Skoči na vsebino

Vse o varovalni opremi, splošni čvek, kaj nosim, ne nosim zakaj, iskušnje, problemi...


ZED

Priporočene objave

Samo ena opomba/pripomba/vprašanje......na vseh slikah vidim vožnjo brez rokavic, kar zadnje čase opazim pri zelo veliko motoristih v drugače polni bojni opremi. To mi res ne gre v glavo?? Roke so skoraj prva stvar na tleh, ko greš (buhnedaj) v maline.... Sam sem tako navajen rokavic, da tudi za 50m nataknem vsaj motocross rokavice..... Pa nočem ti utrujat, samo opazka :)

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, ZED pravi:

Samo ena opomba/pripomba/vprašanje......na vseh slikah vidim vožnjo brez rokavic, kar zadnje čase opazim pri zelo veliko motoristih v drugače polni bojni opremi. To mi res ne gre v glavo?? Roke so skoraj prva stvar na tleh, ko greš (buhnedaj) v maline.... Sam sem tako navajen rokavic, da tudi za 50m nataknem vsaj motocross rokavice..... Pa nočem ti utrujat, samo opazka :)

v vročino je nemogoče vozit z rokavicami, sploh če imaš še ščitnike ...

meni tudi ne gre v glavo, kako eni divjajo, kar je glavni vzrok za tresk :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

v vročino je nemogoče vozit z rokavicami, sploh če imaš še ščitnike ...

meni tudi ne gre v glavo, kako eni divjajo, kar je glavni vzrok za tresk :)

 

Bučke glede vročine in rokavic sam pojej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ZED pravi:

Bučke glede vročine in rokavic sam pojej :D

Ko je nad 30, pa asfalt 50+, ne morem voziti z rokavicami, namažeš roke in to je to. Vsaj pri meni je to razlog.

Zakaj pa misliš, da se vozi brez rokavic ... tudi poletne so mi prevroče.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

v vročino je nemogoče vozit z rokavicami, sploh če imaš še ščitnike ...

meni tudi ne gre v glavo, kako eni divjajo, kar je glavni vzrok za tresk :)

 

Vozim v rokavicah s ščitniki, vedno, tudi pri 38C, tudi s podkapo.

Mislim, da je tako tudi hlajenje z znojenjem učinkovitejše... v nasprotnem ti veter znoj takoj posuši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Fr.  so obvezna oprema.... čelada in rokavice ( morajo imeti certifikat da so ustrezne)

 

Tudi sam, rokavice v 99,9%..... če že, sem prej brez jakne kot brez rokavic  ( samo vožnja po bližnji okolici)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, motom said:

Vozim v rokavicah s ščitniki, vedno, tudi pri 38C, tudi s podkapo.

Mislim, da je tako tudi hlajenje z znojenjem učinkovitejše... v nasprotnem ti veter znoj takoj posuši

Jaz podkapo in svic majčko namočim z vodo pri 32+ in "zaprem zračnike" :) Če ne, dehidriram in je konec vožnje.

 

Rokavic se ne rabi pri 30+ ker je asfalt tako mehek, da ko greš v maline, skoraj zaplavaš. Ker pri 30+ so tudi maline zelo osvežujoče.

Pa v avtu se tudi nima smisla pripet... Če je mrzlo ali toplo. Sej je karoserija okoli telesa.

YOLO.

To me spominja na dober vic: kako dolgo kuhaš glavo od Bosanca? Daš kamen zraven glave in ko je kamen kuhan, glavo še 4h kuhaš...

Še boljši vic: kako dolgo kuhaš glavo od motorista? Daš bosansko glavo zraven in ko je bosanska kuhana, še 8h kuhaš motoristično... Potem ji daš čelado gor in se odpelje...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če sedaj lahko vozim le skuter z omejitvijo 25 km/h, sem oblečen približno enako kot takrat, ko sem še s svojo Yamaho "križaril" po Dolomitih, Velikem Kleku in Jadranki. Fotografiji sta današnji dopoldanski.

