Skoči na vsebino

Vožnja po sipinah


ADVENTURETIM

Priporočene objave

Lepo, ker je naslov teme v sklopu "potovanja", dajta/dajte še kak opis, filmček, vtis s potovanja, oziroma s sipin.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastne posnetke, lastne vtise, sem mislil, ker drugače moram temo nekam premaknit in ne more biti več v sklopu potovanj!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Lastne posnetke, lastne vtise, sem mislil, ker drugače moram temo nekam premaknit in ne more biti več v sklopu potovanj!

 

a jebiga.....😆😆......eni pac Non capito....🐘

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Satao pravi:

a jebiga.....😆😆......eni pac Non capito....🐘

Dosegljiva,zanimiva 11 dnevna avantura po Tuniziji...super družba,zahtevne in sipke sipine,tenperature med 6 in 35 stopinjami.

Dnevne etape med 140 in 17 km😉

Lep občutek,ko je okoli tebe 360° sam offroad...sky is the limit.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, ADVENTURETIM said:

Dosegljiva,zanimiva 11 dnevna avantura po Tuniziji...super družba,zahtevne in sipke sipine,tenperature med 6 in 35 stopinjami.

Dnevne etape med 140 in 17 km😉

Lep občutek,ko je okoli tebe 360° sam offroad...sky is the limit.

ja sam jaz bom z GS-om uletu......jel može.....🤔😆😝

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Satao pravi:

ja sam jaz bom z GS-om uletu......jel može.....🤔😆😝

.

... stari, ne može 😮

... verjem na besedo 😁

 

 

ps.

... razen mogoče kakšnih "par metrov" ... za kakšnim hotelom ... glih tok da bo ratal mal filma 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, pik1 said:

.

... stari, ne može 😮

... verjem na besedo 😁

 

 

ps.

... razen mogoče kakšnih "par metrov" ... za kakšnim hotelom ... glih tok da bo ratal mal filma 😁

kako tooooo...al mam reduktor in špero.....😝😆

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Satao pravi:

kako tooooo...al mam reduktor in špero.....😝😆

Al maš tudi kak kg preveč..ne ti...motor😉

pred 1 minuto, Qay pravi:

Po “sivem” gre, po “rumenem” ni šans. 

C306A0FD-2A30-49E4-A19D-2BC7BEB19859.jpeg

ABB3E8FE-50A1-4DB7-973E-A9C7DC74D1A5.jpeg

Gre gre...če ne gre,pomeni da si prepočasen

Screenshot_20221213-090205_Photos.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ADVENTURETIM pravi:

Gre gre...če ne gre,pomeni da si prepočasen

Screenshot_20221213-090205_Photos.jpg

.

... jah, gre ja 😵 ... tardeč že še 😁

... taplau pa bolj ne, kot ja 😵

 

ps.

... dej gor še kakšn filmčk, kako sta se trajbala po "rumenem" ... ne samo po "sivem" ...

... če si bil zadost hiter, bo najbrž zanimiv ogled 😄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, pik1 pravi:

.

... jah, gre ja 😵 ... tardeč že še 😁

... taplau pa bolj ne, kot ja 😵

 

ps.

... dej gor še kakšn filmčk, kako sta se trajbala po "rumenem" ... ne samo po "sivem" ...

... če si bil zadost hiter, bo najbrž zanimiv ogled 😄

 

Vozil z yamaho t700 direktno za Zoranom..zžal goproja nisem imel...ce želis ti lahko posljem cel video,kjer me boš videl z yamahco to voziti..glede na to da dvomis da se da..se raje pa seveda na kaksnem treningu če si za?😉

P.s...na t700 daj gor mitas e12 gume gor in kajlo noter,pa pritisk gum na 0.6 bar..pa boš povedal kako se pelje po rumenem😉

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, pik1 pravi:

.

... jah, gre ja 😵 ... tardeč že še 😁

... taplau pa bolj ne, kot ja 😵

 

ps.

... dej gor še kakšn filmčk, kako sta se trajbala po "rumenem" ... ne samo po "sivem" ...

... če si bil zadost hiter, bo najbrž zanimiv ogled 😄

Vožnje po sipinah se je treba naučiti,drugače je muka,ne užitek.

Osnova je da se spusti pritisk v gumah, se držati čimbolj nazaj po možnosti v stoje,gas držati zmerno odprt, z občasnimi dodajanji do konca, pred sipino napumpati vzmetenje..in nikakor cincati in biti prepočasen.

