Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Eno vprašanje:

Opazil sem, da mi pušča semering na sprednjem amortizerju.

Je edina rešitev zamenjava ali obstaja kdo, ki bi ga obnovil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itaq sam ga zamenej. In ne čakaj predolgo, ker pride do posledic ki te bojo stale veliko več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali uporabljate lepilo za vijake pri menjavi diskov in katero ali pa samo privijačite nazaj na staro zasušeno luknjo? Feltna je iz Al.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali uporabljate lepilo za vijake pri menjavi diskov in katero ali pa samo privijačite nazaj na staro zasušeno luknjo? Feltna je iz Al.

Hvala

Kakšne veze ima s tem feltna??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali uporabljate lepilo za vijake pri menjavi diskov in katero ali pa samo privijačite nazaj na staro zasušeno luknjo? Feltna je iz Al.

Hvala

Obvezno z lepilom za vijake (da ga lahko še gdaj odtisneš), ki ga dobiš v skoraj vsaki trgovini z avtodeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno z lepilom za vijake (da ga lahko še gdaj odtisneš), ki ga dobiš v skoraj vsaki trgovini z avtodeli.

LOCTITE 243 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm vse zalimav.. zobnik in disk.. tak mal tistega lepila za vijake gor pa je to to. Škodit verjetno ne more

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm vse zalimav.. zobnik in disk.. tak mal tistega lepila za vijake gor pa je to to. Škodit verjetno ne more

Sej je vse za zalimat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje...

a limate tudi vijak za izpust olja ko menjate olje ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nism svojih šraufov nč lepil pr diskih, mislite da se lahko odšraufa? Sicer škodi ne nč če se zalepi, bom rajši nabavu tisto lepilo pa mal namazal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa sobro zamenjat podložko pod vijakom za izpust.

bom drugo leto, ker sem že zamenjal olje

zakaj pa je dobro zamenjat podložko? saj pa ima obe strani ravni kjer se pritisne na njo (ko šrauf not zategneš...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom drugo leto, ker sem že zamenjal olje

zakaj pa je dobro zamenjat podložko? saj pa ima obe strani ravni kjer se pritisne na njo (ko šrauf not zategneš...)

Podloško se mora vedno zamenjat,še posebno če je iz aluminija,če pa je bakrena,pa jo lahko tudi(navežeš na žico) segreješ do rudečega(s plinom-kuhinski kuhalnik)) in potopiš v vodo,tako jo zmehčaš in lahko ponovno uporabiš.Nikoli pa se nesme navoj z ničener mazat ampak,po možnosti zategniti s kilo(moment) ključem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....če pa je bakrena,pa jo lahko tudi(navežeš na žico) segreješ do rudečega(s plinom-kuhinski kuhalnik)) in potopiš v vodo,tako jo zmehčaš.....

zakaj je to dobro ? mehcanje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je to dobro ? mehcanje....

Da jo lahko spet stisneš, s čimer zagotoviš tesnenje... :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno koliko je bila prej stisnjena. (?)

sem len, ne segrevam podlozke in uporabljam se vedno isto bakreno podlozko ze cez 75k km; olja niti kapljice ne spusti pri vijaku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih za EN 500 piše, da je potrebno vložek zračnega filtra oprati v razredčilu (solvent) in ga nato namočiti v olje in odcediti. Vložek je iz penaste gume. Ali je to res potebno? Vem, da so bila podobna navodila pri avtomobilih pa mi je mehanik rekel, da je to le za izrazito vožjo po peščenih in prašnih poteh. Kako vi to čistite?

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se spomnim sem imel na KLEju tudi penast filter in je bil tudi rahlo mastn prevlečn z nekim oljem - nov. Jas sem ga enkrat spihal, pol pa kupu novga, stane okrog 10 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih za EN 500 piše, da je potrebno vložek zračnega filtra oprati v razredčilu (solvent) in ga nato namočiti v olje in odcediti. Vložek je iz penaste gume. Ali je to res potebno? Vem, da so bila podobna navodila pri avtomobilih pa mi je mehanik rekel, da je to le za izrazito vožjo po peščenih in prašnih poteh. Kako vi to čistite?

LP Darko

"Solvent" je tudi lug/milnica oz. snov ki raztaplja/razkraja. Z razredčilom nebi pral - prej z nafto ali bencinom, na kar po logiki bi moral biti vložek tudi odporen in se ne bo poškodoval.

Jaz podobne zadeve kar pošpricam z motor sprayem in sperem z vodo pa je zadeva rešena v 3 minutah. Če je čistiti sploh potrebno in kdaj pa sam oceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih za EN 500 piše, da je potrebno vložek zračnega filtra oprati v razredčilu (solvent) in ga nato namočiti v olje in odcediti. Vložek je iz penaste gume. Ali je to res potebno? Vem, da so bila podobna navodila pri avtomobilih pa mi je mehanik rekel, da je to le za izrazito vožjo po peščenih in prašnih poteh. Kako vi to čistite?

LP Darko

Kupiš čistilo za take zračne filtre in odgovarjajoče olje in to je to. Našpricaš s čistzilom mal počakaš in spereš s toplo vodo. Spiraš tolk časa da teče od filtra čista voda. S prve roke ti povem da po 20 000 km teče stran svinjarija, ki jo zračni filter zadrži. Jaz to delam na vsake 20 000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je to dobro ? mehcanje....

Zato ko zategnaš,da spet lepo naleže in zadihta kajti navoj in sedež tesnila nista nikoli točno pod kotom 90 stopinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potemtakem bi bilo mozno uporabljati tudi podlozke/tesnila iz drugih, trsih materialov, saj je baker relativno mehka kovina.

mehcanje (najbrz) ne skodi, ne vidim pa potrebe po tem pocetju v primeru bakrene podlozke.

ahko pa da samo meglo mesam........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!