Skoči na vsebino

Triumph Speed 400


Držimir

Priporočene objave

Pozdravljeni,

 

pred kratkim sem zasledil tale motorček, ki ga je dal na trg Triumph, torej model Speed 400 (obstaja tudi scrambler verzija 400X).

Ker sem motorist začetnik se mi zdi motor dokaj zanimiv. Zanimajo me vaša mnenja in pa, če me zna kdo usmeriti glede dobave tega motorja v Sloveniji?

 

Če kdo ne ve za kater motor se gre, si lahko ogleda tukaj: https://www.triumphmotorcycles.com/motorcycles/classic/speed-400

 

 

400.JPG

Popravljeno . Popravil Držimir
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

U zivo sta krasna. Cukrcka. Napram tema dvema Royal Enfieldi zgledajo ko poceni motokultivatorji. Sploh scrambler se mi zdi neverjetno lustna zadeva za 6k€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ironija je, da ta "sladkarija" narejena v Idiji. Bajjaj Chakan Maharashtra.

Od koder prihajajo tudi "motokultivatorji"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/22/2024 at 7:02 PM, MiNa said:

Ironija je, da ta "sladkarija" narejena v Idiji. Bajjaj Chakan Maharashtra.

Od koder prihajajo tudi "motokultivatorji"

Vem. Razlika je ocitna. Triumphova pricakovanja so visja od standardov za domace trzisce. Verjetno je enako s KTM. Za to so mi manjkali CF, Voge, Kove in Benelli, fino bi jih bilo videt ob boku japoncev in triumpha. Dost druzga itak ni blo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je še vedno debata v drugem desetletju drugega tisočletja?  Štejejo proizvodnji procesi, nadzor, material. Stroji in kapital se pač selijo po svetu tja kjer delovna poceni in slabo zaščitena, lokalne oblasti pa zamižijo ob posegih v okolje.

Scrambler je res lušten, še kolesa z naperami mu morajo uštimat, pa bo. Tudi s ceno (relativno) ne pretiravajo. Teža je kul, tank bi bil lahko malenkost večji :) pa bi bil perfekten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 12. 2023 ob 21:27, raza pravi:

Na tem naslovu, boš dobil vse potrebne informacije o želenem motorju:

https://www.jerman-motocenter.si/

 

Par let nazaj sem jim (prek njihove spletne strani) poslal povpraševanje za Bonevilla... Ni bilo nobenega odziva...

Je bil kdo v zadnjem času pri njih na servisu, obisku... Imajo kakšen model v salonu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa jih je mogoče videti v živo? Jerman mi še ni poslal nobene konkretne informacije po mailu.

Vem, da se težko primerja, ampak za 6k€ je mogoče bolj smiselno kupiti rabljenega Street Twin-a 900 ali pa mogoče celo Bonneville t100? 

Če primerjamo pa recimo z Interceptorjem, ki je, kar se tiče moči že tako za nekatere na meji z 48 konji, je spet nekoliko vprašljivo. Cena novega Interceptorja je le malenkost več kot 6k€. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, Držimir said:

Vem, da se težko primerja, ampak za 6k€ je mogoče bolj smiselno kupiti rabljenega Street Twin-a 900 ali pa mogoče celo Bonneville t100?

Če se težko primerja, kako je lahko potem bolj smiselno? 🤣 Za 6 jurjev lohk kupiš tud krofov, karjol, drv,.... 400tke so mali, lahki,simple.... Street twin nov stane 2x več in je praktično v vseh karakteristikah nekaj čisto drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Držimir said:

Če primerjamo pa recimo z Interceptorjem, ki je, kar se tiče moči že tako za nekatere na meji z 48 konji, je spet nekoliko vprašljivo. Cena novega Interceptorja je le malenkost več kot 6k€. 

Ne en ne drugi nista meni ljub segment, niti blagovna znamka. Ce samo z ocmi ocenjujem parkirane primerke, napram tema triumphoma RE zgledajo kovaški izdelek. Po papirjih sodec, je Interceptor skoraj 40 kil tezji od scramblerja 400. To ni malo. Gledal pa sem jih na imotu. 

Najbol smiseln nakup je verjetno suzuki sv650 za 7k. 🤷🏼‍♂️ ja, to še zmer delajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče naslova te teme...je zgolj problem zastopnik in poprodajna podpora. Iz prve roke lahko povem da hočejo ohoho denarja, da si njihov diler. WTF...nej ga majo, bom jaz kot potencialni distributer rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

Par let nazaj sem jim (prek njihove spletne strani) poslal povpraševanje za Bonevilla... Ni bilo nobenega odziva...

Je bil kdo v zadnjem času pri njih na servisu, obisku... Imajo kakšen model v salonu?

Bil pri Jermanu pred tremi dnevi. V delavnici je bilo par dirkalnih strojev, ker se je nedavno vrnil s priprav v Španiji in nekaj razstavljenega (zimski servisi). V salonu, ki je v drugi stavbi nisem bil, se je pa skozi okna videlo, da je polno. Kaj točno se da videt ne vem, ker namen obiska ni bil firbec ampak pobrat nekaj naročene robe.

Drugače pa Angleži še vedno iščejo uradnega zastopnika za SLO, za katerega pa zahtevajo za naš trg zelo hude normative. Nekaj se šušlja o Selešu. Jermana skrbi prihajajoči enduro-kros segment in posledično servisiranje ter uveljavljanje garancij na tem segmentu, ker tam običajno ne gre vse gladko skozi. 

Osebno za enkrat nimam nobenih težav z servisiranjem pri njem. Bil sem celo presenečen nad odzivom na reklamacijo in sicer se mi je pri Tigru na levi srani krmila pričela majati utež krmila in posledično zaščita za roko. Mare je posnel film s telefonom, ga priložil reklamacijskemu zahtevku. Čez 10 dni so mi zamenjali krmilo komplet z nosilcem, ki je privit na zgornji križ. 

Kar se tiče ogleda motociklov se je najbolje zapeljati v Motorrad klinik Avstrijo, Gradec ali Beljak

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, nejc74 said:

Če se težko primerja, kako je lahko potem bolj smiselno? 🤣 Za 6 jurjev lohk kupiš tud krofov, karjol, drv,.... 400tke so mali, lahki,simple.... Street twin nov stane 2x več in je praktično v vseh karakteristikah nekaj čisto drugega.

Ravno o tem se sprašujem. In nisem dal primerjave z novim, ampak z rabljenim...

Saj razumem, da so te 400tke za drugo ciljno skupino namenjene in da imajo svoje pluse ter minuse napram močnejšim motorjem. Ampak, ali je res smiselno kupiti novo 400tko, če lahko dobiš npr. zgoraj omenjenega Suzukija za 7k? Jaz mislim, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Držimir pravi:

Ampak, ali je res smiselno kupiti novo 400tko

Motorje se kupuje s srcem, ne glavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!