Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

HELP!!!!

Vijak za odzračevanje zavorne tekočine sem polomil.

Nato sem dal v čeljusti izvrtati nov navoj, po priporočilu 10/1, torej fi10 s korakom 1.

Sedaj pa imam težavo, ker sem uspel dobiti vijak (nipl) samo 10/1,25.

Kje bi dobil nipl 10/1???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se mi zdi da je to s5 ena od tvojih for :hmm:

Zdi? Kako naj jaz vem, kaj se zdi v tvoji betici?

Vprašanje je pa resno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HELP!!!!

Vijak za odzračevanje zavorne tekočine sem polomil.

Nato sem dal v čeljusti izvrtati nov navoj, po priporočilu 10/1, torej fi10 s korakom 1.

Sedaj pa imam težavo, ker sem uspel dobiti vijak (nipl) samo 10/1,25.

Kje bi dobil nipl 10/1???

......HA HA HA HA .......kere fore.... :kva2: .

Skor tko kot...odločil sem se sezidati garažo za minija po priporočilu peka, sedaj pa imam

težavo ker sem zadel na lotu in si uspel kupiti bmw karavan in je tako garaža premala, kaj naj naredim....? :evilgrin:

hec je dober in dobrodošel do razumne mere :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HELP!!!!

Vijak za odzračevanje zavorne tekočine sem polomil.

Nato sem dal v čeljusti izvrtati nov navoj, po priporočilu 10/1, torej fi10 s korakom 1.

Sedaj pa imam težavo, ker sem uspel dobiti vijak (nipl) samo 10/1,25.

Kje bi dobil nipl 10/1???

V najslabšem primeru pri strugarju...

Za Slovenijo žal nimam pojma, kje bi to dobil - lahko pa naročiš v UK, pri Demon Tweeks-u.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HELP!!!!

Vijak za odzračevanje zavorne tekočine sem polomil.

Nato sem dal v čeljusti izvrtati nov navoj, po priporočilu 10/1, torej fi10 s korakom 1.

Sedaj pa imam težavo, ker sem uspel dobiti vijak (nipl) samo 10/1,25.

Kje bi dobil nipl 10/1???

Pojdi k strugarju,pa ti bo naredil tak nipel "brez težav" !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HELP!!!!

Vijak za odzračevanje zavorne tekočine sem polomil.

Nato sem dal v čeljusti izvrtati nov navoj, po priporočilu 10/1, torej fi10 s korakom 1.

Sedaj pa imam težavo, ker sem uspel dobiti vijak (nipl) samo 10/1,25.

Kje bi dobil nipl 10/1???

Vijaki bremz pri mopedih imajo korak 1.25, ki ga ni za dobit univerzalnega.

Korak 1.0 in pa 1.5 pa dobiš v vsaki štarcuni s hidravliko pritt, hib... ali pa pri lokalnem mehaniku od avta.

Malo uporabi tisti votel pisker na ramenih. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Vijaki bremz pri mopedih imajo korak 1.25, ki ga ni za dobit univerzalnega.

Korak 1.0 in pa 1.5 pa dobiš v vsaki štarcuni s hidravliko pritt, hib... ali pa pri lokalnem mehaniku od avta.

Malo uporabi tisti votel pisker na ramenih. :rolleyes:

Kakšna pametovanja na običajno vprašanje. Pač vaša ogledala :doze: .

Nipelna fi10 s korakom 1.0 praktično ni nikjer za dobiti. Tudi trgovine, kot so Potokar, Herkules ipd. kjer imajo vse sorte šare, ga ni. Posledično tudi pri mehanikih ne in ne boste verjeli, celo pri nekaj zavornih servisih sem povprašal.

Dančiju in Brummerju hvala za smiselni nasvet, ostalim pa za "duhovite" pripombe.

Problem pa sem včeraj legantno rešil z nakupom rabljenih čeljusti, za katere bo po spletu lažje dobiti nove niplne s colskim navojem.

Simonsi, ti si pa kreten! :P Ja pa Tomcat-a ne smem izvzeti.

Hvala.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, mislim, da si enkrat pisal o reparatur setih ali vložkih za take primere. Kje to nabavljaš? Zna še kdaj prav priti glede na to, da bom po vsej verjetnosti še kakšno rjavino šravfal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si sploh šel delat tak navoj?

Ker ga je priporočil nekdo, ki popravlja motorje speedway tekmovalcem.

Sedaj pa ne vem, ali me je nategnil ali se je zmotil. Ko sem ga na licu mesta spraševal kje se jih kupi, nisem dobil odgovora, ker je bil zelo zaposlen. Skratka tja se ne vračam več brez točnih podatkov kaj hočem. Mea culpa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ga je priporočil nekdo, ki popravlja motorje speedway tekmovalcem.

