Skoči na vsebino

Mi2 po Turčiji


MiNa

Priporočene objave

pred 49 minutami, Joker pravi:

Duo ledraste hlače, ZAKON STA!

Ali bi bil pripravljen deliti .gpx vajine poti, da si tole ruto malo bolj detajlno pogledam?

hoooo, si mi dal idejo za naslov najinega naslednjega potepanja :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Lepo napisano in lepe fotke, mi bo koristilo pri načrtovanju poti.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo letos gužva v Turčiji. Tudi mi načrtujeva vse naokoli Turčije. 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Ob 21. 1. 2024 ob 21:44, ftp pravi:

Očitno bo letos gužva v Turčiji. Tudi mi načrtujeva vse naokoli Turčije. 😁

Jp letos bo za premislit kam se odpeljat..... je EP v fuzbalu v D in so OI v F, bo hudo drago in turistično-navijaško zasedeno v tistih koncih, pa še velika možnost, da kje kaj poči ☹️ ....bosta na v ožjem izboru, za moto turo, skrajni zahod EU in skrajni vzhod EU...mala Azija bo zanimiva :) škoda, da je v Armenija v takem islamskem primežu in kaosu priseljenskih migracij, revežev, ki bežijo pred vojno..... in je treba na okrog tja, bi jo bilo še za pogledat, zanimiva dežela, veliko pristne zgodovine, prijazni revni ljudje in Erevan eno najbolj pristnih glavnih mest držav, mesto z dušo....od boga pozabljena zibelka krščanstva :( 

Popravljeno . Popravil Luka66
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom tudi letos spet sel v Turcijo verjetno. Tokrat po severni strani v Gruzijo. Nisem si se sicer pogledal kaj je za videt na severni strani. Za juzno stran sem si naredil tele "points of interest" (prisel sem samo do Antalye tako da me vzhodna stran se tudi caka): https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1XjmmK72RfNRnLEa5GrlMdfZWEuy4-4o&usp=sharing

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Ragezor said:

Jaz bom tudi letos spet sel v Turcijo verjetno. Tokrat po severni strani v Gruzijo. Nisem si se sicer pogledal kaj je za videt na severni strani. Za juzno stran sem si naredil tele "points of interest" (prisel sem samo do Antalye tako da me vzhodna stran se tudi caka): https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1XjmmK72RfNRnLEa5GrlMdfZWEuy4-4o&usp=sharing

 

D915 maybe? :)

p.s. tudi midva imava malo v načrtu Gruzijo oz. Kavkaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D915 gre v notranjost tako da ne vem ce bo cajt za to. Pa tudi na internetu pisejo, da je to kao zelo nevarna cesta na makadamskem odseku. Ne vem ce bi s cestnim motorjem silil tja. Ce te dobi slabo vreme znajo biti tezave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Ragezor said:

D915 gre v notranjost tako da ne vem ce bo cajt za to. Pa tudi na internetu pisejo, da je to kao zelo nevarna cesta na makadamskem odseku. Ne vem ce bi s cestnim motorjem silil tja. Ce te dobi slabo vreme znajo biti tezave.

Pardon, nisem bil pozoren na to, kaj voziš. Cestni motor res ni najbolj primeren za take ceste. So pa te oznake za zelo nevarne ceste precej relativne. Par kao zelo nevarnih sem jih že prevozil... pa se na jadranki počutim bolj ogroženega, kot sem se tam :)

Katero točno relacijo misliš peljati? Domnevam, da tisto obalno cesto in ne po D100?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem bolj prosto po Presernu. Cilj mi je priti v Dagestan (Derbent), da vidim Ekranoplan Lun. Zdaj ce mi bo to uspelo ali ne bomo videli... Ponavadi si oznacim samo okvirno kaj je zanimivega ob poti. Ne planiram si tocno cest. Verjetno se bom peljal ob crnem morju, ce bo pa kaj blizu zanimivega pa lahko zavijem tudi malo v notranjost. Al pa ce bo cas priganjal grem tudi na AC. Zaenkrat je samo cilj dolocen, zanimivosti ob poti pa se moram najti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Saj nimaš kaj dosti izbire. Ali greš po obalni magistrali D010 ali pa po D100/E80. D100 se kot avtocesta konča malo naprej od Bolu-ja, ko se razcepi v smer proti Ankari in na vzhod. Pot na vzhod ni več avtocesta, ampak le magistrala, ki pa je včasih večpasovna, včasih pa le običajna široka cesta. Pelje mimo mest, ponekod celo skoz. Se pa da fino potovat po njej in delat dolge relacije. Sklepam, da je tista obalna magistrala ob črnem morju podobna. Midva sva jo prevozila samo en krajši delček, ko sva skočila do Amasre.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bila lani po Turčiji. Super dežela s potovanji z motorjem. Tako okusne hrane že dolgo nisem jedla (Sex shop). Ves čas kampirala in se družila z domačini, ki so me še filali z njihovimi dobrotami.  Res ena najboljših izkušenj v mojem življenju. Letos se podajam v Gruzijo in Armenijo. komaj čakam, spet bom videla nekaj Turčije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!