Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

pred 2 urami, upp pravi:

 

Pravi da je bila veriga od gredi za napet. Tako da zdaj je vse spet kot mora bit! B) 
Hvala za odgovor. :):) 

Kva? A ti je šponar menjal al kva? 

Ker dvomim da imaš ročnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem točno glih kaj je blo, ker mi je sam nahitro po telefonu povedal. Javim kaj točno je blo ko ga grem iskat.

Imaš prav, je avtomatski. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 13 urami, tomash pravi:

Rabim info, kje se dobijo bovdni in zajle za gas, zaug in podobno. Hvala za info. lp

Odvisno od kje si, v Ajdovščini dela te zadeve podjetje Marmet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo vsem v vednost vsem ki radi sami kaj pošravfate!

Pred kratkim sem pri Lincos.SI kupil komplet orodja za odstranjevanje ležajev iz pest. Po slabi izkušnji s tem kompletom sem svoja opažanja s sliko objavil na njihovi FB strani v upanju na kakšen odziv od njih. Vse kar se je zgodilo je bilo to da so objavo izbrisali.

Danes sem na njihovem zidu objavil vprašanje če je brisanje objav, ki jim ne pašejo, njihova stalna praksa in so mi z izbrisom še te objave to potrdili. Zaradi tega sem se pač odločil, da obvestim vse o svoji izkušnji, da nebo še kdo po nepotrebnem razočaran.

Lp in varno na dveh kolesih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne vem kako jemljete FB kot nek konkreten kontakt za reklamacije ?

Če je bilo kaj narobe z orodjem bi jih poklical in bi verjetno zadevo rešili, brez problema.

Če je bilo narobe samo tvoje neznanje si si torej sam kriv.

FB je le nek medij za reklamiranje podjetji/ljudi.... 90% je neumnosti. 

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še malo vztrajal.

Rad bi kupil material za zajle, kot naprimer boudne, zaključke, ...

Potem pa sam po meri naredil kar bi mi pasala. Torej, pozna kdo trgovino ali spletno stran, kjer se stvari nabavi po komadih, metrih ...

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, tomash pravi:

Bom še malo vztrajal.

Rad bi kupil material za zajle, kot naprimer boudne, zaključke, ...

Potem pa sam po meri naredil kar bi mi pasala. Torej, pozna kdo trgovino ali spletno stran, kjer se stvari nabavi po komadih, metrih ...

Hvala.

napišeš bovden v googla - mogoče ? :yawn: potem pa pogledaš kje piše na koncu bovdenpikasi ane .. :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, tomash said:

Bom še malo vztrajal.

Rad bi kupil material za zajle, kot naprimer boudne, zaključke, ...

Potem pa sam po meri naredil kar bi mi pasala. Torej, pozna kdo trgovino ali spletno stran, kjer se stvari nabavi po komadih, metrih ...

Hvala.

V Louis katalogu imaš na razpolago med drugim tudi to kar potrebuješ - sedaj pa že enkrat vztrajaj s svojo glavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešeno. Šel na tržaško in nabavil bovdne, zajle itd.

Komentarji takšni ali drugačni so pa odraz kulture, ki jo ima posameznik.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, NARGOTH pravi:

Pozdravljeni.

Imam problem na SV-ju 650 letnik 2001. Kupil sem motor ki je stal cca 2leti brez nekega rednega užiganja in zdej imam težavo ker motor ne deluje pravilno. Najprej naj povem da je na motorju menjano vse(olje,oba filtra,svečke,...). Uplinjača sta tudi sinhronizirana na novo. Problem pa je ta: ko ga užgem se en cilinder prej zagreje kot drugi,en cilinder dela ok drugi pa ne dela ok (po domače trokira oz ne deluje pravilno, umes tudi poka). Ko dodam plin se iz uplinjača tudi pokadi. Je mogoče imel kdo take ali podobne probleme? Verjetno bo potrebno demontirati uplinjače in jih očistiti a useeno bi rad prej vedel a je to to ali ne,ali so mogoče ventili za nastavit?. Hvaležen bi bil za kakršno koli informacijo.

Hvala in LP

Mogoče samo kondenz(voda ) v sistemu ali celo staro gorivo 2 leti ki zgubi oktane.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi se uplinjači fajn zapacajo ko motor dolgo miruje. vsaj meni se je. vse sem moral razkopati, pa sem se fajn mučil za tiste luknje vse prečistit... aja, uplinjač keihin fcr 40 je bil.

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 125tki z yamahinim zracno hlajenim agregatom mi je sel regulator. Zdaj sem namestil novega in se pocasi greje, a baterijo polni. Na koliko je normalno da se regulator segreje? Meni je motor laufal na mestu!!! (Torej okrog njega ni bilo pretoka zraka- hlajenja) in se mi je v nekje 10 min vrtenja na cca 2000-2500 obratih segrel na nekje 35°. A je to normalno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo potrebno bolj detajlno čiščenje uplinjačev. V dizah, prekatih ... je lahko kaj nesnage, ki preprečuje normalen dotok goriva ali zraka. Razdreti, prečistiti, ... Uporabiš lahko nitro, samo ne na tesnilih, ultrazvočno kopel, in pa komprimiran zrak. Pa ni hudič, da potem uplinjači ne bi delovali. Potem pa pride elektrika na vrsto. Glede na to, da je dvovaljnik in da poka, je lahko tudi nepravilen vžig. Svečka, tuljava ali pa še kaj tretjega. Lepo po vrsti pa boš že rešil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je kolegu auspuh žarel je bil kriv fergazer in voda v njem ( čiščenje z vapom). Ampak njemu je žarel pred loncem.

Če kaj pomaga. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

kolega je kupil Yamaho R1, letnik 2003. Motor v redu laufa ampak mu serviser hoče podturit tud štelanje ventilov.

Kaj menite o tem ? je potrebno ali ni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!