Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

ta predlog s "finim" torxom  ( ima več "ostrih zob" kot običajni torx nastavek ) je ok. Jaz sem rešil zadevo, ko mi je pobralo spodnji imbus vijak, ki drži skupaj sprednji amortizer. Enostavno nabil torx nastavek v imbus glavo in z enakomerno silo odvil vijak....

post-26502-0-87152800-1432212878_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil yakuza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Torxom zmeraj rešiš inbus, on pa rabi za matico to je pa malo drugače.

 

Verjetno da je ključ 15 ne M15 ? 

 

Probat malo zabrusit pa z manjšim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oz. če imaš možnost privarit matico. Ali pa naredi utor in poskusi z (najbolje udarnim) izvijačem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oz. če imaš možnost privarit matico. Ali pa naredi utor in poskusi z (najbolje udarnim) izvijačem.

Verjetno je zvrtat luknjo lažje kot variti matico samo naj pazi da ne bo sel z prevelikim svedrom, brušenja se boji zardi barve tako da mislim da je moja opcija najboljša, odloči pa naj se sam kaj bo naredil.  Sam bi se je lotil z sekačem in kladivom :P

 

 

LP

Popravljeno . Popravil milosh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je zvrtat luknjo lažje kot variti matico samo naj pazi da ne bo sel z prevelikim svedrom, brušenja se boji zardi barve tako da mislim da je moja opcija najboljša, odloči pa naj se sam kaj bo naredil.  Sam bi se je lotil z sekačem in kladivom :P

 

 

LP

Če imaš MIG je clo lažje kot vrtat, jst sem to nazadnje delal celo z navadnim na elektrode, pa je šlo čist OK.

Utor pa narediš z Dremlom lahko zelo natančno-za manjše vijake..je pa zanimiva fora tole z torxom-jo bom ob priliki sprobal-sam verjetno spet za manjše in neoksidirane/zapečene vijake?

 

 

izogibajte pa se kakim poceni izvlekačem-ni ravno prijetno, ko se ti zadeva zlomi v vijaku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej če bi ti bil zanimiv v obiju imajo od lux tools, neke kao gedore samo ki delajo kontra primejo na ploščati del šestrobe glave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju moram zamenjeti ležaje v zadnjem kolesu v pesti. Imam SUZUKI SV 1000 S in ima nestandardne mere ležajev (SKF in FAG takih v katalogu nimata) proizvajalca KOYO s povečano zračnostjo C3. Zanima me, če mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti komplet teh ležajev (3 ležaji in 2 tesnila). Klical sem že v ELISO in je cena 140 EUR za komplet, vendar če je kje možno dobiti ceneje.

 

Hvala za pomoč.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena ideja za pobrane vijake. Meni je sicer najbolj všeč točkalo ali pa udarni izvijač.

post-5959-0-07118200-1432275505_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju moram zamenjeti ležaje v zadnjem kolesu v pesti. Imam SUZUKI SV 1000 S in ima nestandardne mere ležajev (SKF in FAG takih v katalogu nimata) proizvajalca KOYO s povečano zračnostjo C3. Zanima me, če mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti komplet teh ležajev (3 ležaji in 2 tesnila). Klical sem že v ELISO in je cena 140 EUR za komplet, vendar če je kje možno dobiti ceneje.

 

Hvala za pomoč.

 

LP

Pokliči v TINEX Šenčur

 

http://www.tinex.si/

 

(041 694 106)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontaktiraj me na ZS. Takšen set ležajev in tesnil te pride pod 50 EUR. Dobava v 4 dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju moram zamenjeti ležaje v zadnjem kolesu v pesti. Imam SUZUKI SV 1000 S in ima nestandardne mere ležajev (SKF in FAG takih v katalogu nimata) proizvajalca KOYO s povečano zračnostjo C3. Zanima me, če mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti komplet teh ležajev (3 ležaji in 2 tesnila). Klical sem že v ELISO in je cena 140 EUR za komplet, vendar če je kje možno dobiti ceneje.

 

Hvala za pomoč.

 

LP

 

eBay - 50-55€ ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči v TINEX Šenčur

 

http://www.tinex.si/

 

(041 694 106)

 

 Hvala za pomoč, ležaje sem že dobil v trgovina Gita d.o.o v celju, semeringov pa nimajo nikjer, tudi v TINEX-u ne tako da bom naročil originalne.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

hvala za pomoč ampak to sem že videl (pregledal cel ebay) vendar so proizvajalca ALL BALLS tem pa ne zaupam najbolj - made in China. Sem našel ustrezne ležaje za 50 EUR.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, na hondi hornet 600 letnik 2002 sem zamenja vžigalne svečke,zdaj pa sem mal zmeden! Tiste ki so bile not nimajo celega navoja, oziroma pri tesnilni podloški je kao nek konus, pri novih NGK CR9E svečkah pa tega ni, je od začetka do konca navoj. Zdaj pa me zanima če je to ok ali pa ni. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Mislim, da imava podoben problem. Jaz sem novo svečko že našraufal not, pa šele potem ugotovil, da ne morem spravit kabla gor. Zanima me, kaj lahko zdaj naredim glede tega...

 

post-37388-0-41227500-1432374295_thumb.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Mislim, da imava podoben problem. Jaz sem novo svečko že našraufal not, pa šele potem ugotovil, da ne morem spravit kabla gor. Zanima me, kaj lahko zdaj naredim glede tega...

 

Mogoče samo odviješ nastavek ki ga prejšnja nima........ :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim? S prsti ne gre. S kleščami nisem upal probat, da kaj ne zje*em

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S klešči... saj pa vse svečke pridejo s tem nastavkom in moraš odstranit zadevo dol. Če misliš, da je zapikalo pa malo wd40 pa bo šlo dol z lahkoto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim? S prsti ne gre. S kleščami nisem upal probat, da kaj ne zje*em

Vzemi kombinirane klešče in ključ za svečko!  Navoj je desni in nimaš kaj zaje.......

S klešči... saj pa vse svečke pridejo s tem nastavkom in moraš odstranit zadevo dol. Če misliš, da je zapikalo pa malo wd40 pa bo šlo dol z lahkoto

Kaj pa naj bi zapikalo novo svečko iz trgovine  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nisem še nikoli svečk menjaval..pa sem se odločil, da je čas, da probam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi kombinirane klešče in ključ za svečko!  Navoj je desni in nimaš kaj zaje.......

Kaj pa naj bi zapikalo novo svečko iz trgovine  :kva1:

 

Saj ni "nova", ampak verjetno zaležana iz zaloge, lej če se boji in ker z roko ne more, malo špricne, prej koristi kot škodi.

 

Jaz sem pozimi malo "pogledal", če je prava svečka montirana in je bila :) te laser iridium držijo 50k km+

Je pa "kar" poseg pri mojem, da prideš poleg, brez original ključa je tudi ne odviješ. 

 

wp201505230011.jpg

cid83e7fa8937aa4b1497233.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih tolk v vednost tega koščka se ne da odšraufati pr vseh svečkah ;)

Res je in tam je ta "košček" tanjši in primeren da se natakne kapico !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je in tam je ta "košček" tanjši in primeren da se natakne kapico !

Ne košček izgleda popolnoma enako. Edina razlika je da se ga ne da odšraufati ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!