Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Če bi danes naročil v Ameriki me pride z dostavo in carino 700€, s tem da so notri tudi svečke in oba filtra.

Cena enega ventila bi prišla približno 15€ (carina, dostava).

 

  Order Review & Payment

Product Information Quantity Unit Price Line Total 

Yamaha - VALVE, INTAKE 
Item: 2D1-12111-00-00

4 $13.59 $54.36   

Yamaha - VALVE, INTAKE 2 
Item: 2D1-12112-00-00

8 $13.59 $108.72   

Yamaha - GASKET, CYLINDER HEAD 1 
Item: 2D1-11181-00-00

1 $52.79 $52.79   

Yamaha - GASKET, HEAD COVER 1 
Item: 5VY-11193-10-00

1 $30.39 $30.39   

Yamaha - PAD, ADJUSTING 2 (1.60) | UR 
Item: 1HX-12168-K1-00

20 $8.79 $175.80   

Yamaha - CR9EK NGK SPLUG 10 
Item: CR9-EK000-00-00

4 $7.59 $30.36   

Yamaha - ELEMENT ASSY, OIL CLEANER 
Item: 5GH-13440-20-00

1 $9.99 $9.99   

Yamaha - ELEMENT, AIR CLEANER 
Item: 2D1-14451-00-00

1 $26.39 $26.39  
Order Details

The final total for your order is displayed for your reference to the right. You may update your shipping and order details at any time on this page.

Subtotal: $488.80
Tax: $0.00
Shipping: $281.40

Order Total: $770.20

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 
V Evropi za enake dele:
 
Subtotal € 963.69
Shipping: € 12.50
  Total exc. vat: € 976.19
  VAT for EU VAT (21%): € 205.00
  Total incl. vat: € 1181.19
 
Verjetno pa je res bolj malo verjetno, da so cene v Ameriki prave.
 
Ma se tolažim, en zdrs bi me ziher več koštal... in pomlad je še daleč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah pri mehanikih nikoli ne veš koliko so bili natančni... in pri ventilih se šlamparija pokaže precej pozno.

Če pa delaš sam, vsaj veš pri čem si in če kaj zaj... je pa ena izkušnja več. :blush:

 

En primer mehanika na servisu prestižnih in oh in sploh motociklov. V garanciji na 10k km je puščalo tesnilo pokrova ventilov in tesnilo glave. Zamenjal je le tesnilo pokrova, glavo pa zategnil. Za lon je pa pregledal ventile in rekel, da so OK in jih potem na 20k km ni treba preveriti,ampak na 30k km.

Kot prvo se glave ne zateguje, kot drugo pa ni res glede kontrole ventilov. Jaz mu sploh ne bi verjel, da jih je kaj pogledal. In za povrh je za kontrolo računalnika vzel 20€ v žep.

Nisem misli, da ti jih mehanik nastavi ampak da z njim izmenjaš ploščice. Ti daš njemu svoje, on pa tebi tiste ki jih rabiš. Vprašaj Primca, jst sem jih pred kakega pol leta izmenjal z Barboričem kar po pošti (++ za moto-barborič pripravljenost pomagat)!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 
V Evropi za enake dele:
 
Subtotal € 963.69
Shipping: € 12.50
  Total exc. vat: € 976.19
  VAT for EU VAT (21%): € 205.00
  Total incl. vat: € 1181.19
 
Verjetno pa je res bolj malo verjetno, da so cene v Ameriki prave.
 
Ma se tolažim, en zdrs bi me ziher več koštal... in pomlad je še daleč

 

Cene tukaj so priblizno 25%nizje kot pri nas,za dele,za mopede,za avtomobile,sam ce ti pa nekaj z rokami nardijo je pa nasa cena x3. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene tukaj so priblizno 25%nizje kot pri nas,za dele,za mopede,za avtomobile,sam ce ti pa nekaj z rokami nardijo je pa nasa cena x3. :grim

A zdej se maš že za Američana"naša cena x3"...... :P  :lol:  ja lepo lepo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 
V Evropi za enake dele:
 
Subtotal € 963.69
Shipping: € 12.50
  Total exc. vat: € 976.19
  VAT for EU VAT (21%): € 205.00
  Total incl. vat: € 1181.19
 
Verjetno pa je res bolj malo verjetno, da so cene v Ameriki prave.
 
