Skoči na vsebino

KAWASAKI KZ 440 LTD


aTomiK

Priporočene objave

Pozdravljeni,

nabavil sem KAWASAKI KZ 440 LTD, letnik 1981. Ne vem koliko je bilo lastnikov, števec kaže 25.000 km, če to drži še bog ne ve. Imam težavico, po občutku mora biti neka malenkost, ki me živcira že kar nekaj dni. Torej, motor ne vžge. Ko vžge na potisk z nekaj poskusi, potem laufa par minut, štandgas pa pada, da motor ugasne, zato ga moram skozi malo navijat. Ko vžge ga vozim malo po cesti pri hiši. Baterija se ne nafila dovolj, zato so vžigi za tem oteženi. Preden po kakih 5 minutah ugasne, se mu dvignejo obrati na 5-6 tisoč, nakar ugasne in ga ni mogoče več zagnati. Fergazer sem spucal, zamenjal kovinske šobe (sem prav napisal?) z originalnimi deli. Kupil sem tudi originalne gumice fergazerja, ker jih je nekdo od zunaj zasilikoniral - verjetno so od starosti spokale in vlekle zrak. Zmenjal sem tudi obe svečki. Razstavil sem pipico tanka goriva in ni vidnih poškodb gumic. Danes sem ponovno namestil tank, ko je motor na potisk vžgal, normalno laufal, potem pa nabil obrate in ugasnil. Iz obeh fergazerjev sem nato spustil po malo bencina, tak da pipa goriva verjetno deluje, glede na to, da je bilo nekaj bencina not. 

 

Mi lahko kdo svetuje, kaj je za naredit. Če ne bom znal, bom pač poiskal nekega mehanika, normalno. Meni je vseeno izziv, da to naredim sam, ker bom motor pri tem spoznal. 

 

Imam ga namen imeti dlje časa in uživati v počasnih turicah, za kar je tudi namenjen.

 

Hvala za odgovore.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!