Skoči na vsebino

Registracija Mopeda brez papirjev, kateri je že bil registriran.


Blaž Kozar

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Imam vprašanje. Doma imamo Tomosa A35 v še kar dobrem stanju. Ta moped sta do sedaj imela dva naša prednika. Moped pa je že bil registriran, ampak nimamo papirjev Na tehničnem smo že vprašali če se da kaj naredit in so rekli da ne. Da se lahko z njim vozimo samo okoli hiše.

Če ima kdo kakšno rešitev naj le odgovori

Lp.

Snapchat-224516343.jpg

Popravljeno . Popravil Blaž Kozar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kot pravi @franc .. če je znan lastnik (pa da je po možnosti še živ, kot praviš, da je vozil moped tvoj prednik), se da kaj zrihtati s papirji... če pa je tvoj (verjetno) deda že pokojni, bo veliko težav z zapuščino in letanja in juhuhu komplikacijami, da bo bolje, da si omisliš drug moped, bo ceneje.

Če je moped enkrat že bil v sistemu, pa da ni lastnika, oz. je pokojni, je to velik problem.

Menda (ampak res menda) se da v skrajnem primeru to zrihtati tako, da prijaviš moped (ne vem zdej, al na policiji, ali na tehničnih... je za preveriti), kot da si ga našel v (recimo da) seniku pri pri starih starših, pa da ni lastnika...in ga potem dajo v "nek sistem"...in če se v petih letih nihče ne oglasi, da pogreša ta moped, se ga prepiše na "najditelja". Ampak kot pravim, to sem slišal, nisem tega sam delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bil registriran, je lastnik znan. Če je pokojni in so dediči (vsi) složni (kar je redko) ni ravno problem (rabiš samo izjave, da se odpovedujejo v tvojo korist (pozabljen, neznatna vrednost, posest...) pa seveda, če ni vpleten kakšen CSD) , v nasprotnem primeru pa je bolje, da pozabiš.

Nisem se sam nikoli ukvarjal s tem, sem pa že "videl" tak primer.

lp

ps. pri dediščinah obstaja nek rok za popravke (koliko je pa nimam pojma) .

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vozilo starejše od 30 let je možna registracija zelo enostavno preko kluba starodobnikov. Strošek znaša 90€. V kolikor potrebuješ kontakt mi pošlji PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Sam dePihlja pravi:

Če je vozilo starejše od 30 let je možna registracija zelo enostavno preko kluba starodobnikov. Strošek znaša 90€. V kolikor potrebuješ kontakt mi pošlji PM.

Problem je, ker je v sistemu in verjetno brez lastnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!