Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Mora originalna je ful po dobrih 7k km.. vsaj mislim da je svečka, drugo je manjverjetno.. ker motor precej zaliva in enkrat bolj poka kot je prej ko je normalno delal :) Ko prestavim ga kar zamori, pokne, pol pa vredu naprej :) Še ve kdo drug kaj o teh irifijevih povedat?

Glede na to, da imaš samo eno svečko za kupit, te ne bo finančno pokopalo, če boš kupil dražjo - torej iridijevo... ;)

Slabša kot 'navadna' sigurno ne bo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike ne boš opazil, so pa bolj občutljive na nepopolno izgorevanje.

Jaz bi vzel predpisano za tvoj motor, se pravi navadno svečko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na moji hornetki se te iridium svečke niso obnesle mi je motor ugasnil vsake 30 km in je bilo potrebno čakati 15 minpotem pa je spet vžgal .ko sem zamenjal svečke za original dela brez problema .

aje še to za iriudium svečke sem odštel 100 eur :headbang: :headbang: prodam za 40 eur če kdo kupi imajo prevoženih samo 300 km .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce svecke oz. elektroda ni obrabljena (lepo svetlo siva ali svetlo rjava) lahko svecko enostavno ocistis in uporabljas naprej. 50k km z enim kompletom sveck ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na moji hornetki se te iridium svečke niso obnesle mi je motor ugasnil vsake 30 km in je bilo potrebno čakati 15 minpotem pa je spet vžgal .ko sem zamenjal svečke za original dela brez problema .

aje še to za iriudium svečke sem odštel 100 eur :headbang: :headbang: prodam za 40 eur če kdo kupi imajo prevoženih samo 300 km .

koliko svečk pa gre v tvoj motor za 100€ :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsod piše da naj bi bile boljše. Torej se mi splača to vzet?

Prašaj malo o tem v temi Honda vfr, ker vem, da na teh motorjih lahko uporabljaš samo iridum svečke. (baje se jih menjuje na 45k)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa vcer zgodila ena velika slamparija. Dodam zauh, vzgem motor in po 2 minutah zauh prestavim na polovico...In s polovicnim zauhom prevozim 90 km :headbang: :headbang: :headbang: ...Motor je sicer delal normalno. Je mozn, da se je kej zje..al in bo treba kaj postorit, al ni neke panike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa vcer zgodila ena velika slamparija. Dodam zauh, vzgem motor in po 2 minutah zauh prestavim na polovico...In s polovicnim zauhom prevozim 90 km :headbang: :headbang: :headbang: ...Motor je sicer delal normalno. Je mozn, da se je kej zje..al in bo treba kaj postorit, al ni neke panike?

ja, gume bo treba menjat.....

Nisi nič zje..al.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa vcer zgodila ena velika slamparija. Dodam zauh, vzgem motor in po 2 minutah zauh prestavim na polovico...In s polovicnim zauhom prevozim 90 km :headbang: :headbang: :headbang: ...Motor je sicer delal normalno. Je mozn, da se je kej zje..al in bo treba kaj postorit, al ni neke panike?

Ne vem ,ne vem, kaj bo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne vem, kako si naj razlagam...Gume, zakva ze? Kratka lajtnga oz. nimam pojma o sravfanju.

zajebancija ribica, zajebancija.

Torej: Nič ne bo narobe.

p.s.: vseeno preveri tlak v gumah, pa nivo olja, pa da bremze dobro delajo... pa ne zaradi vožnje z zaugom :).

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa vcer zgodila ena velika slamparija. Dodam zauh, vzgem motor in po 2 minutah zauh prestavim na polovico...In s polovicnim zauhom prevozim 90 km :headbang: :headbang: :headbang: ...Motor je sicer delal normalno. Je mozn, da se je kej zje..al in bo treba kaj postorit, al ni neke panike?

ni panike, nič se ni pokvarilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne vem, kako si naj razlagam...Gume, zakva ze? Kratka lajtnga oz. nimam pojma o sravfanju.

