Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Hi. Je tole ta vijak(4)?

 

Cena bo kakšnih 5€

Ne, ta kompleten nosilec je spredaj in zadaj pritrjen na motor z dvema vijakoma, sprednji M8X110mm mi je počil, ko sem se vozil po Romuniji, zadnji je nekoliko daljši. Sem že naročil pri Selmarju, vijak dobim v 3 dneh cena ~3€ Hvala vam za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ce je use prav speljano te nima kaj skrbet..edino ta slauf za zalivanje menjaj,ni odporen na temp pa na olja in otrdi pol pa je rezultat da ti oljni hlapi sikajo ven in mastijo motor..Kupi kako silikonsko cev pa bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ce je use prav speljano te nima kaj skrbet..edino ta slauf za zalivanje menjaj,ni odporen na temp pa na olja in otrdi pol pa je rezultat da ti oljni hlapi sikajo ven in mastijo motor..Kupi kako silikonsko cev pa bo...

sej ne da hlapi hodijo enako ven al je mehek šlauf al pa trd. Pa komot pustiš ta šlauf mam jaz podobnega na vseh motorjih in na nobenemu ni otrdel .pa tudi če bi ti slučajno otrdel nima veze. Drugače pa poglej v manualu kako bi moglo bit to speljano v originalu in naredi enako ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tak slauf,skor povsod kjer sem ga rabu,otrdel vsaj na spoju itd,pol pa ni vec tesnilo...lahko istega pusti samo je grd :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo bi mel eno vprasanje glede honde cbr 1000rr in sicer me zanima (letnik je 2007) ce pase hladilnik vode tudi od kakega drugega modela oz ce pase od kakega 05 06 letnika? hvala

 Odgovor je ,kataloske so razlicne,v praksi pa nevejo ce pase brez manjsih predelav...(as domzale) lih tolko da javim ce bo mel se kdo kako tako situacijo...lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav

 

zanima me ali je kakšna varianta tesnilne mase, ki bi zdržala temperature na izpušnih krivinah? na voljo so sicer paste za tesnenje izpušnih sistemov, ampak ne vem če bo vzdržalo na začetku kolektorja..

 

gre za to, da je eni cevi od vibracij malo zajedlo rob, in malenkost piha mimo (akrapovičeve krivine, kjer se cevi samo vtaknejo skupaj in bi moglo tesnit). ima kdo kakšno drugo varianto?

 

hvala, LP

 

 

post-20836-0-41102100-1409833054_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere tesnilne paste za izpušne sisteme zdržijo več kot 800°C. Pomoje s takšno maso ne bi smelo biti nobenega problema, tudi če je čisto pri cilindru..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav

 

zanima me ali je kakšna varianta tesnilne mase, ki bi zdržala temperature na izpušnih krivinah? na voljo so sicer paste za tesnenje izpušnih sistemov, ampak ne vem če bo vzdržalo na začetku kolektorja..

 

gre za to, da je eni cevi od vibracij malo zajedlo rob, in malenkost piha mimo (akrapovičeve krivine, kjer se cevi samo vtaknejo skupaj in bi moglo tesnit). ima kdo kakšno drugo varianto?

 

hvala, LP

Mogoče steklena voda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav

 

zanima me ali je kakšna varianta tesnilne mase, ki bi zdržala temperature na izpušnih krivinah? na voljo so sicer paste za tesnenje izpušnih sistemov, ampak ne vem če bo vzdržalo na začetku kolektorja..

 

gre za to, da je eni cevi od vibracij malo zajedlo rob, in malenkost piha mimo (akrapovičeve krivine, kjer se cevi samo vtaknejo skupaj in bi moglo tesnit). ima kdo kakšno drugo varianto?

 

hvala, LP

Poizkusi to, z ostalimi izdelki (PU lepilne mase) sem izredno zadovoljen  :worship:

http://www.at-team.si/p-2663-exhaust-assembly-paste-pasta-za-tesnjenje-izpusnih-sistemov-150-g.aspx

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav

 

zanima me ali je kakšna varianta tesnilne mase, ki bi zdržala temperature na izpušnih krivinah? na voljo so sicer paste za tesnenje izpušnih sistemov, ampak ne vem če bo vzdržalo na začetku kolektorja..

 

gre za to, da je eni cevi od vibracij malo zajedlo rob, in malenkost piha mimo (akrapovičeve krivine, kjer se cevi samo vtaknejo skupaj in bi moglo tesnit). ima kdo kakšno drugo varianto?

