Skoči na vsebino

Kako boli zadnjica od 1 do 10


joc987

Priporočene objave

pred 2 urami, franc pravi:

Meni to na dolgi rok (več dni zapored) ne funkcionira. Moto sedež je drugačne oblike in se začne rob "vložka" zažirati v rit/stegno, pa tudi "zračenje" je precej drugačno.

lp

Kolesarske gate ne kupuj v veleblagovnicah temveč v kol. trgovinah. Moraš jih pa oprati po vsaki furi, pa bo v redu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, T 120 pravi:

Kolesarske gate ne kupuj v veleblagovnicah temveč v kol. trgovinah. Moraš jih pa oprati po vsaki furi, pa bo v redu. 

Prav nič ne pomaga.

Namen je enostavno preveč "drugačen" . Na kolesu ni problema, na motorju pa ne "funkcionira ".

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, franc pravi:

Prav nič ne pomaga.

Namen je enostavno preveč "drugačen" . Na kolesu ni problema, na motorju pa ne "funkcionira ".

lp

Zakaj misliš, da je drugačen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, T 120 pravi:

Zakaj misliš, da je drugačen?

Na motorju si verjetno v opremi (jaz sem) ?

Prezračevanje ni enako kot v kratkih hlačah na kolesu, posledično imaš po parih dneh probleme z "zmehčano" kožo in posledica so odrgnine, poleg tega pa je sedež na motorju bistveno širši in je "pritisk" drugače razporejen in prehod "vložka" , ki ga na kolesu niti ne opaziš, naredi svoje  (če je govora o "letni sezoni" ) .

Probal sem marsikaj in na koncu končaj pri bombažnih boksaricah z dodatkom elastana, kar bi moralo po vseh pravilih biti najslabše možno (slabo odvajanje vlage, slabo se sušijo... ) , menjam jih dnevno in ob priliki operem.

Verjetno pa za koga drugega deluje kaj drugega.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti je nekaj soforumašev zelo pohvalilo ovčjo kožo, ki so si jo namestili na sedež motorja...Zadeva menda deluje tako v smislu "federiranja" kot tudi "ventiliranja".

Morda se bo kateri izmed njh ponovno oglasil in še kaj pokomentiral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovčja koža poleti hladi zaradi cirkulacije zraka. Spodnjice direkt na sintetične moto hlače ali usnje in nato na sedež povzročajo vnetja, slabo cirkulacijo zraka. Posredno je sedenje tudi mehkejše in manj vibracij. Prevleka mora biti narejena tako, da jo v primeru dežja hitro odstranimo in pospravimo. Dolgo se suši in smrdi. Govorimo o pravi ovčji koži.

Vsi večtedenski dolgoprogaši jo imajo na motorju poleti in pozimi-zakaj že?
Bolečo zadnjico povzroča več dejavnikov od slabe ergonomije na motorju, slabe izbire spodnjega perila, slabe izbire kroja hlač, velikosti hlač…

Sam uporabljam opremo, katero sem si sestavil po priporočilu motorista kateri prepotuje letno preko 50kkm. 
Bombažne spodnjice, merino tehnično spodnje perilo, merino nogavice in seveda na večdnevnih poteh ovčja koža na sedežu. Kot primer lahko povem, da sem jo pozabil doma in sem drug dan potovanja preklel samega sebe. Je zadnjica že rahlo pekla in sem kar novo kupil sred srbije na bazarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Brez ovce ko je preko 20 stopinj ne grem nikamor več.

Ni švica, rit diha in je bolj udobno. Če je motor na soncu, kar je velikokrat, ni vroče v rit. V glavnem, to je zakon. Tega backa imam že od leta 2011 in ga bo treba počasi zamenjat, ker se je precej skrčil.🐑

bacek jon - kawa.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal vstaneš in je. Vela tut za pručke. Dab dal pa ovco na moped mi pa na kraj pameti ne pade :P

 

 

aja

za mehke ritke se dobi od a do ž v moto trgovinah, od raznih napihljivih blazin do PM (prevedi si sam)

https://bestnfast.si/l9/v1/motorcycle-cushion/?utm_id=PJ23850598531820569&fbclid=IwAR2uQIhbBL2vpEdfhOv5Spkg4C23ys__jfrZH4_hAbdO8vFqSUms96glF_Y

8cbe59475a69.webp.267d8e5a2d76d9c5e0527bbe42d236ff.webp

Bom pa še dodal, samo 2 cm višji sedež in bolj obložen je bil sicer udoben a je potegnil določen procent filinga "wat a fak se dugaja s mopedom" stran. Torej za fijakanje, je vse ok, od ovce, merino ovce, tjulnja, dolgodlakega bizona, napihljive blazine, federiratega prta itd..če se gremo pa vozit, je občutek, ki prehaja iz motorja in podlage v rit prekleto pomemben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... parkrat na furo vstaneš... prevetriš hlače od znotraj... pa je...

:D

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

... parkrat na furo vstaneš... prevetriš hlače od znotraj... pa je...

:D

 

Lažje je, če fršlus odpreš in tako pustiš. 😁 Enkrat se je zgodil, ko sem vstal, da je moja zdrsnila na moj žic, potem je bil pa problem.... 😂

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 11. 2022 ob 10:48, DAMI34 pravi:

--mal vstaneš in je. Vela tut za pručke. Dab dal pa ovco na moped mi pa na kraj pameti ne pade :P

 

 

aja

za mehke ritke se dobi od a do ž v moto trgovinah, od raznih napihljivih blazin do PM (prevedi si sam)

https://bestnfast.si/l9/v1/motorcycle-cushion/?utm_id=PJ23850598531820569&fbclid=IwAR2uQIhbBL2vpEdfhOv5Spkg4C23ys__jfrZH4_hAbdO8vFqSUms96glF_Y

8cbe59475a69.webp.267d8e5a2d76d9c5e0527bbe42d236ff.webp

Bom pa še dodal, samo 2 cm višji sedež in bolj obložen je bil sicer udoben a je potegnil določen procent filinga "wat a fak se dugaja s mopedom" stran. Torej za fijakanje, je vse ok, od ovce, merino ovce, tjulnja, dolgodlakega bizona, napihljive blazine, federiratega prta itd..če se gremo pa vozit, je občutek, ki prehaja iz motorja in podlage v rit prekleto pomemben.

Egoist, a ne bi eno zapeljal na en krog :naughty:

601974954_ovcanamotorju.jpg.be4f4def02f05b0eafdcd4b331401e49.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mel ovco in je blo kar v redu, razen tega, da se umaže, da ti jo dež namoči, da ti odfrči z motorja, ko vstaneš…. Potem sem dal vgradit gel in nobenih problemov več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusil sem ovco... Nič bolje

Poskusil sem gel... Še slabše

Poskusil sem Airhawk... Nič bolje pa še vozil sem se po celem sedežu.

Predelal sem obliko sedeža, da paše na mojo rit in položaj sedenja... Ni mi treba več niti vstati cel dan!  :OK:

 

Je pa res, da je vsaka rit drugačna. Jaz sem zelo visok in sem, kljub temu, da sem relativno koščen, težak preko 100kg. In če 100 kil minus teža nog pritiska na kosti ali pa oblazinjeno ozadje, najbrž tudi ni isto...

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!