalne luci gor, mas malo morje teh izdelkov ampak le najd takega ki bi se ga dalo homologirat ali da je dokaj podobna orginalu in da ima tiste potrebne oznake na steklu

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem opazil, da mi je crknila sprednja luč in ko sem jo hotel zamenjat, je sledilo tole presenečenje... :eek: :eek: :wallbash: Žarnica ni nič posebnega, 12V 55W

Ima kdo idejo kako bi tole najlažje saniral? V nasprotnem primeru bom kupil novo napeljavo za sprednjo luč, vendar me skrbi da se bo ponovno stopila.

post-44186-0-90309600-1408300909_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil igor0203
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem opazil, da mi je crknila sprednja luč in ko sem jo hotel zamenjat, je sledilo tole presenečenje... :eek: :eek: :wallbash: Žarnica ni nič posebnega, 12V 55W

Ima kdo idejo kako bi tole najlažje saniral? V nasprotnem primeru bom kupil novo napeljavo za sprednjo luč, vendar me skrbi da se bo ponovno stopila.

to se mi je enkrat zgodilo na moriniju. zamenjal in je blo pol u redu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče glih ne pašem z vprašanjem sem, vseeno pls, pomoč.

 

Zadnjič mi je utrgan šponar razbil strešico nad verigo (plastika na dva šraufa). Dobro 1/3 plastike je dobesedno odnesl. A mogoče veste, kje naj to nabavim?

(bajk= kawasaki ZR7, l. 2001)

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ne rabiš cele napeljave, kupi samo konektor za H7 žarnico in ga pricini na žice

 

U tega se sploh nisem spomnil... hvala! Sem že našel keramične

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem opazil, da mi je crknila sprednja luč in ko sem jo hotel zamenjat, je sledilo tole presenečenje... :eek: :eek: :wallbash: Žarnica ni nič posebnega, 12V 55W

Ima kdo idejo kako bi tole najlažje saniral? V nasprotnem primeru bom kupil novo napeljavo za sprednjo luč, vendar me skrbi da se bo ponovno stopila.

Konektor za H-7 kot tud za H-4 žarnico dobiš "komplet" z ca 20cm kabla in samo zlotaš + termo bužirka.Vidim da si iz Lj to boš dobil v Šiški pri avtoelektrikarju Kogovšek ali pa v trgovini Voza Litijska cesta 12a Lj ! Tel 01/2822 048

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je taka pumpa ok za bremze prezračevat? Ima kdo kakšno drugo priporočilo?

 

$_57.JPG

Bo menda kar vredu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je taka pumpa ok za bremze prezračevat? Ima kdo kakšno drugo priporočilo?

 

NE bremz prezračt.....    :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo :)

 

na motorju (honda varadero 125) želim menjati sprednji žarnici, ker sta biiistveno prešvoh.  Razmišljal sem, da bi dal notri bele/plave žarnice, vendar ne vem če so dovoljene oz. če jih je potrebno homoligirati. Tako, da prosim,  če me kdo razjasni glede tega :)

In pa kakšni predlogi bi bili dobrodošli :D

 

Trenutno pa so vgrajene 25W s1 žarnice (http://tinyurl.com/kuq9g8t), če koga zanima...

Popravljeno . Popravil Ruffy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Belo plave (bela svetloba) lahko daš, ampak je svetilnost slabša ponoči kot pri navadnih žarnicah (rumena svetloba) Kakšne žarnice imaš ti (H4 ali h7) nebi vedel samo ponavadi so vgrajene žarnice 55w.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo :)

na motorju (honda varadero 125) želim menjati sprednji žarnici, ker sta biiistveno prešvoh. Razmišljal sem, da bi dal notri bele/plave žarnice, vendar ne vem če so dovoljene oz. če jih je potrebno homoligirati. Tako, da prosim, če me kdo razjasni glede tega :)

In pa kakšni predlogi bi bili dobrodošli :D

Trenutno pa so vgrajene 25W s1 žarnice (http://tinyurl.com/kuq9g8t), če koga zanima...

Tako zarnco mas za luc kokr si dal link?

Kwaaaa Buahahahahaahhaha. Prvic vidm kj tazga

Sm preveru in ma res take not. Nej bi ble pa 35w. Tle ti pa ne znam nc povedat kaj bi lohka dal not

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja, jaz sem tudi gledal na internetu, da bi naj bile 35W, ampak na žarnici piše 25W...Pa sej to niti ni tako važno, ker gredo v vsakem primeru močnejše noter.

 

Kje bi se pa dalo takšne žarnice dobiti, ki so na tvoji sliki (če morda veš) ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm. Nimam pojma ker jih nisem nikol isku. Morda v kaksni avto stacuni najprej poglej, drugace ma pa ebay tega na pretek

Kok ti pa ponoc ta 25w halogenka sploh razsvet cesto?

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha dobro, bom zgooglal malo :)

 

Ma sveti mi za en k****. Že nekajkrat se je zgodilo, da me voznik, ki se je priključeval na glavno cesto, ni videl oz. prepozno videl in mi odvzel prednost... Tako, da to je eden od razlogov zakaj bi rad dal počnejši žarnici noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri močnejših žarnicah bodi pazljiv ker lahko preobremeniš alternator, ali poškodiješ odsevno plast na lučeh. 55W žarnice se zelo grejejo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri močnejših žarnicah bodi pazljiv ker lahko preobremeniš alternator, ali poškodiješ odsevno plast na lučeh. 55W žarnice se zelo grejejo.

Če montiraš žarnico +20 W to je ca 1,8A sigurno ni nikakršen problem za alternator edino parabola bi lahko s časoma izgubila na odsevnosti .

Za alternator je problem, ko na čoperjih npr. montirajo po dve 55W dodatne luči to je 110 W  ali ca 9A .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno malo butasto vprasanje... zobnik mi je vrjetno zamaknalo (2. prestava) in poka ko se peljes. (brez obremenitve na stojalu laufa bp). Pr nesreci je komplet motor dobil udarec in danes na testni voznji ko sem vilce preverjal ni nic pokalo. je mozno da je sel zobnik nazaj v svoje lezisce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!