 

hvala, LP

Jaz bi šel s to eno cevjo in flanšno direkt k Akrapoviču in bi ti to sigurno poštimal po vsej verjetnost celo zamenjali !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi šel s to eno cevjo in flanšno direkt k Akrapoviču in bi ti to sigurno poštimal po vsej verjetnost celo zamenjali !

 

to bi bila najbolj ziher varianta ja, vendar bolj rezervna, saj kaj več kot nakup nove cevi, verjetno ne bi uspel izborit, ker je že rabljen avspuh... v bistvu bi najprej probal s čim zattesnit če bi držalo, no pozabil sem omenit, pušča res minimalno, ravno toliko da se z roko čuti, ko se krivine segrejejo pa skorajda nič.

Bremzer kaj meniš..?

drugač pa hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dobil kapice za svečke , svečke in kabla vse zamenjal motor ima v prostem teku mirnejši tek in zelo lepo prede tudi ko dodam gas je še vredu ko se pa peljem in ga hočem dati na obrate pa stroj ne potegne in več kot 100 km/h ne doseže. Gre se pa za hondo cb 750 f rc04 let. 1982. So morda krivi frgazerji?


Zračni filter je tudi nov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem probal od walkerja jointing pasto za avspuhe na husqvarni,res da je na zacetku drzala ,ko pa sem motor malo navleku na obrate recimo 10 min se je pasta posusila in razpokala posledicno odpadla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dobil kapice za svečke , svečke in kabla vse zamenjal motor ima v prostem teku mirnejši tek in zelo lepo prede tudi ko dodam gas je še vredu ko se pa peljem in ga hočem dati na obrate pa stroj ne potegne in več kot 100 km/h ne doseže. Gre se pa za hondo cb 750 f rc04 let. 1982. So morda krivi frgazerji?

Zračni filter je tudi nov

Preveri gumi mebrane v fergazerjih !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bi bila najbolj ziher varianta ja, vendar bolj rezervna, saj kaj več kot nakup nove cevi, verjetno ne bi uspel izborit, ker je že rabljen avspuh... v bistvu bi najprej probal s čim zattesnit če bi držalo, no pozabil sem omenit, pušča res minimalno, ravno toliko da se z roko čuti, ko se krivine segrejejo pa skorajda nič.

Bremzer kaj meniš..?

drugač pa hvala za odgovore :)

Glej kar koli boš pacal po auspuhu se bo poznalo in nebo držalo, resno jaz mislim,da bi ti to pri Akrapoviču zamenjali pod garancijo saj to ne sme popustit razen,če je bilo kdaj udarjeno potem pozabi na garancijo ! Sicer pa kot pravijo beseda ni konj jaz bi vprašal mogoče kar po telefonu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dobil kapice za svečke , svečke in kabla vse zamenjal motor ima v prostem teku mirnejši tek in zelo lepo prede tudi ko dodam gas je še vredu ko se pa peljem in ga hočem dati na obrate pa stroj ne potegne in več kot 100 km/h ne doseže. Gre se pa za hondo cb 750 f rc04 let. 1982. So morda krivi frgazerji?

Zračni filter je tudi nov

http://www.cb750c.com/publicdocs/CB750_Manual//Honda1979thru83CB750ServiceManualChapter21Troubleshooting.pdf Upam, da ti tole kaj pomaga. Lepo počasa po vrsti... jaz bi najprej izločil stvari, ki so enostavne in ki bi jih lahko brez težav opravil sam. Za začetek bi recimo preveril pipco za gorivo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dobil kapice za svečke , svečke in kabla vse zamenjal motor ima v prostem teku mirnejši tek in zelo lepo prede tudi ko dodam gas je še vredu ko se pa peljem in ga hočem dati na obrate pa stroj ne potegne in več kot 100 km/h ne doseže. Gre se pa za hondo cb 750 f rc04 let. 1982. So morda krivi frgazerji?

Zračni filter je tudi nov

Bo verjetno nekaj z bencinom ja. Preglej pipico, odušek tanka (da se ne dela vakuum v tanku) morebitne filtre goriva ter uplinjače. Sploh če je motor nekaj časa stal se jih splača dobro očistit in nastavit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje bi dobil ušesne hidravlične priključke. Podaljšat moramo zavorne cevi in ni problem dobit samo cev, tehnologijo za stiskanje hidravlike in zavornih fitingov pa imamo tudi na voljo.

 

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js vem za 3 trgovine,in sicer (obala) hidravlika brzan (lj) prit hidravlika,in se ena v mb se pa ne spomnem tocno imena,kaj pa recimo ebay?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!