Te zadeve sem spoznal na lastni koži, redno v puščavah severne Afrike...samo en način je pravi za vožnjo po sipinah..lahko je nepopisna muka, ali pa neverjeten užitek.

In smo spet pri vozniku in tehniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, ADVENTURETIM said:

Vožnje po sipinah se je treba naučiti,drugače je muka,ne užitek.

Osnova je da se spusti pritisk v gumah, se držati čimbolj nazaj po možnosti v stoje,gas držati zmerno odprt, z občasnimi dodajanji do konca, pred sipino napumpati vzmetenje..in nikakor cincati in biti prepočasen.

Te zadeve sem spoznal na lastni koži, redno v puščavah severne Afrike...samo en način je pravi za vožnjo po sipinah..lahko je nepopisna muka, ali pa neverjeten užitek.

In smo spet pri vozniku in tehniki

Res je. Treba je znat, predvsem brez oklevanja. Da se pripelješ na sipino in razmišljaš kako in kaj, se ti samo še potopi v prsek. Vlečenje ven je pa muka od muke. 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... joooj joj joj ... nehita že tolk jambrat, kolk je vse muka 🤣

.... prou fajn je blo 😁 ... tko da niti ne bi vsega skupaj precenjeval, res pa ne bi niti podcenjeval ... 😵

od vsega skupaj pa tri stvari nedvomno držijo ... da imaš gume ki niso glih "slick", da za na sipine spustiš pritisk ... predvsem pa to, da vsakič in vselej, ko si že skor na tleh, gas navijaš do konca ... pa gre 😁

... nekak 😵

 

 

ps.

.... sej sem reku da tist "tardeč" najbrž gre po sipincah ... bi pa res rad pogledal tud unga s T7, kako je tole premagoval

... in še fotka mojih gum, ki sem jih uporabil za tiste "prijetne muke" 😁

 

 

 

20151211_114304.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 12. 2022 ob 22:27, pik1 pravi:

.

... joooj joj joj ... nehita že tolk jambrat, kolk je vse muka 🤣

.... prou fajn je blo 😁 ... tko da niti ne bi vsega skupaj precenjeval, res pa ne bi niti podcenjeval ... 😵

od vsega skupaj pa tri stvari nedvomno držijo ... da imaš gume ki niso glih "slick", da za na sipine spustiš pritisk ... predvsem pa to, da vsakič in vselej, ko si že skor na tleh, gas navijaš do konca ... pa gre 😁

... nekak 😵

 

 

ps.

.... sej sem reku da tist "tardeč" najbrž gre po sipincah ... bi pa res rad pogledal tud unga s T7, kako je tole premagoval

... in še fotka mojih gum, ki sem jih uporabil za tiste "prijetne muke" 😁

 

 

 

20151211_114304.jpg

men se zdi, da ti mal pogrešaš tole oranžno grdobo :D

 

 

na 16.50 sipine, pa celo muska je zraven :D

 

 

 

kradem kar tvoje spomine, takrat sem se svaljkal v gipsu po bolnici in komaj čakal kake objave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja po sipinah je z hard enduro zabava, z dvovaljno kravo pa ena velika jeba. Zelo dobro moraš vedeti kaj počneš, ker ti vsako vkopavanje v pesek ali padec in posledično dvigovanje motorja pobere precej moči. Izhod iz peskovnika pa je ponavadi zelooo daleč. Tudi 100+ km. Sicer pa vaja dela mojstra. Po štirih Tunizijah in enem Maroku z Africo Twin me je srečala pamet, da sem nabavil Hondo XR 400r za takšne podvige. Tastara Africa Twin je po teži in gabaritih skrajna zgornja meja za takšno početje. Kar je več ne gre, ne glede na pilota. Na eni fotki je Italijan, ki ni razumel, da ko se vkoplješ ne pomaga več poln gas... 😅

xt600forum.jpg

tunis&ostalo 171.JPG

tunis&ostalo 273.JPG

PB220482.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

men se zdi, da ti mal pogrešaš tole oranžno grdobo :D

 

 

na 16.50 sipine, pa celo muska je zraven :D

 

 

 

kradem kar tvoje spomine, takrat sem se svaljkal v gipsu po bolnici in komaj čakal kake objave.

.

.... hahahaha ... top zgodba 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!