Skoči na vsebino

Tenerife


MiNa

Priporočene objave

Super :worship:, ej samo registrsko tablico pa s prostim očesom vidiš iz vesolja, a so res tako velike :eek:ali je optička varka:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Mavti pravi:

a so res tako velike :eek:ali je optička varka:P

Klasična španska mototablica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebačko izgledajo mopedi, vi2 sam uživajta, privoščim :D

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam pri ovci (prva slika) je restavracija El Cordero (ovca) z odličnimi kosi mrtvih živali na odprtem ognju. Bivša plantaža banan s skoraj gasilskimi mizami.

Čisto na severu na TF134 zraven Roque de las Bodegas pa je Casa Africa, tudi kmečko opremljena gostilna s prti, ki jih še Dinko ne bi hotel, pa z odlično hrano. Všeč so mi bili njihovi krompirčki s celo kožo, pa hobotnica s pečeno papriko in riba.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Darko3g pravi:

Tam pri ovci (prva slika) je restavracija El Cordero (ovca) z odličnimi kosi mrtvih živali na odprtem ognju. Bivša plantaža banan s skoraj gasilskimi mizami.

Čisto na severu na TF134 zraven Roque de las Bodegas pa je Casa Africa, tudi kmečko opremljena gostilna s prti, ki jih še Dinko ne bi hotel, pa z odlično hrano. Všeč so mi bili njihovi krompirčki s celo kožo, pa hobotnica s pečeno papriko in riba.

Nisem hotela delati "anti reklame" za to restavracijo, pa si me izzval. Sva bila tudi midva tu na večerji, a žal odšla zelo razočarana. Ambient si zasluži visoko oceno, kar žal za hrano ne morem trditi. Meso je bilo premalo pečeno, postreženo na hladnih krožnikih, tako da imaš proti koncu obroka občutek, da se trudiš prežvečiti skoraj surovo meso (s tem, da imam še vse svoje zobe 🤣). Čeprav tudi trgiovinskih čevapov pri Dinkotu ne morem preveč pohvaliti, so vseeno čista destetka proti tej večerji, ki sva je bila deležna v tej restavraciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pred šestimi leti, bilo je potrebno čakati v vrsti in je bila hrana odlična. Morda so se pokvarili. Takrat sem bil z avtom, najel na letališču, za ves teden je zneslo 110 €, Citroen C3, gorivo pa okrog 20 €. Le vreme je bilo za njih dokaj hladno, okrog 20, na gori pa okrog 2 stopinji in sneg, da nismo mogli na vrh. Restavracije pa nam je priporočil slovenski zastopnik agencije, ki je ponujala Time sharing počitnice.

Moram iti še enkrat pa najeti motor. Ceste so res odlične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena na temo prehrane...

IMG_9754.thumb.JPG.5d8e525a25f66ece44b996318342c295.JPG

Tudi od tu sva odšla lačna. No tle pa zaradi zaprtega lokala.

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 10. 3. 2022 ob 18:21, MiNa pravi:

Tako, sva doma in še vedno polna vtisov iz otoka "večne pomladi". Rajko naju je z zamudo pripeljal na Treviso in sva za las ujela najin prevoz "Go..." proti domu.

Sem malo razmišljal o tem, kaj napisat o najinih žrebičkih, ki sva jih najela bolj silom prilike, kot pa namenoma. Predhodno nisva rezervirala nič, ker je kazalao, da z najemom  ne bo problemov. Namen sva imela rentat CB500X 2x. Ho, napaka v korakih. Na celem otoku v najinem terminu nič. Po obisku vseh blžnjih poslovalnic, sva odbrzela še v 80km oddaljen Porto De La Cruz do Mas Que Motos, kjer so iz garaže potegnili ta dva žrebiča. Vzemi ali pusti, nič pa dajva...

Po kratkem pogovoru z komunikativnim predstavnikom Mas Que, se takoj zmenimo za 3dnevni najem za ceno 175€ na motor brez omejitve kilometrov. Možakar je zadevico hvalil, kot da prodaja vroče žemljice. Že med tem, ko nama je pokazal, kaj vse "brenčalo" zmore in koliko opreme ima ter da 35 konjev bo pa dovolj za vse klance, sva pomirjeno ugotovila, da le ne bova popolnoma :smoke:. Priznam, sem bil malo skeptičen "rižotar je rižotar" še posebej, ker sva malo nazaj z veseljem čakala nadomestno G310GS pa imela na koncu malo dolge nosove...

Na koncu se moram popolnoma strinjat z Bill-om iz The Bike Show o tem kar je predstavil in povedal tukaj...

o tem motociklu.

Sem prepričan, če bi požrli ponos in priznali, znajo tudi rižotarji brez "pomoči" imenitne znamke sestaviti odličen, predvsem pa ugoden izdelek.  Seveda je Bill omenil, da je precej stvari na motorju videt, kot na precej bolj zvenečih znamkah.

Omenjeni G310GS je pri nas 6350€ropskih. Z310X pa na otoku le 4500€.

Si naši severni sosedje kar lep kos vzamejo zase.

 

Bil na Tenerifih leto pred izbruhom Covida. Bili smo štirje, najeli so Citroena po moje C3 Picasso, ki je imel 80 bencinskih konjev. V hude klance se je to malce poznalo, pa po ridi, sicer pa za ležerno počitniško vandranje po otoku je bilo moči zadosti. Ko sem opazoval druge rentane znamke vozil, sem ugotovil, da imajo vsi po vrsti švoh motorje, pa sem sklepal da je vzrok v tem, da nevešči vozniki ne bi noreli po otoku in spravljali sebe in druge v nevarnost.

Verjetno je pri motorju nekaj podobnega. 35 konjev ni veliko, vendar če ni namen vožnje dirkanje, čisto dovolj. Je pa znanec novembra tam najel ta pravo tanovo Afrikoi (rezerviral v naprej, vozila sta se skupaj z ženo), pa ni nič komentiral same vožnje. Če imaš foto žilico, se itak kar naprej ustavljaš in slikaš.

Hvala za slike, so me spomnile na čudovit teden na otoku. 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, amateur pravi:

sem ugotovil

Mi2 sva pa ugotovila, da si tam najamejo prevelike "gajbe" in so potem premične ovire na cestah. Še posebej na ozkih zavitih cesticah, ki jih je kar precej.

Kar se pa motorjev tiče, gume sva radirala do roba. Nekatere ceste pa prevozila tudi po večkrat :panic::quad:.

Seveda je zaustavljanja precej prav zaradi slik, tako da potrebe po nekih pershingih nisva imela :P.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!