Skoči na vsebino

Kako boli zadnjica od 1 do 10


joc987

Priporočene objave

Pozdravljeni

Mogoče rahlo nenavadna tema, ampak vsak motorist ve, da zadnjica po turah boli. Zanimajo me vaše izkušnje z različnimi modeli motociklov. In sicer po opravljenih 100km vožnje, rang od 1 do 10. 1 pomeni popolnoma nič in 10 pomeni nevzdržno, moral zaustaviti in narediti počitek.  Mogoče se poleg modela tudi napiše rešitev, ki je pomagala, za zmanjševanje bolečin.

Začel bom jaz, moje izkušnje.

Tomos APN6:   9

Tomos CTX90:   8

Suzuki DR 600, letnik 84:  4

Honda CBR 600F, letnik 1998:  4

yamaha T-max letnik 2006:  6

suzuki GS 750L, letnik 1982:  4

kavasaki EN500, letnik 2000:  4

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Scarabeo 500 pravi:

Če si predolgo na kavču - boli vse. In se vrneš na motor, kjer boli le rit. :P

resnična :D

 

 

 

KTM 790adv...8

vse ostalo kar sem imel od 1-4

ps. nikjer ne boli dovolj, da bi šel sedež izboljšat, šele pri 790 sem na to pomislil, ma zgleda, da vseeno še premal boli.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rit si je potrebno utrdit. Beciklisti sedijo na letvici in opravijo dolge ture. Natreniraj, utrdi si rit na beciklu in nato na motor.

Sicer pa na eno uro paše čik, grm ob cesti, požirek osvežilne pijače… zakaj bi se moral potem hvalit, da si v enem kosu naredil 600+ kilometrov??? Takrat se tudi rit sprosti. 🤣🤣🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z ritjo je pa tako.

Ko sem se še veliko vozil - pred korono. Sem rabil 2 - 3 tedne, da sem si utrdil rit. Potem pa sem lahko vozil tudi po več dni od jutra do večera. OK, pitje, hrana, lulanje, kakanje :P, in drugo - gre pod cel dan.

Motor, vstrom z original sedežem recimo 9 - 10.

V primerjavo bi lahko dal samo bicikl ROG na 10 prestav, ocena okoli 5, ker se mi ni nikoli rit prav utrdila. :)

 

Kaj je to rit. :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bla kr kriza. Odkar sem vgradil gel nimam problema, čeprav je rit po poškodbi veliko manj trpežna. Nisem pa delal izjemno dolgih tur, najdlje do Pakle s postanki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW R850R  (ocena 2) je zelo prijazen do riti, je pa res, da je proti koncu fure rit že malo naveličana 

Suzuki DR 650  ocena 6 (je prejšnji lastnik že zamenjal sedež)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a kakšne punce od tu gor pa nič rit ne boli?!?

... lahko ji(ti) pokažem, kako se učinkovito zmanjša bolečine, če ritka boli...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hm🤪 ...očitno tole sovpada skup..boljši je moped-bolj je rit ravzajena ...mene na moji low budget kobilici s še orginalnim "zdcom" čisto nič ne boli 😇...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Akito pravi:

...hm🤪 ...očitno tole sovpada skup..boljši je moped-bolj je rit ravzajena ...mene na moji low budget kobilici s še orginalnim "zdcom" čisto nič ne boli 😇...

..to je pa zato k se punce žleht...

...rit vas nič ne boli, ker ko vidim žensko rit na motorju, mene "boli".... se nekak bolečina preseli na daljavo...

 

Je pa še nekaj res....da imate mejčkn lepše oblazinjene ritke kot jih imamo moški...   :D pa se zato lepše prilagodi na katerikoli zic...   🙄

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

..to je pa zato k se punce žleht...

...rit vas nič ne boli, ker ko vidim žensko rit na motorju, mene "boli".... se nekak bolečina preseli na daljavo...

 

Je pa še nekaj res....da imate mejčkn lepše oblazinjene ritke kot jih imamo moški...   :D pa se zato lepše prilagodi na katerikoli zic...   🙄

 

Majo že naravno gelirane 😂🤪

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 30. 4. 2022 ob 11:24, Zivnorc pravi:

...spominska pena...🙄

Kje si nabavil? Si dal to predelati sedež?  Koliko te je koštalo? Prosim za malo več podatkov, prosim, ker bi rad sam nekaj napravil, pa iščem najbolj ideje in seveda cena, gnar, gnar je važn.  GNARRR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, joc987 pravi:

Kje si nabavil? Si dal to predelati sedež?  Koliko te je koštalo? Prosim za malo več podatkov, prosim, ker bi rad sam nekaj napravil, pa iščem najbolj ideje in seveda cena, gnar, gnar je važn.  GNARRR

gnarrrr je najcenej nabavit pri lojzu blazinico z gelom pa jo fukneš na sedež

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, joc987 pravi:

Kje si nabavil? Si dal to predelati sedež?  Koliko te je koštalo? Prosim za malo več podatkov, prosim, ker bi rad sam nekaj napravil, pa iščem najbolj ideje in seveda cena, gnar, gnar je važn.  GNARRR

... mislu sem tisto "spominsko peno".... ko jo imajo punce že po defoltu mal po ritki pa po stegencih razporejeno....   pa še full prijetno je na otip...      :D  ... pa če preveč zgrabiš... se prsti še kako minuto gor poznajo, kot na pravi spominski peni...   :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz opažam, da me boli zadnjica zaradi oblike sedeža, je zaobljena in ko se pomaknem nazaj, trtica pritiska na ta del. Sedež bi moral biti bolj oglat (s prelomom med vodoravnim in navpičnim delom, kot ga imajo nekateri predelani sedeži).

Sicer pa me bolj kot zadnjica bolijo ušesa in podplati (moral bi imeti trše, kot pri coklih) pa tudi prsti.

Skratka čisti užitek.

 

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Kako narediti, da se originalni sedež prilagodi moji mehki ritki.

Za vse skupaj sem porabil pol ure ;) in 10 eur. Stil "naredi si sam."

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 11. 2022 ob 8:21, Bostjan L pravi:

Kako narediti, da se originalni sedež prilagodi moji mehki ritki.

...  :hmm:  ... če je rit mehka... se rit prilagodi trdemu sedežu...   :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se mi ni dalo predelovati sedeža sem se spomnil na kolesarske podložene gate 🏍️. Testirano 700km v enem dnevu :OK:

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Sam dePihlja pravi:

Ker se mi ni dalo predelovati sedeža sem se spomnil na kolesarske podložene gate 🏍️. Testirano 700km v enem dnevu :OK:

Meni to na dolgi rok (več dni zapored) ne funkcionira. Moto sedež je drugačne oblike in se začne rob "vložka" zažirati v rit/stegno, pa tudi "zračenje" je precej drugačno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!