Skoči na vsebino

Tomos ATX problem


Gap125

Priporočene objave

Pozdravljeni, nekaj časa nazaj sem kupil tomosa ATX-a in težava je sledeča: motor tožko vžge brez zauga in ga zmankuje na nizkih obratih, ko se peljem se pelje odlično nato ga zmanjka in skoraj crkne, potem pa spet dobi moč in cukne. Pogledal sem že svečko in vse in ne vem v čem je težava, mogoče je v filtru ker je počen, če bi kdor koli mogoče vedel za kaj gre bi res prosil naj mi pove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno imaš problem z dotokom goriva. Zamašena napeljava (smeti, zamašen filter/mrežica v rezervoarju) ali zamašena diza.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko kupiš Tomosa, 90% starih lastnikov pravi, da motor laufa... da se je peljal z njim, da je motor izpraven, v bistvu je pa stal v kaki šupi 20 let, v mašini je dobesedno drek od šmira in ne olje, tako, da si sigurno naredil škodo, če greš kurblat in vozit tako kupljen moped. Vsaj jaz imam take izkušnje.

Osnovno pravilo, ko kupiš Tomosa:

1. Razdri mašino, fino operi notranjost in vse dele, zamenjaj ležaje in gredna tesnila, poglej vse dele, ..pretično gred... sklopko... vse je treba razdreti in ne samo pogledati! ... ni noben bav bav.

2. če ima kovinski rezervoar, ga je potrebno od znotraj očistiti rje in svinjarije! .. lahko daš not kake matice, ...da obtolčejo rjo... kak ferosan...itd...

3. Uplinjač razstaviti, očistiti, nova tesnila, dize...itd...

4. elektrika. Po navadi je stara vsaj 30 let. Torej ni več taka, kot je bila nova.... 

5. ...in seveda vse skup pravilno nastaviti..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!