Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

pred 36 minutami, quattroooo pravi:

imel bi vzratna ogledala, ki se namestijo namesto uteži krmila, je kak posebn postopek, je zadeva OK?

13448913265_c1eaaac4ec_c.jpg

Navznoter obrnjena ogledala nudijo pogled na prsne kocine, če jih obrneš navzven, celo nekaj vidiš, samo motor več ne zgleda "hud"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha, na to niti pomislu nisem

potem nič nebo s tega... :(

že če na normalnih hočem kaj nazaj videt morem roke noter potegnat...

zgleda hudo saj zato

http://www.s1000r.co.uk/index.php?topic=3174.0

 

tukaj je debata, če je kdo tako dober in da pogleda kako je s tem, ker my inliš is very bad

čeprav so roke bolj skupaj kot ogledala, mogoče se pa celo bolje vidi, nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je zahteven postopek namestitev stabilizatorja krmila? Recimo, da kupim Ohlinsov stabilizator za R6 z vsemi nosilci in potem sledim priloženim navodilom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, quattroooo pravi:

imel bi vzratna ogledala, ki se namestijo namesto uteži krmila, je kak posebn postopek, je zadeva OK?

13448913265_c1eaaac4ec_c.jpg

Vsakič..ko boš nekam parkiral ob steno...ga boš butnil....vsakič...ko bo šel nekdo mimo, se bo dregnil vanj...

...vsakič...ko se boš gužval mimo avtomobilov boš za 20 cm širši....

...vsakič, ko boš hotel pred bifejem dat čelado na staro ogledalo, ga ne bo več tam.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, quattroooo pravi:

PRAV! pa nič, pa naj bo original :P
 

Pa saj so lična original .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

Pa saj so lična original .

Niso, preveč spominjajo na ogledala od Aprilie Shiver.. samo zaradi tega jih bom menjal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HyperJack pravi:

Niso, preveč spominjajo na ogledala od Aprilie Shiver.. samo zaradi tega jih bom menjal :P

Prov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, cesko pravi:

Zanima me če je zahteven postopek namestitev stabilizatorja krmila? Recimo, da kupim Ohlinsov stabilizator za R6 z vsemi nosilci in potem sledim priloženim navodilom?

načelom - ampak samo načeloma ne moreš nič falit... vpetja - če je objemka - očistiti v nulo .. vijake , ki jih boš odvil očisti navoj ter z navojnim svedrom očisti notranji navoj v luknji...  nato naneseš loctite ali neko drugo sredstvo proti odvijanju vijakov na navoj vijaka ter priviješ - z Moment ključem po zahtevanih vrednostih (od proizvajalca motorja ) ---- ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam starodobnika s katerim sem v dveh letih naredil cca. 1000km. Lansko leto nisem menjal olja, saj sem naredil samo nekaj sto kilometrov. Zanima me, ali bi bilo dobro zamenjati olje in filter, čeprav sem se vozil zelo malo. Vem, da je priporočljivo menjati olje na cca. 6000km ali enkrat letno. Ta enkrat letno je verjetno mišljeno za tiste, ki naredijo več kot 6000km. Kaj pa v mojem primeru, ko je narejenih kilometrov bore malo? Naj letos menjam olje, filter, ali ni potrebno?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Fadil pravi:

Imam starodobnika s katerim sem v dveh letih naredil cca. 1000km. Lansko leto nisem menjal olja, saj sem naredil samo nekaj sto kilometrov. Zanima me, ali bi bilo dobro zamenjati olje in filter, čeprav sem se vozil zelo malo. Vem, da je priporočljivo menjati olje na cca. 6000km ali enkrat letno. Ta enkrat letno je verjetno mišljeno za tiste, ki naredijo več kot 6000km. Kaj pa v mojem primeru, ko je narejenih kilometrov bore malo? Naj letos menjam olje, filter, ali ni potrebno?

Lep pozdrav

6000 ali 1 leto pomeni kaj prej nastopi, če nisi v 1 letu naredil 6000 km, pač takrat menjaš olje,če pa prej narediš km pač prej,

 

In ali je filter in olje tako velik strošek? Meni se ne zdi. Pa veš dazadeva ima tisto kar mora imet.

 

Olje s časom spreminja kemično sestavo. In potem negativno vpliva na motor.

 

Moje mnenje. Sam pa se odloči kaj boš naredil

 

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje verjetno ni narobe menjati vsaj 1x letno tudi če narediš manj kilometrov kot je interval za menjavo, filter pa v tem primeru ni nujno menjati. Jaz sicer menjam vedno oboje, ker se mi zdi tistih par € za filter in nekaj več olja zanemarljiv strošek, dodatnega dela pa je tudi minimalno s tem. Če ne drugo se istočasno še dobro pregleda ostale pomembne dele motorja, da kje kaj ne rjavi, da nimajo vilce/nihajka/ležaji v kolesih lufta, pa da je vse pravilno zategnjeno, ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 2. 2016 at 13:40, quattroooo pravi:

imel bi vzratna ogledala, ki se namestijo namesto uteži krmila, je kak posebn postopek, je zadeva OK?

13448913265_c1eaaac4ec_c.jpg

 

Za tole boš moral biti kar previden v prometu, še posebej (med) v kolonah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Fadil pravi:

Imam starodobnika s katerim sem v dveh letih naredil cca. 1000km. Lansko leto nisem menjal olja, saj sem naredil samo nekaj sto kilometrov. Zanima me, ali bi bilo dobro zamenjati olje in filter, čeprav sem se vozil zelo malo. Vem, da je priporočljivo menjati olje na cca. 6000km ali enkrat letno. Ta enkrat letno je verjetno mišljeno za tiste, ki naredijo več kot 6000km. Kaj pa v mojem primeru, ko je narejenih kilometrov bore malo? Naj letos menjam olje, filter, ali ni potrebno?

Lep pozdrav

Filtra ni treba menjat vedno. Samo olje menjaj, če že, a za moje pojme tudi tega ni treba.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero olje dajete kej v motorje ( zanima me za sport 600kubicne)

Oz katero olje priporocate za suzuki gsxr600 2010 letnik 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvalitetno olje po lastnostih ki jih je predvidel proizvajalec. Morda še če si konstanten pri istem olju ni slabo, da se eventuelno različni aditivi in pralni agenti v oljih ne mešajo med sabo in delajo kake nezaželjene spojine... Ali je res ali ne nevem zveni pa vsaj možno...

+ redna menjava nimaš kej falit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Motorist76 pravi:

6000 ali 1 leto pomeni kaj prej nastopi, če nisi v 1 letu naredil 6000 km, pač takrat menjaš olje,če pa prej narediš km pač prej,

 

In ali je filter in olje tako velik strošek? Meni se ne zdi. Pa veš dazadeva ima tisto kar mora imet.

 

Olje s časom spreminja kemično sestavo. In potem negativno vpliva na motor.

 

Moje mnenje. Sam pa se odloči kaj boš naredil

 

D.

Res je in zato je priporočljivo zamenjati olje preden ga pospraviš na zimsko spanje ,sam zamenjam olje tudi če sem naredil samo 1kkm preden ga konzerviram . Staro olje po določenem mirovanju sprosti snovi ki korodirajo notranjost agregata.....

O tem je že tekla beseda ,sam dopovej to študentu ki mu je vsak evro pomemben ....pa da ne bo pomote ,jih razumem,časi so jebeni !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz isto naredim menjavo olja pred "spanjem" in takoj po "spanju" tistih 75€ pa ni nek strošek to ti je 2x popoldne na vikiju :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!