IMG_0178.JPG.554b9319456f7851bd650da4c3b2a7bb.JPG

IMG_0182.JPG.f1af2faacfa3da96969c98424e1a56f4.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak naj se vozi opremljen tko k mu paše, oblečen, slečen, z rokavicami ali brez, vem samo to, da nikogar nič ne boli, če se jaz zvrnem in mene nič ne boli, če se zvrne nekdo drug....Zato se opremljam kot mi veleva zakon in lastna pamet.

Dirkališča so kao varna pa uporabljajo max kar je na voljo glede zaščite....

Cesta je kao nevarna, pa se vozit na pol nag? Skregano z zdravo pametjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 9. 2023 ob 10:28, Snečer pravi:

Ko je nad 30, pa asfalt 50+, ne morem voziti z rokavicami, namažeš roke in to je to. Vsaj pri meni je to razlog.

Zakaj pa misliš, da se vozi brez rokavic ... tudi poletne so mi prevroče.

Malo dvigni povprečno hitrost vožnje pa bodo tudi te težave izginile. :P 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, vandrovec pravi:

Kar je predpisano se uporablja, ostalo po želji...večinoma umirajo motoristi z vso opremo 😕

večinoma umirajo motoristi, ki se vozijo z motorjem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nekje sem prepričan, da nihče neb jokal zakaj tale nima nogavic :P

 

9012967976_e5226b5441_b.jpg

 

čeb mela rokavice :P

 

372972229_615756047419277_8880966183108710706_n.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varovalna oprema za motor je res stvar vsakega motorista (razen čelade, ki je obvezna). Dlani pri padcu bodo sigurno prišle v kontakt s tlemi, saj si podzavestno z rokami zaščitimo glavo in lovimo ravnotežje.

Seveda je verjetnost padca relativna, in žal dostikrat neodvisna od motorista. Je pa še en dejavnik, poleti je v zraku dosti večjega mrčesa, ki ob zadetku gole kože zelo boli in zaradi efekta presenečenja lahko povzroči nenadno reakcijo. 

Če se navadiš na kompletno zaščitno opremo, potem vročina ni tak problem. K sreči obstajajo poletne rokavice s ščitniki, ki se jih poleti poslužujem. Drugače pa tu velja pravilo, da tistega, ki je pičila kača, se boji tudi zvite vrvi.  Morda je vseeno pametneje  nadeti si rokavice, kot gledati do kosti oguljene roke. 

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, ne ga srat!

Brez rokavic !

Vedno, ampak vedno imej rokavice gor !

Se nihče ne spomni več mladih let, ko si zaružu s ponijem po tleh in potem ''veselo'' gledal, kako zgleda meso pod olupljeno kožo !

Pa ne mi s takimi, da je vroče...jaz sneg kidam v kratkih hlačah in kratki majici , pa imam tudi pri 38stC rokavice: res pa, da mrežaste za motokros.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ve sam zase. Nekaj časa sem se še sekiral in komu kaj povedal, ko sem ga videl brez rokavic ipd. ampak sem ugotovil, da nima "haska". Že vedo kaj delajo. Res je, mene ne bo bolelo, če pade drug (sam pa upam in se trudim, da ne padem).

Izgovori, da se ne nosi opreme, ker je vroče, so brezvezni in oseba laže sama sebi. Jaz npr. VEDNO nosim podobleko, podkapo in celotno usnjeno opremo, visoke škornje, dolge rokavice in čelado. Da dodam še nekaj začudenja - podobleka je iz merino volne. Eno sezono sem celo vozil (7000 km) z zimskimi rokavicami (podložene). Res, da se malo bolj švica v njih in zasmrdijo ampak GRE! Sam se sploh ne počutim dobro, če mi katerikoli od zgoraj navedenih kosov manjka. Tudi dirkači vozijo v polni opremi, dostikrat pri 30+ na črnem asfaltu, v krajih, kjer je višja vlažnost in "na polno", torej z visokim srčnim utripom in napori. Da torej se, vprašanje pa je, koliko se komu da.