Ma se tolažim, en zdrs bi me ziher več koštal... in pomlad je še daleč

 

mau špekuliram, cel agregat te pride med 2-3 jurje, pa vzameš novejši letnik z mal km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve povedat, kje se da najceneje dobit originalne rezervne dele za Yamaho in se jih naroča po kataloških številkah po shemi?

Zanimajo me ploščice za podlagat ventile, verjetno bom pa moral nabavit tudi sesalne ventile in tesnilo glave, ker imam ponesrečen letnik 2006...

 

Zanima me še ali je potrebno menjati tesnilo pokrova ventilov ali pa je dovolj že tesnenje s silikonom?

https://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Yamaha&T=FZ1-S%20FAZER%20%201000&Y=2006&L=YA-FZ-1-N-2&O=VALVE&F=YA-FZ-1-N-2_AD&L2=YA-FZ-1-N-2_AD

 

ploščice za podlagat pa dobiš kje hočeš cca 6€ po kosu .....vzameš koliko rabiš če sploh........in za katere motorje so deli cenejši??

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje dobim ploščice po 6eu?

Rabim 225 in 230 po en kos.

 

 

Serviserji jih imajo ali naročiš preko Ebaya tu je mogoče kak € več ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mau špekuliram, cel agregat te pride med 2-3 jurje, pa vzameš novejši letnik z mal km?

men se zdi, da je gasperix to zadevo pri primcu saniral za cca 800€, lahko da se motim. motom pa more izumt bel smodnik.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno Včeraj, 20:22

DAMI34, on 08 Nov 2014 - 12:05, said:snapback.png

mau špekuliram, cel agregat te pride med 2-3 jurje, pa vzameš novejši letnik z mal km?

men se zdi, da je gasperix to zadevo pri primcu saniral za cca 800€, lahko da se motim. motom pa more izumt bel smodnik..... 

 

 

Pa sej jest mam že mal kilometrov... 46k.

Gasperx ma pa FZS in ga je mal ceneje pršlo.

No, jest sem po tvoje izumil bel smodnik in me bo pršlo 16,04€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem zavorne cevi z fiti, vijaki ..., in sicer takšne, ki jih kompletiraš sam. 

 

prosim za konkretne informacije, kje se le te da nabavit. 

 

Do sedaj sem našel Hel (Anglija), Venhill (zastopstvo v Sloveniji) in Spiegel. Na Ebayu še nisem našel še komplet ponudbe.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so vse že izdelane cevi - kit.

Sestavljam cafe racer-ja.

Zavorne cevi komponente bom stavil sam, saj gre za poljubne dolžine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak ki se ukvarja z izdelavo hidrauličnih cevi, ti naredi, kar hočeš, ni problem, to pa itak tudi sam veš :grim, če pa ne, vpraš kakega lokalnega mehanika, on zagotovo ve :kva2:

Popravljeno . Popravil KLOVN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem zavorne cevi z fiti, vijaki ..., in sicer takšne, ki jih kompletiraš sam. 

 

prosim za konkretne informacije, kje se le te da nabavit. 

 

Do sedaj sem našel Hel (Anglija), Venhill (zastopstvo v Sloveniji) in Spiegel. Na Ebayu še nisem našel še komplet ponudbe.

 

lp

HIDRAVLIKA CEJ TIHOMIR CEJ S.P. - Kromberk N.G. PAH - Proizvodnja hidravličnih komponent d.o.o.  - Sežana

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima,kje razen na e-bayu bi lahko dobil vilice,križ,hladilnik,sprednje kolo blatnik ter sprednjo in stransko levo plastiko za hondo deauville 2005.Zanimajo me novi neoriginalni deli,baje nekje v italiji oz. kjerkoli.

Lepo prosim za info...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po servisnih navodilih se odmična gred zateguje z moment ključem... koliko je to delikatna zadeva, ker moment ključa nimam, oz. imam prevelikega... le za zategovanje glav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem za enega, ki tudi takšne stvari zateguje na roke. Je pa izkušen... in to fejst. Za tiste, ki nismo naravni talenti in samo občasno zategnemo kakšen vijak so pa moment ključi dobra potuha. Če ti rata samo enkrat nekaj pokvarit bo strošek približno takšen kot je cena hobi moment ključa. Ziher ima kakšen tvoj prijatelj kakšnega za posodit. Če ti ne rata najdet, pa ti ga lahko tudi jaz posodim (hobi liga Sealey 1/4).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!