Sedaj pa ne vem, ali me je nategnil ali se je zmotil. Ko sem ga na licu mesta spraševal kje se jih kupi, nisem dobil odgovora, ker je bil zelo zaposlen. Skratka tja se ne vračam več brez točnih podatkov kaj hočem. Mea culpa.

Slabo si si izbral stručkota speedway motor sploh nima zavor :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

kak se te kaj obnese zrx na speedway pisti :naughty:

ga vržeš poprek? :evilgrin:

Še najbolj Speedway-ska je bila do sedaj furca čez Roglo po pašnikih in čez Mašun. Ni ravno pripraven, ne, a GS-a sem polno naložen kar nekako sledil. K sreči brez metanja poprek. :blink:

Zavore pa rihtam za neko drugo vozilo.

Slabo si si izbral stručkota speedway motor sploh nima zavor :headbang:

Izgleda da res. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi se dalo kupit merilne lističe za merjenje razmika med ventili korak po 0,01mm?

Jaz sem jih dobil v merkatorjevi železnin :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izgleda da jaz res nimam sreče šel sem na morje z svojim Gpz-jcem in že od včeraj se sliši v motorju nek čuden klenkajoč zvok ampak samo na štandgasu pri obratih je vse ok in tudi moč je čisto normalna po občutku se mi zdi da je vedno huje - sumim na ketno, motor ima 37.000 km in mislim da je že čas za menjavo.

in še nekaj zadnjič ko sem kupoval olje so mi v elisi rekli da če daš napačno olje se hitro uniči šponer ketne. lahko je tudi šponer šel , saj se je to zgodilo le 500km po menjavi olja in filtra??? notri sem dal motul 15w50

ali se ta šponar kaj štela???

mogoče bi lahko začasno uštimal zadevo če bi se šponer štelal??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šponar se sam steguje po potrebi, ko je iztegnjen do konca je edina rešitev menjava keten. Lahko pa se je pokvaril tudi šponar in so ketne ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj rabiš razpon na stotinko???

Ker samo tako pridem do željenega razmika :headbang: korak po 0.05 ne pride v poštev. No sem že naročo iz Louisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izgleda da jaz res nimam sreče šel sem na morje z svojim Gpz-jcem in že od včeraj se sliši v motorju nek čuden klenkajoč zvok ampak samo na štandgasu pri obratih je vse ok in tudi moč je čisto normalna po občutku se mi zdi da je vedno huje - sumim na ketno, motor ima 37.000 km in mislim da je že čas za menjavo.

in še nekaj zadnjič ko sem kupoval olje so mi v elisi rekli da če daš napačno olje se hitro uniči šponer ketne. lahko je tudi šponer šel , saj se je to zgodilo le 500km po menjavi olja in filtra??? notri sem dal motul 15w50

ali se ta šponar kaj štela???

mogoče bi lahko začasno uštimal zadevo če bi se šponer štelal??

Z oljem sigurno nisi nič zgrešil.

šponar se sam steguje po potrebi, ko je iztegnjen do konca je edina rešitev menjava keten. Lahko pa se je pokvaril tudi šponar in so ketne ok

a lahko kaj zajeb.m če snamem šponar in preverim??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, mislim, da si enkrat pisal o reparatur setih ali vložkih za take primere. Kje to nabavljaš? Zna še kdaj prav priti glede na to, da bom po vsej verjetnosti še kakšno rjavino šravfal.

LP

Jaz ima to garnituro (helicol)še iz Švice in sicer od M5 do M12 ampak samo standardne navoje imam pa posebej še za oljne čepe M 13,M15 in M17 pa tudi za vse svećke od najmanjše mislin da je m-10X1 do 14 mm.Pri nas pa se dobijo ti navoji v Jeklotehni ni pa zadevščna poceni kati poleg navoja(vloška-spiralemoraš kupiti še točno določen sveder,navojni sveder,ročico,in orodje za vstavit nov navoj(spiralo). :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko kaj zajeb.m če snamem šponar in preverim??

Ja in to kar fajn. Lahko ti ketna preskoči in ti bat zabije v ventile. Verjetno ne bi bilo preveč škode, ker štarter nima dovolj moči. Prej preveriš tako, da na roko obrneš mašino, če se kaj zaletava.

Itak nimaš kej gledat, najbolš da ga v eliso peleš, pa da ga mehanik sliši.

Kolk imaš pa visok štandgas? Pod 1100 rpm se znajo pojavit raznorazni zvoki.

Kje bi se dalo kupit merilne lističe za merjenje razmika med ventili korak po 0,01mm?

louis recimo. Pa ne rabiš stotink. ;)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!