Sicer ne bom promoviral opreme ampak zase vem, da jo zmeraj nosim in jo tudi bom. Komu pa ustreza vožnja brez (rokavic ali česarkoli pač), pa naj se vozi tako. Upam, da ne bo nikoli izkusil padca, če ga bo, bo pa vedel ali mu je prioriteta nekoliko bolj hladen občutek ali pa cela koža.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Tromba pravi:

Sicer ne bom promoviral opreme ampak zase vem, da jo zmeraj nosim in jo tudi bom. Komu pa ustreza vožnja brez (rokavic ali česarkoli pač), pa naj se vozi tako. Upam, da ne bo nikoli izkusil padca, če ga bo, bo pa vedel ali mu je prioriteta nekoliko bolj hladen občutek ali pa cela koža.

sploh ni treba past .. že čmrl med členke (meni se je to zgodilo pred 35 leti) te nauči, da ni nikoli prevroče za rokavice :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za odmontirati ščitnike potrebuješ koliko časa? Smešen razlog za nenošenje rokavic.

Sicer pa koliko smo kaj izobraženi glede materialov, ki jih oblačimo med vožnjo? Jeans je bolj abraziven kot marsikateri drugi tekstil, pri rokavicah je zgodba podobna. Če oblačiš neke lari fari tekstilne rokavice, ni rečeno, da boš ob padcu manj poškodovan od tistega, ki je ob padcu brez njih. Zato je usnje več kot dobrodošlo vsaj na bolj izpostavljenih delih opreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ve zase, zakonu zadostiš in to je to.

Če maš zaščito obstaja možnost, da te zaščiti, če je nimaš, te pa ne more. Simpl. Pa sem prevozil bivšo jugo v navadnih kavbojkah, se fijakal po Bosni po šodru brez kolenskih ščitnikov,  brez čelade po Mljetu :P (več kot 60km/h itak ni šlo, saj so izbile suze na oči), mel karambol z apn6 brez čelade (poletel preko avtomobila v zid), drug kartambol v popolni zaščitni opremi. Veliko je odvisno od sreče, samo če zaščite ni, je pač ni .Tut kros rokavičke so blažev žegen pri drsenju po asfaltu :P , medtem ko je usnje že dokazalo svojo vlogo in opravilo popolno zaščito. Sem prepričan, da tekstilne cote zihr ne bi opravile tako dobro vloge, vsaj pri drsenju. Tekstil je zaradi ohlapnosti (sploh celoletni) mnogo bolj podvržen "izmikanju" zaščite, tako kolenske kot komolcev, medtem ko je usnje oprijeto in zaščita vedno na pravem mestu.

 

Nekako mam raje vsaj osnovno zaščito, kot ne. Ne obsojam pa takih, ki se vozijo brez rokavic. Pri kakih čelnih trčenjih, presenečenjih in podobno, so rokavičke še najmanjši problem. 

Pravzaprav se lažje vozim brez jakne kot brez rokavic (grip pa to)

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. kje so cajti, z vetrom v laseh, brez čelade, brez rokavic, v majci, s cigaretom in z obveznimi raybankami :), če ni imela minice, pa sploh ni imela šans, da se vsede na motor. Zdaj pa ti kapitalisti, zaščita, oprema, zaščita, oprema, zaščita..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko problemov z zaščito ali brez kot, da sta le dve možnosti. Jaz si sploh ne belim glave s tem vprašanjem, večinoma oblečem standardno opremo...včasih pa tudi v kratkih hlačah, sandalih, majici s kratkimi rokavi, brez rokavic...od Malega Lošinja, trajekta do bližine Reke, pač je bilo prevroče. Pa po službi domov v vročini, zjutraj se oblečem, potem je dovolj čelada...prav kot mi paše. 😃

Poglejte malo po Aziji, koliko motoristov in kako se vozijo... zame je večji problem kolo, tam se počutim bolj ranljivega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo pa tudi cele dneve vozili s polno opremo pri 40 stopinjah...tudi to gre.  Izbereš kar ti trenutno paše in to je to - svoboda. Ne pa, da brez polne opreme ne smeš sesti na motor 🙂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!