Skoči na vsebino

PRENOSI (Sekundarni in primarni)


vuca77

Priporočene objave

Prosim če mi lahko kdo to razloži, kaj dajo primarni in kaj dajo sekundarni.

Hitrost, pospešek al so pač bolj vzdržljivi od orginalov???

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nisi tega vprasal ze v vsaj dveh drugih topicih?

sicer pa poglej razmerje zobnikov pri razlicnih prenosih in si zracunaj. sicer pa so ti prenosi cisto skupaj in imajo podobne rezultate, ce jih zamenjas. najboljse bo, ce pogledas, ce so kteri prenosi posevni(zobci so nagnjeni pod kotom in ne ravni) in zamenjas le-te. ker ti posevni zobci so za to, da so prenosi tisji, vendar pa se ob tem izgublja tudi moc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primarni so za končno brzino, sekundarni pa za pospeške. To, da menjaš recimo samo primarne zobnike nebo nič vplivalo na pospešek (da bi bil zaradi tega kaj slabši), končna pa bo bistveno večja, tudi mašina bo razbremenjena. Je pa res, da se derejo tam od 50-70km/h tak, kot da bi vklopo kaki turbo polnilec. Ampak tega se kr navadiš, vbisvu ti postane celo všeč. :wink:

Aja, nahajajo se v predelu ob zadnjem kolesu, če boš snel pokrov variatorja boš zadaj za sklopko vido še en zašraufan del in tam noter se skrivajo. Ampak pazi kak narazn daješ, najprej spodaj olje ven spusti, da se neboš fsrau. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala TOMOSAKI

V sredo jih že grem kupit:)))

Primarne:)))

Sekundarne te v bistvu sploh ne rabim kr pospeški so že taki da mi na 20kmh na 8,5 KM nabije, mam od dayno testa spiske.

LP Mare in Tomosaki

ej tomosaki skot si ti mislim mesto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, ja če boš mel skuter zrihtan do četrtka se lahko gremo kaj pelat :wink: Drugače pa pazi na skuter, po pričevanju lastnikov skuterjev nimam preveč dobrega občutka, če pustim skuter na teznu med onimi bloki, ko so same čokolade vsepovsod. :wink: :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem tam blizu doma.

So mi ukradli Funkya, jebem jim mater.

KOLK PA SI SRAT??

Jaz sem 16, ej daj pridi na irca motosvet kanal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj sekundarni so bol za fini tuning. pa tisto ravno ne drzi - primarni za koncno, sekundarni pa za pospesek. saj so vendarle le zobniki. kolikor je meni znano so obojni za koncno. pa najprej menjaj primarne.

zobniki pa so tam za sklopko. najprej primarni, pol pa na njih prikljuceni sekundarni potem pa grejo sekundarni na kolo. je pa zvok res hud :twisted: ampak se lahko pojavi manjek moci med 40 in 60. pol od 70 naprej pa trga in te noben breg ne ustavi ko imas enkrat koncno (vsaj jaz ko enkrat dobim not 80 pridem pol v vsak breg 80)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, ja če boš mel skuter zrihtan do četrtka se lahko gremo kaj pelat :wink: Drugače pa pazi na skuter, po pričevanju lastnikov skuterjev nimam preveč dobrega občutka, če pustim skuter na teznu med onimi bloki, ko so same čokolade vsepovsod. :wink: :D :lol:

ej tomosaki jas grem v šolo z skuterom v petek, ker še morma z _Aerox_om in _Robo_ mrežo gor dat, na kiler, to smo itaq v pol ure fertig te pa se te lahko gremo ke vkoli pelat, da vijim tvojo zverino :D

drugače pa močno dvomim da bo mikmehanik do četrtka oz. do petka prpelo _Aerox_u skutera nazaj, če pa ga bo že slučajno dobo pa bo se mogo čisto počasi furat :wink: no mogoče bo podlegel izkušnji visoki hitrosti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, ja če boš mel skuter zrihtan do četrtka se lahko gremo kaj pelat :wink: Drugače pa pazi na skuter, po pričevanju lastnikov skuterjev nimam preveč dobrega občutka, če pustim skuter na teznu med onimi bloki, ko so same čokolade vsepovsod. :wink: :D :lol:

ej tomosaki

jas grem najvrjetneje v petek z skuterom v šolo (na serš) ker še morma po pouke z _Aerox_om in _Robo_ zmontirat mrežo na kiler, to smo itaq v pol ure fertig, te pa lahko gremo še ke vkoli poglejat :D

drugače pa močno dvomim da bo _Aerox_ dobo skutera nazaj do četrtka :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vredi. Petek tudi može po novem. Ja vem ja, ful nekaj zajebava forum. Bokve kaka cestna dela majo spet pa vrtajo noter al pa vse skupaj propada? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primarni so za končno brzino, sekundarni pa za pospeške.

Od kje tabi take ideje? :(

Kot da bi rekel, da je sprednja bremza za krotit pospeške, zadnja pa za končno hitrost. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vredi. Petek tudi može po novem. Ja vem ja, ful nekaj zajebava forum. Bokve kaka cestna dela majo spet pa vrtajo noter al pa vse skupaj propada? :roll:

jas upam da bota mene foter & majka pusla, ker če bo vjutro ob 6 mrzlo bo težko da bo majka pusla, hmmm...

bom se probo zmenit :D sicer pa te bom rufno al pa sms poslal, da se zmenma, sej mam tvojo št :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popravljam in opravičujem za dezinformacije. Obojni so za kočno hitrost, čeprav se bojda s sekundarnimi dajo izboljšat pospeški. Kje je prišlo do napake? Zato, ker sem mehanika vprašal, kaj naj vzamem za kočno in je reku primarne zobnike (finta je v tem, da s sekundarni težje dobijo za Aeroxa). Torej ni reku, da pa sekundarni niso za končno ampak težje jih je dobit in jas sem pač posplošu. Skratka nič se ni spremenilo. Tisti, ki hočete met večjo končno kupit zobnike. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnja bremza je za krotit pospeške spredna pa za končno če še tega neveš je reS!!

Tomosaki pri MikMehaniku mi bojo sedaj dali nove prenose not in je rekle da more spet nastavljat variomat(vljčki...), to se res more delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj sem kupil pa kar obojne.

Tomoskaki misliš da je to vredi, zaj sem kupil sekundar+primarne od POLINIja.

Miro pravi da mi števec pride čez lučko na aeroxu , stem da še mašina ni uvlafana.

UPAM DA BO ŠEL KO SVIJA:

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj sem kupil pa kar obojne.

Tomoskaki misliš da je to vredi, zaj sem kupil sekundar+primarne od POLINIja.

Miro pravi da mi števec pride čez lučko na aeroxu , stem da še mašina ni uvlafana.

UPAM DA BO ŠEL KO SVIJA:

LP Vsem

U mater! Ja bi reko, da pride čez lučko, ker to pa že zna resno letet :D Super, boš mogo enkrat demonstrirat ta speed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MIkMehanik je reko da če nebi zamenjo obojnih bi mi jih po 3000 km razneslo al zdrobilo zobnike???

Jaz mu verjamem-->orginalni majo postrani zobce in izpodrivajo nekaj in zato jih lahko zdrobi???

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!