Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

tnx za odgovor, bom prevero dans s kleščami, pa še 1x pregledal kable (čeprav sem jih že) ... sem pa probal uno varjanto, pa ni blo iskre:)

drgač sm pa motor užgal na kleme preko avtomobilskega aku, pa sm pol ugotovil, da ko motor lavfa na ta moj zanič aku, ga polni okoli 14 -brez luči, ko pa prižgem luči pa samo okol 12. Zdj nvm a je to zarad fuč aku al pa je spet crkno rele :glare: ?!? bom probal še z aku od kolega, pa bom isto zmeril, pa poročam ..... upam da ni spet rele crkno, namreč zdej je namontiran večji od yamahe xt 660 ...

Katere luči prižgeš ? Od motorja ? Kako močne pa imaš ? Si jih kaj dodajal ali spreminjal ? Kateri rele ti je že crknil ? od luči ?  Potem je lahko tu vzrok praznenja akumolatorja, ker ti luči vlečejo več toka, kot ti ga generator lahko nudi, in ti potem tok za luči vleče direktno iz accu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups, mislo sem napisat regler ne rele jebote :grrr ! torej menjo sem regler in navitje, luči so tovarniške, nč spremembe, sam smerniki so led ...

 

evo update: sem dal not kolegov aku in motor fila normalno 13,8-14,0 brez luči in tudi ko so vklopljene dolge, smerniki, štop luč in vse ...
torej sklep: po skurjenih 2 akumulatorjih ker jih ni polnilo, so mi zdej tanovega dali fuč, grem po garancijo ... kake so šanse jao :BUA: ...

upam da je res zanič aku ...

TNX!

Popravljeno . Popravil Noiser69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans mi je na KTM začela svetit ABS lučka, oz po zagonu se noče vgasnit in ostane prižgana cel čas. vse varovalke so OK. kakšne izkušnje mate KTM-ovci z ABS - kaj bi lahko bilo narobe in koliko kaj to stane????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans mi je na KTM začela svetit ABS lučka, oz po zagonu se noče vgasnit in ostane prižgana cel čas. vse varovalke so OK. kakšne izkušnje mate KTM-ovci z ABS - kaj bi lahko bilo narobe in koliko kaj to stane????

si mogoče preveril same stike na konektorjih od senzorjev naprej?

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne nisem nič gledal. po pravici povedano tudi ne vem, kje naj gledam...je to vidno, če sledim kablom? 

ponavadi res ...lahko pa je senzor na kolesu crknil ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar je konektorjev na dosegu ni blo videt, da bi kaj blo. sicer pa sm ugotovil, da mam do 10. maja še garancijo, tako da grem ob priliki na servis k Neratu.

 

sicer pa sem opazil po današnji otvoritveni furi še, da je zavorna popolnoma črna, pa še neki je masno po štoflcupost-21418-0-77529700-1428857995_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Rokxy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo...mogoce kdo ve kaj bi bil vzrok tega, da ko zjutraj prizgem hladen motor se izpod pokrova sklopke sliši klikanje (zvok rahlega udarca kovine ob kovino) in tudi če daš roko na pokrov sklopke se čutijo rahle vibracije....ko spustim sklopko zvok preneha...ko pa se motor ogreje pa se ta zvok ne sliši več...gre se za suzuki b-king, ki ima motor enak kot hayabusa k8...ce kdo ve kaj bi to bilo bi prosil za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stolčene lamele sklopke oziroma košara sicer je to normalna obraba max toleranca je napisana v manualu in je treba pokrov sneti in izmeriti ni pa nič narobe tudi če se tako voziš vendar bo vedno bolj šklopotalo.

 

zaradi iste zadeve šklopotajo sklopke pri ducatijih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa en problem.

Dns sm si namontiru takratke kitajske ročke in mi je ful čudn občutek na bremzi. prtisneš milimeter pa že ful močno bremza tako da mislim kot da lukna ni dovolj globoka za tisti štiftek in zato po vsej verjetnosti vedno že z določeno silo bremza.

Je imel še kdo podoben problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom jutri snel pa še enkrat namontiru pa da vidm v čem je problem, drugače pa kr lepo orginal nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da se ti je una pusa v rocki obrnila..Js bom pa prodal motor :glare:

Mel si prou. Nism gledu kako je obrnjena. Zdj je tko k more bit! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zajlo za sklopko pa recimo,da za gas tudi, kje mi naredijo daljšo izvedbo (novo daljšo), kdo ve? Aja pa cca koliko stane to €? 

Fužine, nasproti Olme, pritlična hiša, vhod s strani; 15 eur zajla za sklopko, 10 za gas.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel si prou. Nism gledu kako je obrnjena. Zdj je tko k more bit! :)

:OK:  pa naslednic ko vozis za mano na crnem kalu pejdi kr pred mano ne pa da delam kolono XD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:  pa naslednic ko vozis za mano na crnem kalu pejdi kr pred mano ne pa da delam kolono XD

No zmenjeno! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče imajo pa res le veleprodajo, ker se jim ne da označevati artiklov vsakič z novimi cenami, čeprav dvomim. Ako je res imaš preprosto rešitev.

Izberi si podjetje v Sloveniji, zapiši davčno, stopi v trgovino in reci da bi vzel na davčno ter plačal z gotovino. V primeru le negotovinskega poslovanja, naj ti izdajo predračun za izbrano blago na tisto davčno poprej in plačaš ter prevzameš robo. Noben te ne bo ganjal, če je račun plačan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo pri brembo prednji radialni zavorni ročki pri motorju. Ko sem ga po koncu zime hotel zapeljati prvi krog sem opazil, da mi ročka ne skoči nazaj v prvotno lego potem ko jo stisnem.

 

Zavore delujejo, kolo ne blokira samo ročka ne skoči nazaj, ali je šel kakšen feder ali kaj drugega ter kako bi najlažje pogledal?

 

Motor je ZXR 750R letnik 1991, ročka verjetno ni originalna.  Hvala za info, LP Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

umazanija, rja od kondenza, težko reči...razdri pa poglej ter očisti, saj ni nobena raketna znanost ta zavorni cilinder, notri je palčka ki se nasloni v ročko, batek in dva semeringa ter fedrček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!