Nič ni narobe poraba pa je bila veliko večja.Namreč z zaugom obogatiš mešanico goriva in zraka iz normalnega razmerja 1:12 na 1:9 (1 l. goriva na 12 kubikov zraka).Za mašino je bolje čimprej zapreti zaug to pa zato,ker bogata zmes bolj izpira cilindre in so slabše mazani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo bi prosil VSE, če kdo ve številko od serviserja Jureta na dolgem mostu Lj. lahko tudi na PM. Res nujno rabim, ker je moja mašina v katastrofi, za okvarjen motor pa dobim kvečjemu 500eur, tko da go bom šel popravlat :) Se priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo bi prosil VSE, če kdo ve številko od serviserja Jureta na dolgem mostu Lj. lahko tudi na PM. Res nujno rabim, ker je moja mašina v katastrofi, za okvarjen motor pa dobim kvečjemu 500eur, tko da go bom šel popravlat :) Se priporočam

za popravlenga pa dobiš 650 eur?? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za popravlenga pa dobiš 650 eur?? :whistle:

Ej biker ne vem kaj si s tem mislil ? Jest sem dal za motor 1800eur, pa ga ne mislm za 500eur stran fuknt. Res ne razumem. Drugač pa so nekej zviti ventili, glava ni zvita, zariban ni. Kolk je okvirno popravilo ? Pa kaj res serviserji računajo 1000eur za delo samo če razdrejo kompleten agregat ?? Tko sm slišal :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo bi prosil VSE, če kdo ve številko od serviserja Jureta na dolgem mostu Lj. lahko tudi na PM. Res nujno rabim, ker je moja mašina v katastrofi, za okvarjen motor pa dobim kvečjemu 500eur, tko da go bom šel popravlat :) Se priporočam

Ata Googel ti bo vrgu ven celo spletno stran od Jureta, pa tud njego številko ti bo izpljunil. Samo ne klič ga dons al pa jutri :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki...

Vemo da so finance vedno problem, probaj se obrnit na Dexa. Mogoče bi ti on kaj popravil. Lih zdej je mel svojga gixxerja na prafaktorjih :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej biker ne vem kaj si s tem mislil ? Jest sem dal za motor 1800eur, pa ga ne mislm za 500eur stran fuknt. Res ne razumem. Drugač pa so nekej zviti ventili, glava ni zvita, zariban ni. Kolk je okvirno popravilo ? Pa kaj res serviserji računajo 1000eur za delo samo če razdrejo kompleten agregat ?? Tko sm slišal :(

s tem sem mislil da če popravljenega prodaš za 1700 naprimer dobiš ven 650 evrov? ko odšteješ stroške popravila??

preračunaj malo koliko stane, pa ali misliš motor obdržat ali ne..potem se pa odloči..

in ja..popravilo zna biti drago ali pa tudi ne tako zelo..

mogoče se res lahko na dexa obrneš..zna zrihtat, pa zdej ko bo dež se tko al tko ne bo prov dost vozu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

041320513

Kdaj dobim za pivo?

Ej če boš kej v Ljubljani lahko že v pondelk. Al pa v Ilirski enkrat ko bom šel čez :yes: Drgač pa Dex vem da je kar majster, sam za tako popravilo rabiš full in še enga orodja, vsaj za tega kawlna, sm ga mu do zdej pri kolegu ki drgač šravfa pri hondi pa je kar majster, sam vseeno nima potrebnega orodja. Že za glavo odšravfat rabiš ene specialne gedore. Če ne bo nč s serviserji, se pa tud na Dexa obrnem..

Drugač pa je bla prav šibka točka pri teh kawah, da so ''zgubljali'' vodo. Pa s tem ne mislim puščanje cevi. Ima premočan agregat, pa premajhen hladilnik in voda kje uide. Je treba kar skozi dolivat. En znanec je imel povsem isti motor in se mu je čist isto naredlo. Sam on je sam popravil. Zdej pa ne živi več kle pr nas pa se ga full težko dobi, tak da nimaš kej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!